» »

težave s BS player-jem in sliko videa

težave s BS player-jem in sliko videa

nejko8 ::

lep pozdrav!
Prvi problem:
zadnje čase, ko predvajam nekatere formate videa s predvajalnikom BS player mi jih ne začne predvajati takoj ampak se tam kjer kaže čas oz dolžino videa prikaže beseda "predpomnjenje", ki traja do pol minute! vsakič ko hočem prevrtet video oz skočiti nekam naprej ali nazaj mi kaže to "predpomnjenje" in črno sliko. Rad bi odpravil to, ker je zamudno še posebno pri dolgih videih, kjer to "predpomnjenje" traja dolgo!
Zanima me kaj je vzrok tega in kako naj to odpravim? naj povem še da sem imel nameščene kodeke k-lite codec pack, ko se je to začelo, nato sm jih izbrisal saj sem mislil da bo bolje in naložil nove kodeke imenovane codecs All in 1, vendar ne pomaga. naj povem da imam 2 gb rama athlon64 in 7800gtx da ne bo kdo rekel da mam prešvoh računalnik za gledanje videa!;((

Drugi problem:
je da se mi pri predvajanju določenih video datotek pojavljajo na sliki včasih modri včasih rdeči kvadratki! to se mi dogaja v igrah pri raznih "filmskih" vložkih ponavadi narejenih z bink video (ali nekaj takega) in videih ki jih gledam na internetu. Vendar se ta težava ne pojavlja med predvajanjem dvd-jev, divx, xvid ipd.

se že vnaprej zahvaljujem za pomoč
lp,
nejc

jan01 ::

Če nočeš imeti problemov, nikoli ne nameščaj kodek packov!
V glavnem vse odinstalliraj in posnemi le najnovejši ffdshow.
Za predvajanje pa priporočam veliko boljši in brezplačen edia player classic.

nejko8 ::

am kle so tri verzije: -navadna
-podpora SSE
-podpora MMX
Kej važn kero uporabm?
drugače hvala za pomoč
lp

amigo_no1 ::

Če imaš Intel pentium3 ali novejši izberi SSE (ima tudi mmx, ki obstaja od P1 166Mhz dalje) .

Amd athloni imajo prav tako SSE (Thunderbird ga nima).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158621 (13769) BaRtMaN
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403120 (3120) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412246 (10101) Jst
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293293 (2885) Golden eye
»

zakaj bs player ne predvaja .avi

Oddelek: Programska oprema
242818 (2578) tinqa

Več podobnih tem