» »

kateri router zna downloadat ftp,http,torrent?

kateri router zna downloadat ftp,http,torrent?

masterpsi ::

Hi all!

Zanima me kateri router zna sam downlaodat torrente, ali datoteke preko ftp ali http serverjev?

Vem za ASUS WL 500G premium, ki sem ga kupil, ampak ima OGROMNO bugov (wireless zelo slabo, s torrenti se splloh ne poveže, itd.) , tako da sem ga nesel nazaj. Je kaka alternativa? Cena načeloma ni važna. Druga alternativa je kupil še 1PC in dostopat do njega preko remote desktopa, sam to naj bo izhod v sili.

LP

steev ::

Asus wl-500gP, in si nalozis kak alternativni software. Oleg, DD-wrt, open-wrt. In potem naj bi delalo.
:|

masterpsi ::

updejtal sem z zadnjim firmwareom na njihovi strani (1.9.7.5 se mi zdi) in isti problemi.

1. wireless povezava ima visok ping in packet loss. Pingam router 60% časa je vse uredu-ping pod 10ms, 40% časa pa ima ping 500ms-5000ms in več! Velikokrat se zgodi ping timeout. Pri žični povezavi seveda ni teh težav. Koliko daleč nese nisem probal. Testiral sem na razdalji ene 5m.

2.torrenti ne delajo. Program Download Master se ne poveže z routerjem. v usb port sem priklopil usb ključ 2GB in ga je zaznalo bre problema.

Dvomim da bo to odpravljeno. btw: zakaj bi bili pa neuradni firmware boljši od uradnega? In kaj mi povejo oz. kaj pomenijo kratice Oleg,DD-wrt,open-wrt.

No če ni podobnega routerja me zanima za kak wireless router, ki se ne sesuva če trije vlečemo torrente istočasno?

LP

#000000 ::

Pejt na bolho najd en PC v rangu 500-1000 mhz postav nanj biloker OS in uttorent z web gui + šeri dl mapo vsem v omrežju. Zdej ker ruter pa ne vem, ker te generični baje niso kej prida, če ne stanejo malo več €

steev ::

masterpsi, ti znaš brat? Napisal sam da si vzames kak alternativni FW, kar zadnja verzija od asusa pač ni.
:|

masterpsi ::

#0000 ja najverjetneje bom res.

steev: ja sm razumu d nej vzamem alternativni FW, sam ne razumem zakaj bi bil alternativni FW boljši. 10x anyway.

bluefish ::

ker je pač boljši :\
poskusi in boš videl. Sicer pa lahko še zmeraj narediš backup tastarega.

steev ::

Itak vec kot pol folka kupi wl-500gp s tem namenom, da dajo takoj gor alternativni firmware.
:|

zee ::

točno tako. le malo jih je, ki imajo naložen originalni Asusov FW.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

@masterpsi
Ne pričakuj, da pri tem asusu nastaviš za loadanje torrentov le s parimi kliki. Kar nekaj dela, predvsem za nelinux uporabnike. Pozabi pa na vse te funkcije hkrati, ki si jih napisal, saj je procesor dosti prešvoh. Namesto asusa se priporoča linksys nslu2(v slo predrag).
Nasvet: pozabi na vse to, saj je veliko dela, rezultati pa so bolj bogi. Raje usposobi eno star računalnik in daj gor ali windows 2000 oz odličen tiny2003(prirejeni windows 2003, dela na pentium2 od 64MB rama) ali pa tebi najlubšo distribucijo linuxa.

xabre ::

mah, jaz imam en brezžičen msi router za 50€, pa vse dela tko kot more. Za plug n play uporabnika kot sem jaz, je čisto v redu.

Raw ::

Ena svoh linux masinca pa torrentflux gor, preizkuseno z vecimi uporabniki in vecletnim delovanjem.
Edin pr disku ne sparat.
I am what I am and I do what I can

masterpsi ::

ok thanks all!

Pol bom nabavu neki navadnega pa po starem: vsak bo downloadal torrente, al pa res zrihtu 1 računalnik za torrente. V kleti bi mogu bit 1 600MHz 256MB rama računalnik in 2x20GB disk.

LP

steev ::

Eto vidis. En mal vecji disk pa linux gor pa si zmagu.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61982716 (14477) brez-imenko
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223280 (2555) Spajky
»

nakup WLAN routerja

Oddelek: Kaj kupiti
252960 (2069) BCSman
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202594 (1936) rapvirus
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697775 (5519) DixieFlatline

Več podobnih tem