» »

Vzpostavitev internetne povezave-rabim pomoč

Vzpostavitev internetne povezave-rabim pomoč

net4me ::

Prebrskal sem teme, vendar nisem našel odgovora ki bi mi lahko pomagal. Kar se tiče internetnih povezav in omrežij sem popoln laik, zato upam da mi lahko kdo pomaga.

Situacija je sledeča: Imam internet od T-2. En računalnik sem priklopil na internet, vse delalo O.K. Ker sem imel še en računalnik v eni drugi sobi, sem tudi tega priključil na internet( se pravi UTP kabel sem vtakno v računalnik, drugi konec pa v tisto škatlo od T-2( modem al kaj)). Vse je blo O.K. Sedaj bi rad pa še en računalnik priklopil na internet v tej drugi sobi.
Težava je v tem da ne bi rad vleko še enega UTP kabla po stenah in skozi zid do tiste škatle od T-2. Zato me zanima al obstaja kakšna naprava v katero bi vtaknil ta UTP kabel ki ga že mam napelanega v drugo sobo in bi delovala kot neke vrste razdelilec- se pravi UTP kabel not, ven pa dva kabla vsak v svoj računalnik. Je to mogoče router? Al switch? Al hub?

Bilo bi super, če bi mi kdo lahko dal kak nasvet glede moje težave. Že vnaprej se zahvaljujem vsem za pomoč.

Lep pozdrav

misek ::

V tej drugi sobi rabiš switch, če ti modem deluje tudi kot router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510942 (4475) SN1P3R
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826984 (12713) denisbegood
»

HDMI ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
212900 (2448) SeMiNeSanja
»

optika T2 oprema in kabli

Oddelek: Pomoč in nasveti
4710500 (9562) Senitel
»

pomoč- kakšen kabel

Oddelek: Omrežja in internet
71994 (1910) mare_

Več podobnih tem