» »

Carina

Carina

Temo vidijo: vsi
««
25 / 90
»»

St235 ::

BC3 je izjavil:

St235 je izjavil:

Ne, spada pa med šank govorice tisti, ki je domnevno klical, domnevno vprašal in posredoval svojo verzijo odgovora.
enako, kot tisti, ki je domnevno na ta način že prejel 20 paketov in posredoval svojo verzijo.


S to razliko, da ima moj odgovor točko A in točko B, kar si seveda v svojem cinizmu mirno spregledal.

Lahko pa seveda poskusiš uporabit kak procent možganov in se vprašat ali lahko špedicijske službe opravljajo posredniške storitve pri uvozu ali ne? Al po tvoji logiki DHL in podbni vse pakete peljejo na pošto, pokličejo naročnika, naj pride v Ljubno, da plača vse dajatve na carinski pošti. Potem pa mu domov pripeljejo paket?

Pithlit ::

Dejstvo 1: Carina NE carini dvakrat

Dejstvo 2: Karkoli pride na carino brez da bi bile dajatve odvajane... bo obdavčeno (ne glede na to kaj je kdorkoli prodajalcu plačal - carine v tem primeru ne zani da si ti špediterju že plačal ne vem kaj)

Dejstvo 3: Kar pride na carino pa so bile dajatve že odvajane... bo pač šlo naprej brez problema.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Torej, če na carino prispe paket za katerega si ti dajatve že plačal (prodajalcu/špediterju/FSM...), carina pa teh dajatev ni videla... si pač pečen ko toast in te bodo 'obrali' še za tiste dajatve.
Tako pošiljko preprosto zavrneš in dobiš od paypala denar nazaj, ker roba ni ustrezala opisu (niso bile plačane uvozne dajatve).

Ni pa niti nujno da to storijo nalašč...
Če je prodajalca ogoljufal špediter, te to kot kupca prav dosti ne briga - to zadevo potem ureja prodajalec s špediterjem.

O.

St235 ::

Okapi je izjavil:

Torej, če na carino prispe paket za katerega si ti dajatve že plačal (prodajalcu/špediterju/FSM...), carina pa teh dajatev ni videla... si pač pečen ko toast in te bodo 'obrali' še za tiste dajatve.
Tako pošiljko preprosto zavrneš in dobiš od paypala denar nazaj, ker roba ni ustrezala opisu (niso bile plačane uvozne dajatve).

Ni pa niti nujno da to storijo nalašč...
Če je prodajalca ogoljufal špediter, te to kot kupca prav dosti ne briga - to zadevo potem ureja prodajalec s špediterjem.

O.


Ja saj ravno v tem je point Ebay Global Shippinga. Da se prodajalec s tem ne rabi zajebavat in da ima kupec garancijo, da bo dobil kar je plačal (z vidika storitve dostave). Enako kot so uvedli paypal za plačevanje in Ebay protection za dejansko vsebino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

Že, že... ampaka ponovno, ni ebay edini ki tako dela. Kot ni paypal edini s katerim se plačuje. Tema dvema jaz dovolj zaupam da si s tem ne belim glave.

Problem zna bit kakšna druga trgovina ki ponuja to 'carinjenje'... pa po možnosti plačaš s kreditno. Pol pa slikaj se.

Se pač ne držim ebay-a kot pijanec plota... ker to ni tema striktno o ebay-u (ta je drugje). In je pač treba povedat tudi še kaj o kakšni drugi 'trgovinici'.

Okapi je izjavil:

Če je prodajalca ogoljufal špediter, te to kot kupca prav dosti ne briga - to zadevo potem ureja prodajalec s špediterjem.

Res je. Ampak kupec je tisti ki bo dobil nepričakovano račun serviran s strani carine... in ki se bo moral s prodajalcem ukvarjat glede tega. Big deal, porečeš. Ma pritisk bo pa le fajn poskočil v višave (krivi bodo pa itak 'kreteni na carini').
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

St235 ::

PA si sploh prebrala kakšno je bilo vprašanje preden si začela odgovarjat?

Ker govora je bilo o EBAY GLOBAL SHIPPING PROGRAM.

BC3 ::

St235 je izjavil:

S to razliko, da ima moj odgovor točko A in točko B, kar si seveda v svojem cinizmu mirno spregledal.

Lahko pa seveda poskusiš uporabit kak procent možganov in se vprašat ali lahko špedicijske službe opravljajo posredniške storitve pri uvozu ali ne? Al po tvoji logiki DHL in podbni vse pakete peljejo na pošto, pokličejo naročnika, naj pride v Ljubno, da plača vse dajatve na carinski pošti. Potem pa mu domov pripeljejo paket?
nisem spregledal, nima veze z verodostojnostjo odgovorov na forumu.
zakaj bi se spraševal o špredicijskih službah? govora je o Global Shipping Program-u. jaz ne pravim, da ne deluje.

St235 je izjavil:

Ne, spada pa med šank govorice tisti, ki je domnevno klical, domnevno vprašal in posredoval svojo verzijo odgovora.

Ker če je klical povprečen predstavnik tega foruma, ki mu niti približno ni bilo jasno kaj sprašuje potem je nekako logično, da je iz tega nastalo navadno skrpucalo.

Enako je utopično pričakovat, da bo neka uslužbenka poznala po imenu vse špedicijske družbe in znala za vsako enoznačno po telefonu odgovorit ali lahko opravlja uvoz v Slovenijo.

Kombinacija enega in druge je seveda pomenila, da je prvi vprašal:
A če plačam na ebayu k majo zdej neki novga a pol tud plačm carino?

Odvoro je bil:
Pri uvozu blaga iz tretjih držav je potrebno opraviti carinski psotopek in pri blagu na 22EUR plačati DDV nad 150 carino po TARIC in stroške postopka. Kako je pri konkretnem naroču vam ne znam povedat ampak Artili kupljeni preko ebaya morajo ravno tako imeti plačane prej omenjene dajatve.

Interpretacija na forumu:
To od ebaya ne deluje, so mi tako zatrdili na carini.
utopično je tudi pričakovati, da boš ti razumel, da vsi ne komunicirajo na tak butast način, kot ti oz. kot si ga predstavil tukaj.

St235 ::

nisem spregledal, nima veze z verodostojnostjo odgovorov na forumu.
zakaj bi se spraševal o špredicijskih službah? govora je o Global Shipping Program-u. jaz ne pravim, da ne deluje.


in je bilo že 10x povedano, da deluje v osnovi enako kot ostale špedicije. Pač posrednik pri uvozu.

utopično je tudi pričakovati, da boš ti razumel, da vsi ne komunicirajo na tak butast način, kot ti oz. kot si ga predstavil tukaj.


Utopično je pričakovat, da bo kdo na tem forumu kdaj za kako svojo blodnjo podal konkretne vire. In ja zgoraj opisan nivo komunikacije je višek kar premore večina uporabnikov tega foruma. Zato pa imamo potem v vsaki temi 1001 polresnice in blodnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

k3k3tz ::

Global shipping program naj bi v teoriji deloval, kot pravi Lakotnik. V praksi pa nekateri prodajalci, namesto da bi paket poslali v zbirni center GSP, lepo pošljejo z USPS in pošiljka konča pri nas na carinski pošti.
Glede na to, da se pri carinski vrednosti upoštevajo VSI stroški, ki si jih imel s pošiljko do svojih vrat, so uvidevni vsaj toliko, da zneska, ki si ga baje odšel GSP za dajatve, ne vštevajo v osnovo. Če bi lahko kje pridobil dokazilo, da je bil DDV plačan v katerikoli državi EU, bi ti pomoje pošiljko predali brez obračunavanja dajatev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k3k3tz ()

St235 ::

Ravno tako je v primeru napake proizvajalca seveda možno odpred dispute preko ebay/paypala in dobit preveč plačano nazaj. Nič drugače kot če prodajalec pozabi kaj priložit, ošlje napačen izdelek itd itd...

Pithlit ::

St235 je izjavil:

PA si sploh prebrala kakšno je bilo vprašanje preden si začela odgovarjat?

Ker govora je bilo o EBAY GLOBAL SHIPPING PROGRAM.

Ne. Global Shipping Program sem dala jaz, kot _primer_.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

še dobro, da smo se pogovarjal o Global shipping program...

Pithlit je izjavil:

BC3 je izjavil:

a to že deluje? še nedolgo nazaj so na pošti trdili, da ne glede na to kaj plačaš na ebayu se paket pri nas carini oz. se računa davek na skupno vrednost...

Načeloma deluje... ponavadi se carinski postopek opravi v drugi državi znotraj EU (Irska, recimo) in nato gre zadeva naprej v notranjem prometu.

Ne deluje le če gre zadeva direkt do tebe, torej čez slo carino.

U bistvu čisto logčno in normalno.


Vsaj neumno se ne delaj. Al boš sedaj izjavila, da se je to nanašalo na splošno in ne na Ebay global shipping?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Po pravici povedano, se na daleč izogibam ebay prodajalcem, ki ponujajo ta global shipping program, v katerega je vključena tudi Slovenija. Prvič, ker mi gredo vse US pošiljke zaenkrat čez brez carinskega postopka (domnevam zaradi majhne velikosti in teže paketkov, ne glede na dejansko prodajno vrednost izdelkov) in drugič, ker se mi zdi nesmiselno tvegat možnost dvojnega plačila dajatev oziroma zapravljat čas za ebay/paypal dispute za refunde preplačila.

St235 ::

Tveganje dvojnega obdavčevanja je praktično nično, če ne zajebe prodajalec.

Jaz bistveno prednost vidim v tem, da sedaj tudi majhni prodajalci (recimo fizične osebe) stvari pošiljajo v Evropo. Tako lahko dejansko kupiš tudi rabljeno robo brez tone preprodajalcev vmes. Pa pogosto je tudi poštnina nižja kot če pošiljajo direktno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Vsaj neumno se ne delaj. Al boš sedaj izjavila, da se je to nanašalo na splošno in ne na Ebay global shipping?

Jumping the gun much?

Venomus je izjavil:

Sploh če naročiš kaj večjega iz USA, kjer majo nesramno drago poštnino zadnje čase.

Pithlit je izjavil:

Drugač pa (vsaj v primeru ebay-a) poštnina iz ZDA velikokrat vključuje stroške uvoza. Global Shipping Program pa to. Poštnina je v tem primeru višja zato ker se pač uporablja kurirske službe.

Tko se je začelo. Če ti fraza 'čevapči pa to' pomeni striktno samo čevapčiče... si pa bolj bogi piknikaš.

A zdej lahko zaključiva tole preseravanje al boš še mal užaljeno s prstom kazal?
Life is as complicated as we make it...

Alamar ::

St235 je izjavil:

Tveganje dvojnega obdavčevanja je praktično nično, če ne zajebe prodajalec.

Jaz bistveno prednost vidim v tem, da sedaj tudi majhni prodajalci (recimo fizične osebe) stvari pošiljajo v Evropo. Tako lahko dejansko kupiš tudi rabljeno robo brez tone preprodajalcev vmes. Pa pogosto je tudi poštnina nižja kot če pošiljajo direktno.

Jaz ne glede na to, kar imajo majhni prodajalci v opisu poštnine vedno preko maila prosim, če mi lahko zadevo pošlje preko USPS first class international envelope. Zadeva je njihova najugodnejša storitev in ima celo tracking številko, ki sicer ponavadi ne kaže vseh korakov kot USPS priority international, a vseeno. Če se strinja, me tako poštnina pride najnižjo možno tarifo in zaradi majhnih dimenzij zaenkrat tudi nisem imel problemov s carino.

St235 ::

Pithlit je izjavil:

St235 je izjavil:

Vsaj neumno se ne delaj. Al boš sedaj izjavila, da se je to nanašalo na splošno in ne na Ebay global shipping?

Jumping the gun much?

Venomus je izjavil:

Sploh če naročiš kaj večjega iz USA, kjer majo nesramno drago poštnino zadnje čase.

Pithlit je izjavil:

Drugač pa (vsaj v primeru ebay-a) poštnina iz ZDA velikokrat vključuje stroške uvoza. Global Shipping Program pa to. Poštnina je v tem primeru višja zato ker se pač uporablja kurirske službe.

Tko se je začelo. Če ti fraza 'čevapči pa to' pomeni striktno samo čevapčiče... si pa bolj bogi piknikaš.

A zdej lahko zaključiva tole preseravanje al boš še mal užaljeno s prstom kazal?


lahko zajključiva ker nima smisla. Saj sama veš kake nebuloze si pisala glede ebay global shippinga. In tisto prej citirano je bil tvoj direkten odgovor na vprašanje o Ebay global shipping.

Alamar je izjavil:

St235 je izjavil:

Tveganje dvojnega obdavčevanja je praktično nično, če ne zajebe prodajalec.

Jaz bistveno prednost vidim v tem, da sedaj tudi majhni prodajalci (recimo fizične osebe) stvari pošiljajo v Evropo. Tako lahko dejansko kupiš tudi rabljeno robo brez tone preprodajalcev vmes. Pa pogosto je tudi poštnina nižja kot če pošiljajo direktno.

Jaz ne glede na to, kar imajo majhni prodajalci v opisu poštnine vedno preko maila prosim, če mi lahko zadevo pošlje preko USPS first class international envelope. Zadeva je njihova najugodnejša storitev in ima celo tracking številko, ki sicer ponavadi ne kaže vseh korakov kot USPS priority international, a vseeno. Če se strinja, me tako poštnina pride najnižjo možno tarifo in zaradi majhnih dimenzij zaenkrat tudi nisem imel problemov s carino.


Z drugimi besedami dalje goljufaš in utajaš davke?

ahhhh, pol bo pa spet jok, ko bo carina začela kontrolirat in sankcionirat kršitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Kje točno je tukaj z moje strani goljufija, če carina ne ustavi moje pošiljke? Sem mogoče sam dolžan pošiljko po prejemu nesti na carinski urad in stricem povedat, da ne opravljajo svojega dela?

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Saj sama veš kake nebuloze si pisala glede ebay global shippinga. In tisto prej citirano je bil tvoj direkten odgovor na vprašanje o Ebay global shipping.

Zato ker "global shipping program pa to" seveda izključuje vse ostalo, ane? Pa moje poudarjanje da ne obstaja samo "global shipping program" tudi? Pa moje poudarjanje da poleg ebay-a obstajajo še druge trgovine? Pa da lahko plačaš tudi mimo paypal-a?

Ti si se pogovarjal o "global shipping program". Jaz pa ne, in sem to vedno tudi izpostavila. Če že stopiš v drek se vsaj ne pretvarjaj da te je nekdo drug not potisnil.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

normalano mi vsi o global shiping programu ti pa o vsem tretjem, važno da ne znaš priznat da si usekala mimo. Pa če vzameš tist pa to kot vse ostale špedicije tvoja izjava ni nič manj zgrešena. Seveda, če pod pa to štejemo pa še vse online trgovine, burekčinice in ibrota ki cigarete šverca pol pa mogoče le uspemo sestavik kontekst kjer nisi popolnoma mimo usekala z neumnostmi o carinsjenju v drugih EU državah.

Alamar je izjavil:

Kje točno je tukaj z moje strani goljufija, če carina ne ustavi moje pošiljke? Sem mogoče sam dolžan pošiljko po prejemu nesti na carinski urad in stricem povedat, da ne opravljajo svojega dela?


V bistvu ja, če uvažaš zadeve nad 22€ si dolžan poskrbet da so ustrezno označane in posledično tudi vse dajatve plačane. ampak ker večina razmišlja kot ti in se tega masovno ni delalo imamo situacijo o kateri govorimo že zadnjih 10 strani. Seveda potem pa v jok pa na drevo (ne mislim tebe osebno), ker se je postrila kontrola in se dejansko zaračunava "pomanjkljivo" označene pakete.

Seveda ne manjkajo potem optimisti tipa tomi in okapi, ki nabijajo, da je tako ali tako večina paketov pod 22€ in da so oznake bolj kot ne vedno korektne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Oprosti, ampak zadeve iz US so več ali manj pravilno označene. Če stvari kupuješ v ZDA, bi lahko vedel, da večina tamkajšnjih prodajalcev ni pripravljena potvarjat carinske deklaracije in/ali računa in mnogi to tudi jasno napišejo v glavo oglasa. Dam en primer - figurica iz ZDA, sicer za kolega, ki sem mu jasno razložil, da bo kril vse morebitne dodatne stroške. Teža 30g, cena 39.99 USD+ptt, pravilno označena deklaracija - carina ni niti odprla pošiljke, ki je sicer bila poslana v pismu.

Kot sem že večkrat napisal, se carina s takšnimi drobnarijami več ali manj ne ukvarja. Naj jaz opravljam njihovo delo?

St235 ::

Račun je večinoma res pravilen. CN delkaracije so pa svega in svašta. In ja carina večinoma ne komplicira. ampak to ne spremeni dejstva da je absurdno jokat kadar pa pogledajo in zahtevajo dopolnitve in plačilo. Še bolj absurdno je pa nabijat, da so tako ali tako bolj ali manj vsi paketki pod 22€.

In pač balkanci smo balkanci... saj tudi po omejitvah vozimo samo zato, da nas policaji ne kaznujejo in če nas ne dobijo pol nismo naredil nič narobe.

Pithlit ::

Alamar je izjavil:

Naj jaz opravljam njihovo delo?

Hja... u bistvu goljufaš če jih ne opozoriš na napako. Ne bi bila presenečena če nisi celo v prekršku.
Life is as complicated as we make it...

k3k3tz ::

Za tiste, ki še niso prebrali naj povem, da od 1.6. carina nima več prstov vmes pri pregledovanju pošiljk. Vse pošiljke pregledajo delavci PS. Cariniki vidijo šele tiste pošiljke, ki jih PS da v carinski postopek.

Sam tolk, da bomo vedeli, po kom je treba "pljuvat".

Vkun ::

Pithlit je izjavil:

Drugo pa... kle se folk usaja nad tem da pošta nekaj zase zaračunava (pošiljanje in tisk obvestil... za kolk, ~3€?). Enostavno carinjenje to _ni_. Pošta s tem nima nič. Sicer razumem da vam gre v nos vse kar je drugače od van najbolj ljube ureditve.


Ja, kdo pa drug kot Pošta ima s tem vezo? Večino stvari se že dolga leto ni spremenilo, le v zadnjem letu so nenadoma dodali tisk dokumentov. Sedaj so pa vse cene storitev znatno povišali, kljub govora o modernizaciji. In ja, je razlika, če mi za isto storitev računajo štiri ali pa osem eurov.

Tule je odgovor carine: http://pastebin.com/LPmyFaVJ

Pa da izpostavim:

Sama modernizacija postopka, predvsem pa izdano dovoljenje ne bi smelo imeti bistvenega vpliva na povečanje stroškov poštne storitve, predvsem bi se to moralo odražati na skrajšanem času sprostitve pošiljk.


A žal temu ni tako.

Pithlit ::

A ti tud zastonj tiskaš pa pošiljaš neke papirje zato da stranke obvestiš da ti morajo nekaj dostavit če hočejo da jim opraviš storitev do konca (zato ker same ne poskrbijo za to)? Po par deset na dan?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

first_line ::

4,05€ me je prišlo za 5€ vreden paket :,(
USA in vse lepo izpopolnjeno, odprl so pomoje ker so bili žvečilni gumiji in so mislili hop cefizelj tablete šverca.

WaterBoy ::

Smem vprašati kakšni so ti čigumiji :D kakšen link ne bi škodoval

darkolord ::

A ti tud zastonj tiskaš pa pošiljaš neke papirje zato da stranke obvestiš da ti morajo nekaj dostavit če hočejo da jim opraviš storitev do konca (zato ker same ne poskrbijo za to)? Po par deset na dan?
Kako to misliš zastonj?

Okapi ::

USA in vse lepo izpopolnjeno, odprl so pomoje ker so bili žvečilni gumiji in so mislili hop cefizelj tablete šverca.
Pithlit in Lakotnik ti bosta pomagala sestaviti pritožbo, da dobiš denar nazaj.>:D

O.

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

Kako to misliš zastonj?

Ja tko ane... da častiš armortizacijo na opremo potrebno za sprintanje obvestila, tinto, človeka ki vse skupaj sestavi, papir, kuverto, poštnino...

Eni pač očitno pričakujejo da je to kar zastonj.
Life is as complicated as we make it...

first_line ::

first_line je izjavil:

4,05€ me je prišlo za 5€ vreden paket :,(
USA in vse lepo izpopolnjeno, odprl so pomoje ker so bili žvečilni gumiji in so mislili hop cefizelj tablete šverca.


iHerb so imeli čigumije v akciji (občasno na FB prilepijo kako akcijo). 4$ je blo za ptt in pa čisto zmeraj se res lepo potrudijo da je vsa dokumentacija zraven, na paketu... tuti fruti. Dejansko mi do sedaj še nikoli niso komplicirali z njihovimi paketi, a očitno jim je manjkalo do kvote :,(

B-Stard ::

Boš mogu kej drucga začet dajat v usta

mihec87 ::

Ok malo resnosti..

Torej na paket vrednosti manjše od 22eur z pravilno izpolnjenim CN22 ter priloženim računom v paketu ti pošta pošlje obvestilo ter zaračuna 4eur. Kako naj bi se glasila pritožba ker mi res ni jasno na kaj se naj sklicujem da je bilo neupravičeno zaračunano?

first_line ::

Še ena dogodivščina (neki so se spravli name):
Dobim pošto s carine, da moram pač dostaviti račun in ker nisem vedel točno kateri paket to je, sam poslal račun za tistega katerega sem sumil (večja reč). Dobim listek da sem dolžan tistih par € in ko sem na pošti plačal, sem videl da sploh nisem poslal računa za pravo stvar. Očitno imajo res kvoto in niti ne gledajo kaj v paketu sploh je.

Okapi ::

Študentska postavka za podobno zahtevna dela je 4 evre na uro. A misliš, da ima pošta eno uro dela s tako pošiljko? V resnici ima mogoče 5 minut dela. Hlapčevsko je kar mirno pristati na vsako oderuško ceno monopolista ali države.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pithlit ::

Okapi je izjavil:

Študentska postavka za podobno zahtevna dela je 4 evre na uro. A misliš, da ima pošta eno uro dela s tako pošiljko?

Ker imajo eno tako pošiljko na uro za obdelat? Pa material je tud zastonj...

Okapi je izjavil:

Hlapčevsko je kar mirno pristati na vsako oderuško ceno monopolista ali države.

Točno tako. Ampak s pizdenjem na forumu ne boš nikamor prišel. Piši pritožbe. Spravi jih na sodišče.
Life is as complicated as we make it...

s6c-gEL ::

Predlagam da ustanovite društvo, ga pooblastite da vas zastopa v tožbi proti pošti.
Število nategnjenih ni majhno, tako da boste tisti drobiž za stroške našli.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

St235 ::

Okapi je izjavil:

USA in vse lepo izpopolnjeno, odprl so pomoje ker so bili žvečilni gumiji in so mislili hop cefizelj tablete šverca.
Pithlit in Lakotnik ti bosta pomagala sestaviti pritožbo, da dobiš denar nazaj.>:D

O.


z veseljem. Tako ko bo predstavil kak verodostojen dokaz, da je bila pošiljka ustrezno označena in ne trola.

mihec87 je izjavil:

Ok malo resnosti..

Torej na paket vrednosti manjše od 22eur z pravilno izpolnjenim CN22 ter priloženim računom v paketu ti pošta pošlje obvestilo ter zaračuna 4eur. Kako naj bi se glasila pritožba ker mi res ni jasno na kaj se naj sklicujem da je bilo neupravičeno zaračunano?


Tako, da najprej pobrskaj po tej temi, je bil objavljen uradni odgovor pošte na poizvedovanje tržnega inšpektorata. Notri je bilo jasno navedeno kdaj se zahteva in plača dodatne papirje. Potem napišeš pritožbo na pošto in prijavo tržni inšpektorat pri čemer se sklicuješ na navedbe v tistem dokumentu. Več takih pritožb bo romalo na TIRS prej se bo kdo premaknil in ukrepal.

Lahko pa se seveda dalje joka po forumu in prodaja meglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mihec87 ::

Megla se prodaja že nekaj časa ne samo od ljudi tudi podjetij, dajatve pa samo rastejo..Saj je vedno neka megla...

Paket pod 22eur da je upravičen plačila vseh dajatev(oz v plrimeru plačila se vloži pritožba) mora vsebovati
-pravilno izpolnjen cn22
-priložen račun(je dovolj če je v paketu ali mora bit zunaj paketa?)

St235 ::

IMO bi moralo bit dovolj, da je v paketu. Fora je da za carinsko kontrolo je potrebna deklaracija in račun, ki morata vsebovati enake vrednosti in to mora klapat z artiklom v paketu. V takem primeru je zahteva po dodatnih dokumentih nepotrebna. Problem pri CN obrazcih je tudi to, da se zahteva, da je iz deklaracije razvidno kaj je v paketu. Splošni opisi tipa "parts", "items"... niso ustrezni.

darkolord ::

Račun sicer mislim da ni obvezen, je pa priporočljivo, da se ga pritrdi na zunanjo stran paketa, z vsemi ostalimi dokumenti, potrebnimi za carinjenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Vkun ::

Za pod 22 EUR, bi moral CN obrazec zadostovati, ker se za mejo šteje izdelek brez prištete poštnine.

Če je CN deklaracija nad 22 EUR bo velika verjetno, da bodo zahtevali račun iz katerega so razvidni tudi stroški poštnine, teh ponavadi tam zunaj na paketu ni, sploh če imajo pogodbeno pošiljanje. Govorim pa iz izkušenj, ena trgovina lepi izpisek vsebine na zunanjo stran paketa, a ne zapiše poštnine, skorajda vedno sem dobil obvestilo za račun, tudi ko sem klical direktno na carino tja (ne Pošto), so mi rekli, da zahtevajo zaradi poštnine.

Kar pa se limanja na zunanjo stran tiče, sem že omenil, pa post šel v maloro. Pa da napišem moje izkušnje, ponavadi tam ne gledajo kaj dosti po paketu, če bo račun ven padel ali ne. Se mi je že zgodilo, da so odprli paket na spodnji strani, tam itak ni bilo računa (bil je na vrhu), pa so poštnino vzeli kar iz EMS listka. Nesreča takšna, da je paket padel čez 150 EUR in sem fasal še carino, čeprav v resnici je bil pod, saj sem imel na poštnino 50% popusta. Od Carine denar nazaj dobiti je pa dokaj težavno, skoraj definitivno bodo zahtevali bančne izpiske za plačilo.

Luftika ::

Najnovejša izkušnja nove uporabnice :)
Junija sem naročila telefon iz Kitajske. Vrednost 165$. Paket je po dooooolgem času končno le prispel v Slovenijo (sicer zgleda, kot da je prispel iz Švedske in ne Kitajske). V petek sem dobila obvestilo s carinske pošte, da naj zaradi neznane vsebine pošiljke (teža 0,41kg) in neznane vrednosti paketa pošljem račun. Še isti dan sem jim ga poslala. Danes sem šla paket na bližnjo pošto iskat. Na njem je bil izpolnjen obrazec CN22, kjer je pisalo, da je v paketu mp4 player in da je vrednost 21,60$, nad tem je bilo pa označeno Other. S prodajalcem se nisem nič dogovarjala, kako naj izpolnjuje kakšne obrazce, ker o teh stvareh nimam pojma :)

Ob vročitvi paketa sem plačala:
a) carinske dajatve:
- 22% ddv na vrednost paketa po računu, ki sem ga poslala (račun je bil v $ - po preračunanem tečaju v € --> vzeli so razmerje 1,3568)

b) poštne storitve:
- vplačilo UPN z OCR
1,05€ in
- enostavno carinjenje VV (81-150€, do 5 artiklov) 8€

Pošiljanja obvestila ipd. zadev niso posebej računali - je že teh 8€ zelo veliko. Preden sem pa račun podpisala, me je na pošti vprašala, če se strinjam z njim, sicer imam možnost pritožbe. Ko sem jo vprašala, kaj bi naj to pomenilo, je rekla, da če se ne strinjam z ocenjeno vrednostjo, da lahko dam še 1x na carinjenje.

c0ck4m0u53 ::

Evola, pa so tudi meni ustavili pošiljko. Na obvestilu imam navedeno zgolj sprejemno številko, težo pošiljke ter iz kje je bila poslana. Težava je v tem, da imam naročenih večje število pošiljk (svetilke in baterije) iz različnih spletnih trgovin in ne vem, kateri račun naj jim posredujem.

Zanima me, ali je možno, da jih pokličem in zaprosim, če lahko paket odprejo (čeprav malo dvomim, da bi šlo kaj takšnega skozi), da mi vsaj lahko navedejo ime izdelka, da vem kateri račun jim potem pošljem po elektronski pošti. Druga možnost je seveda, da se zapeljem v LJ in poizkusim zadevo osebno rešit, kar pa je zamudno in stroškovno nesmotrno.

Tega ne bi ravno rad počel, da ne bodo potem še bolj tečni, češ da sem jih želel prinesti okoli z napačnim računom.

Še ena dogodivščina (neki so se spravli name):
Dobim pošto s carine, da moram pač dostaviti račun in ker nisem vedel točno kateri paket to je, sam poslal račun za tistega katerega sem sumil (večja reč). Dobim listek da sem dolžan tistih par € in ko sem na pošti plačal, sem videl da sploh nisem poslal računa za pravo stvar. Očitno imajo res kvoto in niti ne gledajo kaj v paketu sploh je.

Vsak nasvet oz. izkušnja iz podobnih situacij je dobrodošla.

darkolord ::

A pod sprejemno številko ni tracking numberja?

matobeli ::

jaz sem bil v podobni situaciji, poklical sem na carinsko pošto in možakarja prosil da je paket odprl. Po opisu vsebine sem lahko poslal pravi račun. Se mi je pa že zgodilo da sem moral kar razmišljat kaj sem naročil ker je en paket resno zamujal in sem malo pozabil nanj. Še dobro da je bil res neznatne vrednosti :))

edit: darklord: najcenejša poštnina za 1.05$ vreden izdelek (ponavadi) nima trackinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

šernk ::

Tudi če ima zadeva tracking ti naši pošljejo številko pošiljke, ki ti pomaga točno nič. Pošlji jim najbolj verjetno zadevo glede na čas od naročila/velikost paketa/težo naročila/vrednost naročila. Jaz sem dobro leto dni nazaj na tak način uspel zadeti izdelek. Je pa res, da je bil edini težji od 500g in vrednejši od 10€, ki sem ga imel zunaj. Mislim pa da so mi takrat samo številko pošiljke poslali, ne teže ne nič, je pa to še iz časa ko niso računali še obvestil.

če se ne motim predogled paketa tudi računajo po novem, če ne veš kaj je v paketu. Pač človek mora vstati iz stola in pogledat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Pošlji jim najcenejši račun. Če ne bo pravi, ali ne bodo zadovoljni z njim, ti bodo že sporočili. Stroškov to IMHO ne bo povečalo.

BC3 ::

takole zgleda pošiljka po pregledu na pošti:





odprli, polomili, potem pa „mehurčke" kar na vrh vsega skupaj zatlačili in zalimali skupaj. mogoče pa zato niso zahtevali računa, čeprav je na CN-ju vrednost $3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()
««
25 / 90
»»