» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
12 / 17
»»

Tr0n ::

Saj so WHQL nub.

Precej boosta v Lost Planetu in WiC FTW. :)

bluefish ::

hja, zadnji driverji za XP in serijo 6, so po besedah nvidie bili WHQL, kljub temu pa je OS ob namestitvi prikazal obvestilo, ki je drugače značilno za nepodpisane driverje.

jimyboy ::

Govoril sem o drajverjih za XP na Visti pa res ni čudn, če so problemi še z uradnimi.

strictom ::

Jao jao. Na novih driverjih mi pri Stalkerju npr. padejo FPSi iz 70 na 50 ko vklopim ful HDR. Prej mi je iz 60 padlo na cca. 30 :)

Gothic mi je prej na medium lavfal z 30 FPS, zdaj na maximum 40FPS.

Napredek je velik in kar je važno performance boost še večji.

Go ATI!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

X-Hair ::

In se javlja se en lajik, ki ga je cas malo povozil :| Trenuno je priloznost za novo skatlo. Kakega nabijanja nebi rad, tako da otroc prihranite tipkovnice in se ne oglasat :D

Prebral celoten topic DX9 vs DX10, kar je topikov glede graficnih, celoten topic o Igri Crysis in test GeForce 8800GTS. Bi rekel da ima Tilen point glede trenutnega stanja DX10. Poleg tega se se ne ve kaj bo Crysis zahteval. En kup enga dreka okol tega in nic kaj konkretnega od proizvajalca.

Sedaj pregledal malo po internetu in bom podal nekaj linkov.

To bi rekel da odpade, ker je pa le vec kot 500$, obenem me se zanima v cem je finta izvedbe Ultra
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Se pravi mi ostane samo se ATI X2900
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

in Nvidia 8800GTS 640Mb
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

ki je nekaj drobiza manj. Pride pa v postev samo varianta z 640Mb, 320Mb me ne zanima. Res pa je da je dosti bolj poceni
http://www.newegg.com/Product/Product.a...


Je pa tudi razlika v ceni med samimi karticami ATI X2900. To je verjetno odvisno kdo je proizvajalec? Ima to kaksen pomen, pri delovanju kartice. Kot sem bral topic sem prisel do zakljucka, da vam delajo kartice tudi s slabsim proizvajalcem. No dejmo rect, proizvajalec, ki nima ravno imena.

Seveda je sedaj dilema al vzeti DX 10 kartico ali DX9.
Poglejmo kartice DX9 in njihove cene.
Ati X1950XTX 512
http://www.newegg.com/Product/Product.a...
WTF? Tale crap stane toliko kot recimo 8800GTS 640Mb. In verjetno bi 8800GTS bolje poganjala igre v DX9 nacinu kot pa zadnja (predvidevam) top serija DX9 kartice od ATI proizvajalca.

Gremo h konkurenci. 7950GT
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Sedaj pa spet vprasanje. Razlike med vso to saro kot so. 1900XT 1900XTX 1950PRO 1900XT ali pri konkurenci 7900GT 7900GTX 7950GT 7950GTX

A? 500$ ??
http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Je tukaj samo pomen tistega GTX-a ali je karitca dejansko res tako dobra.

No upam, da nisem prevec zatezil, ker je bilo ze toliko govora o tem, da vas verjetno ze glava boli. Bi dodal se tole, preden zacnemo debato okoli teh DX10 in DX9 kartic. Recimo da imate 400$ in jih lahko zapravite samo za graficno kartico. :P

Vse to bo gnal procesor intel Q6600 z 2Gb rama 800Mhz in zaenkrat je misljena plata Asus P5B.

Ker vem, da radi brskate po internetu namesto, da bi lovili babe naokol :D mi lahko poiscete se kaki pameten disk na spetni stani, kjer so podani linki za graficne kartice. Sem trenutno v ameriki in se bo to vse narocilo prek te spletne strani. Velikost mislim, da imam 250Gb vrh glave. Z trenutnim 80Gb sem bil cisto zadovoljen. :P Seveda z 7200rpm.

macgajver ::

Glede dx9-dx10 grafičnih če imaš res denar za 8800gts 640 ali 2900xt stvar osebne odločitve med tema karticama potem dx9 kartic sploh ne glej ker ti dve grafični posekata vse druge dx9 grafične v dx9 načinu.

Glede proizvajalcev v sami hitrosti grafične ni razlik razn če jo že uradno proizvajalec overclocka in da garancijo na to.
Zdej eni bojo rekl ta firma je zanič ta dobra odvisn od sreče ubistvu smole enim dobr delajo cel živlene enim se kvarjo lahko pa pogledaš od katerega proizvajalca se najbol kvarijo in ga folk najbl šinfa potem se ga raje izogibej nasplošno je vseeno.

8800gtx-8800ultra Ista zadeva razn tega da je ultra overclockana gpu, sream procesorji in ram ima overclockan in na nekaj malega voltih več dela isto lahko dosežeš s 8800gtx s preprostim voltmodom in zadevšna naj bi komot laufala na teh frekvencah.

8800gtx ki košta res zajetnih 500eur pri nas še več ubistvu je cena skoraj enaka kot ob splavitvi to pa zato ker Še vedno drži prestol najhitrejše grafične ok druge najhitrejše (8800ultra).
Razlika med 8800gts in 8800gtx je v tem da deluje na višjih frekvencah gpu ,ram ima več stream procesorjev večje pomnilniško vodilo več rama in več rop enot in je hitrejša ampak ni price/performance varijanta kot tudi 8800gts 640 ni ali 2900xt.
price/performance to je 8800gts 320mb.
kot zanimivost teh bolših grafičnih kartic sploh 8800gtx je da so to tolk napredne zadeve da jih noben najzmoglivejši procesor ni sposoben dohajat naprimer poglej naviti c2duo na recimo 3500mhz da kartici ogromen boost Rezerve je tu za grafične ogromno tko recimo hipotetično imaš 8800gtx čez eno leto kupiš še enkrat hitrejši procesor in grafična bi bila dejansko skorej še enkrat hitrejša.

Za gamerski računalnik ti priporočam še en hiter disk s 10tisoč obrati ali kaj podobnega ker se na to ne spoznam kaj dosti ti bodo lahko svetovali drugi kaj kupi.
tenstan krompir je pa zakon

nuclear ::

kaj misliš igrati na več kot 1240x1028?

zakaj pa ne kakega amd radeon 1950?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Meizu ::

@X-Hair - pa ne moreš rečt, da je X1950XTX crap no. Pa daj no, te prosim. Pa sej ne zato, ker sem jst ravno lastnik te kartice, pa hočem obranit moj nakup, ampak glej, ta grafa lahko poganja marsikaj na high, mogoče je 5% počasnejša od 8800GTS640mb in to samo zato, ker ima GTS-ka potem okoli 130mb rama več. To je pa tudi vse. XTX 320mb verzijo GTS-a prehiti komot, ampak če pa daš že toliko denarja za takšno rango grafe, potem definitivno kupi DX10 grafo. Jst sm mojo XTX dobil za 47k;)

X-Hair ::

macgajver hja disk z 10.000 obrati je svinjsko drag. Preden sem sel od doma sem bil tudi na posvetu pri kolegu in sva mal pregledala. Tukaj sem nekak misljenja, da je price\performance zelo slab. No to bom se mal pregledal, da tocno vidim cene, ker je ze nekaj casa od tega in sem ze malo pozabil.

nucelar ne. Tale locljivost bo zaenkrat najvecja. Ze tako bo treba en malo boljsi LCD, kar pa ni v mojem interesu. Tolk da prebrodim tujino, ko se vrnem pa en monitor kjer bodo pa resolucije verjetno visje. Sicer pa verjetno ni bistvene razlike al je 1280x1024 ali 1600x1200 sam upocasni ti vseskupaj. Tale stavek morete razumeti, da sem sedaj cist srecen nabijal Far Cry v 1024x768 na 9800Pro. :D Vse ostalo me itak ni vec zanimalo ( nisem vec najstnik ), Burns je pa delal vec kot odlicno in sem bil zadovoljen. Sedaj me je pa tale Crysis spet mal predramil in bi si po dolgem casu spet sestavil eno pametno skatlo.
Zakaj ne 1950? Sej ravno tukaj je fora. Ali raje top kartico DX9 ali mogoce se dodam nekaj drobiza in bi bilo v DX9 nacinu verjetno boljse in se tista tiha zelja....mogoce....pa bo slo tole celo v DX10 nacinu. No pa sem si odgovoril kaj bom kupil. Dolgo sem rabil :\ Ma pa se vedno jezi, ker ni nic kaj odlocenega kaj bo zahteval Crysis.;((

Meizu sorry za tisto besedo. Tisti crap ni bil misljen kot podn od kartice ampak drugace. Ko bi me poznal, bi vedel zakaj se gre :D Se bom v bodoce izogibal mojemu nacinu pisanja :P Bemti si pa dobil zelo ugodno, v tem primeru nisi imel ( pomoje) kaj za razmisljat.

Jeba ;(

Meizu ::

Ja, sej, jst sm jo dobil ful poceni, ma sej pravim, ne govorim ti tega, ker bi si jst hotel dokazat dober nakup (hja no, sej za 47k je ane:D). Ta grafa je pač nekje ranga med 8800GTS 320mb in 8800GTS 640mb. Ravno nekje vmes je. Malce bolj se nagiba k 640mb verziji. Zaradi rama seveda. Ampak ja. Imaš prav, sem to tudi rekel v prejšnjem postu. Za toliko denarja pa res ni priporočljivo več kupovat DX9 grafe. DX10 definitivno. Sam sem si tudi ogledoval 8800GTS 320mb (takrat je bla najcenejša okoli 300€ - okoli 60k) ampak mi res ni bilo pri srcu dat tolikšnega denarja za grafo. Pa sm potem ravno dobil to ponudbo XTX-a, pa niti nisem toliko razmišljal.

AJa: Nima nič proti tvojemu načinu izražanja. Sam, povedal sem ti, da se boš lažje odločil kaj vzet. Sicer pa si XTX-a eliminiral zato, ker je DX9 grafa. Pametna odločitev. Za ta denar nabavi DX10 grafo definitivno.

ales400 ::

stvar je taka:

za 190€ dobim Sapphire Radeon X1950 XT, 512MB GDDR3 (novo).. Zdej sem pa v dilemi ali naj vzamem dx9 ali pa dx10 (nocem pa dat kaj vec kot 200-250€)

v primeru, da vzamem dx9 bom jo mel dokler se dx10 ne bo bolj razvil, cez kake pol leta - 1 leto jo bom pa menjal (ce bo potrebno) za takrat upam ze cenejse dx10.. Kdaj bojo kaj prisle dx10 igre, ker zaradi tistih treh ne bom kupoval.?. max resolucija na kateri igram je 1280x1024.

kaj priporocate? x1950xt ali dx10 za max.250€?

Golnar ::

za do novega leta vzemi x1950xt, nato pa bodo dx10 ze cenejse (tudi serija 9 pri nvidii bo ze zuni), in bos ceneje dobil dx10, do novega leta bos pa pac zdrzal brez tega :)

ales400 ::

to me lih zanima kok casa bo zdrzala dx9 in kdaj boljse in cenejse dx10!! hvala za nasvet

DJ MartiNi ::

Kje pa lahko dobiš novo x1950xt 512MB za 190€?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dzinks63 ::

:)) Če že nujno rabiš nadgradnjo takoj , trenutno vzameš nekaj začasnega (7900, x1950)

novembra pa pride nova generacija nvidie na G92 jedru.

GeForce 9800 GTX will be over two times faster than a GeForce 8800 Ultra in real world games and applcations.

"G92" GeForce 9800 GTX specs.
- 65nm process technology at TSMC.
- Over one billion transistors.
- Second Generation Unified Shader Architecture.
- Double precsion support (FP64).
- GPGPU native.
- Over one TeraFLOPS of shader processing power.
- MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
- Fully Scalar design.
- 512-bit memory interface.
- 1024MB GDDR4 graphics memory.
- DirectX 10.1 support.
- OpenGL 3.0 Support.
- eDRAM die for "FREE 4xAA".
- built in Audio Chip.
- built in tesselation unit (in the graphics core"
- Improved AA and AF quality levels

9800 GTX will be 549-649 USD, 9800 GTS will be 399-449 USD.
Pri nas lahko zaokrožiš te cene kar na €.
In najbrž se bo sedanja serija 8800 takrat pocenila.

ivanuscha ::

Splača se počakat na novo generacijo mid-range kartic, ki pridejo v Q1 2008. Kakšen GeForce 9600 bo sigurno zmogljiv tolk kot danes 8800gtx, stal bo pa 150€. Takrat bodo šele prave price/performance dx10 grafične. Do takrat se pa najbolj splača kupit x1950 ali 7900gs za okol 150€, do takrat bodo svoje delo opravljale čisto zadovoljivo. :D

macgajver ::

Dejte navržt še kakšen link od kje vam vsi ti zanimivi podatki da nebomo samo mlatili prazne slame.
tenstan krompir je pa zakon

X-Hair ::

Jaz srcno upam, da sam nabijate neki, ker ce ne se bom tepel po glavi. ;((

dzinks63 ::

Svizec69 ::

Sam sem bil v podobni dilemi, ali si kupit dx10 grafo z amalo več denarja recimo kakšno 8800gts, ki bo dx9 igre poganjala bp pa tudi te začetne dx10 igre nebi smele delati težav. Ampak kaj ko prvi prodkti nove tehnologije nikoli niso kaj prida, čeprav se na prvi pogled zdi drugače. Kot je že nekdo napisal pa bo čez kakšno leto ven prišla 9800 in poslenično 9600, ki bo vsaj tako dobra kot 8800gts pa še gonilniki in vse bo takrat malo bolj porihtano.

Ker tudi nisem imel neomejenih sredstev sem se sedaj odločil za x1950xt, za teh 190EUR res mislim da trenutno odlična grafična. Colina DIRT, ki je kar zahtevn glede grafike in vsega poganjam na vse hight, pač vse kar je možno imam vklopljeno pa vse na najvišjem rangu in mi deluje brez najmanjšega zatikanja.

Tudi dx10 igre milsim da so šele v povojih, zato tudi ne smemo pričakovati prevelik bum od teh iger, ker tudi začetne igre za dx10 bodo zagotovo imele pomanjkljivosti, kot je pri vsaki novi tehnologiji. Tako, da sem sam prišel do sklepa da če kupim sedaj odlično dx9 kartico za skoraj pol manj denarja kot dobro dx10 grafično nisem nič izgubil, kvečemu profitiral. Ko bodo dx10 igre dosegle stopnjo, ko bo bistvena razlika z dx9 bo pa grafično tak al tak že treba manjat in bo takrat zagotovo na tržišču kakšna boljša od zdajšnjih in za mnogo manjši denar.

bluefish ::

končno nekdo z racionalnim načinom mišljenja :D .

RC14 ::

Se strinjam.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

ales400 ::

zdej kaj je je.. narocil sem x1950xt :)

macgajver ::

Fnatje dej če se vam da nrdite en testek s to grafično v 3dmark05.
Zanimivo bi blo vidt kolk se rezultat poveča če naviješ prcesor recimo en test pri 2.4ghz in en test pri 3.4ghz če bi blo kej razlike v točkakh tko kot je pri močnejših dx10 grafičnih, Kjer se rezultat močno poveča.
tenstan krompir je pa zakon

DJ MartiNi ::

Kje pa si naročil?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Svizec69 ::

Saj nihče ni rekel da so dx10 slabše od dx9, samo trenutno ko je še dx10 tehnologija v povojih še ni optimalna in tudi pravih iger ki bi bile sposobne dobro izkoriščat dx10 še ni, in jih še nekaj časa nebo. Dobro mogoče ene par jih že bo, saj je tud treba nekje začet ampak vse se postopoma razvija, nič ni najboljše takoj na začetku.

Bom pa napravil en test vd 3d marku, samo da si comp malo usposobim ker še nimam vsega sofwera gor, odkar imam novo kišto.

Senitel ::

DX10 gor ali dol, še vedno so najhitrejše high end karte DX10. Igre se pa itak uravnavajo po hardware-u, ki je zunaj. Težava je samo v tem, da 8800 po skoraj enem letu še vedno drži ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

RC14 ::

No, lih v tem je fora, zato pa se jih ne splača kupit.
DX10 iger ni in jih še nekaj časa ne bo, ko pa bodo zunaj, bodo te 8800 GTS, GTX prešvoh za poganjanje tazahtevnih DX10 špilov, za DX9 igre pa so nekak dovolj sposobne te high end DX9 grafe kot so 7900GTO, X1950XT..., če pa je že kakšna igra ki grafa rahlo klecne, pač kakšen detaljček zmanjšamo pa je, so pa grafe 2x cenejše, tko da z moje strani se ne splača kupovati te serije kartic (8800)....

Z naslednjo generacijo graf bo verjetno čist druga slika,takrat bo verjetno že kar nekaj iger zunaj z DX10,grafe bodo predvidevam dosti hitrejše in primernejše oz dovolj zmogljive za poganjanje DX10 špilov, pa tudi vista se bo že bolj "razmnožila".:)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

SavoKovac ::

Pri PC-ju je pač tak, da kupiš nekaj, da boš lahko izbrane igre igral dokaj normalno. Zapravljat blazne denarce al pa špekulirat na dolgoživost nima pretiranega smisla.

macgajver ::

RC14
DX10 iger ni in jih še nekaj časa ne bo, ko pa bodo zunaj, bodo te 8800 GTS, GTX prešvoh za poganjanje tazahtevnih DX10 špilov,

Kva je to men smešn k folk uleče kr ene zaključke iz nič. Glej tiste igre ki jih zdej delajo za dx10 ktre kol pač to so jih delajo na teh grafičnih in procesorjih ki so zdej zunek tko da vrjetno bodo delae na 8800seriji vprašanje je kako bo delalo to bomo pa še vidl ne morš pa reč kr prešvoh bodo.

ne bom zdej zagovarjal dx10 vsak naj se po svoje odloči glede na denarnico itak se pa ve ktere grafične po cenovnih rangih so bestbuy do tolk denarja je ta do tolk denarja in naprej je spet druga tko da ne primerjat midle range grafičnih x1950pro 7900gt x1900xt to so sdaj ubistvu srednji razred grafikulj s višjim razredom ki je logično dražji in ima svoje best buy kartice.
Je pa že senitel omenu Težava je samo v tem, da 8800 po skoraj enem letu še vedno drži ceno.
tenstan krompir je pa zakon

blober ::

ne vem zakaj govorite za neke future igre da 8800 nebo dobra a slučajno veste kake bodo igre? a veste da bodo res tako zahtevne da jih 8800 nebi obvladal oz. dobro obvladal? 8800 je res da mal dražja ampak po tem kar sem videl bo nekje enaka tistim srednjim karticam z dx10....za dobro dx10 grafo boš pa dal zdaj okol 400€ pa ne pričakujte da bo čez 1leto kak dobra stala manj.....tak da kar se mene tiče se splača vzet 8800 pa daš teh 100€ več pa imaš mir en čas.....no saj to je moje mnenje vsak pa dela in misli zase :)

Senitel ::

V naslednjih mesecih se bosta zgodili predvsem dve stvari. Prišle bodo nove hitrejše karte ven in prišel bo prvi paket DX10 iger. Tile patchi dandanes niso kaj posebnega, Call of Juarez je pa itak en tech demo, ki še par let ne bo delal res vredu.
Zdej glede na dogajanje močno dvomim, da bo 8800 sploh kaj padla cena, verjetno bodo samo padli iz prodaje, ko jih bo zmanjkal.
Ob teh ugibanjih "današnje DX10 karte ne bodo dovolj za DX10 igre" se je pa potrebno predvsem vprašat kaj točno mislite, da bodo DX10 igre počele, da bi bilo tako kritično?

Tr0n ::

Kombinacija neoptimizirane Viste, graficnih gonilnikov ter DX10 neznanje in zato slabo in neoptimizirano sprogramirani spili. Nekaj v tem stilu. :)

X-Hair ::

Ravno prebral, bemomast. Recimo, da je praksa drugacna in kolk je res kar pisejo po internetu. 2900XT 1Gb naj bi bil vsaj 650W napajalnik. Imam pa 600W. Zakaj sam ne preizkusim, zato ker skatla se ni sestavljena in se cakam na ene komponente. Doma pa ze imam napajalnik, se vse zapakirano in lahko nesem nazaj in vzamem kaksen watt vec.

Vir:
http://www.bolha.com/oglas2580959

Svizec69 ::

Če je še zapakirano in si kupil v spletni trgovini imaš 15 dnevno zajamčeno vračilo artiklov (to je po zakonu o varstvu potrošnikov). Če misliš vzeti močnejši napajalnik pri isti trgovini in zdajšnji še ni niti odpakiran nebi smelo biti težav z vračilom tudi če si že prekoračil 15 dnevni rok. Denar dvomim da boš dobil nazaj, lahko pa si pri njih naročiš boljšega in doplačaš razliko. Res tale radeon je nenormalno požrešn s močjo.

M-XXXX ::

Lahko je požrešen, nežre pa 650W! Katera firma napajalnika je? Če je kašen hvaliteten ne boš imel nobenih težav!

X-Hair ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: X-Hair ()

M-XXXX ::

Zdi se mi da bi tale moral zdržati! (če pa boš že kaj kupoval pa kupi Enermax 500W, ali pa celo 620W!

Calligula ::

X HAIR, dvomim, da bos pri neweggu kaj narocal. Brez ameriske kreditne kartice ne bo slo. Kesa ne jemljejo.
Nasploh imajo nemogoce pogoje poslovanja. Ce nimas kakega US drzavljana, ki bi to naredil zate, bos izvisel.

kobilica ::

Jaz bom pocakal do novega leta,DirectX 10.1,novi chipset,novi stirijedrniki + se vec denarja bom prisparal.

10.1 DirectX bo imel boljso zvocno podporo kot danasnji...sam sigurno ne vem kaj dodati,
si bom kupil 7.1 zvocni sistem pa kaksno dobro zvocno kartico.

Upam da bojo do tistega leta tudi novejsi,cenejsi,vecji LCDji :D.

Tko da,mislim da se do novega leta ne splaca kupovati racunalnik.

Mogoce bojo prenovili PCI-E...in pote, ne boste mogli upgradat. :\ .

Golnar ::

itak je dondones vsak racunalnik ko je star pol leta zastarel, kaj čmo...

Legend(SLO) ::

Mene pa zanima kolk je kej razlike med 2600XT z GDDR3 in verzijo z GDDR4 pomnilnikom, ker v ceni je kr velka razlika?
krneki

DJ MartiNi ::

Take razlike ni kot jo je v ceni.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

strictom ::

Ovsi Potenšl je velik >:D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Legend(SLO) ::

Aja pa pozabu sm vprašat, če ma za ta dnar nvidia kej bolšga?
krneki

DJ MartiNi ::

Za caa 160€ dobiš 7950GT.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

strictom ::

Legend(SLO), ima 8600GT, ki je precej enaka. Nima pa tako dobre podpore HD renderiranju. Mogoče je kak % počasnejša ampak ni opazno.

7950GT stane najcenejša varijanta in je 60€ dražja. Ni pa 60% boljša.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jan01 ::

@stricom: ja dobro, pač imaš "superiorno" 8600gt, ki je tako dober nakup, da prepričuješ vse(tudi sebe?) naokrog. V tem ne mislim nič žaljivega, samo povem kako vsak človek, da ohranja vero(mislim zaupanje v svoje prepričanje), rabi širiti prepričanje, da svoje prepričanje lahko potrjuje. Poanavljam: zgora napisano ni nič v smislu žaljivega!

Odlična hd podpora? A sploh kdo sproba predno govori? Podpora (pure video) deluje normalno samo na powerdvdju(večinokrat brez težav, napram drugih 2 playerjih, a powerdvd ima težave s filmi v mkv containerju, kjer se danes dobi večina hd filmov na netu). Blueray in hddvd še kar dolgo ne razširjena med pcje(predrage enote in diski). Torej ves hd material večina dobimo na torrentih, zloada pa siv bistvu ripe velikosti 1 ali 2 dvdjev(ki so sicer zelo kakovostni). Zelo malo jih gre loadat po 30GB za skoraj nič boljšo kakovost...

Katero grafično torej? Pozabite na vse te poceni dx10 kartice. Itak pravih dx10 še kar nekaj časa ne bo razširjen iz preprostega razloga: založbe(npr ea) pogleda tržne deleže grafičnih kartic(in tudi operacijskih sistemov, saj dx10 pomeni nekaj le na visti). Založniki hočejo čim večji dohodek in čim manjše stroške, zato se ne dela 2 različic(dx9 in PRAVE dx10 igre). Tako se ne bojte, dx9 bo med nami še kar dolgo.
Torej trenutno se splača vzeti:
-x1950pro 140€
-7950gt za 160€
-x1950xt -190€tehnika, 205€ mlacom) //že malo dosti, glede na to da dobiš 8800gts za 270€

dzinks63 ::

:)) In tudi 7900gs kartice ; npr: ASUS nVidia 7900GS za 114,37€ v nižjem srednjem razredu je prav tako odličen nakup, pa še navijajo se zelo dobro.

strictom ::

jan01, lej. Nobenga mi ni treba prepričevat. Na živce mi pa gre ko folk pravi da je 7950GT ki stane 160€ boljša od 2600XT ki stane 100€. 7900GS ki je 10€ dražja, popuši na celi črti. Za 100€ ne dobiš boljše kartice kot je pa nova DX10 midrange serija. Pejte gledat teste. Tiste novejše. Če ne vam jih pa jaz nardim samo grafične mi dejte. Še 7600GT stane več kot 8600GT.

HD podpora pride prav. Sam pregledam ohoho veliko filmov na kompu (tudi HD - zato imam tudi dokaj široko pipco) in ko recimo kaj drugega laufa v ozadju rabim vso procesorsko moč ki jo imam.

PS.: Lastim si HD 2600XT. Sicer z GDDR4 ramom ker z GDDR3 ni bilo za dobit. Je mogoče malo boljša od cenejše različice.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
««
12 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643920 (3920) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454426 (2576) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199202 (7365) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905028 (4070) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615955 (3938) opeter

Več podobnih tem