» »

FTP over HTTP

FTP over HTTP

rc-car ::

Imam FTP server in bi rad preko HTML strani na server uploadal file in jih tudi brisal. Tako nekako kot imajo narejeni ponudniki zastonj placa.
Mi lahko kdo pomaga, ker s takimi zadevami nimam se nic izkusenj...

Tnx!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

simon ::

rabis web ftp program (in seveda web server). Za zacetek si lahko pogledas PhpMyExplorer

rc-car ::

web server mam, FTP tudi, mene zanima samo, kako bi to naredu. Ker iz programom si bi bolj mal pomagu...

Jest rabim predvsem za to, da mi nekdo v nekaj polj vpiše podatke o uploudanem filu, uplouda fajl, pol pa skripta naredi linke do fila, in podatke o filu vnese v bazo.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Buffalo ::

To lahko nareiš naprimer z PHP-jem. PHP podpira celo vrsto php funkcij (php_connect, php_...)
S pomočjo teh funkcij se lahko povežeš in tudi uploadaš na server...

Vendar mora biti ena spremenljivka v php konfiguraciji nastavljena na true - nevem točno kera...

alesrosina ::

hm... v ASP-jih se to neredi z eno scripto .... ki je zelo zelo dolga in je ne bi pastal tuki ....

tuki mas link

PS: direktorij za upload more met write access

PS2: tole gre kr prek www serverja, ne prek FTP-ja.

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

Ve kdo, kako bi to naredu v PHPju?
Pa malo bolj obsezno opisite >:D

Pa najbolje bi blo preko FTP in ne kar prek HTMLja..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SubOrbit ::

zlovdaj si php manual iz www.php.net
ce imas windowse najbolje da si zlovdas guno help-like obliko manuala (cfm al kaj je koncnica... nekaj takega)
tam bos nasel vse, s primeri in to..

rc-car ::

Sej sem gledal manual, sam nic kaj dosti jasno...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Loki ::

PHP manual - windows help file verzija.
I left my wallet in El Segundo

rc-car ::

Jah, pa sej mam ta manual, sam men ni o tem FTPju kej dost jasno..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

simon ::

Ja ce ti ni jasno pa poglej kako to delajo drugi! v googla vpisi php ftp pa bos gotovo kaj nasel. Glede na to kar pravis pa ti bo zadostovalo da si v manualu preberes, kaj pise o uploadanju in o delu z bazo, ali pa spet isci po guglu za php upload script.

rc-car ::

Saj to sem tudi mislil. Sem gledal po enih bazah zastonjskih skript, sam tam je bolj al manj sam krep..
Ah, sej se bom mal pomatral, pa bo!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Buffalo ::

$ftpcon = ftp_connect("151.196.213.242"); // pac IP serverja..
ftp_login($ftpstream,"user","pass");
ftp_put($ftpstream, "/opt/guide/...", "c:\jswx.log"); // prvo je pot na sretžniku, drugo pa ocal file..
ftp_quit($ftpstream);
?>

-eto, tako se to naredi...

rc-car ::

Buffalo tist tvoj nic kaj dost ne dela.
Sem pa direk prekopiru vn iz manuala, pa dobim tole:

Warning: ftp_put: /home/neki/public_html/download/: No such file or directory in /home/neki/public_html/download/upload.php on line 32


Kaj je narobe? Un direktorij 100% obstaja, sej tut tam napise, da obstaja. Je CHMODan na 777 in ne dela!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Buffalo ::

ne vem točno - moče pa lokalni fajl katerega si napisal v funkcoji ne obstaja...

rc-car ::

Jest vpisem destination file:
/home/neki/public_html/download/

Eror pa rece, da ta dir ne obstaja in vrze napako v
/home/neki/public_html/download/upload.php, ki je v istem direktoriju..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rasta ::

, ki je v istem direktoriju..

a si prepričan, da program tega ne razume kot /home/neki/public_html/download//home/neki/public_html/download/ , saj gre naprej od svoje mape?

rc-car ::

Ne cist :8)
Bom probal in porocal...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rc-car ::

Ok, sem probal to, kar je rasta rekel.
Zdej se fajl nekam uplouda (cas, ki ga porabi je odvisen od velikosti fajla) sam tega fajla pol ni nikjer vidit..
Na konc dobim pa to:
Uploaded /tmp/php5G4Uxt to ftp.neki.com as file.zip
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rc-car ::

Ok, sem ustimal. Fora je bla, da rabi absolutno pot in ne tako pot kot je na serverju...

huh moj monolog? :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Magento - Sistem ne pošilja email-ov

Oddelek: Izdelava spletišč
9853 (672) BlueBerry
»

Zaščita strežnika

Oddelek: Operacijski sistemi
242470 (1592) Blisk

image gallery management system

Oddelek: Izdelava spletišč
211935 (1612) CWIZO
»

WordPress 2x vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
61111 (1029) Gwanaroth
»

EZ portal problem!

Oddelek: Izdelava spletišč
91248 (1168) roli

Več podobnih tem