» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
66 / 89
»»

videc ::

Niso naivni, niso neumni. Naletiš kdaj na kakšno cvetko, ampak kot že omenjeno, večinoma so težave zaradi nepravilnega C22 obrazca, napačno navedene cene... In ja, tudi carina zna pogledati na ebay, amazon, ..., in potem ustrezno ocarinijo zadevo.
Ko gledaš artikle je pametno pogledati "item location" oziroma "shipping from".

Mare2 ::

iza88 je izjavil:

Zdaj sem seveda dobila obvestilo o carinjenju. Ko sem se prijavila v spletno aplikacijo Pošte Slovenije sem videla, da je pošiljatelj navedel skupno vrednot blaga 20 USD.
Dejansko je vrednost paketa nekaj čez 70 EUR.


Saj so ti (ti bodo) na carini napisali, kakšne dokaze predložit. Kaj pa hočejo? :)

iza88 ::

Ja, res sem prehitro klikala naprej.

Napisali so mi naj predložim račune ali druge dokumente, iz katerih je razviden predmet nakupa, cena in stroški pošiljanja.

Mare2 ::

iza88 je izjavil:

Ja, res sem prehitro klikala naprej.

Napisali so mi naj predložim račune ali druge dokumente, iz katerih je razviden predmet nakupa, cena in stroški pošiljanja.


Ravnaj tako kot piše in poročaj. :)

Lenc ::

Zdravo! Mene zanima sledeče. Naročil sem iz Ebaya del za avto v vrednosti 26€. Del je pristal v Ljubljani 19.1. Zaenkrat še nisem prejel nobenega obvestila. Vse kar o tem delu vem, je vidno na trackerju. Od pristanka se lokacija ni spremenila. Je to ok? Koliko časa okvirno tak postopek traja?

Daliborg ::

Vse odvisno od človeka do človeka. Načeloma carinski postopek traja cca 10min-3h odvisno od zahtevnosti deklaracije ampak verjamem da v tvojem primeru če gre za en sam del bi moral ta postopek trajati največ 15min.
Ampak ni samo glede carinskega postopka, najverjetneje imajo gnečo ali pa so spregledali vaš tovorek-človeški faktor.
Po tracking številki preveri pri komu(špediter/pošta) je paket in jih pokliči.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

franci0 ::

Bolano. Za naročilo v vrednosti 36€ (z poštnino vred) iz Kitajske, mi hoče Pošta Slovenije pobrat skoraj 20€. Kaj je bila pred kratkim kakšna sprememba tovrstne zakonodaje ali me pač hočejo oropat?

 carina

carina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

MTB ::

Bolano je to, da vsake par strani pišete enake bedarije in sprašujete enake bedarije.

Okapi ::

franci0 je izjavil:

Bolano. Za naročilo v vrednosti 36€ (z poštnino vred) iz Kitajske, mi hoče Pošta Slovenije pobrat skoraj 20€. Kaj je bila pred kratkim kakšna sprememba tovrstne zakonodaje ali me pač hočejo oropat?

Oropati te hočejo. Predlagam, da jih takoj prijaviš na policijo.>:D

franci0 ::

Okapi, s e je v zadnjih 3eh letih kaj spremenila zakonodaja glede tega? Namreč kolikor pomnim, včasih niso bili takšni stroški. Ti si majster za to področje kolikor pomnim :)

Okapi ::

Za vse pošiljke nad 22 evrov plačaš 22% DDV in stroške carinskega postopka. Saj ti lepo na računu piše. To velja že kar nekaj let. Edino stroške carinjenja od časa do časa za kakšen evro podražijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

amacar ::

Glede na izračunan ddv je bila pošiljka 46€ ne 36€.

Mare2 ::

franci0 je izjavil:

Okapi, s e je v zadnjih 3eh letih kaj spremenila zakonodaja glede tega? Namreč kolikor pomnim, včasih niso bili takšni stroški. Ti si majster za to področje kolikor pomnim :)

franci0, verjetno si predvidel te stroške že ob nakupu. Če jih nisi in se zaradi tega ne splača nabavljat v tujini, kupiš pri nas. :)

jero_no1 ::

franci0 je izjavil:

Bolano. Za naročilo v vrednosti 36€ (z poštnino vred) iz Kitajske, mi hoče Pošta Slovenije pobrat skoraj 20€. Kaj je bila pred kratkim kakšna sprememba tovrstne zakonodaje ali me pač hočejo oropat?


22% DDV od 36€ = 7,92€
Carinsko posredovanje: Obračun dajatev II (31−50 EUR),e-poslovanje = 9€

Vsi vnaprej znani stroški že nekaj let in kot že rečeno na vsaki strani te teme obravnavani vsaj 3x :)
Tako da ja, so te fajn na suho od zadaj :P

Lenc ::

Daliborg je izjavil:

Vse odvisno od človeka do človeka. Načeloma carinski postopek traja cca 10min-3h odvisno od zahtevnosti deklaracije ampak verjamem da v tvojem primeru če gre za en sam del bi moral ta postopek trajati največ 15min.
Ampak ni samo glede carinskega postopka, najverjetneje imajo gnečo ali pa so spregledali vaš tovorek-človeški faktor.
Po tracking številki preveri pri komu(špediter/pošta) je paket in jih pokliči.
Lp.


Ne vem pri komu je, dejansko.
Na koga se lahko obrnem, če so res spregledali moj paket? Morda kontakt?
 Tracking

Tracking

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lenc ()

St235 ::

Si prepričan, da je tracking sploh legit? ker tole, da bi pošiljka letela direktno iz hongkoga v ljubljano se mi zdi malo za lase privlečeno.

Lenc ::

Na Ebayu piše isto.

St235 ::

Preleti tole: https://blog.aftership.com/fake-trackin...

Tracking dostikrat ne deluje, ko pošiljka zapusti matično državo. Tako, da je lahko tisti del o arrival to ljubljana povsem neresničen.

Daliborg ::

Zdravo Lenc ,
Pošlji pošiljatelju mail da naj ti sporoči preko katerega je to sploh šlo in potem lokalno s temi podjetji preveri .
Sicer pa uporabljal stran http://track-trace.com/
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

FoxKnox ::

Se je meni že nekajkrat zgodilo, da jepošiljka prispela po trackingu po petih dneh na destination airport in tam stala cel mesec. Seveda, po treh tednih potovanja na kontejnerski ladji in enem tednu v avtu po evropi, sem potem prejel pošiljko na dom. Po trackingu pa je še vedno na destination airport Si.

Lenc ::

No saj verjetno bo kar držalo. Pričakovan datum je od 12.2-11.3 da bo prispelo, zato mi je bilo čudno. Pač prvič naročam in mi je bilo čudno, tam piše tako, na trackerju pa da je že v Ljubljani.

FoxKnox ::

Mojih 15 pošiljk z Aliexpress a, vse naročeno 1.12.2018,sem prejel med 22.12 18 in 21.01. 19

Okapi ::

St235 je izjavil:

Si prepričan, da je tracking sploh legit? ker tole, da bi pošiljka letela direktno iz hongkoga v ljubljano se mi zdi malo za lase privlečeno.

Saj ni direktno letela. Razen, če misliš, da let traja dva dni. Na 17Track praviloma ne vidiš ponarejenih podatkov, ker preverja samo legitimne poštarske zbirke podatke.

St235 ::

Okapi je izjavil:

St235 je izjavil:

Si prepričan, da je tracking sploh legit? ker tole, da bi pošiljka letela direktno iz hongkoga v ljubljano se mi zdi malo za lase privlečeno.

Saj ni direktno letela. Razen, če misliš, da let traja dva dni. Na 17Track praviloma ne vidiš ponarejenih podatkov, ker preverja samo legitimne poštarske zbirke podatke.


Glede na to, da so prej v nulo sledil posiljki mi je precej cudno. Drugace pa track17 samo preverja obstojecevpodatke in ce izvorni podatki “izgubijo” posiljko ko zapusti maticno drzavo ter avtomaticno prikazujejo koncno destinacijo (videno nickolikokrat pri china post) potem tudi 17track to pokaze.

Lahko pa naslednji konveciji, ko boste sortiral pomanjkljivo naslovljeno posto, povprasas kje je posiljka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Lenc ::

Del sem včeraj prejel. Prišel je iz Nemčije, brez carine. Malo wtf, ampak ok.

St235 ::

Tolk o legitimnih podatkih 17track.

MIHAc27 ::

Če jaz dobim od prodajalca link do 17track, niti ne hodim gledat, je bilo že prevečkrat fake.

Marc` ::

Marc` je izjavil:

Pozdravljeni,

mi lahko kdo svetuje glede sledece zadeve. Že 19.11 sem naročil eno pošiljko iz Amazona, ki je bila poslana s Kitajske 21.11. Pošiljke še nisem dobil, kar pomeni, da zna biti izgubljena. Razlicne tracking strani kazejo razlicne podatke, najbolj me pa muci ta stran, ki kaze, da je posiljka 1.12 prispela v Ljubljano z letalom. Od pošte Slovenije nisem dobil nobenega obvestila, ne iz carine, tracking PS ne pokaže nič. Tam sicer piše, da bi to naj dostavila Deutsche Post, ampak tud njihov tracking ne najde nič. Mislite, da je možnost, da je to kje na carini, se bi splačalo poklicati v ponedeljek? Mišljeno je bilo za božič ampak bo zgleda fail. Tudi DHL Slo pravijo, da nimajo nic s tem, tako da ne vem kdo.
 Tracking

Tracking



Hvala!


Evo, epilog za moj primer...prispelo po treh mesecih, vmes malo v Kanadi na oddihu, na srečo že dobil refund prej :)

 mail

mail

Ribič ::

Živjo,

A kdo morda pozna, če obstaja kakšna vrsta pošiljanja prek meja, kjer poštarji oz. cariniki ne smejo odpreti paketa?
Na primer, da je paket zapečaten s pečatom, če ga pa odprejo, pa uničijo pečat in s tem tudi verodostojnost vsebine.
Paket sicer lahko dajo pod rentgen, samo odpreti ga ne smejo.

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

fikus_ ::

Verjetno samo diplomatska pošta.

kixs ::

Evo, prvic se mi je zgodilo, da so mi zaracunali DDV + dajatev na izdelek, ki je kostal manj kot 22€ + postnina. In to navkljub poslanim dokazilom!

Ker je sobota, bom vec izvedel v ponedeljek.

Ne vem kaj se to grejo ali se je vmes kaj spremenilo?!?

matobeli ::

Sej smo že nekaj časa nazaj ugotavljal da so lahko trdi ko pride do primera ko je skupna vrednost nad 22eur, ampak je cena samega izdelka pod 22eur.

Jih boš verjetno moral prepričevat da ni bla free poštnina in fake račun.

kixs ::

Sej ni bila free postnina. Postnina je cisto postena iz ZDA. Kot je bilo ze po mailu nakazano, jih moti, da je cena na oglasu drugacna, kot je koncna. Prodajalec je sprejel mojo ponudbo, imel je "Make offer" in ta se na prodanem oglasu ne vidi - razen, ce ves kako to preveriti. Oni ocitno tega ne znajo. Potem je bila cena pod 22€. Prej pa je bila nad. Ce ne bi sprejel, pac ne bi kupil. Se posebej, ko carina nabije vec kot 20€ dajatev.

Tega seveda ne morem sprejeti, da je vse tako kot mora biti. Tudi CN obrazec je pravilno izpolnjen. Oni pa po svoje.

matobeli ::

A na računu iz ebaya ali paypal se vidi kolk je bila plačana cena in kolk poština?

Če maš vse to jim napiš da si ponudil nižjo ceno in je sprejel in da so vsa dokazila pravilna, magari priloži še izpisek direkt od banke.

Če pa račun nima posebej zavedenega izdelka in poštnine pa reč prodajalcu.

Morš vedet da so trdi, ker 3/4 takih primerov so ljudje ki bi radi sam skoz pršli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kixs ::

Ja. Iz poslanega se vse vidi. Naredil sem screenshot "Order details" - kot vedno do zdaj in se vidi cena izdelka in postnina.

Mah brezveze se mi zdi, ker je paket prisel ze prejsnji vikend v SLO. V nedeljo sem ze oddal prve slike. Potem so me v torek kontaktirali preko maila, da se razlikuje cena. Potem sem dodatno poslal slike, kjer se vidi, da je sprejel mojo ponudbo. Potem je trajalo se par dni in so v cetrtek sprostili posiljko. Niti nisem vedel, da je kaj za placat. Dokler nisem sel danes na posto prevzet in mi potem na koncu rece, da je nekaj za placat... aja, skoraj 21eur... js pa samo 8-O ;( Pa ker je manjsa posta, lahko placas samo na gotovino ali pa kot "bankomat" + provizija. Tako bom prevzel v ponedeljek oz. ko se zmenim z "idioti" na drugi strani. Res ne morem drugace rect.

Na mail mi posljejo:

Pozdravljeni,

Iz item number številke je razvidno, da je blago bilo prodano po višji vrednosti. Posredujte ustrezna dokazila o vrednosti.

Lep pozdrav


A res, sherlock... za "Make offer" na eBayu pa se nisi slisal?? ;((

St235 ::

sherlock, pozabljaš, da vrednost blaga ni nujno enaka ceni, ki si jo domnevno plačal.

Naročim 1000€ vreden laptop, se zmenim s prodajalcem, da mu preko make offer ponudim in plačam 20€, ostalo pa pošljem direkt po paypal. Kaj misliš, kaj bodo po tvoje upoštevali kot vrednost?

Ravno tako imajo dnevno opravka z bedaki, ki popravljajo izpiske iz paypala/ebaya potem se pa opečejo ravno na item number.

Probaj pojasnit, da gre v tvojem primeru za specifičen primer, kjer si dejansko dobil izdelek za manj kot je oglaševan in ne sodiš v takšno ali drugačno obliko goljufov, s kakršnimi imajo opravka vsakodevno.

kixs ::

BIN cena je bila 30USD. Imel je moznost "Make offer" in ponudil sem 24USD, kar je prodajalec sprejel. To se vidi na vseh poslanih slikah. Gre pa za staro graficno kartico, ki ni testirana - kar prodajalec izrecno pise v oglasu. Takih kartic se tudi ne proda veliko in ni neke baze "pravih" cen. Ceprav za vintage/retro stvari so lahko za "peanuts" ali pa "sky is the limit". Odvisno tocno od modela in stanja.

Killermode ::

Pozabljaš, da lahko carinik, če se mu zdi cena katero si plačal za izdelek prenizka, sam oceni "pravo" vrednost.

kixs ::

Ja. Lahko. Vendar mora imeti neko podlago. Ali pa vsaj, naj bi jo imel. Ne kar nekaj iz lufta.

St235 ::

saj ima podlago. Ceno po kateri se kartica prodaja na podlagi item numberja. In ker se dnevno najdejo bedaki, ki popravljajo izpiske je to očitno postalo bolj merodajno od paypal izpisov.

kixs ::

Bom videli kaj bo. Poslal sem reklamacijo, kot so mi svetovali.

St235 ::

Prosim porocaj, da vidimo ali je doddana vrednost in se da pogovarjat, ali res arbitrarno odlocajo, prek trupel, kot se jim ocita.

Bellzmet ::

Kako pa pridejo do 21 EUR "davka"? Kaj je vse notri?

Killermode ::

Bellzmet je izjavil:

Kako pa pridejo do 21 EUR "davka"? Kaj je vse notri?

Strošek carinjenja(6,00 ) + DDV(22%) + Pri plačilu carinskih dajatev (bančna garancija - zalaganje sredstev) zaračunavamo
2,5-odstotno provizijo.
Minimalni znesek bančne garancije je 2,50 EUR po deklaraciji.
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Dobil mail, da so ponovno "carinili" in dodatnega stroska ni. Vsaj hitro so resili tole...

21€ je v tem primeru prislo za to, ker je postnina relativno visoka, saj gre za paket iz ZDA. In ce je vrednost izdelka vec kot 22€, se "carini" tudi postnina. Sicer pa nic.

St235 ::

Hvala za info. Upam, da to pomeni, da bo sedaj kaj manj bedakov, ki bo kričalo kako na carinski pošti goljufajo in se ne da nič zmenit in neupravičeno karkoli zaračunavajo.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Hvala za info. Upam, da to pomeni, da bo sedaj kaj manj bedakov, ki bo kričalo kako na carinski pošti goljufajo in se ne da nič zmenit in neupravičeno karkoli zaračunavajo.


Lahko bi se malo lepše izražal, lepo prosim. Hvala. In kaj ima to zveze z zakotnim pisaštvom?

St235 ::

Ja, takih bedakov. Upanje umre zadnje.

MiCkEyCE ::

Pozdravljeni,

glede uvoza iz tujine preko DHL je bilo že veliko napisanega, predvsem o tem, kakšni nesorazmerni stroški nastanejo zaradi njihove cenovne politike pri uporabi instrumenta za zavarovanje, s katerim se zavaruje plačilo carinskih dajatev, prispevkov, stroškov in/ali davkov (carinska obveznost). Ta njihova storitev znaša 2 % carinske obveznosti, vendar najmanj 20 EUR (+DDV). Kadar je osnovna dajatev nizka (npr. pri uvozu do 150,00 EUR je potrebno plačati zgolj DDV), je ta dodaten strošek resnično nesorazmeren.

Do sedaj je veljalo prepričanje, da se temu strošku ni mogoče izogniti, saj takšno stališče zagovarja tudi DHL. Ugotovil sem, da to ne drži. Rešitev je v institutu "gotovinski polog za posamezno zavarovanje".
Več o tem: http://www.fu.gov.si/placevanje_in_izvr...

Postopek je enostaven. Na poseben TRR od FURSa nakažete znesek v takšni višini, kot bo okvirno znašala carinska dajatev. Nato izpolnite obrazec in ga pošljete na FURS. FURS Vam pošlje potrdilo, da imate ustrezno zavarovanje, ki ga potem pošljete na DHL. DHL mora to upoštevati kot zavarovanje in ne sme vsiljevati lastnega. Nato izvede carinski postopek in ko dajatve poravnate, mora DHL pošiljko sprostiti, FURS pa vam bo na vašo zahtevo polog vrnil.

Trenutno DHL nima v ceniku druge storitve, ki bi jo lahko obračunal za uvozni postopek, kot plačilo za to zavarovanje. Pošta Slovenije ima sicer drugačen koncept in računa strošek carinjenja, ne pa stroška zagotavljanja zavarovanja. Kakorkoli, DHL sem seznanil, da ima njihovo ravnanje, ko potrošnike puščajo v zmoti, da potrebujemo njihov instrument zavarovanja, vse znake nepoštene poslovne prakse. Odgovor na reklamacijo čakam že več kot 1 mesec, saj sem šele naknadno ugotovil, da njihovega zavarovanja ne potrebujem. Prav tako sem prijavo podal tudi na tržni inšpektorat.

V kolikor ste bili v preteklosti oškodovani zaradi tega neupravičeno zaračunanega stroška, predlagam, da se tudi vi obrnete na DHL in tržni inšpektorat.

Še osnova za prijavo na tržni inšpektorat:

Ravnanje DHL pri uvozu carinskih pošiljk, kjer DHL vztraja pri uporabi njihovega instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost strank kot edinega možnega, izpolnjuje vse zakonske znake nepoštene poslovne prakse. Zakon o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami (Ur. l. 53/07, v nadaljevanju ZVPNPP) v 2. odst. 4. člena določa, da je poslovna praksa nepoštena, če nasprotuje zahtevam poklicne skrbnosti in v zvezi z izdelkom bistveno izkrivlja ali bi lahko izkrivljala ekonomsko obnašanje:
- povprečnega potrošnika, ki ga doseže ali mu je namenjena, ali
- povprečnega člana posebne ciljne skupine potrošnikov, če je namenjena posebni ciljni skupini potrošnikov.

Z njihovim ravnanjem bistveno izkrivljajo ekonomsko obnašanje potrošnikov, saj potrošnike puščajo v zmoti, da je njihova storitev zagotavljanja instrumenta zavarovanja nujno potrebna, kar pa ne drži.

Upam, da sem vam pomagal.

Lp Miha

Daliborg ::

Nam boš pomagal, ko boš tukaj potrdil da si dobil vrnjen denar. Glede na to da že čakaš 1 mesec verjamem, da še ni bilo sklepa?
Je DHL vrnil denar? Je tržni inšpektorat naložil kazen DHLu?
Poročaj nam prosim, da vidimo kje smo.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
««
66 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8817592 (2065) 49106
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322540 (9669) Tidule
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519716 (9118) BorutK-73
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498793 (53654) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029909 (26477) Fritz

Več podobnih tem