» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
11 / 17
»»

frudi ::

bah, blazen izziv, igrati z goljufijami... pussy :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Klemzz ::

haha...pač sm zarad vs bedaukou šou screene delat...drgač pa lost planeta ni več na mojem pcju, DODS owna.

Senitel ::

Toliko o stanju ATI-jevih DX10 driverjev...

AapocalypseE ::

Mene pa zanima kak to, da recimo na tomshardware.com je HD 2900XT skoraj vsepovsod slabša od 8800GTS na drugih straneh pa je 2900 boljša. Res smešno že. :\ KLIK

Tilen ::

No pa še daj ene 10 testnih strani kjer je boljša...

edit: Sem pri Tomu še malo poklikal na strani ki si jo podal ter ugotovil, da zadeva varira od igre do igre. Enkrat en, drugič drugi, kar je čisto normalno. Ni pa normalno, da se top amd model ne more kosat z mid grafo Nvidie za kar pa seveda ni kriv Tom. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

KLIK naprimer to.

Tilen ::

Točno to kar govorim. Teh testov na Tom-u sploh ni, da bi lahko komu očitali pristranskost.

GeCube HD 2900XT @ Company of Heroes High Quality FSAA 4X + Aniso 16X @ 2048x1536 @ 67.1 FPS

Ej tole pa me je nasmejalo. Ta Fudzilla, ki jo navajaš, je en navaden scam.

edit: Tudi če bi tole bilo res, StreetRacer, ti testi so še vedno v DX9 načinu[ali pač ne? Iz testov ni razvidno]. DX10 način in grafične te generacije so nateg, lepi sem kar hočeš. DX10 FSAA 4X + Aniso 16X @ 2048x1536 @ 67.1 FPS lahko ti na tem 2900XT samo sanjaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Tu še maš en LINK 8-)

bluefish ::

ne nabijaj teh testov z nekih čeških, kitajskih ipd. strani. V DX10 načinu pri COH zlepa ne boš videl 90 fps-jev pri napisanih nastavitvah. Te testi so res verjetno v DX9.

Tilen ::

Hoho, še slovaška stran kjer tudi ne vejo v katerem DX so zadevo gnali.

StreetRacer, kaj pa če bi poiskal eno, kjer recimo vedo v katerem DX načinu so naredili test? Po možnosti tako, kjer so zadeve poganjali v DX10 in pri teh vratolomnih resolucijah "FSAA 4X + Aniso 16X @ 2048x1536" ? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Svizec69 ::

Tale test se mi zdi kar verodostojen, imajo na cubic.com kar nekaj testov, dostikrat uporabljene tudi te kartice in vedno so podobni rezultati, pač če koga zanima, testiral pa so v dx 10 kot je tudi naslov zgoraj.

kixs ::

Svizec69:

DX10 test je samo en "Call Of Juarez - DirectX 10" in se to samo na navadni 1920x1200 resoluciji!

ajd

bluefish ::

@svizec69: tudi tvoja stran ni ravno verodostojna (vsaj če se osredotočiš na COH, ki v 1.05 sploh ne podpira DX10).

Tilen ::

Super stran. Zdaj pa še klikni sem do prave in edine DX 10 igre na tej strani - Call of Juarez in si poglej. DX10 mode 1920x1200 na 2900XT 21 FPS. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Ma me ne zanima, če je DX10 ali DX9 samo da je nad GTX. Itaq pa je brezveze čas zapravljat tukaj gor ker ste vsi bolj pametni od drugega. Vidim v praksi da je HD 2900XT hitrejša od 8800GTS drugo me ne briga za zdaj.

Tilen ::

Ma me ne zanima, če je DX10 ali DX9 samo da je nad GTX. Itaq pa je brezveze čas zapravljat tukaj gor ker ste vsi bolj pametni od drugega. Vidim v praksi da je HD 2900XT hitrejša od 8800GTS drugo me ne briga za zdaj.

Kako je 2900XT nad 8800GTX?

1920x1200 na 2900XT 21 FPS

1920x1200 na 8800GTX pa 23 FPS. >:D

Še slikovni prikaz:

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

AapocalypseE ::

Tilenček ;) je že Senitel povedal: To kar so pa nardil s Call of Juarez... Ne tega pa še par generacij ne bodo GPU-ji sposobni poganjat 2x hitreje.

Otročji si res ni kaj. :\

Mej to tvojo 7900GS in igraj na 5fps če ti paše. 8-) Seveda v DX9. >:D

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Popušil si zdaj pa žališ.

To ni korektno.

Tilen ::

StreetRacer, jaz samo razpolagam s podatki, ki jih dajete tisti s tabora DX10.

Mi pa daj potem en test do ene strani kjer se lepo vidi, da so testi v DX10 in 2900XT pri recimo 1600x1200 izpljune 60 FPS. Katerakoli DX10 igra. COJ je bil samo primer s tiste strani. Meni in še nekaterim tukaj so performanci v DX10 načinu jasni, tebi niso. Veliko smo že razčistili, tako danes, kot včeraj. Eni si pač zatiskate oči in se spuščate na osebni nivo namesto iskanja argumentov. Žalostno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Ma nisem, vsaj ne počutim se tako. 8-)

Tilen ti pa se meniš kolko kaj izpljune a še DX10 sploh ni v celoti razvit in zoptimiziran, driverji, itd.., ko bo se lahko dalje meniš.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Tilen ti pa se meniš kolko kaj izpljune a še DX10 sploh ni v celoti razvit in zoptimiziran, driverji, itd.., ko bo se lahko dalje meniš.

Vidiš, takrat bom pa jaz kupil DX10 grafo. Tvoja bo pa za v smeti. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dalmatinc ::

StreetRacer: če maš ti HD 2900 še ne pomeni, da je top karica. Geforce jo glede na teste v večini le teh premaga.

Ah ja......

AapocalypseE ::

Bomo vidli kaj bo prinesel čas pravim. Mam pa kaj boljšega za delat kot bit za računalnikom, raje se grem peljat malo z avtom v mesto na kako pijačo s punco in kolegi, pomoje tudi bolj zdravo. :)

Tr0n ::

My ePenis is bigger than yours, mother fuckers!

:\

Senitel ::

V bistvu je tako da VREDU spisani DX10 špili bodo na GeForce 8 tekli čisto vredu. Slabo spisani DX10 špili ne bodo tekli vredu niti na "GeForce 9" in "GeForce 10". Bo pa čez pol leta ali eno leto vedno zunaj kartica ki bo "DX Y.Z" poganjala hitreje kot tisto kar lahko kupiš sedaj. Tudi pri igrah bo situacija identična, FPS ti dosti bolj določi developer kot sam hardware.

macgajver ::

Vidiš, takrat bom pa jaz kupil DX10 grafo. Tvoja bo pa za v smeti.

No tilen in kdaj boš ti kupil dx10 grafo pa poglejva.--- 8800gtx je zaenkrat top. Grafične se ponavadi enkrat do poletja 2008 zamenjajo se pravi pride vn recimo (8900gtx) in tud radeon tamočn. nove kartice pa kot zgodovina uči nebosta še enkrat hitrejši od dosednajih prvakov tko da po vsej vrjetnosti bo folk kupoval razne 8800gts in 2900xt za male pare. Gremo dalje trdiš da te grafične niso sposobne zadovoljivo poganjat dx10 ok se pravi naslednja generacija se ji piše podobno in ti boš imel potemtakem grafično dx10 ki bo po tvojem mnenju poganjala igre dx10 kot se šika šele leta 2009-2010. do takrat boš pa kaj s svojo bogo dx9 grafično životaril ah dej dej.

Dx10 grafične 8800serija in 2900 se splača iz dveh razlogov ker so precej precej hitrejše od dx9 grafičnih so sosobne prikazat lepšo sliko na ekran tud v dx9 načinu kar je dokazano in za nameček podpirajo še dx10. nevem zakaj bi se sploh prepiral ali dx9 ali dx10.
Cene so pa tud kr uredu x1950pro ali 7950gt 7900gs se gibljejo okrog 150eur in več. za 8800gts in 2900xt daš še enkrat več toda tud performance je šeenkrat bolši tko da čist pošteno.
tenstan krompir je pa zakon

kixs ::

Ce sem zadovoljen s 7900, zakaj bi kupoval 8800 :P

Ce pa ne morem spilat zadovoljivo na 7900, potem pa tega spila ne bom igral!

Itak je pa tako, da najnovejse revolucionarne spile poganjajo dobro sele naslednje generacije graficnih in tudi procesorjev.

ajd

The_hammer ::

Pejte si playstation 3 kupit, pa bo :D

___ ::

kaj menite o club3d 2600 xt? pri mimovrste stane le malo pod 160 €...

obstajali naj bi 2 verziji...z gddr3 in gddr4 spominom..jaz se zanimam za gddr4..baje da je hitrej od 8600 gt, ne potrebuje nevem koliko energije za delovanje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Svizec69 ::

eh o teh grafičnih ej v tej temi bilo že toliko povedanega da bzv. naj vsak kupi svojo best izbiro in bomo vsi srečni. Tisti ki pa res vpraša za nakup nove pa mu lahko vsak samo svoje lastno mnenje pove, to je pa tudi vse, bzv se prepirat katera je za koga boljša, če ima vsak svojo za najbolšo bosta oba srečna in vsi ostali z njima :)

___ ::

mja vem sam morm novo kupit:) zadnja radeonka ki sem jo imel je bila 9600 128 mb:) od takrat naprej pa nimam pojma o radeonkah...

The_hammer ::

Pomojem je bolša kot pa 8600 gt/gts. Edino kar me moti je premalo memory Bandwidth...

PERFORMANC

* GPU: ATI RV630XT
* GPU speed: 800 MHz
* Shaders: 120 Stream
* Memory Size: 256 MB
* Memory Type: GDDR4
* Memory Speed: 2200 MHz
* Memory Bandwidth: 128 BIT
* Multi VGA Ready: 2
* DirectX: 10
* OpenGL: 2

___ ::

tudi mene..lohk bi blo več.samo vseeno glede na ceno pa zmogljivost se pomojm kr splača no. slaba ni, dx10 me ne zanima, ker uporablam xp, na visto pa še lep čas nebom šel, zgleda pa kot precej zanesljiva grafična...okol 1280 krat 1024 mislm da mora lepo poganjat katerokol igro...pomojm no...več pa itak ne rabim.

našel sem test , kjer je vidno, da je 2600 v večini primerov boljša od 8600 gt, celo gts.tako da pomojm je uredu.kaj pa vi mislite?

SmeskoSnezak ::

Vprašanje je smotano postavljeno, namreč kot sn že napisal v enih novicah, so ATI kartice prave DX10 kartice, kar je potrdil Senitel. Torej se v bistvu sprašujete ali bi kupili ATI (dx10 grafične čipe) ali pa nVidio? :\

Sicer pa. Ne bi raje počakali na _prave_grafične_dx10_ od obeh taborov, kot pa da se prepirate okol teh "novih" kot da so to "the real thing"?!? DX10 iger ni veliko, sploh resnično dobro napisanih. Pa tud grafične majo še švoh driverje (le kje je že en test, kjer omenja, da ATI mora sam driverje poštimat, pa bo premagal nVidio... lahko prebrskate stare novice, sn dal že tam tale link).

Zame še se ta debata niti začela ni, ko bi jo vi že radi končali. :D
@ Pusti soncu v srce... @

___ ::

sj pravm da me ne zanima dx10:) itak v xp ne laufa dx10....tko da rad bi le dobro grafo, vredno svojega denarja, ki jo bom lahko uporablal čimdlje. ker iger praktično ne igram več, tudi pa nisem ravno navdušen da bi kupoval novo grafo prejšne generacije..sj če ne bo šlo drugače (biiiiiistvena razlika v kvaliteti) bom kupil tisto 7950, če pa ni tolikšne razlike bom pa raje kupil mid range dx10 grafo. denar bi dal raje kam drugam, kot pa v komp...:)

The_hammer ::

Sam uporabljam 8600 gt, in bolj ko ne igram cod2 in mi nikole ne pade pod 250 fps v MP oz. nikoli pod 333, sam sicer ne igram lost planet ali katerih drugih iger, da bi ti znal bolje pomagati, ampak pomojem bos naredil dober nakup ce se odlocis za to grafo,...:D

Edit: ne igram na dx9 (če pa grafe ne uporabljaš pretežno za igranje iger, pol res ne vidim problema)

Zgodovina sprememb…

___ ::

ok tnx:)

Senitel ::

SmeskoSnezak: Halo? Tudi GeForce 8 so čisto prave DX10 kartice..,

___ ::

le še tole.....sapphire 2600 xt ali club3d 2600 xt?

cena je približno ista, le da sapphire prodajajo tudi v moji bližini, za club3d bi moral pa v ljubljano


zanima me katera firma je boljša...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

bluefish ::

sapphire je malo bolj uveljavljena, Club 3D je imel manjše težave z nekaterimi prejšnjimi serijami kartic. Ne vem sicer, kako je sedaj.

SmeskoSnezak ::

Mal mi že gre na živce, da morm jaz iskat stare teme...

Mnja, Senitel. Očitno se nikoli nisi dovolj zjasnil, kako je točno s tem. :|

dodano: pa še mal linkov, glede driverjev... prvi, drugi
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

jimyboy ::

Tut Saphire ne blesti glih po kvaliteti. X1950PRO so mele serijsko napako, glasen vent...

___ ::

prej sem imel club3d 7600 gt in morm rečt da je biu vent tud precej glasn...ni se slišal sam vetr ampak tud malo motorček (ali kako naj temu rečem) ku je poganjal ventilator na grafi... upam da tale sapphire nebo preglasen...

Daliborg ::

BS ...HD2900XT mam na predracunu. Ampak po tistem Linku od Senitel-a me je pa cist zabil. >:D ... zdj sm v dvomih ce bi sploh kaj kupoval ?

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Senitel ::

SmeskoSnezak: Glede česa se nisem dovolj zjasnil? Tista tema ima več veze z XBox 360 in R600 kot pa G80... Pa glede driverjev NE GLEDAT review-jev datiranih 13. in 15. maj...

Daliborg: Mnja... Uni rezultati so res spooky... :O Še posebej glede na to, da so uni "geometry shader - GS load heavy" dokaj realni (to je edina pomankljivost G80 >:D).

J.F.K. ::

Na Tomshardware so osvežili primerjalno tabelo grafičnih, kjer se lepo vidi performance tudi novejših kartic:

Klik

Tr0n ::

strictom ::

Za ATI je tudi 7.7 zunaj. Gremo upgradeat!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Izi ::

ATI-jevi 7.7 so kar precejšnji napredek. Vidi se, da delajo intenzivno na driverjih in vsaki so precej boljši od prejšnjih.

Nvidia 162.22 pa ima spet več napak kot prejšnja verzija. Sicer so precej stvari izboljšali, igre delajo načeloma hitreje, ampak z vsakimi novimi driverji je spisek znanih napak daljši in daljši in sedaj so zame že postali neuporabni, sem moral nazaj namestiti prejšnje driverje.
To, da Control Panel rabi za prvi zagon po naložitvi sistema več kot minuto, da se naloži je zame nesprejemljivo. Ker imam vse nastavljenio v Control Panelu je računalnik prvih nelaj minut neuporaben ;(
Nekateri z slabšimi računalniki poročajo, da traja prvi zagon Control Panela tudi do 5 minut :D
Ni mi jasni, kako lahko izdajo take driverje. In ta napaka je v verziji 162.22 in 163.11,
prihod nazaj iz Sleep mode popolnoma pokvari zaslon, je tudi znana napaka zapisana ob driverjih,
meniji v igri Lost Planet so nekaj deformirani, to je na vseh karticah,
če uporabljaš clone mode ali obračaš zaslon za 90°boš ostal z črnim ekranom brez slike, tudi to se zgodi na vseh karticah,...
ta spisek je še precej dolg...

Zgodba o slabih driverjih se počasi obrača. Kmalu bo ATI imel boljše driverje kot Nvidia.

jimyboy ::

Zato pa ostani na 162.18. Nekateri osebki so res obsedeni z menjavo gonilnikov. S temi drajverji dela vse brez problemov. Nalagajte le drajverje, ki jih potrdi Microsoft ne pa, da menjaš vsak drug dan nove gonilnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643922 (3922) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454426 (2576) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199211 (7374) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905028 (4070) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615956 (3939) opeter

Več podobnih tem