» »

Živjenska doba baterije v prenosniku

Živjenska doba baterije v prenosniku

edge540 ::

Torej, z očetom se že 2 dni kregama, kako ravnati z baterijo v prenosniku, da bo s časom izgubila čim manj kapacitete. Jaz pravim, da je najbolje, če imam baterijo pospravljeno v predalu in jo 1x na mesec napolnim in izpraznim. Oče pa pravi da je bolje če je baterija ves čas v prenosniku in se sproti polni (ko pade na 90% ali koliko že). Gre za Li-ion baterijo.

Kdo ima prav?;)

PS če tema že obstaja jo zbrišite, na searchu nisem nič našel.

Gapi ::

Shranjuj v predalu napolnjeno do 40% ker zgubi najmanj kapacitete na leto. Shranjuj na hladnem ne mrzlem.in suhem prostoru. Ce se pa prenosnik prenasa okol to ni ravno prakticno. Sej baterija ce je prklopljena ali ne tako zgubi svojo nazivno moc tekom let, Tako da se tako sparanje ne splaca na dolgi rok.

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

edge540 ::

To pa si nisem mislil da so je baterija tako občutljiva na temperaturo.

Hvala;)

Ice-Heki ::

Eno vprašanje:
Kaj priporočate - prenosnika bom uporabljal doma in v službi (obakrat zraven električnega priključka), vendar pa nikoli ne vem, kdaj bom moral na "teren" (nekam, kjer ni elektrike), zato bi morala biti baterija vedno v prenosniku. Zanima me, ali naj jo rajši vzamem ven (ali naj v službi uporabljam elektriko, pa potem ko grem na teren dam baterijo noter) ali naj jo imam tudi v službi noter, pa samo ko mi zmanjka baterije priklopim elektriko?

roli ::

Jaz bi rekel, da jo vedno imej v prenosniku.V vsakem primeru bi rekel, da jo bo moral po treh letih menjati.In nikoli ne veš kdaj bo zmanjkalo elektrike.Me je to že enkrat rešilo pred izgubo podatkov.Sicer sam bateijo uporabim vsaj enkrat na teden, ko se mi ne, da vleči kabla po stanovnju.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple se razhaja tudi z Intelom?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
238700 (5904) VaeVictis
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425082 (4068) WyattEarp
»

Baterija pri prenosnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161879 (1327) k4vz0024
»

Nasveti glede baterije za prenosnik HP

Oddelek: Strojna oprema
166133 (5915) T0RN4D0
»

Kako čimbolje ravnati z baterijo od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
153205 (2783) Pyr0Beast

Več podobnih tem