» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
36 / 89
»»

mihec87 ::

"Ebay doesn't understand customers like me. I use Ebay to find deals. If I have to pay customs charges or Pitney Bowes charges, I will stop using Ebay." Shipping is already too expensive."

lololol.. valjam se...

custom charges plačaš v vsakem primeru- a ga plačaš poštarju na vratih al pa ob nakupu je čist isti drek oz če plačaš že ob nakupu dobiš zadevo hitrej domov saj se ne zgublja časa z pošiljanjem obvestilo in računov sem ter tja z carino(v najboljšem primeru pošiljanje papirjev,računov vzame 3 dni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

lexios ::

custom charges plačaš v vsakem primeru- a ga plačaš poštarju na vratih al pa ob nakupu je čist isti drek oz če plačaš že ob nakupu dobiš zadevo hitrej domov saj se ne zgublja časa z pošiljanjem obvestilo in računov sem ter tja z carino(v najboljšem primeru pošiljanje papirjev,računov vzame 3 dni)


Kaj bi lahko šlo "lepo mimo brez dodatnih stroškov" je vprašanje za kristalno kroglo.
...tud tista ura od "OP" mogoče! Pnavadi je pa že znesek poštnine dilema marsikaterega kupca! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Kaj bi lahko šlo "lepo mimo brez dodatnih stroškov" je vprašanje za kristalno kroglo. Tega nikoli ne boš vedela. Če se ti zdi, da je cena izdelka pod 22 evri, prodajalec na ebayu ti pa hoče zaračunati uvozne dajatve, se pobuni, še preden klikneš buy in pay. Potem je prepozno.

O.

Nisem tega vprašala... vprašala sem koga terjam za stroške ki jih dejansko ne bi bilo treba plačat (če GSP ne bi bilo).

Nobene kristalne kugle ni kle: ebay ti zaračuna GSP vs. carinska pošta ti spusti paket mimo. Pa dajmo, tko da bo kost večja... en poceni težek in velik predmet (5 kil svinca varianta)... da bo cena izdelka še vedno pod carinsko vrednostjo (kar se carinske pošte tiče), poštnina pa astronomska (da ti GSP naračuna mal več kot le drobiž).

Res majhna verjetnost da se zgodi, ampak me vseeno zanima kako dobim nazaj svoj denar.

mihec87 je izjavil:

v najboljšem primeru pošiljanje papirjev,računov vzame 3 dni

1 dan. Dobiš obvestilo, pošlješ mail/fax, naslednji dan je paket pri tebi.

Aja, pa nekateri pač gemblajo na to da se tja in sem kakšen paket prezre. Se zgodi dovolj pogosto. Vem, ni fer do države in podobne pravičniške floskule (kar se mene tiče naj se država pač bolj potrudi, nisem jaz kriva če oni paket spustijo mimo - pa ne gemblam).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Okapi ::

custom charges plačaš v vsakem primeru
Očitno še en, ki ne razume, da je plačevanje uvoznih dajatev pri pošiljanju po pošti manjša loterija. Včasih plačaš, včasih ne plačaš. Če je pošiljka manjša, v kuverti, skoraj nikoli ne plačaš, tudi če je notri najdražji Intelov procesor.

Zakaj bi torej hotel vnaprej plačati nekaj, česar ti morda sploh ne bi bilo treba plačati? In to je samo ena od slabosti tega načina vnaprejšnjega plačevanja uvoznih dajatev. Lexios je že zgoraj citiral enega, ki omenja pomankljivo dokumentacijo. To je čisto upravičen pomislek, če kupuješ službene stvari in bi rad dobil nazaj DDV.

Drugi pomislek je dražja poštnina. Prej se je lahko prodajalec odločil za najcenejšo možno poštnino, sedaj mora uporabiti tisto, ki jo določi špediter in niti slučajno ni najugodnejša.

Pa še kaj bi se našlo.

O.

lexios ::

vprašala sem koga terjam za stroške ki jih dejansko ne bi bilo treba plačat (če GSP ne bi bilo).


Lakotnika29! ;)

en poceni težek in velik predmet (5 kil svinca varianta)... da bo cena izdelka še vedno pod carinsko vrednostjo (kar se carinske pošte tiče), poštnina pa astronomska (da ti GSP naračuna mal več kot le drobiž).

Res majhna verjetnost da se zgodi, ampak me vseeno zanima kako dobim nazaj svoj denar.


Ga ne dobiš v nobenem primeru! V vsakem primeru pa je obračun davka na skupno vrdnost poštnine in zneska kupnine (včasih, ampak redko, še dolarje na carini pozabijo pretvorit v eure).

Pithlit ::

lexios je izjavil:

V vsakem primeru pa je obračun davka na skupno vrdnost poštnine in zneska kupnine.

Vem kako se obračunava. Zakaj misliš sem dala primer izdelka pod carinsko vrednostjo in drage poštnine?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

vprašala sem koga terjam za stroške ki jih dejansko ne bi bilo treba plačat (če GSP ne bi bilo).
In sem ti odgovoril. Nobenega ne moreš terjati, ker si bila vnaprej obveščena, koliko je treba plačati in si to prostovoljno storila. Nihče te ne sili plačati, ko enkrat plačaš, se pa nimaš več kaj pritoževati, ker dobiš točno to, kar si plačala.

Ta sistem so v resnici uvedli ravno zaradi pritožb kupcev, ki so kupovali robo v tujini, potem so se pa ebayu pritoževali, da so morali plačati še uvozne dajatve. Sedaj pred nakupom izveš končno ceno z vsemi dajatvami vred - če se z vsoto strinjaš, plačaš, sicer pa ne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj bi lahko šlo "lepo mimo brez dodatnih stroškov" je vprašanje za kristalno kroglo. Tega nikoli ne boš vedela. Če se ti zdi, da je cena izdelka pod 22 evri, prodajalec na ebayu ti pa hoče zaračunati uvozne dajatve, se pobuni, še preden klikneš buy in pay. Potem je prepozno.

O.

Nisem tega vprašala... vprašala sem koga terjam za stroške ki jih dejansko ne bi bilo treba plačat (če GSP ne bi bilo).

Nobene kristalne kugle ni kle: ebay ti zaračuna GSP vs. carinska pošta ti spusti paket mimo. Pa dajmo, tko da bo kost večja... en poceni težek in velik predmet (5 kil svinca varianta)... da bo cena izdelka še vedno pod carinsko vrednostjo (kar se carinske pošte tiče), poštnina pa astronomska (da ti GSP naračuna mal več kot le drobiž).

Res majhna verjetnost da se zgodi, ampak me vseeno zanima kako dobim nazaj svoj denar.

mihec87 je izjavil:

v najboljšem primeru pošiljanje papirjev,računov vzame 3 dni

1 dan. Dobiš obvestilo, pošlješ mail/fax, naslednji dan je paket pri tebi.


1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ti pošljejo obvestilo
2.dan -poštar prinese obvestilo-pošlješ mail z računi itd, carina pregleda in pošlje paket do tebe
3.dan -poštar pozvoni na vratih

Tole zgornje je v najboljšem primeru če gre vse gladko skozi...

Če je plačano preko tega ebay programa
1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ga pošljejo naprej
2.dan -poštar pozvoni na vratih

lexios ::

Vem kako se obračunava. Zakaj misliš sem dala primer izdelka pod carinsko vrednostjo in drage poštnine?


Vprašanje pol ni smiselno. Ne poznam sicer podrobnosti in se nisem spuščal v sam princip obračuna DDV preko GSP, ampak sklepam, da obračunajo import charges po enakem principu kot carina? Z eno bistveno razliko, niso vse kategorije artiklov pravilno obdavčene!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pithlit ::

mihec87 je izjavil:

1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ti pošljejo obvestilo
2.dan -poštar prinese obvestilo-pošlješ mail z računi itd, carina pregleda in pošlje paket do tebe
3.dan -poštar pozvoni na vratih

Tole zgornje je v najboljšem primeru če gre vse gladko skozi...

Če je plačano preko tega ebay programa
1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ga pošljejo naprej
2.dan -poštar pozvoni na vratih

1 dan razlike torej. In kaj sem jaz 'naračunala'?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

mihec87 je izjavil:

Če je plačano preko tega ebay programa
1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ga pošljejo naprej
2.dan -poštar pozvoni na vratih
:)) Nisi še nikoli nič tako kupoval, ne? Ker če bi, bi vedel da:
1. dan - prodajalec pošlje paket špediterju na drug konec ZDA.
2. 3. 4. dan - špediter ureja svoje zadeve.
5. dan - špediter pošlje paket naprej h kupcu.

Mogoče ni ravno 5 dni, ampak procedura na ameriški strani traja dlje kot je časovni prihranek na naši strani.

O.

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

mihec87 je izjavil:

1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ti pošljejo obvestilo
2.dan -poštar prinese obvestilo-pošlješ mail z računi itd, carina pregleda in pošlje paket do tebe
3.dan -poštar pozvoni na vratih

Tole zgornje je v najboljšem primeru če gre vse gladko skozi...

Če je plačano preko tega ebay programa
1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ga pošljejo naprej
2.dan -poštar pozvoni na vratih

1 dan razlike torej. In kaj sem jaz 'naračunala'?


Dobiš hitreje pa čeprav za 1 dan(nikjer nisem napisal da je 3 dni razlike)..V najboljšem primeru je tako, če si v službi dopoldan in prideš domov bolj pozno in pošlješ račun itd šele takrat je takoj hitro 1 dan zraven, da jim pa še kaj ni jasno z računa...

Zadeva ni butasto zastavljena..

Pithlit ::

lexios je izjavil:

Vprašanje pol ni smiselno. Ne poznam sicer podrobnosti in se nisem spuščal v sam princip obračuna DDV preko GSP, ampak sklepam, da obračunajo import charges po enakem principu kot carina?

GSP uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden več od 22€ in ti nabijejo davek na izdelek (22+€) + poštnino (recimo da je draga, tolk da se ne bomo o enem kapučinu kregal - 50€).
Carinska pošta uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden manj kot 22€ in ti ga lepo dostavijo brez kakršnihkoli stroškov.

Kako točno vprašanje ni smiselno? Isti izdelek bi te ob uporabi GSP prišel konkretno dražje (~16€). Torej vprašanje - koga terjat za to razliko?

Večinski odgovor je, zaenkrat, nikogar. Kar pomeni da je GSP, v zgoraj opisanem primeru, nateg.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Okapi je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Če je plačano preko tega ebay programa
1.dan -paket na carini gre na obdelavo in ga pošljejo naprej
2.dan -poštar pozvoni na vratih
:)) Nisi še nikoli nič tako kupoval, ne? Ker če bi, bi vedel da:
1. dan - prodajalec pošlje paket špediterju na drug konec ZDA.
2. 3. 4. dan - špediter ureja svoje zadeve.
5. dan - špediter pošlje paket naprej h kupcu.

Mogoče ni ravno 5 dni, ampak procedura na ameriški strani traja dlje kot je časovni prihranek na naši strani.

O.


Nisem še imel dosti paketov preko tega da bi lahko rekel o časovni razliki kako dolgo traja da dobiš paket z tem programom ali običajno kjer sam urejaš z carino..Iz USA mi paket običajno hodi 2-3tedne-je kaj dlje z tem programom?

Pithlit ::

mihec87 je izjavil:

Zadeva ni butasto zastavljena..

Nisem rekla da je.

Si pa ti rekel da z GSP prišparaš 3 dni. Kar ni res. Med tem da ti nekdo drug ureja papirja, pa da jih sam... je lahko komot nepomembno malo časovne razlike. Če ti 1 dan pomeni razliko med uspehom in polomom je pa edina izbira da greš v najbljižjo fizično trgovino.
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

lexios je izjavil:

Vprašanje pol ni smiselno. Ne poznam sicer podrobnosti in se nisem spuščal v sam princip obračuna DDV preko GSP, ampak sklepam, da obračunajo import charges po enakem principu kot carina?

GSP uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden več od 22€ in ti nabijejo davek na izdelek (22+€) + poštnino (recimo da je draga, tolk da se ne bomo o enem kapučinu kregal - 50€).
Carinska pošta uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden manj kot 22€ in ti ga lepo dostavijo brez kakršnihkoli stroškov.

Kako točno vprašanje ni smiselno? Isti izdelek bi te ob uporabi GSP prišel konkretno dražje (~16€). Torej vprašanje - koga terjat za to razliko?

Večinski odgovor je, zaenkrat, nikogar. Kar pomeni da je GSP, v zgoraj opisanem primeru, nateg.


Saj lahko izbereš drug način pošiljanja dobavitelja-tako kot mi ki nam ni všeč zaračunavanje stroškov itd.. z strani pošte,..

lexios ::

Pithlit je izjavil:

lexios je izjavil:

Vprašanje pol ni smiselno. Ne poznam sicer podrobnosti in se nisem spuščal v sam princip obračuna DDV preko GSP, ampak sklepam, da obračunajo import charges po enakem principu kot carina?

GSP uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden več od 22€ in ti nabijejo davek na izdelek (22+€) + poštnino (recimo da je draga, tolk da se ne bomo o enem kapučinu kregal - 50€).
Carinska pošta uporablja svojo tečajno listo: z njeno uporabo naračunajo da je izdelek vreden manj kot 22€ in ti ga lepo dostavijo brez kakršnihkoli stroškov.

Kako točno vprašanje ni smiselno? Isti izdelek bi te ob uporabi GSP prišel konkretno dražje (~16€). Torej vprašanje - koga terjat za to razliko?

Večinski odgovor je, zaenkrat, nikogar. Kar pomeni da je GSP, v zgoraj opisanem primeru, nateg.


Aja, ok, razliko v tečaju $/E imaš v mislih. Odgovor pa je še vedno isti: nikogar! Razliko v tečaju "podpišeš" že z uporabo paypala...

Dobiš hitreje pa čeprav za 1 dan(nikjer nisem napisal da je 3 dni razlike)..V najboljšem primeru je tako, če si v službi dopoldan in prideš domov bolj pozno in pošlješ račun itd šele takrat je takoj hitro 1 dan zraven, da jim pa še kaj ni jasno z računa...

Zadeva ni butasto zastavljena..


Ponavadi traja še dlje, da carina opravi svoje in odvisno kje živiš tudi 1 al 2 dni za lokalno dostavo. Zadeva ni butasto zastavljena, je pa (zaenkrat) pomanjkljivo implementirana in ima kot rečeno svoje + in -...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Zadeva ni butasto zastavljena..

Nisem rekla da je.

Si pa ti rekel da z GSP prišparaš 3 dni. Kar ni res. Med tem da ti nekdo drug ureja papirja, pa da jih sam... je lahko komot nepomembno malo časovne razlike. Če ti 1 dan pomeni razliko med uspehom in polomom je pa edina izbira da greš v najbljižjo fizično trgovino.

Nope napisal sem da ti urejanje vzame 3dni v najboljšem primeru, z gsp ti ne vzame nič-pa še paket verjetno dobiš malo hitreje na vrata.

Kakorkoli butasto je ebay krivit da je treba plačat cutoms charges(v tistem stavku ki sem ga citiral)-ker to je pač stvar države v kateri živiš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

lexios ::

Nope napisal sem da ti urejanje vzame 3dni v najboljšem primeru, z gsp ti ne vzame nič-pa še paket verjetno dobiš malo hitreje na vrata.


Kar je (spet osebno mnenje) zanemarljivo! Če se ti pač mudi še vedno lahko prosiš prodajalca, da pošlje preko UPS Express in gre načeloma zadeva sama po sebi takoj mimo carine! Z GSP je, kolikor mi je znano, možnost izbire pri pošiljanju bolj omejena.

Kakorkoli butasto je ebay krivit da je treba plačat cutoms charges-ker to je pač stvar države v kateri živiš..


Res je! Ampak tega nihče tule ne trdi! To je pač stvar države v kateri živiš, ne ebaya, prodajalca ali špediterja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pithlit ::

mihec87 je izjavil:

Nope napisal sem da urejanje vzame 3dni v najboljšem primeru

OK. Pa naj bo po tvoje.

Meni to urejanje vzame mogoče 3minute (prebrat obvestilo, nardit screenshote in poslat mail).

mihec87 je izjavil:

verjetno

...je zelo nehvaležna beseda. Sploh ker verjetno ni tko kot si ti predstavljaš.

mihec87 je izjavil:

Saj lahko izbereš drug način pošiljanja dobavitelja

Res? Kako?
Life is as complicated as we make it...

mihec87 ::

Pithlit je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Nope napisal sem da urejanje vzame 3dni v najboljšem primeru

OK. Pa naj bo po tvoje.

Meni to urejanje vzame mogoče 3minute (prebrat obvestilo, nardit screenshote in poslat mail).

mihec87 je izjavil:

verjetno

...je zelo nehvaležna beseda. Sploh ker verjetno ni tko kot si ti predstavljaš.

mihec87 je izjavil:

Saj lahko izbereš drug način pošiljanja dobavitelja

Res? Kako?

Med pošiljanja dobavitelja, sem izpustil /
Lepo, saj ne rabiš kupit na ebay..Tako kot ostali ki nam ni všeč cenik pošte itd.. naj uporabimo fedex,dhl itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Pithlit ::

mihec87 je izjavil:

Lepo, saj ne rabiš kupit na ebay

Res je. Ampak trenutno debata teče o GSP. Ter njegovih prednostih in pomanjkljivostih.

Kupiš pa lahko kjerkoli, to je jasno. Tudi v spodnjem dupleku.
Life is as complicated as we make it...

Alamar ::

Okapi je izjavil:

custom charges plačaš v vsakem primeru
Očitno še en, ki ne razume, da je plačevanje uvoznih dajatev pri pošiljanju po pošti manjša loterija. Včasih plačaš, včasih ne plačaš. Če je pošiljka manjša, v kuverti, skoraj nikoli ne plačaš, tudi če je notri najdražji Intelov procesor.

Zakaj bi torej hotel vnaprej plačati nekaj, česar ti morda sploh ne bi bilo treba plačati? In to je samo ena od slabosti tega načina vnaprejšnjega plačevanja uvoznih dajatev. Lexios je že zgoraj citiral enega, ki omenja pomankljivo dokumentacijo. To je čisto upravičen pomislek, če kupuješ službene stvari in bi rad dobil nazaj DDV.

Drugi pomislek je dražja poštnina. Prej se je lahko prodajalec odločil za najcenejšo možno poštnino, sedaj mora uporabiti tisto, ki jo določi špediter in niti slučajno ni najugodnejša.

Pa še kaj bi se našlo.

O.
Dober argument. Edini problem je, ker Američani večinoma pravilno izpolnijo carinsko deklaracijo (brez prirejanja vrednosti) in te potem lahko carinski postopek vseeno opali. No, po mojih izkušnjah gre skoraj vedno čez tudi pri deklarirani vrednosti nad 22 EUR, če gre za pošiljko minimalnih dimenzij. Zato se osebno v velikem loku izogibam GSPju, ker naročam samo majhne stvari v obloženih kuverticah ali celo pismih in se mi zdi nesmiselno plačevat precej dražjo poštnino plus strošek dajatev, če lahko drugje dobim najcenejšo poštnino in procentualno zelo veliko možnosti, da se izognem dodatnim stroškom s carinskimi postopki.

lexios ::

Odvisno kaj in pri kom kupuješ pa kdo pocarini. Mene so recimo že presenetili, ko so mi s carine par dni po zahtevi za račun na dom poslali kr velik in težak paket (z blagom, ki sicer ni oproščeno DDV) povsem "brezplačno" - brez dodatnih položnic! :P

Kljub jasno in korektno označeni vrednosti cca. $500+ na paketu in v računu, ki sem jim ga poslal!

Pa še ena stvar, ki jo je potrebno razumet v zvezi s komentarjem tega Kanadčana:
"Ebay doesn't understand customers like me. I use Ebay to find deals. If I have to pay customs charges or Pitney Bowes charges, I will stop using Ebay." Shipping is already too expensive."

lololol.. valjam se...

custom charges plačaš v vsakem primeru


Večina držav ima precej višjo mejo za uvoženo blago oproščeno davka in carine kot je npr. meja 22eurov pri nas in GSP je to povečini gladko zanemaril ter upalil nek DDV na vse artikle (vsaj v času, ko je nasal tisti komentar, če so do zdaj to popravili za vse države mi ni znano, lahko pa vsak dokaj enostavno preveri)!

V primeru Kanade je ta meja "podobna" kot pri nas in daleč od tega, da upališ DDV vsepovprek: "Duty and GST/PST/HST are not charged if the FOB value, i.e. the value of the goods excluding shipping and insurance cost, does not exceed CA$20.00. Duty rates in Canada range between 0% and 35%, where the average duty rate is 8.56%. Some goods are not subject to duty (e.g. certain electronic products, antiques, toys, etc.)." ...kar je tale Kanadčan zgoraj tudi "argumentiral":

I have been an ebay user for +10 years now and I usually buy 3-5 items annually. I don't think I've ever had a bad experience until now, the first and last time I'll ever use Ebay's Global Shipping Program (GSP). The GSP covers those additional import charges like customs fees, duties and taxes. Ebay uses a company called Pitney Bowes to deal with the additional import charges.

I live in Canada and normally I ship items from USA to Canada via USPS. It is slow but reasonably priced for never getting dinged with a customs fee. USA and Canada have free trade, so there is no duty on most of what I buy ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Alamar ::

Večina držav ima precej višjo mejo za uvoženo blago oproščeno davka in carine kot je npr. meja 22eurov pri nas

Od kje si pa to sedaj potegnil. Kolikor mi je znano je v vseh EU državah meja 22 EUR ali manj.

VAT is not due when the total value of all goods in a consignment (value not inclusive of custom duties or transport costs) is less than a threshold. The threshold may vary from 10 euros to 22 euros, depending on the EU country.

lexios ::

My bad! Res je! Po spominu kolikor so mi kolegi iz tujih držav razlagal, ki načeloma nimajo problemov tudi z zneski, ki so večji od 22e. Očitno gre povsod za "loterijo"... Je pa debata tekla o specifičnih artiklih in kasneje nisem posebej preverjal kakšen je LVCR in kateri artikli so oproščeni davka v različnih državah. Izjema pa je US in še par drugih držav, kjer omenjenih problemov z VAT nimajo.

Tomi ::

St235 je izjavil:

Poklicat pa seveda ITAK ne moreš, da gospodje lahko "bolj učinkovito delajo".....

To, da ne dvigajo telefon vsakemu polpismenemu kekcu, ki ne zna prebrat cenika jim definitivno štejem v plus.

Kaj bi ta tema brez prijaznega Lakotnika?

Mimogrede, za ostale, ki tega še niste prebrali v precej zapisih v tej temi, diskusija z omenjenim uporabnikom je donkihotovski boj z mlini na veter. Ni vredna energije.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tezaab ::

Trenutno pričakujem paket z Japonske, v vrednosti 399$, plačano preko PayPala. Zanima me kako bo potekalo carinjenje.

Bom dobil domov obvestilo, da imajo paket na carini, potem pa preko https://carinska.posta.si oddam PayPalovo potrdilo (verjetno kar screenshot maila, ki sem ga dobil?) in poštarju, ki prinese artikel plačam vse stroške, ki so nastali pri postopku?
sisemen: "Inženirstvo je v nenehni tekmi z vesoljem. Trudi se izdelati
tehnologijo, ki je odporna na idiote, vesolje pa se trudi izdelati vedno
hujše idiote. In vesolje zmaguje."

St235 ::

Tomi je izjavil:

St235 je izjavil:

Poklicat pa seveda ITAK ne moreš, da gospodje lahko "bolj učinkovito delajo".....

To, da ne dvigajo telefon vsakemu polpismenemu kekcu, ki ne zna prebrat cenika jim definitivno štejem v plus.

Kaj bi ta tema brez prijaznega Lakotnika?

Mimogrede, za ostale, ki tega še niste prebrali v precej zapisih v tej temi, diskusija z omenjenim uporabnikom je donkihotovski boj z mlini na veter. Ni vredna energije.


Me veseli, da se kot moderator spet spuščaš na osebni nivo namesto, da bi opravljal svoje delo. Ali lahko pričakujem nove žalitve na ZS?

Tezaab je izjavil:

Trenutno pričakujem paket z Japonske, v vrednosti 399$, plačano preko PayPala. Zanima me kako bo potekalo carinjenje.

Bom dobil domov obvestilo, da imajo paket na carini, potem pa preko https://carinska.posta.si oddam PayPalovo potrdilo (verjetno kar screenshot maila, ki sem ga dobil?) in poštarju, ki prinese artikel plačam vse stroške, ki so nastali pri postopku?


jap, bolj kot ne je to to. Računaj edino, da bo poleg DDV pri takšnem znesku tudi carina.

Je pa odvisno kdo dostavlja, ker glede na vrenost bi znalo bit poslano preko DHL/FedEx itd. V tem primeru boš vse urejal z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tezaab ::

Mhm, hvala. Za carino samo me ne skrbi, če sem našel pravilne informacije bo to daleč najmanjši individualni strošek pri tem nakupu (ročna ura, carina je baje 0,8€).
sisemen: "Inženirstvo je v nenehni tekmi z vesoljem. Trudi se izdelati
tehnologijo, ki je odporna na idiote, vesolje pa se trudi izdelati vedno
hujše idiote. In vesolje zmaguje."

Tomi ::

St235 je izjavil:

Tomi je izjavil:

St235 je izjavil:

Poklicat pa seveda ITAK ne moreš, da gospodje lahko "bolj učinkovito delajo".....

To, da ne dvigajo telefon vsakemu polpismenemu kekcu, ki ne zna prebrat cenika jim definitivno štejem v plus.

Kaj bi ta tema brez prijaznega Lakotnika?

Mimogrede, za ostale, ki tega še niste prebrali v precej zapisih v tej temi, diskusija z omenjenim uporabnikom je donkihotovski boj z mlini na veter. Ni vredna energije.


Me veseli, da se kot moderator spet spuščaš na osebni nivo namesto, da bi opravljal svoje delo. Ali lahko pričakujem nove žalitve na ZS?

Mislim, da je diskusija o tem, kdo se spušča na osebni nivo in žali uporabnike, odveč. Kot tudi verjetno iskanje zapisa, kjer bi se na koncu strinjal z uporabnikom, ki ima diametralno nasprotna stališča in več dejstev na svoji strani.

Mimogrede, če zaposleni ne dviga telefona, ki je namenjem komunikaciji s strankami, to pomeni, da ali oseba ne opravlja dela svojih del in nalog ali je organizacija dela neustrezna, ker ni osebe, ki bi dvigala telefon.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

St235 ::

Normalno, da je nemogoče imet normalen dialog z ljudmi, ki si dejstva prirejajo po svoje. Tako recimo kot si ti pravkar privlekel v debato dejstvo, da ne dvigajo telefonov, ki so namenjeni komunikaciji s strankami. To je navadna laž, ki si si jo pravkar izmislil in jo podtikaš v tri dni. Potem boš pa spet jokal o spuščanju na osebni nivo.

Predlagam, da prebereš kaj je napisal uporabnik Kazooki in pojasniš vsem v tej temi od kje tebi ideja da zaposleni na carini ne dviga telefona, ki je namenjen komunikacijami s strankami?

In ne, nimam težav s tem, da se strinjam z nekom, ki ima diametralna stališča. Pod pogojem, da je ta stališča sposoben utemeljit. In ne, laganje, prirejanje izjav in podobno podtikanje ne štejem za argumentirano utemeljitev.

zrataj4201 ::

Pozdrav.
Mene pa zanima, ali je zadeva z linka brez dajatev ali računajo dajatve tudi na poštnino?
Hvala

http://www.ebay.de/itm/161431487902?_tr...

oziroma

http://www.ebay.de/itm/A118C-FHD-1080P-...

darkolord ::

Plačal boš DDV, tudi na poštnino.

matobeli ::

Hja, načeloma naj se v vsoto ki ni obdavčljiva (22€) poštnina ne bi smela šteti. Torej tak paket se bo štel kot neobdavčljivega če boš uspel carinika prepričat da je zgolj slučajno izdelek 20.99€ in poštnina whooping 31€. In to iz države kjer so poštnine navadno 0$ do 0$. Verjetno ne bo verjel in vzel kot vrednost blaga 51.99€.

Lahko pa da spusti skozi, če zgeda dost čipo-šito.

pikica789456 ::

pozdravljeni zanima me kolko bi stala carina in vsi ostali stroski za (dvd-je cena 205 evrov) iz zda v slovenijo .ze vnaprej hvala odgovor

Killermode ::

CCA 50EUR
Sam dvd-je je treba definirat. (ploščki prazni) programi?, glasba?, filmi?

matobeli je izjavil:

Hja, načeloma naj se v vsoto ki ni obdavčljiva (22€) poštnina ne bi smela šteti. Torej tak paket se bo štel kot neobdavčljivega če boš uspel carinika prepričat da je zgolj slučajno izdelek 20.99€ in poštnina whooping 31€. In to iz države kjer so poštnine navadno 0$ do 0$. Verjetno ne bo verjel in vzel kot vrednost blaga 51.99€.

Lahko pa da spusti skozi, če zgeda dost čipo-šito.


"Poštnina do namembnega kraja se v celoti všteje v carinsko vrednost. Izjema je le blago v pošiljkah nekomercialne narave, pri katerih se poštne pristojbine ne vštejejo v carinsko vrednost. Pošiljke nekomercialne narave so pošiljke, ki jih fizične osebe iz tretjih držav pošiljajo fizičnim osebam v EU, so priložnostne, poslane brezplačno in vsebujejo samo blago za osebno rabo prejemnikov in njihovih družin."

Zgodovina sprememb…

pikica789456 ::

hvala za odgovor

4ever ::

Pozdravljeni!
Včeraj ob 17ih je paket iz kitajske prišel na carino. Koliko časa ga bodo imeli na carini(približno)?
Hvala

Killermode ::

Si že poslal račun (ter so vsi podatki pravilni in zadoščajo) potem predvidoma 24h delavniki, da ga pošljejo naprej. Naslednji dan ga pa predvidoma poštar dostavi na tvoj dom.
V kolikor še nisi poslal računa dodaj ta čas.
Če je pa pošiljka zanemarljive vrednosti pod 22€ in jo tako tudi oceni carinik gre naprej z pošto po njihovem delavniku.

4ever ::

Račun nisem poslal. Kam pa ga moram poslati?

Okapi ::

Dokler te ne obvestijo, nikamor. Ko boš dobil obvestilo, bo pa tam vse razloženo.

4ever ::

Koliko časa pa rabijo da me obvestijo?

Okapi ::

1-2 dni.

matobeli ::

Če imajo gužvo lahko tudi kakšen dan dlje.
Glede na to da je praznik v četrtek pričakuj paket drug teden, če boš mel srečo da nimajo gužve dobiš obvestilo v petek.

St235 ::

Killermode je izjavil:

CCA 50EUR
Sam dvd-je je treba definirat. (ploščki prazni) programi?, glasba?, filmi?

matobeli je izjavil:

Hja, načeloma naj se v vsoto ki ni obdavčljiva (22EUR) poštnina ne bi smela šteti. Torej tak paket se bo štel kot neobdavčljivega če boš uspel carinika prepričat da je zgolj slučajno izdelek 20.99EUR in poštnina whooping 31EUR. In to iz države kjer so poštnine navadno 0$ do 0$. Verjetno ne bo verjel in vzel kot vrednost blaga 51.99EUR.

Lahko pa da spusti skozi, če zgeda dost čipo-šito.


"Poštnina do namembnega kraja se v celoti všteje v carinsko vrednost. Izjema je le blago v pošiljkah nekomercialne narave, pri katerih se poštne pristojbine ne vštejejo v carinsko vrednost. Pošiljke nekomercialne narave so pošiljke, ki jih fizične osebe iz tretjih držav pošiljajo fizičnim osebam v EU, so priložnostne, poslane brezplačno in vsebujejo samo blago za osebno rabo prejemnikov in njihovih družin."


Spet ta neumnost? Poštnina se šteje v vrednost ČE pride do obračuna DDV, pri preverjanju ali plača DDV (oziroma bolj pravilno ali je blago oproščeno plačila DDV) pa seupošteva SAMO vrednost blaga. Ta zmota, da ne rečem nebuloza, ki smo jo že vsaj 100x predebatirali izhaja iz funkcionalne nepismenosti, ker se izhaja iz predpostavke, da se do 22EUR ne plača davka. Pravilna dikcija je, da je pri uvoz BLAGO, ki je manj vredno od 22EUR OPROŠČENO davka na dodano vrednost. Samo kaj, ko je lažje nabijat gostilniške polresnice, kot prebrat in razumet kakšno stvar.

In preden spet kak idiot pride z argumentom, da je potem dovolj na račun napisat, da je BLAGO vredno 1EUR, poštnina pa 200EUR, zgolj to, da znesek na računu NI ENAKO (lahko je, ni pa nujno) VREDNOST BLAGA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Killermode ::

No ja to je samo kopija iz uradne strani carine.

primz1 ::

Dejte še men svetovat - v sredo sem dobil obvestilo, da naj pošljem račun bla bla... in sem jim poslal screenshot in link do eBay strani z izdelkom, ker dejansko nisem imel kaj skrivat. Gre za 3 različne nastavke za GoPro, skupna vrednost s poštnino 14$. Paket danes zjutraj dobim na dom, brez dodatnih stroškov. Potem pa ene 3h kasneje dobim mail s Pošte, da je bilo v paketu dejansko 14 dodatkov (nevem od kje so to cifro dobili) in da naj pošljem dodatna dokazila.

Lahko predvidevam da je bil postopek že zaključen in enostavno ignoriram? Ker tudi če jim ne odgovorim in mi pošljejo račun, jaz imam paket že doma, tako da nimam razloga da bi plačal... :)

darkolord ::

Ker tudi če jim ne odgovorim in mi pošljejo račun, jaz imam paket že doma, tako da nimam razloga da bi plačal... :)
Misliš, da bodo kar pozabili na račun? Poslali ti bodo opomin (mogoče), potem pa dali izvršbo.

Okapi ::

Napiši, da ni bilo ničesar drugega v paketu, za tisto, kar je bilo, si pa že vse poslal.

O.
««
36 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4187 188 189 190 )

Oddelek: Loža
94501557946 (2703) hotig
»

Pošta Slovenija - Carina in nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9018678 (666) darkolord
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323029 (10158) Tidule
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499506 (54367) Mare2
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030303 (26871) Fritz

Več podobnih tem