» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
38 / 89
»»

St235 ::

Ti kar kupi takšnega s čim več poštnine, saj smo ja že 1000x pojasnili, da ni davka na poštnino in da če plačaš več kot 100€ poštnine ti poštar še zapoje ob dostavi.

Carnske dajatve na elektroniko (ni važno kakšno, dokler je vsaj en kabel v paketu) pa ne samo da se ne plača, še torto dobiš zraven.

perci ::

zlobnež >:D

Mare2 ::

Meni so iz carine poslali dopis, naj predložim dokazilo, da je poštnina všteta v ceno. Naredil sem prt sc in je zadostovalo.

Poštnina je tudi sestavni del zneska, od katerega se odmeri carinske dajatve. :)

Sem 1x poklical in rekel, da imam dovolj denarja, da zame ne rabi nihče "bančno garantirat". Oni tolmačijo bančno garancijo kot storitev carinjenja. Bi bilo dobro, da bi se nekdo uprl in nam napisal, če je uspel.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

V bistvu edini način izgibanja tej bančni garanciji, bi bil, da jim predhodno nakažeš denar za izvedbo postopka. Zgolj zagotovilo, da denar imaš ni jamstvo, da boš dejansko plačal.

Vedno pa ostane druga možnost: Ne uporabljaš DHL in podobnih izvajalcev, ki zahtevajo bančno garancijo.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

V bistvu edini način izgibanja tej bančni garanciji, bi bil, da jim predhodno nakažeš denar za izvedbo postopka.


Verjetno se v šoli niste učili, kaj pomeni bančna garancija po terminologiji DHL-a. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

AngelOfDeath ::

Sem dobil v ponedeljek obvestilo iz carine naj za dva paketa pošljem dokazila o nakupu.
Sem poslal preko spleta in danes dobil pakete.

Oba so odprli, vendar zakasirali samo davek na dražjega in postopek carinjenja, ker drugi je imel pravilne podatke.

Tako da iz moje strani brez propomb.
edit: Slovnica

NonPlusUltra ::

St235 je izjavil:

Ti kar kupi takšnega s čim več poštnine, saj smo ja že 1000x pojasnili, da ni davka na poštnino in da če plačaš več kot 100€ poštnine ti poštar še zapoje ob dostavi.

Carnske dajatve na elektroniko (ni važno kakšno, dokler je vsaj en kabel v paketu) pa ne samo da se ne plača, še torto dobiš zraven.

Previdno, boš postal še zabaven. :D
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Tomi ::

Opozarjam uporabnika Lakotnik29, da ne zavaja ostalih uporabnikov v temi.
metrodusa.blogspot.com

Pithlit ::

Kako pa Lakotnik zavaja? Pa ja ne s tem?
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Kako pa Lakotnik zavaja? Pa ja ne s tem?

89% njegovih sporočil moderatorji izbrišejo, tisto so pustili. Eno redkih, kjer ne piše, da je dotični njegov slo-tech sokomentator "funkcionalno nepismen". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Ne sprašujem tega. Sprašujem kako zavaja. Zato ker me to zanima. Argumenti in podobne zadeve.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit ne vztrajaj. Saj se izbrisanih sporočil ne vidi. Ne kapiraš. Očitno ne. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Brez zamere... ampak kdo je tebe kaj vprašal? Mene zanima kje Lakotnik zavaja. Prvič zato ker bi se rada zavajanju izognila. Drugič zato ker zavajanja z njegove strani še nisem videla. Pa to temo pregledujem dovolj pogosto da prekleto dvomim da se tako promptno briše da ne bi opazila.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Pithlit je izjavil:

Kako pa Lakotnik zavaja? Pa ja ne s tem?


jap točno tole je mislil. Pač tomi ima težave z mano že od kar ga je čeh naskočil na avtocesti. Da dokazuje svoj prav mu ni pod častjo tudi zmerjanje na zasebnih sporočilih.

Truth ::

Prosim če mi pomagate rešit zadevo. Z kitajske sem naroču slušalke za 22 eur, na njih čakam že dobre 3 tedne, nakar iz carine dobim tole

a jim pošlem tole([img]http://shrani.si/f/1C/m8/3cy38um6/1/bon... in mi bodo zaračunal 22%davka in mi bojo končno poslali, btw z kitajske sem že 2 tedna nazaj dobil xiaomi power bank ki sm ga naroču isti dan kot slušalke in oboje je blo naenkt poslan, ka to pomen da carina moje slušalke žuli že 2 tedna in mi šele dons pošlejo obvestilo? LP IN HVALA ZA ODGOVORE !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truth ()

Truth ::


zgoraj noče prikazat tega linka od plačila slušalk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truth ()

darkolord ::

Ja, tisto jim pošlji pa ti bojo zaračunali 22% DDV + še nekaj eur stroškov carinjenja.

Carinska pošta robo ponavadi obdela kar isti dan, zagotovo pa ne traja več kot nekaj dni.

Okapi ::

V takih primerih se splača Kitajca prositi, če ti lahko naredi račun s poštnino, namesto 23 evrov brez poštnine 21 evrov + 2 evra poštnine, in ne boš plačal DDV.

Truth ::

Hvala za hitre odgovore :D, bom za naslednič bolj pazliv :D

Mare2 ::

Če je poštnina všteta v ceno, jim lahko pošlješ print screen strani, kjer si naročil izdelek. Free shipping. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Ravno to mu razlaga Okapi, da se je dobro zmenit s prodajalcem. Ker free shipping je bolj kot ne bullshit floskula. Pač plačaš poštnino v ceni izdelka. In pri mejnih vrednostih 22€ je zato lahko razlike za več kot 10€ če prodajalec napiše, da je izdelek 23€ in free shipping ali če napiše 20€ za izdelek in 3€ za poštnino.

koyotee ::

Ampak vse to je vseeno, ker itak obrazec ne bo pravilno izpolnjen in to bojo vseen odprli.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihec87 ::

Do 22eur se šteje samo izdelek brez poštnine..

St235 ::

koyotee je izjavil:

Ampak vse to je vseeno, ker itak obrazec ne bo pravilno izpolnjen in to bojo vseen odprli.


In kako vezo ima to s trenutno debato? A rečemo še kaj na temo partizanov in beguncev?

Okapi ::

koyotee je izjavil:

Ampak vse to je vseeno, ker itak obrazec ne bo pravilno izpolnjen in to bojo vseen odprli.
Tudi če odprejo, je pri 23 evrih razlike za 5 evrov DDVja, če ti Kinez napiše račun za 21+2.

O.

facepalm ::

a se stroski postopka visajo glede na vrednost paketa?
poleti sem za en paket placal vse skupaj malo pod 4eur odkupnine,
sedaj (vecji paket) sem dobil samo "stroski postopka" malo cez 4eur in zraven se dober eur za UPN obrazec. plus davek seveda, ampak to mi je jasno:)

torej poleti sem placal pod 4eur za cel postopek, sedaj pa cca 6eur.
sej tista 2 eur, mi ne pomenita nic ampak vseeno.. racunajo koliko jim pase?

St235 ::

Ja, lenim in funkcionalno nepismenim zaračunavajo glede na vreme. Vsem ostalim po ceniku. Povedano že 1000x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

facepalm ::

Cudno.. nisem ne eno ne drugo, pa prvic nisem dobil postavke za UPN obrazec :)
Al to pravis iz lastnih izkusenj?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

NonPlusUltra ::

Mene pa zanima, kako vraga naj še napišem, da bo tudi kitajc razumel, da hočem na CN obrazcu realen in resničen znesek, tisti, ki ga dejansko plačam. Da nočem nobenega gifta ali njihove usluge z nižjimi zneski.
Naročam zelo pogosto, večinoma ene in iste stvari zelo nizkih vrednosti (2-15 eur) in prav vedno (!) dodam opombo: naj mi vpišejo resnični znesek. Poskusila sem že marsikaj, najprej sem pisala prošnje, sedaj že zahteve (če mi ne napišete realne cene, ne bom prevzela, itd.). Ne vem, ali ne razumejo angleško ali kaj, niti enkrat se tega še niso držali.
Kako vi napišete to, v kitajščini?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Mare2 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Mene pa zanima, kako vraga naj še napišem, da bo tudi kitajc razumel, da hočem na CN obrazcu realen in resničen znesek, tisti, ki ga dejansko plačam.


在窗體,我希望有一個真正的和真實的量。謝謝。
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

N0t0ri0us ::

sem jim pisal, da naj izpolnejo cn22 pravilno in v škatlo vržejo še račun.

ne moreš verjet ampak dobil sem obvestilo carine o neznanem pošiljatelju in vrednost 9.00$. Realna vrednost 42€. Sem pisal prodajalcu, da ne bom sprejel paketa, ker ni pravilno izpolnil cn22 in mi je odpisal da mi povrne stroške, ki bodo nastali zaradi tega - 4€ Naj bi imel 18$ poštnine in se mu še vedno bolj izplača to, kot pa da mu pošljejo nazaj.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Ker free shipping je bolj kot ne bullshit floskula.


Še dobro, da te pred nakupom nisem zaprosil za nasvet. Tudi sedaj te nisem. Ne vem, kaj se siliš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ker free shipping je bolj kot ne bullshit floskula.


Še dobro, da te pred nakupom nisem zaprosil za nasvet. Tudi sedaj te nisem. Ne vem, kaj se siliš.

Hvala ze še en nadvse neuporaben brezvezen offtopic komentar. Res zanimivo kako si ob vsakem mojem postu domišljaš, da se pogovarjam s tabom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

perci ::

Zakaj naj bi bil free shipping floskula? Kitajcem dejansko država subvencionira poštnino. Zdej, če ti ceno mal zniža in zaračuna poštnino na ta račun, je pa druga pesem.

Okapi ::

Subvencionira, ne pa podari. Poštnina je cenejša, ker tako spodbujajo izvoz in gospodarstvo, ni pa brezplačna.

O.

St235 ::

Floskula je v toliko, da tebe kot kupca pravzaprav zanima samo to koliko na koncu plačaš. Dejansko ti je bolj kot ne vseeno v kakšnem razmerju je poštnina napram izdelku. Tudi na carini je pri večini paktov popolnoma vseeno kakšno je razmerje med njima.

Dodatno poštnina tudi s kitajske ni brezplačna (je pa res močno subvencionirana) tako, da ti prodajalec še vedno to poštnino zaračuna v ceni izdelka.

Razlika pa nastane takrat ko je paket blizu mejne vrednosti 22EUR. Takrat pa dejansko free shipping deluje v škodo kupca in bi bilo boljše, da se dejansko zaračuna poštnina ločeno od izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

perci ::

Okapi: Poštnina iz Kitajske (ki jo pošta zaračuna prodajalcu) je v resnici tako nizka, da lahko praktično govorimo o brezplačnosti.

Lakotnik: Se strinjam.

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi: Poštnina iz Kitajske (ki jo pošta zaračuna prodajalcu) je v resnici tako nizka, da lahko praktično govorimo o brezplačnosti.
No, koliko je ta "brezplačnost" v evrih, za recimo pol kile težak paket iz Kitajske?

O.

perci ::

Tkole, na prvo žogo bi rekel, da boš rabil kakšno drugo valuto, če se hočemo o celih številih pogovarjat.

Pithlit ::

Kitajcem pa res ni problem subvencionirat poštnine. V bistvu jo subvencioniramo kupci... ker smo pripravljeni čakat da se jim kontejner napolni preden sploh pošljejo zadevo (in imajo na ta način optimizirano pošto, tudi stroškovno).

Okapi: ni vse v teži :P pogosto boš več plačal (karikiram) za tono slame, kot tono svinca.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

perci je izjavil:

Tkole, na prvo žogo bi rekel, da boš rabil kakšno drugo valuto, če se hočemo o celih številih pogovarjat.
Skratka, takole na prvo žogo bi rekel, da nimaš pojma, koliko je kitajska poštnina.

O.

facepalm ::

matobeli ::

Če je to realno morajo bit cene brez subvencije. Ali pa če imajo še kakšno nižjo kategorijo glede na težo.
Nekatere stvari se prodajajo pod teh 0.7€, kolikor je poštnina do 50g.

perci ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

Tkole, na prvo žogo bi rekel, da boš rabil kakšno drugo valuto, če se hočemo o celih številih pogovarjat.
Skratka, takole na prvo žogo bi rekel, da nimaš pojma, koliko je kitajska poštnina.

O.

No, jst ne bom rekel, da ti nimaš pojma ampak te bom raje vprašal, kakšna je prava številka.

Okapi ::

Čakaj malo, jaz sem te vprašal zato, ker ne vem, ne zato, ker bi hotel preverjati tvoje znanje.

Ti si rekel, da je "praktično brezplačno", mene pa je zanimalo, koliko konkretno je to "praktično brezplačno", da bomo vedeli, o čem se pogovarjamo.

Izkazalo se je, da nimaš pojma.

perci ::

Kako se je to izkazalo? Si ti povedal, kakšna je dejanska poštnina? Al kako bomo preverili, da se motim?

Dejstvo pa je, da relativno dosti naročam s kitajske in VEM, koliko za podobno storitev plačam v Evropi ali US. Približno 10-20krat več. Tako da - ja - zame je to praktično brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Okapi, če boš avto kupil na Kitajskem, pa ne bo več tako brezplačno, se strinjam.

Vemo pa tudi, kaj je 99% naročil iz kitajske na ebayu. Cunje, šolni, torbice, mala tehnika in druge prčkarije. Nič pretirano težkega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

facepalm ::

perci je izjavil:

Kako se je to izkazalo? Si ti povedal, kakšna je dejanska poštnina? Al kako bomo preverili, da se motim?

Dejstvo pa je, da relativno dosti naročam s kitajske in VEM, koliko za podobno storitev plačam v Evropi ali US. Približno 10-20krat več. Tako da - ja - zame je to praktično brezplačno.


kako lahko definiras, da v EU placas 20x visjo vsoto, ce se ti ne sanja koliko jo placajo na kitajskem?
Tudi iz slo na kitajsko ni neki draga postnina:)

Okapi ::

perci je izjavil:

Kako se je to izkazalo? Si ti povedal, kakšna je dejanska poštnina? Al kako bomo preverili, da se motim?
A sem rekel, da se motiš??? Rekel sem, da pojma nimaš (koliko je dejansko poštnina). Ker to, da ni absolutno brezplačna, smo že ugotovili, kaj si ti predstavljaš pod "praktično brezplačno" pa ni ravno podatek, s katerim bi si lahko kdo kaj pomagal.

Med drugim je namreč v igri goljufanje slovenske države. Če je dejanska poštnina pol evra, je goljufija, če prijaviš, da je poštnina en evro, da bi se izognil plačilu davka. Če je dejanska poštnina en evro in pol, pa ni goljufija.

O.

perci ::

Mal se da videti po tem, ker isti prodajlci prodajajo nekatere iste izdelke s free poštnino in s plačilom poštnine. In do 22 EUR jim je čisto vseeno, koliko znaša poštnina, zato ne vidim motiva, da bi se lagali.

Pri izdelkih, ki s poštnino znašajo pod 1 EUR pa tudi veš, da poštnina ne more biti več kot to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()
««
38 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018356 (344) darkolord
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391550995 (3304) DarwiN
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15322836 (9965) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499197 (54058) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030139 (26707) Fritz

Več podobnih tem