» »

Windows 98/ME in XP na istem PC-ju

Windows 98/ME in XP na istem PC-ju

Bugsy26 ::

Pozdravljeni

Imam problem ker bi rad imel na istem pcju 2 operacijska sistema, en od teh dveh bi bil Windows XP, eden pa Windows ME ali 98

Nekajkrat sem to že psokusil narediti vendar mi ni uspelo.

Zanima me, če mi lahko kdo točno opiše kako bi lahko to naredil po korakih in to podrobno. Imam 39 gb diska, 5 gb bi rad namenil za ME/98, ostalo torej 33 GB pa za XP.

Če je kdo iz Ljubljane/Litije mu lahko prpelem škatlo pa plačam da to naredi.

Sam dejte bit prijazni pa naj sej kdo ki res zna to napiše tu.
lp

bluefish ::

enostavno. Najprej razdeli disk na dve particiji, nato najprej namesti 98/ME, potem pa še XP. Le ta bo ustvaril zagonski meni v katerem boš lahko izbiral med zagonom nameščenih operacijskih sistemov.

Bugsy26 ::

hm. Pa bo potem Millenium na eni particiji, XP pa na drugi partciji, najbrž, Povej mi kako razdelim disk na 2 particiji, ker če to naredim z xp pa pol najprej Me dam gor ta kr čez vse gre...

5er--> ::

jan01 ::

Če že hočeš star os, potem raje 98se, ne pa zanični ME!

zee ::

IMHO sta tako 9X kot ME krš od krša.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bluefish ::

ja, razdeliš lahko z GParted, lahko pa tudi najprej s CD-jem od XP razdeliš, za formatiranje označiš le XP-particijo, ko je s formatiranjem gotov pa CD izvržeš in začenš z 98/ME.

c00L3r ::

Bugsy26 zakaj pa bi uporabljal Win 98/ME? Mogoče obstajajo boljše alternative kot dual boot sistem? Če rabiš samo za kakšne okenske programčke in ne za igrice, potem priporočam "navidezni računalnik", kot je recimo Virtual PC, ki je brezplačen.

Bugsy26 ::

Em stvar je smešna:D namreč Windows 98/XP potrebujem samo zaradi tega da bom lahko igral NBA live 2001 in System Shock 2:D . Že leto in pol nisem igral ega nba in preprosto ne zdržim več, ker sodobni mi ne sedejo. Nekateri pokadijo, spijejo kaj jaz pa eno odigram:D

jan01 ::

Kaj pa ko bi raje pogooglal, če se da igrat na xpjih? v google: ime igre windows xp
zelo preprosto iskanje in npr en zgleda da uporaben rezultat: How To Run System Shock 2 on Windows XP/2000 oz iz iste strani faq

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Bugsy26 ::

tnx, kar se tiče System Shocka sem tole že enkrat sprobavu pa ni uspel. Medtem ko NBA live 2001 pa, sem pa vse forume in strani prečekiru pa mi še ni ratal. Čeprav ne vem zakaj je pol ene par ljudi na svetu k so pa napisal na forumih da jim igra normalno laufa na xp? morda lažejo?, itak mam pa SP1 za XP avtomatsk vključen k ga dam gor8-) morda kdo ve zakaj Nekai gra ki je izšla leta 2000 ne laufa na xp (čeprav nekateri pravjo da, 5 ljudi na svet). Ker recimo NBA Live 2000 ki je pa še eno leto starejša pa laufa na Xp sam neki grafiko zrihtaš v 3d.?tnx za nasvete, lohk še kej poveste, če veste.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BioShock (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
50542381 (5482) FireSnake
»

instalacija 3 sistemov na 3TB hdd in 1 SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
11943 (804) an3333
»

The Godfather (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
909999 (5517) Mavrik
»

Naj Igra !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10010007 (6248) Poldi112
»

Naj igre

Oddelek: Igre
292002 (1508) Killer-69

Več podobnih tem