» »

DX 10 ali DX 9 grafa?

DX 10 ali DX 9 grafa?

««
9 / 17
»»

___ ::

ni problema an...sicr je čudno poceni.. 20€ za paket od švice do slovenije..sm mislu da je draži..glede na cene pošliljanja paketov po sloveniji:)jao jao... sam mi ševedno ni jasn po kakšni logiki stane samo 200 €:) na kateri strani pa si našel to?

edino nekaj me moti...sj ne rečm sj skor zihr bo delal kot je treba..ampak kaj pa če slučajno zadeva ne deluje..kako boš garancijo uveljavil?:) se boš peljal v švico in nazaj zarad grafične?:):):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

dzinks63 ::

:)) Se morda obeta znižanje za 8800gts tudi pri nas. Ker tole je skoraj prevelika razlika v ceni. Mogoče so njih že doletele kake pocenitve. Morda vpliva na pocenitev HD2900XT, ki je zelo privlačen nakup za malenkost višjo ceno in si reže vedno večji delež.

Kafi ::

ce sem prav pogledal me pride postnina 30€

___ ::

možno možno.jaz sem gledal paket do 2 kg, ki stane nekaj pod 20€, pol maš pa še kakšno odkupnino al kako boš ti to plačal? preko nakazila? uglavnem precej boš prišparal jap.edino kakor sem že rekel..kaj boš storil, če grafa nebo delovala kot bi mogla?

Kafi ::

http://www.imsuperstore.de/huegi/VERSIO...
vendar retail ampak to sploh nima niti najmanjse veze


uprasal bi se kaj menite o tem trdem disku za 66€ 320giga samsung 16mb -->
http://www.imsuperstore.de/huegi/VERSIO...

Kafi ::

tech_man

ce grafa ne bo delovala nevem kaj bom pol sam sej upam d bo tko k je treba cene pa jim poslem paket nazaj pa nej zamenajo hehe se komu sanja kolk kg ima grafa+proc+disk+maticna+ram monitok ima okol 5 kg lcd 19 se mi zdi tako da ce gledam paket do 10kg bo dovol?

ps: plačal bom prek paypal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kafi ()

___ ::

grafa proc matična disk ram..rekel bi da odvisno od proizvajalca..kšni so težki, drugi spet lažji.ampak čez 5 kg sem pa skor zihr da nima ta paket. disk ni nevem kako težek..., procesor nima 200 g:) ram je tud zanemarljiv, matična tudi ni težka.mislm da bo prišel v poštev tisti paket..do 10 kg...

Kafi ::

kako pa je z placilom prek paypal sej lahko plačas z eurocard kajne? oz so vezani na eurocard?

frudi ::

glede na to, da švica ni v EU, moraš njihovi ceni brez DDV prištet naš DDV (20% - ~40€), poštnino (to si ugotovil, da je 30€) in verjetno še carino (nimam pojma, koliko, verjetno par 10€). pa si že na 270€ + carina, tako da te ne pride nič ceneje kot pri nas.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Kafi ::

frudi ce je tako kot ti pravis pol sm razocaran:( :( :( :( sicer je bla postnina mislena za ceu komp ampak to sedaj nima veze ....no ja bom pa v nemciji kupu

ps: carine ni ker ma slovenija sprejet dogovor z svico glede tega ... za davek pa nevem kako pa kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kafi ()

___ ::

praš ...recimo na pošti al pa kje.to pa nevem kje bi lohka prašal...davčni upravi?:)

mtosev ::

v nem so250EUR ce koga zanima gts 320mb
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ales400 ::

cpu+maticna+ram+napajalnik+graficna+dvd+ohisje = nad 10 kg

v mojem primeru 12,1 kg slika

MEDENA ::

lol sej res še carina....NE SPLAČA SE!

kupi v sloveniji nehaj stokat zarad 50€, na koncu ne bo vredno časa, živcev itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

dzinks63 ::

:)) ASUS NV7900GS/256MB ali LEADTEK nVidia 7900GS
ketera bi bila boljša in na koliko bi se dalo kaj to grafično navit z rahlim volt modom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Jst ::

Jaz imam Leadtek-ovo 79gs. GPU bp iz 450 na 550. RAM pa iz 660 na 745.

Sem pa rahlo razočaran nad to grafično. Dal sem 70ksit, pa mi igre, ki so izšle istega leta, delajo pod pričakovanjem.

Je užitek igrati dve leti stare igre, ampak recimo Splinter cell: double agent mi dela nekako tako: skače iz 20 na 80.

Enako je z Tomb Raider Legend. Če imam vklopljeno opcijo "nextgen" mi spet kolca, a pri tej igri je razpon še večji: 15 - 110. Zato igram brez, seveda. In tako dela z ene 90 avg fps.

Recimo Test Drive Unlimited mi pa kar v redu dela. Ponavadi igram brez AA, pri tej igri ga imam pa vklopljenega na 2x, avg fps pa 60+.

Največji hec je pa pri igri The Chronicles of Riddick. Igra je že kar stara. Če pri tej vklopim pixel shader 2.0++, mi dela z ene 20 fpsji. Če pa imam opcijo na 2.0, pa mi z vsemi detajli na max, dela enkratno - nekje pri 90 avg fps.

Igram pa na 1280x1024. Grafična ima na voljo c2d 6300 @ 2.2 Ghz ter 1 GB rama. Tako da imam rahlo mešane občutke glede te grafične. V tem razredu se po mojem mnenju bolj splača kupiti Radeona 1950. Ker ima mnogo več pixel shaderjev, je opisanega kolcanja dosti manj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

macgajver ::

Jest s tole mojo 8800gtx jo imam že pol leta in sm se čist razvadu to nemorš vrjet kva to folku slabo igrce delajo vidš šele ko pri enmu drugmu doma igraš Kolega je zdej nabavu nov komp in x1950pro je mislu kaj ima je pr men igrou mal r6vegas, tdu , cmr dirt, ja ni blo 1tedn je meu ze v kompu 8800gts 320 prav da zadevšna prov poleti prot stari grafični pa x1950pro ni slaba. Tko da jest še zmer pravm če zdele kupujete obvezno dx10 in pod 8800 nič ker ostalo je metanje denarja stran. preračunejte pa boste vidl kaj govorim.

Če ne igrate igrc pa itak nima veze.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

seveda, če ti kupujejo starši in prijazni strički in babice. Oprosti, vendar je nekaterim res glupo dati 250+ € (sploh za GTX variante, ki so po 500€ ) za grafično kartico s katero bodo poganjali igre na LCD ločljivosti 1280 x 1024.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jeryslo ::

Verjamem blueFish da so te grafične bolj namenjene za višje resolucije vendar lahko pogledaš tudi z drugega kota npr. čez 1 let ti bodo verjetno še vse igre delale na 1280*1024, če bi pa zdaj kupil slabšo grafično bi bilo pa vprašanje.

In ne, nekateri si sami služimo denar za comp. s počitniškim delom0:) No vsaj jaz:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

___ ::

ti delaš ceu mesc da si pol lohka grafično kupiš?:):):):) dobr to an:)

jeryslo ::

ja sej teb pa vse mamica pa ati kupta ane:\

___ ::

ne govor če neveš kolk je kdo star.an:) pa kolk ma kdo dnarja.to je obrekovanje.....:)

sicer je pa to tema dx9 vs dx10.ne kako si 15 letnik komej zasluž plačo pa jo pol zagon za grafo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

jeryslo ::

ti rajš ne govort kolk je kdo star, ker po tvojih prejšnjih postih sodeč kr neki bluziš in si totaln idiot, dej pa pejt spat:\

AapocalypseE ::

LOL :D

___ ::

otroc otroc:)

jeryslo ::

verjamem ja, resnica boli:D:):):):)an

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

___ ::

če te stari filajo z dnarjm daš lohka 300 €za grafo jap. ko maš pa svoj dnar je pa 300 € za grafo taka potrata dnarja da to res ni. tko da mladoletnik pojdi spat.sj veš..otroc morjo po risankah spat jt.hex:):):)

jeryslo ::

verjamem, vidim da si pozabu po risankah tablete vzet:P

eh, ne bom se več kregu s tabo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jeryslo ()

dolenc ::

@dzinks63, tele 2 grafi sem imel tud jst na izbiro. Leadtek ma bolšo sam škatlo :D, Asuska je iz gs serije najboljša(pa še xfx je huda).

Moja asuska nič modana, sam kar je vodno hlajena leti na 625 core in 795 mem.

Klemzz ::

sam ste ne...kaj to vs briga kako si kdo grafo kup...

macgajver ::

če te stari filajo z dnarjm daš lohka 300 €za grafo jap. ko maš pa svoj dnar je pa 300 € za grafo taka potrata dnarja da to res ni. tko da mladoletnik pojdi spat.sj veš..otroc morjo po risankah spat jt.hex:):):)

Pa največji bulšit je govorit enmu kaj je potrata denarja in kaj ne folk je vsak vikend pijan in kadijo cigarete travca se mal kupuje zapravijo ogromno denarja že samo za cigarete na leto 1000eur eni pač rajš vložijo denar nekam drugam v komp v avto v tv nekam ga morš dat.

Glede tega kaj kupi dx9 dx10 ali nasplošno kero grafično kupit
Nekaj o tem piše tu

Best Gaming Cards for the Money: July 2007
tenstan krompir je pa zakon

dzinks63 ::

:)) Malo povzetka:

$115 : GeForce 8600 GT
$140: Tie : Radeon X1950 PRO, GeForce 7900 GS
$200 : Radeon X1950 XT
$280 : GeForce 8800 GTS (320MB version)
$380: Tie : Radeon HD X2900 XT , GeForce 8800 GTS (640MB version)
$530: GeForce 8800 GTX

Sicer smo pa točno to ugotovili , tudi na tem forumu.

bluefish ::

zanimiva pa je tudi tabela na zadnji strani, ki lepo popredalčka grafične glede na zmogljivost.

Svizec69 ::

ja tak je, zanimivo je blo spremljati mnenja o dx9 in dx10 grafičnih karticah. Sam si bom sedaj kupil x1950xt za 190EUR, to pa preprosto za to, ker se mi zi ta kartica v DX9 načinu med boljšimi in v teh igrah prekaša tudi kakšne dx10 grafične. Drugi mogoče še bolj pomemben razlog pa je da nisem vista user in še vsaj nekaj časa nebom, nimam nič proti visti ampak mi XP-ji zelo dobro služijo, na visto bom pa preskočo čez kakšno leto ko bo že malo bolj izpopolnjena in preizkušena. Torej če nisem vista user in si grafično kopujem sedaj mi je bzv dati še tistih 80EUR zraven, če nebodo izkoriščena, cena teh novih (dragih) grafičnih kartic pa vztrajno pada.

To je samo moje mnenje, 80EUR tudi ni tako malo denarja, je treba že nekaj naret za to da si jih prislužiš.

DJ MartiNi ::

Kje pa si našel x1950xt za 190€?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

SmeskoSnezak ::

Aloha...

mene pa zanima, če obstaja kje še kakšna stran kot je tale z lestvico kartic?
@ Pusti soncu v srce... @

GrimReaper ::

Tole lestvico mam že neki časa, mislim da je dal nekdo celo tuki na ST link.
Sam zdej ko so novi Radeoni ven prišli mi pa ni jasno kako je lahko HD2600XT DDR4 pod 8500GT? Ostale pa mislim da so dobro razvrščene.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Shegevara ::

grimreaper, nevem kaj je verjetno tole pomota. HD2600XT je on par z 8600GT tako da....

strictom ::

GDDR3 varijanta je on par z 8600GT. GDDR4 je pa že rahlo boljša. Pa še navije se do nebes.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

krneki0001 ::

V nekaterih igrah gf 8500GT poseka tako 8600GT kot tudi 7900GS. Danes sem našel na eni strani, ker sem iskal rešitev za BUG-a na 8500GT, ker mi kaže 768Mb rama namesto 256Mb.

Jst ::

> 8500GT poseka tako 8600GT

Misliš obratno?


---

Ko sem jaz kupil 79gs za 70ksit, sem bil zelo zelo razočaran. (Sem že večkrat pisal o tem, tako, da se ne bom ponavljal.)

A po drugi strani mi je pa neumnost dajati toliko denarja za grafično. Jaz predvsem upam, da bo v jeseni na voljo kakšna pametna middle-to-high range kartica, občutna pocenitev trenutnih GTS in GTX, ali pa da bom dobil, ali rabljeno, ali praktično zastonj (kot sem dobil c2d).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dolenc ::

Jst sem dal 120 za gs, pa sem vseen mal razočaran:D, ker v primerjavi z x850 ni neke razlike, razen v markih (kar me boli). Tolažem se edin s tem da ma ps3.0, tko da bom lahko igral kaki novejši špil.

Po mojem mnenju se kerokol dx10 ne splača kupit, ker špilov ni(1 al 2 ne štejeta), ko pa bojo, bodo pa vsi štekal, tale generacija je cela porodna. Kdor jo je kupu jo je sam zato da tiste marke nabija, pa okol govori kolk ma dobro sliko k ma dx10:D, štekalo pa itak že prej ni nč.

Zgolj moje mnenje da ne bo kdo užaljen:)

krneki0001 ::

Jst
Ne, ne mislim obratno. V nekaterih igrah je 8500GT hitrejša od 8600GT.

Shegevara ::

nebivedu... a daš prosim link, ker mislim da buče pokaš

Klemzz ::

hm...a nima 8500GT DDR2? al se dobi tut kej več na njen? kokr sm jo jst testeru je en šrot od grafe...

jimyboy ::

Nevem kok ste lahka z 7900GS nezadovolni, ko se navijajo najbolj od cele zadnje DX9 generacije. Daš jedro na 600 pa rame na 1700, pa imaš enako hitro kot 7950GT. Vse na zraku z vodnim pa še ziher več.

krneki0001 ::

8500GT dobiš lahko tudi z 512MB DDR3 - 800MHZ ramom, tko da ta zadeva sploh ni tako slaba, samo malo bolj kvalitetnega proizvajalca rabiš.

GrimReaper ::

HD 2600 Pro dobiš za 90€, pa je tut do 2x hitrejša od 8500GT.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LeXani ::

Jst sm nedavno kupu 8600gt..in morm reč da me je kar mal presenetla..v pozitivnem mislu:D Da se tudi dobr navijat..saj men je jo uspel dobr navit no :\
Čas prve prijave 04.11.2005

strictom ::

HD2600 kartice bodo v DX10 tudi več kot 2x hitrejše od 8600/8500.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin
««
9 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643936 (3936) PROTOTIP
»

Testi ATI HD2600 series

Oddelek: Strojna oprema
454435 (2585) Mr.B
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199232 (7395) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905039 (4081) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615973 (3956) opeter

Več podobnih tem