» »

Izbira hišnega kina

Izbira hišnega kina

krist2 ::

Ko sem prebiral članke na to temo, sem ugotovil da je potrebno za nek soliden komplet receiver+zvočniki+dvd player odšteti krepko čez 1000 EUR. Sicer sem nagnjen k temu da kupujem boljše stvari, vendar ne vidim smisla, da bi odštel takšen znesek, ker ga enostavno ne rabim. Večina muzike je v MP3 formatu, filmi pa DivX oz DVD. Ker spet ne bi kupoval samo za par let, pa vseeno ne vi kupil modela za 150 EUR. V prihodnosti bom verjetno gledal filme bolše kvalitete kot DivX.

Ker je kompletov cela poplava, bi prosil za mnenje katere komplete mi priporočate (katere kombinacije gredo skupaj), da bi bila cena nekje npr. med 400 in 700 EUR in bi bila vsaj približno dobra kvaliteta tudi za prihodnja leta.

Za player bi bilo pa fajn, če ni potrebno da se divX film in podnapisi isto imenujejo.

A bi za takšen denar lahko dobil kakšno solidno zadevo? Prosim za mnenja.

krist2 ::

Sem na forumu našel spodnje priporočilo za 1000 EUR. hmmmm. Je res tok dobra kombinacija za tak denar. Mogoče bi se na račun prihodnosti splačal.... Če ni kakšne cenejše varjante, ki bi bila primerno kvalitetna.

Jaz predlagam naslednje: Denon 1730 DVD, Divx player (HDMI, 1080i upscaling) = 180eu (Mediamarket)
Denon AVR 1507 receiver (7.1) = 270eu (Mediamarket)
Kef 1005 zvočniki (5.1) = 600eu (Intek)

krist2 ::

Ali ima omenjeni Denonov receiver HDMi povezavo-nisem je videl v karakteristikah? Zaenkrat še ne nameravam kupiti LCD TV, tako da bi moral na receiver priklopiti TV s scart kablom. Je tukaj kaka ovira?

kondezator ::

Scart lahko iz DVD-ja priklopiš direkt na TV, zvok pa preko chinchov ali optike v reciver, samo potem ti ne bo kazalo skale za jakost zvoka na TV-ju( boljši reciverji ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23548013 (29478) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6311105 (8116) BigWhale
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634581 (17352) josko674
»

hišni kino sistem

Oddelek: Zvok in slika
51269 (1136) guzmiricka
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211598 (1308) matevzm

Več podobnih tem