» »

Manipulacija pomladka SLS in cenzura na 24ur.com

Manipulacija pomladka SLS in cenzura na 24ur.com

BineZerko ::

Upam, da tu obstane in da ne bo brisanja ;-)

Kot komentar na tole novico na 24ur.com stran na 24ur.com

je kolega napisal, da podmladek SLS (Slovenska Ljudska Stranka) manipulira, saj na svojih plakatih in propagandnih materialih uporablja fotografije eskimov, ki so jih napadli polarni medvedi.
Na 24ur.com so kolegov komentar preprosto zbrisali.

Že pred nekaj tedni sem protestiral (po emailu) pri podmladku SLS, vendar mi niso odgovorili.
Prav tako se ni odzvala Mladina.

S fotografijami iz Yukona Tales of The Ultimate Sportsmen Weird Stories-Polarbear Fun
torej podmladek SLS grozi in manipulira s slovensko javnostjo.

Potem sem kratek komentar (na 24ur.com) napisal tudi jaz... pa so pobrisal URL do originalnih fotk.
Ko sem naslednji dan napisal vprašanje zakaj cenzurirajo URL, pa so vprašanje pobrisali.

Še manipulatorska stran omladine SLSsovske: sls omladinci


Toliko o 24ur.com.
In potem bomo poslušali pridige na 24ur o cenzuri na Radio Slovenija?
Hkrati pa očitno podpirajo SLS pri njihovih spletkah s pomočjo ukradenih fotografij?

Charlemagne ::

Bine, prišel si na pravo mesto. Na Slo-Techu ni cenzure.
Est modus in rebus, sunt certi denique fines,
Quos ultra citraque nequit consistere rectum.

Icematxyz ::

Jaz ko sem to pogledal pri poročilih sem se zamislil malo.

Če je to pomladek neke stranke potem mora takšna stranka čimprej ugasniti.

Za takšne ljudi pa tako škoda besed ker so sami po sebi si že dovolj "bogi" da bi še kaj proti njim govoril.

Če bi rekli da jih pač skrbi politika ki se kroji okrog naših medvedov in da imajo rešitev ki je takšna pa takšna. Ok pač razumeš da imajo neko mnenje in iščejo pot za reševanje nekega "problema".

A ne oni kažejo žrela podivjanih medvedov in raztrgane ljudi na velikih plakatih.

A ko jih vprašaš kaj bi oni naredili na to tematiko pa rečejo da ne vejo. Če je to podmladek potem bo stanje z leti samo še slabše v naši politiki in žal mi je da je tako.

Icematxyz ::

Pa še njihovo stran sem si pogledal.

Vrjetno jo izdeluje ista oseba kot izdeluje reklame TOP SHOP.

(FOP SHOP)

Nebi me presenetilo če bi to celo zares držalo. >:D

BineZerko ::

Polarni medved je mesojeda zver in napada ljudi za hrano.
Rjavi medved človeka napade, če je ogrožen, če se brani.

Ne želim politizirati, vendar pa je takšno zavajanje javnosti s pomočjo ukradenih fotografij (pač ne verjamem, da so jih odkupili) za SLS očitno povsem normalno in sprejemljivo dejanje. Kot kaže imajo pa simpatizerje tudi na 24ur.com, saj so mi pobrisali komentar, v katerem nisem nikogar žalil. Torej je bil njihov namen prikriti link do originalnih fotografij.


O tem, kako so se lovci pred kratkim pri nas izživljali nad mladičkoma medvedke, je bilo tudi zaslediti na nekaterih forumih.
Lovske pse so naščuvali, da so oba mladiča dobesedno raztrgali pri "živem telesu".
Barabe nagraužne!
In o tem pa ni bilo medija, ki bi poročal.

BineZerko ::

Še tole mi je ravnokar kolega napisal:

> Komentarji bralcev ne izražajo stališč uredništva 24ur.com in 24UR.
Kako je to mišljeno, če pa določene komentarje kar lepo pobrišejo?
A potem se z ostalimi komentarji strinjajo?

> Komentarjev, ki so žaljivi ali izražajo sovražni govor, ne bomo objavili.
Objavlja se takoj, ko stisneš 'pošlji'. Torej kaj to pravzaprav pomeni?
Saj oni dejansko sploh nič ne 'objavljajo'!

> Uporabnikom, ki bodo večkrat pošiljali komentarje, ki niso v skladu s
> pogoji objave, bomo trajno preprečili pošiljanje komentarjev.
Zanimivo ... 'pogojev objave' se ne spomnim ... in ne najdem!

Zelo, zelo zanimiv tale 24ur.

Icematxyz ::

"Sproščena" Slovenija pač. >:D

Pač manipulatorska mladež ki ni sposobna drugače opozoriti nase. Ne se preveč sekirat ali pač saj zgleda dobijo tudi takšni delo na 24.ur in pripravljajo prispevke po TV.

To da so bili pri poročilih sploh (prispevek o tem) bi že lahko podprlo to tezo ki sem jo navedel. :\

Kdo bi vedel.

NavadniNimda ::

Takle SLS je res neki spešl.:\

Imamo jih v sedanji eno-mandatniški "vladi", ki si na veliko sposoja denar (v cajtu konjunkture, degeni jedni :8)), vračalo se ga bo pa seveda v cajtu recesije. Fenomenalno je pa to, da jim z istimi koraki sledijo podmladkarji - kradejo tuje ideje in filme ter jih potem manipulirajo, da bi dosegli svoje podle cilje. Presneti faloti SLS-jevski.;((

BineZerko ::

Že, že, ampak če je v naravi vsake politične stranke borba za oblast, je strategija in taktika pač v njihovi domeni.

Da pa jih pri tem podpira medij (v tem primeru 24ur.com), ki cenzurira opozorila kritične javnosti, pa je vsekakor prvovrstni škandal.
Taisti medij, kjer so jih polna usta o neodvisnosti (medijev) in kjer z neprikritim užitkom poročajo o cenzuri na Radio Slovenija.

No, jaz sicer nisem pristaš teorij zarot in predvidevam, da je v uredništvu 24ur.com en prenapet simpatizer SLS, ki je hitro pobrisal dokazno gradivo in da ne gre za uredniško politiko.>:D

NavadniNimda ::

Kat tolaži se, mediji so že dolgo na udaru te paradajzarske vlade in njenih eno-mandatniških pomagačev. Kdor ne piše po nareku, dobi čevelj. Upam, da se ne bodo spomnili kakšnih "argentinskih metodik" uporabiti. Bi se "El Gaučos" počutil kot doma...;(

KandazaR ::

Dokler bo sls stalnica v slovenskih vladah ne bo nič boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

A. Smith ::

BineZerko, o SLS nimam pretirano dobrega mnenja.

Moram pa te opozoriti, da si tudi rjavi medved rad privošči kakšno ovco na planinskih pašnikih, in da ni samo rastlinojed, kot si trdil ti.

Če SLS manipulira in hujska za odstrel ter si na ta način poskuša pridobiti volovce, je to narobe in prav je, da jih javno fašejo po piskru zaradi tega.

Ampak zdi se mi, da je tvoj cilj varovanje divjih medvedov pred odstrelom, s čimer pa se ne strinjam. Nič nimam proti, če jih doočeno število živi po naših gozdovih, sem pa proti temu, da bi njihovo število naraščalo. Medveda doslej še nisem srečal in ga niti ne želim. Je pa jasno, da je tudi hrane po gozdu omejena zaloga in če bi število meddvedov dovolj naraslo, bi jo prišli iskat v pašnike, čebelnjake, pa tudi na dvorišče, če je treba.

Kolikšno je njihovo maksimalno število, da se to ne bo dogajalo, naj odločijo strokovnjaki, ne pa politiki.

Živim v kraju, obkroženim z gozdom, v bližini pa je tudi hribovje, kjer so bili medvedi že opaženi. Nekaj kilometrov naprej od nas (smo še dokaj blizu civilizaciji) pa je vas, iz katere so začeli zaradi incidentov z medvedi nekaj let nazaj šolarje voziti s šolskim džipom (vas je sestavljena iz samotnih kmetij). Če jih v tem trenutku še vozijo, mi ni znano, je pa dejstvo, da se Ljubljančani, ki niso gozdne divjadi videli v življenju (medveda nisem videl, drugega pa že marsikaj) počutijo varne, medvede si predstavljajo kot plišaste igračke in jim nasploh ne gre v račun, zakaj bi se jih kdo bal.

Resda je zdnji, ki ga je pred leti ubil medved, sam iskal probleme. Namreč fotografirat je šel mladiče v brlog, tja pa se je vrnila tudi medvedka. Zadnja leta ni veliko takih dogodkov in lahko rečemo, da so naši gozdovi razmeroma varni. In nič me ne bi motilo, če tako ostane, nekaj medvedov gor ali dol.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Icematxyz ::

Vse to kar si napisal še zdaleč ne opravičuje dejanj podmladka SLS.

Icematxyz ::

Pa tudi cenzure na 24ur.com to ne opravičuje zaradi česa je tudi ta tema nastala.

Predvsem zaradi tega čeprav si podmladek SLS tudi zasluži en krog z kolesom okrog ulice.

mihec87 ::

Ja lepo ti se strinjaš da jih nekaj taca po naših gozdovih, problem pa je da takšni kot so nekateri kmetje, ter teli ki so zaželi nekaj kuhat bi najraje odstrelili vse do zadnjega..

Icematxyz ::

Pa še to je če bi sam bil cenzuriran in dovolj zagret bi poskusil izvedeti kdo me je cenzuriral.

Da se pač ve kdo podpira na POP tv podmladek SLS in kakšne prispevke lahko od njega pričakujemo v prihodosti.

A. Smith ::

Sem si ogledal prispevek. 100 medvedov? To je pa res nekoliko bolno!

Verjamem, da se bo po uvedbi mrhovišč to število močno zmanjšalo.

Kar pa se tiče SLS podmladka, pa naj se zadeva razve. Je pa tega šikaniranja povsod v politiki dovolj. Lahko bi rekli, da se pridno učijo >:D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Balandeque ::

Najbolj kul je himna podmladka SLS:

klik

Hm, pa v njej je medved - če prav razumem - omenjen v pozitivnem smislu??
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Mercier ::

Medved že, ampak Mojca... :D

jype ::

Kolikor vem v Sloveniji ni zabeleženih primerov, ko bi rjavi medved odnesel ovco (ali drugo drobnico) na kmetijah, ki se s tako rejo ukvarjajo dalj časa in so ustrezno zaščitene (praviloma zaščito izvaja pastir ali ovčarski pes, pred katerima se medved umakne).

Obstajajo pa primeri napadov medveda, kjer je država subvencionirala rejo na rizičnih območjih (kjer je avtohtono prebivalstvo tudi že prej izvajalo tako rejo) in ni ponudila ustreznega izobraževanja rejcem. Brez ustrezne zaščite je seveda medved delal škodo, ki pa jo je tako in tako pokrila država, tako da se je izkazalo, da pravzaprav ni interesa, da bi drobnico na teh območjih zaščitili.

Primeri napada človeka bodo prisotni vedno, dokler ljudje hodijo v medvedov življenski prostor. Odločitev o ukinitvi mrhovišč je tveganje povečala, saj se medved zdaj giblje po večjem območju in je tako slabše nadziran. Verjetnost stika z ljudmi je tudi precej večja. Dobro je, da se reč uvaja nazaj.

Zdi se mi logično, da je stvar politizirana na "kmečkem koncu", medtem ko preostanek političnega spektra prepušča odločitve stroki - kmet si z eliminacijo medveda lahko precej zmanjša stroške reje na območju, kjer danes medved je. Sam sem prepričan, da neracionalno kmetovanje (reja drobnice na območju medveda to ni v vsakem primeru - je pa v primerih, o katerih veliko govorijo pri SLS) ni vredno nobene spodbude. Če se redno dogaja, da divje živali kmetu delajo škodo, potem naj se ta kmet prekvalificira, saj očitno ne zna poskrbeti za svojo živino in pridelke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

> kjer je država subvencionirala rejo na rizičnih območjih

A mislis, da bi mi drzava subvencionirala pridelavo riza v julijcih?

jype ::

BigWhale> A mislis, da bi mi drzava subvencionirala pridelavo riza v julijcih?

Samo če si član SLS.

A. Smith ::

Jype, drobnica ni edina hrana, ki diši medvedu. Klik.

Se pa v zgoraj napisanem s teboj strinjam.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

aljazh ::

Bine, kaj pa če bi poslal mail na ultimatesportsmen.com, z natančnim opisom, v kakšne namene je SLS domnevno zlorabil tam objavljene fotke?

poweroff ::

Kaj pa če bi poslal na Dnevnik? Oni gotovo niso prorežimski. 8-)
sudo poweroff

NavadniNimda ::

To še ne pomeni, da so "the good guys".;)

poweroff ::

To je vseeno - človeku se namrč očitno gre za to, da se zadeva objavi. Good/bad je tukaj irelevantno. ;)
sudo poweroff

NavadniNimda ::

Ja, ampak proti bad guys se je treba vedno boriti, tako na plažah, kot na trgih, kot na ulicah, če lahko delno citiram W. Churchilla, priznanega borca proti Nacizmu, Komunizmu in drugim oblikam puhloglavja.;)

poweroff ::

Ti seveda predpostavljaš, da so bad guys komunisti. Jaz komuniste gledam le še kot na eno izmed legitimnih političnih prepričanj.

Toliko o pravem liberalizmu in dopuščanju drugačnosti.

Sicer pa sva off topic. ;)
sudo poweroff

Sc0ut ::

Ma 24ur je itak že znam po tem, da vedno bolj tišči k senzacionalizmu, da objavlja 10 let stare posnetke in briše komentarje ki to potrjujejo ter nasploh na veliko posega v pisanje bralcev.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jype ::

Če se je treba boriti proti bad guys, potem se je treba boriti proti T2.

Good guys si že ne bi izbrali UTA za upstream providerja.

root987 ::

UTA?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66569648 (43451) HappyPills
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919766 (9794) TineR
»

Inteligenca in razgledanost "novinarjev" 24UR

Oddelek: Loža
182411 (1567) PaX_MaN
»

24ur onemogoča nočno komentiranje, po novem sistemu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7718296 (14753) Kenpachi
»

Ste že videli medveda v naravi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416746 (14815) Spock83

Več podobnih tem