» »

Krmilna enota - Pralni stroj Gorenje

Krmilna enota - Pralni stroj Gorenje

sirotka ::

Zdravo!
Na pralnem stroju nam je pobralo krmilno enoto. Za novo hočejo 140€, vendar kolikor sem gledal..ni njej niti enega dragega elementa:) Za zamenjat je par uporov, tuljava... Sem dokaj amater, kar se elektronike tiče, pa me zanima...če bi jo lahko kateri od mojstrov tu pogledal in popravil....proti plačilu seveda? Na kontrolni enoti so naslednje številke:

AKO 546 544
EEP 47 350 -03
Gorenje 554 750

VolkD ::

njej niti enega dragega elementa:) Za zamenjat je par uporov, tuljava.

Malo sem skeptik nad tvojo ugotovitvijo. Lahko to poslikaš z vseh strani ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

sirotka ::

Uf, bom jutri poslikal...da se mi napolnejo baterije.

Pyr0Beast ::

Ko so scvrti upori in tuljave je ponavadi na isti mrliški postelji zagotovo še kakšen polprevodnik.

sirotka ::

Evo slikce...skurjen je en del plošče...

Povezava do shrani.si

Povezava do shrani.si

Povezava do shrani.si

[Prenesel silke na S-T strežnik in dodal povezave do izvornih slik, prenos slik lahko nekoliko poslabša kvaliteto, moderator)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Eh, tej napaki se reče šparanje.
No, zdej ko vidm slikce bi ti prvo svetoval, da vzameš alkohol in spucaš prah ter morebitne zažgane ostanke z spodnjega in zgornjega dela plate. Kolikor vidim, ti je najbrž skurilo samo napajalni del plate in tista dušilka mi tudi ne zgleda preveč zdrava. Dobro bi bilo pogledati za oznakami regulatorčka, ki se skriva pod plehom. Vidim, da ti je tudi odtrgalo en del šhunt-gen. tranzistorčka, oz karkoli je to že bilo ter manjka še en upor poleg njega. Očitno se je stvar tudi dovolj grela, da je stalila cin na spodnji strani.

Note: Se ti da slikat še okoli tiste bele stvari, kjer pod njo piše oznaka STS?

sirotka ::

A se to sploh splača doma rihtat:) ? To je nekako to..kolikor je šlo dol zažganin:)





Slika1
Slika2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

VolkD ::

Vsi ti elementi niso nekaj kar se nebi dalo zamenjat, le tisti veliki čip z oznako XC4072 me skrbi.

Vsekakor pa je treba ploščico najprej očistiti, da se sploh da videti kje vse so poškodbe vidne.

Če tole popravljaš kot hobi v redu, drugače se ti pa lahko hitro zgodi, da bo stroškov več kot je cena novega.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

sirotka ::

Hja...sj to je problem, ker se ne ukvarjam kaj preveč s tem.... Bom pa probal sam nekak poštimat...če bo pocen materjal, drugač pa raj novo.
Hvala vsem!

AlienRex ::

Lahko poves tipsko oznako pralnega stroja?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Pyr0Beast ::

No, sicer nimaš kej izgubit s propavilom, vsaj ne več kot 10€, vendar vsaka šola nekaj stane. :)
Zdej lahko upaš samo, da je regulatorček zadržal napetost, če ne je tisti čip sigurno šel papa.

heh, jst se pa čudu, kaj je to z en odprt element, pa vidm da je konektor :D

sirotka ::

TIP: ps155/120
model: WA23S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizika [Navor]

Oddelek: Šola
94476 (3908) KandazaR
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321107 (12257) DJ MartiNi
»

smola na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3414155 (13366) edge540
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555687 (4504) >>><<<
»

asus p5w dh deluxe+e6600

Oddelek: Navijanje
332060 (1263) joker16_7

Več podobnih tem