» »

Napaka v dohodnini?

Napaka v dohodnini?

Backup22 ::

Pozdravljeni!

Bolj pravniško vprašanje|O
Mama je vložila pritožbo zaradi ugotovljene pomote izmerjene dohodnine za leto 2006. Je res, da je potrebno plačati napačen (prevelik) znesek in po obravnavani pritožbi dobiš razliko nazaj? Ali ni potrebno tega plačati?

Hvala!

Edit: typo
//
  • spremenilo: Backup22 ()

gzibret ::

Na mojem obrazcu piše: "Pritožba ne zadrži izvritve te odločbe." (zgoraj, malo pred obrazložitvijo). Če ti to kaj pomaga?
Vse je za neki dobr!

ThinMan ::

Ali je bila dohodnina pravilno odmerjena že v listih (ki smo jih vsi prejeli) ali se je napaka zgodila kasneje (v odločbi)?

V bistvu lahko plačaš manj, ni problema za to. Ne bodo rubežniki nič hodili okoli. Problem je z ostalim denarjem na katerega se nabijajo obresti.
Idi pa vprašaj na DURS kako je s tem.

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

'FireSTORM' ::

ThinMan nismo vsi prejeli teh pol. In odločb še tudi niso vsi dobili ;)

eno vprašanje da ne odpiram nove teme
Sicer pa, meni v odločbi piše, da bo nakazilo v roku 30 dni od vročitve odločbe. Jaz sem jo prejel 19.6.2007, nakazila so pa danes. Ampak še nimam nič nakazano. Naslednjo nakazilo je pa 30.7.2007 kar je pa rahlo več kot 30 dni. Gre se za malenkost višjo vsoto denarja, to kaj vpliva morda?
Those penguins.... They sure aint normal....

Zvedavec ::

Najbolje je, da greš na davkarijo z vsemi papirji in se tam v živo zmeniš. Meni so enkrat pozabili upoštevati eno olajšavo (tako da so me terjali za en denar, namesto da bi mi ga vrnili), stvar je bila dacarki takoj očitna in kolikor sem razumel, je razveljavila odločbo (oz. nekako označila v računalniku), da me tačas niso terjali in potem spet vračali (so me kar prijetno presenetili s tem, da niso komplicirali s tem, da pritožba uradno ne zadrži izvršitve).

Backup22 ::

Hvala za hitre odgovore! Bomo že uredili na DURSu... Ah pa ta slovenska birokracija...
//

TylerDurden ::

Takole v laičnem jeziku:
Pritožba na davčno odločbo ne odloži postopka plačila. Kar pomeni, da moraš v roku plačati, se v roku pritožiti, nato pa se denar preloži od ene stranke k drugi glede na razplet pravde.
Let\'s make some soap ...

kunigunda ::

I ce se zmotijo za "miljon eurov" ?
Gres najprej v zapor, ker ne mores placati, potem tozis in ti povrnejo stroske, vmes pa se obresti za miljon nabijejo ?

No, karikiram, ampak...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubez premicnin zaradi neplacanih obveznosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507830 (4823) St235
»

Zastaranje prometnega prekrška

Oddelek: Na cesti
4013377 (7977) St235
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720996 (19003) Invictus
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011159 (8330) kekz
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110205 (8092) Airskull

Več podobnih tem