» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
10 / 17
»»

Shegevara ::

srictom, nerad sem tećen, ampak, kateri vir ti to potrjuje?

strictom ::

Evo par testov (v DX10 so vsi seveda). Iz teme DX10 vs. DX9.

Company of Heroes:

Lost Planet:

Call of Juarez:



Tu pa še par DX9 testov. Kjer se tudi tesno drži 8600 serije. Testi so sicer stari in lahko pričakujete višje rezultate v trenutnem stanju gonilnikov, ki z vsakim izidom dajo majhen performance boost.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Tistle testi so z max. detajli kjer pa ne morete pričakovati nek presneto dober performance z mid-range karticami.

Pri DX9 testih, ki sem jih podal je pa tut pri večini HDR vklopljen. Oblivion mi lavfa (Outdoors varijanta) z povprečno 60FPS brez HDR. Z full HDR pa pade za polovico. Jebiga, 128bitno vodilo in velike teksture naredijo svoje.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tilen ::

Pri 1280x1024 in 5 fps si lahko svojo 8xxx ter 2xxx serijo lepo nekam porinejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

strictom ::

Tilen, optimizacije iger, gonilnikov in Directx pogona bodo prinesle ogromen boost.

Bom pokazal kakšna je razlika v FPSjih med Max detajlih in Medium-High detajlih na 1024x756 resuluciji, za kar so te kartice namenjene.

Samo da mi zdownloada Microsoft Flight Simulator X Trial.

Edit: Pa še motion blur, ki je velika "atrakcija" DX10, bi znal naredit zadeve igrabilne pri 20FPS (za silo bolj kot ne, ampak dobro).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Tilen ::

Tilen, optimizacije iger, gonilnikov in Directx pogona bodo prinesle ogromen boost.

Za 1000% [kar bi zadevo postavilo blizu igralnosti] definitivno ne.

Zgrožam se ob dejstvu, da te grafične stanejo ~200 eur [nekje 50k bivših sitnih] in si z njimi ne moreš nič.

Bom pokazal kakšna je razlika v FPSjih med Max detajlih in Medium-High detajlih na 1024x756 resuluciji, za kar so te kartice namenjene.

Že iz testov lahko vidiš, da teh resolucij ne uporablja več nihče. Kje pa drugače piše, da so namenjene 1024x786? Za 200 eur in več bi pričakoval normalno delovanje igre na 1280x1024 [kar je precej nizka resolucija ampak zelo pogosto uporabljena in bi povsem zadostovala].
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

pih, COH pri 1280 x 1024 le z 12 fps-ji? Brez DX10 mi na 6600GT deluje popolnoma tekoče na high nastavitvah, tistih nekaj DX10 lastnosti pa vsekakor ne odtehta padca zmogljivosti.

dzinks63 ::

:)) Pa še 8800gts v DX10 vs HD2600XT, 8600GTS:
Call of Juarez D3D10,
Company of Heroes DX10
Tu se vidi , da še 8800gts komaj kaj skupaj spravi.

strictom ::

Pri COH je znano da 1.7 patch ne prinese nič dobrega. Le velik performance drop in skoraj neopazno izboljšavo na sliki.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Icematxyz ::

Windows Vista 64 bit, DX 10 grafična kartica, 64 bit CPU (kot da še je sploh izbira), pa pa morda 4 jedrnik je trenutno best buy!

Ni boljšega.

Tilen ::

Bom pokazal kakšna je razlika v FPSjih med Max detajlih in Medium-High detajlih na 1024x756 resuluciji, za kar so te kartice namenjene.

Call of Juarez DX10 @ 1024x768@ 12 FPS

Ob tem se pač kaj več kot resno vprašat več ne morem - čemu so te kartice potemtakem sploh namenjene? Kaj več kot DX10 napis na njih žal niso.

Da ne omenjam na istem grafu Radeon 2900XT 512 MB za 400 eur kater izpljune celih 35 FPS pri 1024x768 [za kar predvidevam da niso narejene, strictom?].

Za konec z moje strani še samo tole:

Zdajšnja DX10 generacija grafičnih kartic, tako zelenih kot rdečih, je v navezi z Visto en velik nateg.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

zaenkrat je vse bolj gnilo. Bo verjetno potrebno počakati na serijo 9, do takrat pa kupiti nekaj v stilu 7950GT ali pa kar zdržati na 6600GT.

strictom ::

Probal z Flight Simulatorjem X na DX10.

Zadeva je lavfala isto z Minimum in ultra high nastavitvami. Vse pa tam okrog 19FPS.

Zdaj čakam na Lost Planet Demo.

Lavfam pa na X2 3600+ procu, M2N-SLIDeluxe matični, 2x 1GB OCZ ramom in Club 3D HD 2600XT 256GDDR4 grafično.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Tilen: 35FPS je igrabilno. Sploh z Motion Blurom.

Poglej kak HD ingame film kjer prikazuje motion blur in 30FPS.

Za Crysis je bil en nekje. Če najdem, pejstam.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Tilen ::

strictom, full HD ločljivost je 1920x1080, midva sva pri 1024x768.

Mimogrede, besede igrabilno pri grafični za 400+ eur sploh nočem slišat. Če se tebi Flight Simulator pri 19 fps dopade, ok. Ni problema.

Da bom pa motion blur vklapljal, ker mi pri grafični nad 400 eur zadeva šteka in si hočem zatisniti oči, to pa je že absurd.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Klemzz ::

jst sm na svoji 2900XT igrau lost planet na DX10, 1680*1050...


ps: fps u levem zgornem kotu...zuni dela tut tak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Tilen ::

V majhnem zaprtem prostoru brez akcije grafična kartica za 100k sitnih [danes 400+ eur] izpljune 30 sličic na sekundo v proosebni streljačini. Ostal sem brez besed, hvala Klemzz.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

:D

Amadeuss ::

Sam res, tole je bl žalost vse skupi, no ja upam da se bo jeseni oziroma v začetku zime kej spremenilo z prihodom novih kartic, sej drugač mi je vseen sam k mam lih takrat namen nabavlat nov računalnik:D
Drgač je pa zdej pomoje best buy kak redeon 1950XT, vsekakor bolš kot GF8600....8800 GTS 320MB bi mogu bit za to ceno...to bi pa že blo spodobno 8-)

Tilen ::

Amadeuss, tukaj se gre predvsem za prehod k tehnologiji katere nismo dozoreli.

DX9 je čisto ok. Imamo sposobne grafične s spodobnimi cenami. Imamo pa DX10 kjer pa grafičnih, katere bi slednjega igrabilno poganjale, pač še ni. Seveda lahko krivimo Visto pa driverje itd. Ampak, dejstvo je, da je price/performance pri DX10 grafičnih karticah tak da za zelo veliko denarja dobimo zelo zelo malo muzike. Driverji pa [v nekaterih primerih] potrebnega 500-1000% boosta tudi ne bodo prinesli. Brez skrbi.

Da malo osvežim spomin. Se kdo spomni 6800GT/U? Enostavno, ko je človek kupil ob splavitvi 6800GT/Ultra je bilo jasno, da je to pač top in se je kot TOP tudi izkazalo. Kaj pa tole sedaj kar imamo na DX10? Ljudje se z grafami za 400+ eur ter 30 FPS pretvarjajo kako dobro se igra. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Svizec69 ::

jaz sem ravno včeraj naročil svojo x1950xt za 186EUR. Nekako najbolj smotrna mi je sedaj dokler še niso dx10 igre tako razširjene in tudi vista še ni tisto kar od nje pričakujemo. Ko pa bo to dvoje + gonilniki za dx10 zares dodelani pa bodo te stvari že daleč naprej to pa bo v kakšnem letu če ne letu in pol.
Meni je najbolj dalo mislti to da če nisi vista user ti dx10 en ku*** pomagam, ker v xp-jih še ni (in jih vrjetno ne bo) gonilnikov. Nisem pa tudi tako obseden igračkar in se tudi zadovoljim za manjšo resolucijo. To se mi je trenutno zdela najbolj racionalna odločitev. Ok ne rečem kdor ima denar si naj kupi te 8800gtx ali radeon 2900, bo vrjento zadovoljen in mu bo bolje delovalo kot meni ampak sam bom imel pa nekaj evrov več v denarnici :D

Senitel ::

In koliko je Lost Planet hitrejši v DX9 od DX10? Je kakšna DX9 karta hitrejša od DX10 kart, ki ga poganjajo bodisi v DX9 ali DX10?
Company of Heroes je druga pesem (dodatni detajli), Call of Juarez je pa itak ena spaka.

Tilen ::

Ok ne rečem kdor ima denar si naj kupi te 8800gtx ali radeon 2900, bo vrjento zadovoljen in mu bo bolje delovalo kot meni ampak sam bom imel pa nekaj evrov več v denarnici :D

Pri DX9 aplikacijah x1950xt/7950GT opravita nalogo kot se šika, tudi zgoraj omenjene kartice, normalno. Tisti s karticami, ki jih omenjaš pa bodo v DX 10 aplikacijah zadovoljni samo tukaj na forumu ter na ORB-u. V sebi pa definitivno ne. Ali pač? :\

In koliko je Lost Planet hitrejši v DX9 od DX10?

DX9


DX10


Na oko rečeno je DX 9 način 150% hitrejši.

If you flip through the screenshots and compare the two versions, you'll see that visually they don't differ very much at all. As you'll see, the DX10 version performs far worse than the DX9 version. It's so much worse, that we're sure many of you would trade off the slight visual advances of the DX10 version for the much smoother framerates of DX9.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

OK očitno da je dx10 počasnejši od dx9 v teh igrah ki jih zdej pacajo in kr nekej združujejo in mutijo sej za crysis tud pravjo da je original napisan v dx9 in so dodal zdej dx10 nekak notr ok če jim bo uspelo ornk porihtat prov drugač bomo na dx9 igral je pa dejstvo da jo ni dx9 grafične ki bi se lohk odrezala bolš v igrah kot ena 8800gts ali 2900xt ki se dobita že za solidn denar. sej za nekatere je pač prehuda dat tolk za grafično in pač nabavijo rajš usako leto ali dve eno pou cenejšo pa so ubistvu na zlo podobnem.

Ko bodo nrdil eno ornk dx10 only špilo ki bo obvladala vs potencial dx10 kartic boste potem govorl .
Ker da so špili nekej kombinirani dx9 dx10 in potem primerjaš na katerem dx bolš laufa je pomoje bosa.
tenstan krompir je pa zakon

Tilen ::

dejstvo da jo ni dx9 grafične ki bi se lohk odrezala bolš v igrah kot ena 8800gts ali 2900xt ki se dobita že za solidn denar

Dejstvo je, da so to DX9 grafične, ker se na DX10 sploh ne da normalno igrat.

Ker da so špili nekej kombinirani dx9 dx10 in potem primerjaš na katerem dx bolš laufa je pomoje bosa.

Hvala bogu, da je tako. Predstavljaj si ves ta narod z 8xxx in 29xx grafikuljami, ki morejo gnat DX10 način, drugače ne bi šlo. Kaj bi z 18 FPS? Poganjali samo 3Dmarke vrjetno. Tam se pa dobro odrežejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kixs ::

Hehe...

seveda so to DX10 graficne, ker drugace DX10 spili sploh ne bi delovali, a ne? ;)

Kako delajo, je pa drugo vprasanje :P

Tilen ::

kixs97, ja, imajo možnost vklopa uporabniku neuporabne funkcije. Precej koristno. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senitel ::

Najhujši problem pri tem je kaj igre počnejo... Lahko narediš igro, ki tudi čez 10 let še vedno ne bo tekla vredu... Odvisno kaj se dejansko dogaja v teh DX10 igrah (koliko je preseravanja) se kaj lahko zgodi, da tudi naslednje generacije GPU-jev ne bodo dosti hitrejše (bi izpostavil Call of Juarez).

macgajver ::

Glej tilen preden ustanoviš kakšen antidx10 clan dx10 je še v začetni fazi in špile zdej še nekej dx9 dx10 kombinirajo tko da tukej ni enga konkretnga merila do zdej so hotl vsi samo pokazat kako se na dx10 hudo hudo bolš vid in kakšne hude detajle lahko nrdijo in kako zelo realistično bo vse skupaj zgledalo pozabili so na osnovno zadevo za katero je dx10 namenjen da bo vse skupej delovalo bolj gladko hitreje pomožnosti s še več detajli. in senitel je lepo napisou Najhujši problem pri tem je kaj igre počnejo... Lahko narediš igro, ki tudi čez 10 let še vedno ne bo tekla vredu.
tenstan krompir je pa zakon

Tilen ::

macgajver, po Sentinelovem postu nisem nič komentiral, saj so mi stvari bolj kot manj jasne. Zdaj repliciram, ko si me že omenil. :8)

Poglej 2 screenshota zgoraj. Kje je uber huda super duper grafika? Je ni. Je pa 150% fps drop v DX10 načinu. In ne, jaz nisem noben anti DX10 in ne vem kaj. Samo racionalno razmišljam. Glede na to, da pač 8800GTX ne zmore v DX10 gnati zadeve pri konstantnih 60 FPS [Zmore 18, 300+% manj] je pač SLI 7950GT boljša izbira glede na performance/cena. V obeh primerih moramo igrat v DX9 saj je DX10 način dober le za naredit par screenov za primerjavo. Igrat se pri 20 FPS ne da. Izgube v kvaliteti slike so pa takšne kot so. [Poglej zgoraj]. - tukaj bi omenil, da se razlike znajo povečat z razvojem, definitivno. Vendar trenutno je tako kot je.

Si pa želim, da bi tako game developerji, MS, Nvidia, Amd/Ati skratka vsi, ki imajo kaj pri tem čim več sodelovali, saj nam takšno stanje kot ga imamo zdaj na DX10 ni potrebno. To, da pa kombinirajo DX9 ter 10 pa se mi zdi dobro, sem že povedal zakaj.

macgajver, mislim tudi, da oni dobro vedo zakaj so šli na tak način v DX10. Oni dobro vedo, da s trenutno opremo to ne gre. Developerjem ni problem, problem so end userji. Končni izdelek potem pritiska na proizvajalce grafičnih ipd. Saj vidiš, kmalu bo že 9xxx serija. >:D

Čudi me le to, da se userji nič ne pritožujejo. Nekdo je v neki temi govoril o napakah na avtomobilih BMW, Mercedes o katerih sami uporabniki neradi govorijo in jih potihoma rešijo oziroma živijo z njimi. Sumim isto situacijo tule v smislu - imam DX10 ready grafično vendar DX10 igre poganjam v DX9 načinu, saj moja grafična za 550 eur ne zmore zadovoljivo poganjat DX10 iger.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AapocalypseE ::

Pomoje dokler bojo igre DX9 in DX10 skupaj še ne bo to to. Naprimer lost planet DX9 in DX10 sploh ni nevem kake razlike, to pa zato ker še ni to pravi DX10. Najbolj se vidi razlika v Crysis DX9 in DX10. Za mene je očitna. No tukaj smo že blizu pravega DX10, ko pa bojo igre še samo DX10 pa lahko govorimo o pravih DX10 in takrat se bo vidlo kak se bojo obnesle DX10 kartice, ker za zdaj še niso igre čisto zoptimizirane za DX10.

M-XXXX ::

Kako ne vidiš razlike med DX9 in DX10 (skoraj 70% FPS drop:D >:D )

frudi ::

Na oko rečeno je DX 9 način 150% hitrejši.

bullshit. iz prve roke ti lahko povem, da med DX9 in DX10 načinom v Lost Planet ni bistvene razlike v hitrosti, dokler igraš na istih nastavitvah. se mi celo zdi, da je DX10 način malenkost hitrejši, ampak težko je biti siguren, ker ocenjujem po hitrosti med igranjem, benchmarkov nisem zaganjal.

lahko pa v DX10 nastaviš še sence na high, kar pa res razpolovi hitrost, ampak to ni prvi špil, kjer sence ubijejo performance.
sicer pa igram na 8800gtx, resolucija 1920x1200, 2xfsaa, 4xaf, medium sence in hdr, ostalo na high; tipično imam 40-60fps, v hudi akciji (ki je sicer ne manjka) pade tudi proti 30. če je pa na ekranu ogromno dima, pa padejo fps tudi pod 20, ampak takrat itak nič ne vidiš, tako da je vseeno koliko hitro ne moreš nič delat :).

kar se pa primerjave z 2x7950gt v SLI tiče - ne hvala. ne mislim si blokirat vseh pci rež na plošči (jih rabim še za kaj pametnejšega, kot za hladilnike od grafičnih), ne da se mi zajebavat z nastavljanjem profilov v gonilnikih in nikakor ne mislim še kdaj kupiti plošče z nvidia chipsetom. glede na splošno nerazširjenost SLI konfiguracij, velika večina uporabnikov vsaj deloma razmišlja podobno...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tilen ::

StreetRacer, DX10 je pravi, brez skrbi. Bi pa tule raje počakal na Sentinelov odgovor.

Ali je kakršen koli performance drop zaradi compatibility mode DX9/DX10?

Ali je res ponekod "več" DX10 in ponekod "manj", kot pravi StreetRacer? [Lost Planet/Crysis]?


Za mene je očitna.

Saj razlika je. Tega nihče ne zanika. Samo problem je v tem, da razlika v kvaliteti slike še ne upraviči performance dropa.

ko pa bojo igre še samo DX10

... no, vidiš. Takrat bodo pa tudi grafične takšne kot morajo biti in software zoptimiziran. Kar pa imo ne bo tako kmalu.

iz prve roke ti lahko povem, da med DX9 in DX10 načinom v Lost Planet ni bistvene razlike v hitrosti

frudi, brez zamere, temu pač bolj verjamem. Lahko pa narediš kak test pa primerjamo. Tiste, ki prebirate tole temo bi samo opozoril, da si svoje mnenje ustvarite tudi glede na to kakšne komponente si nekdo trenutno lasti. Do sedaj me debata čisto nič ne preseneča.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

macgajver ::

Drugač sem jest bral mislim da nvidia forum in debata je bila slab framerate 8800gtx v lost planet v dx10.
Potem so nekako takole razložili da igra z istimi nstavitvami teče približno enako v teoriji naj bi z dx10 delalo še malo bolje toda driverji vista itd. ker pa ima dx10 ene oddatne nastavitve in nevem kaj še je zelo teško primerjat vso stvar tko da te testi so bl tko tko nebi se ravno upal na podlagi tega nekej trdit.. in na teh nakaj demotih in coh benchmarku nemormo zdej ene zaključe vlečt. vse kar sem do zdej prebral noben neupa nič konkretnega rečt vsi pravijo da bo treba še kr nekej časa počakat preden bomo lahko zatrdil evo tkole je s dx10 in tkole je s dx9 v igrah.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Lahko ti zagotovim da DX10 ni hitrejši! V COH je padec average fps-jev iz 70 na 24fps! Tudi drugje je podobno!

Icematxyz ::

Smešno je res vse skupaj.

Najbolj pa so mi smešni zagovorniki DX 10 ki kljub dokazopm trdijo nasprotno. Več kot dokazat v praksi pa človek tako ali tako ne more.

Če pa eni kljub dokazom trdijo še neko svojo potem pa pač...

:\

AapocalypseE ::

Meni pa se smešno zdi kak govorijo kaki padec hitrosti je pri lost planet DX10... ja verjetno da bo če dajo na HIGH shadow quality, v DX9 pa je samo MEDIUM. :\

Prej sem še sprobal koliko fps imam v lost planet DX9. Zunaj na snegu vse high AA-OFF, textur filter-16X, 1280x1024 62fps, vse high AA-8X texture filter-16X, 1280x1024 35fps. Malo še štopa procesor, ki pa čez 1 mesec ne bo več problem. :D

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Si sploh bral temo?

Da govoriš o nekih medium pa high pa neke floskule?

AapocalypseE ::

Jaz sem ja, zgleda je ti nisi.

frudi ::

Tilen, tvoj link je star več kot 2 meseca! sedaj so zunaj novejši gonilniki, POLNA verzija igre (tam gre za demo) in pa verjetno so uporabljene max nastavitve v DX10 načinu, kar pomeni shadow quality high. to pa sem itak že napisal, da res ful zbije hitrost. ampak to ni problem DX10.
POD ISTIMI NASTAVITVAMI zadeva dela vsaj bolj ali manj enako hitro. sam preklop na DX10 tako ne prinese slabše hitrosti, če pri tem ne dvigneš detajlov.
če že hočeš teste - anandtech ima recimo ravno primerjavo DX9/DX10 v Lost Planet, CoH in CoJ. meni se ne da sedaj benchat - raje koljem Acride, kot zapravljam čas za benchmarke :). mogoče ko končam še te dve ali tri misije, kolikor imam do konca...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

frudi ::

še nekaj na temo 2x7950gt SLI vs. 8800gtx. Lost Planet sem pred časom sprobal še na 7900gto, navito preko frekvenc 7900gtx; pri 1920x1200 in vse na low, brez fsaa in af, zadeva ni bila niti pogojno igrabilna. v najboljših situacijah sem imel do 30fps, tipično pa 10-20. se pravi od oka 3x slabši rezultat kot sedaj z 8800gtx na bistveno bolj navitih detajlih.
če se en sam 7900gtx obnese toliko slabše, bosta 2 7950gt v SLI dosegli kvečjemo kako polovico hitrosti 8800gtx. glede na to, da za 2 ti kartici s po 512 MB daš vsaj toliko, kot za 8800gts 640 ali hd2900xt, se nikakor ne splača.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tilen ::

Točno to, kar že cel čas hočem dopovedat.

In short, we really need to see faster hardware before developers can start doing more impressive things with DirectX 10.

Tudi lepo piše, da kartica te generacije za 150$ mora outperformad enako iz prejsnje generacije kar se pa tukaj ne zgodi.

frudi, glede na to kakšne resolucije ti navijaš na grafi za 150 eur je performance odličen. 8800GTX na annandtechovem testu pri 1920x1200 izpljune 30 fps, seveda v DX 9 mode. Torej če je tebi vrjeti potem se 8800GTX še toliko bolj ne splača.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

Tudi lepo piše, da kartica te generacije za 150$ mora outperformad enako iz prejsnje generacije kar se pa tukaj ne zgodi.

seveda, to tudi jaz trobim že odkar so se pojavili prvi še neuradni testi 8600 kartic :).
ni pa zato treba v isti koš metat še 8800/hd2900, ki se za zdaj še kar dobro držijo in so že v DX9 BISTVENO hitrejše od prejšnje generacije...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Icematxyz ::

@StreetRacer

Če bi bral potem se nebi pameten delal in bi vedel za takšne stvari kot jih je naprimer podal Strictom:

Zadeva je lavfala isto z Minimum in ultra high nastavitvami. Vse pa tam okrog 19FPS.


A ne da?

Tilen ::

frudi, pri teh 88xx in 29xx mi je pa pomemben samo DX10 performance, saj je to edini vzrok za nakup ane? Tega performanca pa ni. Kot vidim si pa žogico mečejo en do drugega, nihče ne bi bil rad kriv. Nvidia pravi da game developerji niso naredli ustrezne "kode", developerji hočejo boljši hardware za end userje, end userji pa boljše driverje za boljši performance.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

frudi ::

nikakor ni DX10 edini razlog za nakup teh kartic. sam sem jo nabavil ravno zato, ker je bila 7900gto enostavno prepočasna za nove igre.
itak uporabljam še vedno XPje (x64), tako da jo primarno rabim za DX9. sicer sem zdaj ponovno inštaliral še Visto (tudi x64), da bom lahko sprobal nove igre tudi v DX10. če bodo delale vsaj približno enako hitro, kot je primer pri Lost Planet, jih bom igral pod DX10, sicer pa pod DX9. edino kar mi je važno, je da bom lahko igral BioShock v 1920x1200 pri spodobni hitrosti :), magari v DX9 načinu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Senitel ::

Tilen,

Preberi frudijev komentar glede Lost Planet. Lost Planet ima različne default nastavitve za DX9 in DX10 (že omenjene sence). Na NV karticah je DX10 ob istih detajlih dejansko malenkost hirejši. Pri Radeonu ni tako...

Prav tako ni nobenega DX9/DX10 compatibility mode-a. Kar StreetRacer hoče (IMO) povedat je to, da lahko v DX10 narediš razpon v kvaliteti slike od prvega Tomb Riderja pa do trenutnih high end CG filmov vse kar je problem je procesorska moč. GPU-ju dol visi ali "zgoraj" teče DX9 ali DX10... Če igra počne približno isto bo hardware delal priližno isto. Lost Planet počne približno isto in je zato DX10 hitrejši (ker je DX10 API hitrejši).

Takih iger ne bo veliko, ker se pač developerjem ne izplača imet dveh istih stvari na dveh različnih API-jih.
Pri COH je v bsitvu precej razlike, lighting je per pixel in dinamičen. To je precejšnja dodatna obremenitev.
Procentualno bo razlika med DX9 in DX10 v COH tudi pri naslednji generaciji grafičnih kartic praktično identična (DX9 bo bistveno hitrejši), nevem pa koliko je COH CPU bound.

To kar so pa nardil s Call of Juarez... Ne tega pa še par generacij ne bodo GPU-ji sposobni poganjat 2x hitreje.

Saj je bilo pri DX8 na DX9 isto... Primerjajte recimo HL2 na DX9 in na DX8... Razlika očitna (pa ne na današnjih high end kartah, ki jim noben CPU ne sledi).

Senitel ::

DX10 pač podpira ogromno stvari in ja GeForce 8800 ima določene probleme (tako kot Radeon X2900). Seveda vsi developerji najprej navalijo na geometry shaderje in jih veselo posiljujejo, čeprav je recimo Huddy že dolgo preden je Radeon X2900 dal developerjem vedeti da performance ne bo spodoben. Call of Juarez je pa še hujši ekstrem, kar sem že parkrat povedal.

Klemzz ::

LUDJE JST MAM TOK FPS PR 1680*1050...pri dx9 mi dela veliko veliko boljše...dx9 slike:





««
10 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643921 (3921) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454426 (2576) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199207 (7370) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905028 (4070) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615955 (3938) opeter

Več podobnih tem