» »

Metro - Kako kupiti

Metro - Kako kupiti

«
1
2

Mr.B ::

Glede na cene, me zanima, kako lahko kupujemo v Metro-ju.
500GB USB zunanji disk pride 89€ pri nas v Comtronu v akciji pa 129€, ter podobno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

strictom ::

To rabiš.

Potem se pa samo zapelješ do najbližnjega metroja in voila!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Mr.B ::

Bom zrihtal... Zgleda mora biti podjetje...
Mislim, da bom kar tam komponente nabavil, mislim da bom najmanj za grafično prišparal na celem kompu, pa bo še ostalo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Malo primerjam cene med Metrojem in nami…
Novita 22 TFT (189€)226,80 € proti 269,9 € (comtron)
500 GB zunanji USB (89,99€)107,99€ proti 128,90 €(comtron)
LCD TV LG 37LC2RR z diskom (899€) 1078,80 € proti 1315€ (enaa.com)
Nikon D40x 18-55 (699€) 838,80€ proti 849 € (comtron)
HP OfficeJet 7310 (199 €) 238,80 € proti 347 € (ceneje.si )
Gorenje WA61121 (229€)274,8 € proti 449,90 € (enaa.com) So nori

Jaz bom lepo kar čez mejo hodil...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

ma Comtron ni ravno referenca na področju nizkih cen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mr.B ::

Samo je Nikon D40x 18-55 , z enako ceno na Enaaa.com
Pa disk so imeli v akciji, jaz cenejo od 150€ nisem našel, še samo 500GB disk je težko za isto ceno najti..123€ pride na enaa.com
Gospodinski aparati, so katastrofalno dragi, se ne čudim , ko je pripeljal kolega omaro od Daewoo-ja, pa je rekel da jo je dobil za 400€ ceneje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

msedem ::

Mr. B. če pa še dvigneš potrdilo na davčni za eno firmo , ki je davčni zavezanec(ki je mimogrede tudi v nemškem jeziku), dobiš vse te komponente še za 17% ceneje!!! plačaš avtomatsko brez mwst! Splača se it čez mejo ja...
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

Kibby ::

Samo ne pozabi da nebos placal nizje cene, ker le-ta je brez mwst... ker pa smo ze clani EU pa je nam vec ne vracajo... kako je z podjetjami ipd. pa nazalost nevem...

Mr.B ::

Še vedno je bistveno ceneje, kot pri nas.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

msedem ::

Ne razumete. :O

pri nas dvigneš potrdilo, da je firma davčni zavezanec(potrdilo je v obeh jezikih, nemškem in slovenskem), s tem greš v avstrijo, zraven imaš štampiljko podjetja, pa osebni dokument lastnika... In če piše na polici da stane monitor 500€, boš ti dal na blagajni 17% manj! Torej 500€-17%=415€...

Tebi nihče nič ne vrača, ker ti niti nič ne plačaš! Tako enostavno je to.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

MEDENA ::

ko boste pa stokal zarad garancije pa v jok in na drevo...ko bo treba za vsako stvar gor.

msedem ::

ja MEDENA, ja, seveda, prav maš,... 15 let že mam razne pc-je, pa še do zdaj nisem mel nikoli nobene stvari v garanciji... Če pa maš ti slabo robo pa pač... je.. ga ne...
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

MEDENA ::

teoretično govorimo...možnost vedno obstaja, se ti ne zdi?

AnZo ::

Naprimer če jaz kupim nekaj v GRAZU pa sem iz Maribora, se mi splača. Je isto oz. boljše kot da grem kupit v Ljubljano. Tako da stvar je relativna.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

tomaz- ::

glede garancij pa tkole: tud pri nas niso neki ultra iber dobri pri garancijah, tko da mi je čist vseeno, ali se zaradi tistih par % možnosti, da bo kaj narobe, zapeljem v sosednjo deželo, ali pa poskušam lokalnemu Janezu dopovedat, da je nekaj narobe in pizdit, ko bo itak hotel dokazat, da sem jaz vsega kriv... tko da, razlika v ceni ne opraviči garancije....

crazy kure ::

Anzo a si se preselil?
A nisi ti iz pohorske bele8-O ?

AnZo ::

Kure... v prvem stavku piše NAPRIMER.
Kdaj se v Velenju začnete učit brat?>:D
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

crazy kure ::

ne morš napisat npr. če nisi iz mb ampak iz neke vukojebine.
Znam že brat od 1.r srednje sole.:D

tomaz- ::

hej vidva, nehajta se kregat :D . Bodita konstruktivna.. Fant je vprašal "kako kupimo " v Metroju. To pomeni, da bi bilo fajn, če bi mogoče nekdo, ki lahko tam kupi, kakšno rekel.. Mogoče bi se clo kdo najdu, ki bi bil pripravljen v njegovem imenu to kupit... To bi še mene zanimalo...:8)

Mr.B ::

Kartico, mi bo dal sosed, ni problema. Edino za dodatni popust 17% nisem prepričan, ali je dovolj samo kartica...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

msedem ::

Kaj si ti slep?! Pa napiso sem ti kaj rabiš za "popust". Pa to ni popust, ampak brez davka. Ker si lahko pc ipd stvari vsaka firma da pod stroške(izdajanje raćunov, nadzor zalog , bla bla bla,..)

Ta tvoja kartica sploh nima veze, to je pač politika samega Metroja.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

Belcebub ::

To velja za vse trgovine v Avstriji? Konkretno imam v mislih Pelugo
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

msedem ::

Prav imaš. Zadeva v mojem podpisu bla kupljena na ta način ravno v Pelugi pred kratkim. 8-)
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

AnZo ::

msededem:
- naslednji teden bi tudi jaz kupil zadevo v avstriji seveda na potrdilo o firmi

1. kolega mi je rekel da so mu v pelugi že komplicirali glede izdajanja računov brez MWST-ja?

2. v kolilkor kupim v pelugi, potrebujem zraven točno kaj (razen potrdila da sem davčni zavezanec)?

3. Kolega (kar dosti kupuje v avstriji) mi je bolj priporočal Exacomp trgovino (vendar se mi zdi da je malce dražja...)
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

msedem ::

Potrebuješ toćno to kar sem že povedo:

- potrdilo o davčnem zavezancu
- osebni dokument davčnega zavezanca
- štampiljko firme, sp-ja, ki je davčni zavezanec

Peluga se tega drži, in v kolikor imaš vse to, ni problema. priporočam Pelugo. Sam sem si rezerviral stvari preko neta pri njih(nekatere tudi do 2 tedna v naprej), in jih na zalogi, ki jo lahko spremljaš na netu ni bilo... sem se že malo prestrašil vjutro preden sem se odpravo v graz, pa rpidem tja, pa me je vse čakalo.

Lp.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

pinx ::

Tudi jaz sem rezerviral grafo, procesor in mamoplato v Pelugi.
Vse me je čakalo, ko sem prišel gor, kljub temu, da sem prišel nekaj dni kasneje, kot je bilo zmenjeno.

BogyX ::

Še vprašanje:
Če kupiš vse skupaj brez davka....ali moreš to potem pri nas vpisat v osnovna sredstva pri firmai, ali ker gre za Avstrijo 8tujino) to ni potrebno. No zanima me, če sta davkariji zdaj ko je EU povezani?

msedem ::

nič ti ni treba, če pa hočeš lahko, ker samo pridobiš...
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

s5cougar ::

Že nekaj let kupujem v Pelugi in Exacompu in sploh nisem vedel, da se da tudi preko S.P.-ja nabavljat.

Zanima me, če se ti nakupi kje beležijo, da firma ne bi bila oškodovana na koncu?
Errare humanum est.

msedem ::

zakaj bi bila oškodovana? saj pa kupuješ robo, ki gre firmi v stroške ozi. jo trgovina potrebuje za normalno delovanje. Logično je da verjetno playstationa ne boš kupoval, ampak še to bi po mojem šlo... =)


Lp.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

igor0203 ::

Poslovno darilo.press. :D

s5cougar ::

Če stvari kupuje lastnik podjetja, potem res ni nobenega problema. Mene bolj zanima, kako je s tem, če kupiš v imenu kolegove firme. :\ Denimo, da gor kupiš komponento, predložiš vso potrebno dokumentacijo in plačaš brez davka. Se ta nakup zabeleži za kasnejše preverjanje, če v firmi ne daš računa med stroške? Upam, da se razume, kam zajec taco moli. :D
Errare humanum est.

Ted ::

Če koga oškoduješ oškoduješ slovensko oz. avstrijsko državo, vprašanje pa je ali slovenska davčna uprava to lahko ugotovi oz. avstrijska sankcionira. Jaz bi rekel da v kolikor nimajo dogovora (in kolikor vem ga nimajo) o kakem deljenju baz z avstrijsko davčno upravo problema ne bi smelo biti...
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

s5cougar ::

Kolega pravi, da si v avstriji omejen z enim letnim nakupom, ki ne presega 500€ (v primeru, da kupuješ preko firme). Je to res?
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

Kafi ::

lp! malo si bom sposodil temo zaniam me ce bi kupil komponente v svicarscki trgovini http://www.toppreise.ch/ kako je z postnino in to je dosti drazja kot ce bi kupil v nemciji ? ker imajo zelo nizke cene primer za amd5600+ 116€ geforce 8800gts 320mb od gigabyte 207€... in tako dalje

kupil pa bi naslednji sistem:

procesor: amd 5600+
grafična: geforce 8800gts 320mb (od gigabyte)(207€) ali EVGA 8800 GTS Superclocked(270€) katero se bolj splaca?
disk: 320gb samsung (16mb)
plata: m2n sli deluxe
ram: corsair 2gb
monitor: samsung 931bw ''19''

vse skupaj nanese 733€

Je sistem vredu ali je potrebno kaj zamenjati na njem bi se igrale igre kupujem pa ga nek prvi teden v avgustu sepravi cez dobrih 14 dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kafi ()

Kafi ::

anyone :(

>>><<< ::

V avgustu se bodo že Intel procesorji pocenili.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Kafi ::

ja vendar za 116 € mislm da se pri intelu ne bo dalo dobit nic primerljivega z 5600+ s tem da ne bom nic navijal zanima me kako je glede postnine in carine pri trgovini ki sem jo omenil kajti cene so kar lepo nizje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kafi ()

garfy ::

metro je še vedn nakak podn, še vedn majo napise za yugose, kao ne prijemaj itd, kao da so yugosi zdej taknekultivirani , za avsrijce pa nič ne piše

sem kupil video v metroju nekaj let nazaj in se mi je pokvaril, moral nesti nazaj, ga je enak grda baba kr na polico vrla in na njega še druge komponente

pol je trajalo več kot en mesec da sem ga dobll nazaj in fak se je spet pokvaril čez en teden, pa še praske je imel od metroja

končno sem ga dal popravit tu

nikol več v metroju ne kupujem

pa še cene niso več to kar so ble

ko sem hotel kupit projektor je bil en od benq model 610 model al nekaj takega, ki je bil ful zastarel in ga ni bilo več v proizvodniji in metro je seveda postavil nizko ceno, ki pa ni bila nič kaj manjša od cen v slo

če že kupujem kupujem v Pelugi, dam se res splača, sam projektorjev nimajo na zalogi.

Drugače me pa zanima če lahko od družinske firme kej kupim,

doo je kjer sem zaposlen

al lahko kupim z discountom tudi če nisem lastnik?

Kaj vse rabim pri doo da lahko kupujem pri pelugi

beo ::

> Kaj vse rabim pri doo da lahko kupujem pri pelugi

Za nakup brez ddv v EU-tujini potrebuješ DDV ID (+ seveda ime in naslov poslovnega subjekta, da prodajalec lahko izda račun). Firma-kupec (računovodstvo) potem naredi t.i. samoobdavčitev, tako da je zadeva ustrezno evidentirana v poslovnih knjigah.

> al lahko kupim z discountom tudi če nisem lastnik

Načeloma ni pomembno, bo pa formalno lastnik artikla potem firma, če se bo račun glasil nanjo. S stališča firme to tako ali tako ni discont, ker se ddv običajno uveljavlja in se ga dejansko ne plača.

Ja, nakupi v EU so sedaj z € (+poceni bančnimi nakazili) super zadeva. Edino tele nemške poštnine bi lahko bile kaj cenejše.

s5cougar ::

@beo:
A potem imajo naši inšpektorji pregled nad tem, kar firma nakupi v EU ali ne?
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

SepoX ::

Mislim, da se vse zabeleži v Intrastatu.

beo ::

> A potem imajo naši inšpektorji pregled nad tem, kar firma nakupi v EU ali ne?

Avtomatično ne. Pri DDV poročanju se navedejo samo seštevki dobave in pridobitve blaga ter pripadajočega ddv za posamezno davčno obdobje. Poroča pa se posebej za Slo in posebej za "znotraj Skupnosti", kot piše na obrazcu. Za kaj več pa mora biti odrejen inšpekcijski nadzor.

Za občasne nabave računalniške opreme, ki jo je relativno lahko upravičiti, ni pričakovati težav. Pri bolj masovnih zadevah, pa bi ob morebitnem inšpiciranju večji del nakupov verjetno šel v kategorijo poslovno nepotrebnih stroškov, za katere ne velja pravica do odbitka ddv.

Svizec69 ::

Am za kopuvanje pri Pelugi je vseeno če si pravna oseba ali firma (oz. imaš potrdilo od firme) cene so za vse enake, to ti lahko iz prve roke zagotovim, sem vprašal koleg aki stalno gori kopuje pa ni razlike.

AnZo ::

Kar se tiče davčne politike med državama je lepo in jasno povedano par postov zgoraj.

Imam izkušnjo iz Exacomp. Potreboval sem samo potrdilo o registraciji firme (s popolnim naslovom in davčno številko) in računalnik plačal brez davka.
Kolega, ki je prej kupoval v Pelugi pa je povedal, da so mu večkrat v Pelugi komplicirali in niso hotli izdat računa brez davka.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

s5cougar ::

Sem danes nabavljal v pelugi in exacompu in pri obeh dobil brez davka. Posebnost v pelugi je to, da zaračunajo dodatnih 5€ za izdajo računa na firmo (v exacompu pa ni dodatnih stroškov).
Errare humanum est.

Kibby ::

Ah škoda da nisi prej reko... sem si lih včeri nagledal par stvari v exacompu :( :( Maybe next time? :D ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

s5cougar ::

Zakaj pa ne.8-)
Errare humanum est.

ales400 ::

Tudi sam sem davcni zavezanec (d.o.o.) oz. imam vsa potrdila (z davcne, stempiljko, osebni dokument)
Robo nameravam narocit v Pelugi.. Ta popust dobim tudi, ce sem D.O.O. in ne S.P.?

Ko narocam morem kaj povedat, da sem davcni zavezanec, ali pa samo na blagajni v trgovini pokazem vsa potrdila?
Narocit morem preko njihove strani in se registrirat, ker preko maila ocitno ne gre?!?

s5cougar ::

@ales400:
Ti se lepo registriraj na strani in rezerviraj robo, ko pa boš prišel po stvari pa pač povej, da bo račun naslovljen na firmo (že pri registraciji lahko navedeš naziv podjetja namesto lastnega imena). Če še nisi prej kupoval pri njih, bodo zahtevali ustrezna dokazila in te vnesli v bazo, račun pa bo potem 20% lažji in prištetih bo 5€ za neke dodatne stroške.
Errare humanum est.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupovanje v Metroju

Oddelek: Kaj kupiti
173425 (2781) Realman
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24420999 (9462) ponky
»

Nakup pri Peluga.at

Oddelek: Kaj kupiti
272333 (1619) igor0203
»

Metro - vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
204698 (4191) NiggerBob
»

Še po zadnje ugodne nakupe v Avstrijo....

Oddelek: Kaj kupiti
406820 (5593) Vice

Več podobnih tem