» »

Razmeroma nezadovoljive temperature

Razmeroma nezadovoljive temperature

muzičar ::

Verjetno ni nič takega, ampak pred 3 tednoma sem sestavil nov PC po 3 letih in sem bil rahlo skeptičen glede hladilne paste na hladilnikih Core 2 Duo procesorjev (4300), namreč temperatura po 3 tednih je še vedno razmeroma visoka -> med 50 in 55 °C v mirovanju oz okoli 55°C med surfanjem in podobnimi drobnarijami.

Je pa res da je notri grafikulja s heat-pipom torej brez ventilatorja (8500GT od Gigabyte), ki sedi pri 85-90°C v idle.

Torej so temperature previsoke? Skrbi me predvsem, ker glede na temperaturo procesorja je hladilnik na občutek manj topel.

Hvala za odgovore.

wooted ::

če hladilnik ni tako topel, potem je problem v pasti...sicer pa te temperature niso nič čudnega za core 2 duo

Ted ::

Očitno je krivec grafična kartica, privošči ji kak ventilator + ventilator na zadnjo stranico pa bi temperatura morala past za vsaj 5 stopinj če ne 10.
Mah...

cordo ::

Z ventilatorji boš shladil grafo tudi za 20°C (sam sem jo s 85°C ohladil na cca 50°C, za CPU pa je to normalna temp.

Dead_Eye ::

Hmm, 50C normalno? E4300 z TT mini typhoon, max 48C(load), od včeraj pod vodo max 36C >:D
The one and only

muzičar ::

Sej mi ni bila všeč ta ideja za to pasto (strjena na coolerju) tako da jo bom zamenjal s keramiko. Kar se tiče pretoka pa že prihaja pošiljka od Akase :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494989 (4151) bond007
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474652 (2794) kitara8
»

Core2 Duo CPU E4500 - 2.20GHz Navijanje

Oddelek: Navijanje
322986 (1869) tomos
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728751 (6150) Vuli
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997260 (3665) kuglvinkl

Več podobnih tem