» »

Google Video po novem samo iskalna storitev

Google Video po novem samo iskalna storitev

Ars Technica - Odkar je Google prevzel YouTube, je bila njegova storitev Google Video nekako odveč. Ista zadeva na dveh koncih uporabnike samo zmede, zato so jo fantje posodobili in spremenili njen namen. Odslej bo delovala tako kot večina ostalih Google funkcij, služila bo namreč predvsem iskanju. Pri tem sicer ne bo analizirala celotnega spleta, ampak zgolj kopico popularnejših strani, specializiranih za objavljanje posnetkov (poleg YouTubea še MySpace, BBC, Yahoo Video, Metacafe, itd.). V prihodnosti se bo seznam seveda razširil, trenutno pa je največja težava prepoznavanje podvojenih posnetkov.

Izvorna novica.

17 komentarjev

pac3k ::

Kaj pa se bo zgodilo s posnetki, ki so samo na Google video?

christooss ::

Upajmo, da bodo na YouTube uvedl funkcionalnost, ki je sedaj v Gvideo. Skok naprej v posnetku preden je ta naložen v celoti. I really like that :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

hamax ::

Hja google video ima dosti bolsi player kot youtube, deluje precej hitreje, ne omejuje dolžine...
Upam, da bo to zdaj veljalo tudi za youtube...

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

keber ::

>>> V prihodnosti se bo seznam seveda razširil, trenutno pa je največja težava prepoznavanje podvojenih posnetkov.

Saj ko odpreš enega, se ti zraven ob strani pojavijo še vse njegove kopije od drugih. Tako da jaz težave ne vidimi.;)

pivmik ::

ja in pol so komentarji in št ogledov razcepljenih na 3 različne videe, ki pa so v bistvu isti. Mogli bi pač onemogočiti uploadanje identičnih videov.

In kolikor vidim še vedno lahko uploadaš video na GogleVideo-- "My Videos //Upload your videos".
GoogleVideo player je itak boljši od YoutTube playera: preskakovanje naprej, ukazi s tipkovnico, pa še lahko downlodaš video v AVI DivX v boljši kvaliteti(480x***).

Drugače nov YouTube player, ki izhaja prav te dni podpira preskakovanje naprej.
LP, Gregor GRE^

jlpktnst ::

Kaj pa downloadanje filmov? Pa youtube player res smrdi.. tudi če podpira preskakovanje naprej je še vedno dokaj počasen in nepraktičen. Škoda. Razen seveda če je nova verzija nekaj čisto drugega in ima vse funkcionalnosti google playerja..

Dragi ::

ja in pol so komentarji in št ogledov razcepljenih na 3 različne videe, ki pa so v bistvu isti
Komentarji na youtube so itak vsi po vrsti v (|), no, vsaj večina...

Lol, rofl, lmao, omfg.. in razne variacije le teh (lolo, rotflmao, hahahaahaahahaa11!1) zame pač niso komentarji.

hja google video ima dosti bolsi player kot youtube, deluje precej hitreje, ne omejuje dolžine...

Pa ne sam player, tud njihovi serverji so dosti boljši... Čisto pri VSAKEM youtube videu moram zaradi "buffering" najprej počakati nekje 10min da se mi vnaprej naloži vsaj polovica posnetka, šele nato lahko normalno gledam vsebino... Pri google video preprosto stisneš play in dela... brez problemov, vse do konca (pa ne mi da je moja linija kriva).

Skratka zaključek? Prej sem si kaka predavanja lahko ogledal vsaj prek google videa, sedaj še to ne bo mogoče. Stvar so zaJ... v nulo!

Jernej L ::

na žalost se strinjam z vsemi komentarju, google videos ima res boljši predvajalnik, pa tudi vsebino.. :(

recimo:
http://best.online.docus.googlepages.co...

TeraSonic++ ::

Player od Google je itak nejboljši, bi blo res dobr, če bi lahko vse gledal kar v njem (tuti če je stvar drugje) :P
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

pac3k ::

Zelo žalostno. Google video deluje že skoraj tako kot televizija. Izbereš filmček ter ga začneš gledat. Dočim YouTube zgleda pa bolj tko, kakor bi filmček dol vlekel z eMule;((

MrStein ::

Edino je pri google video slika katastrofalna (kocke), medtem ko ima YouTube vsaj nivo 1995 (ko je skaliranje videa postalo nekaj vsakdanjega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strictom ::

Ne vem če so tile fantiči že pogruntali, da obstaja Divx Codec. Poglejte pri Stage6 kaka lepa slika je.

Sicer če žre več bandwidtha pa ne vem. Pri meni je itak vseeno ker mam 10Mbit pipco :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

marvin42 ::

MrStein: google video ti zadevo ponavadi predvaja v precej večjem oknu kot youtube. Če bi youtube okno 2x ali 3x povečal, bi se ti tudi mešalo od kockic.
Mostly Harmless

MrStein ::

Ne, ne bi se. Oziroma se ne.

Zgleda, da bodo eni zdaj zdaj patentirali stvari, ki so bile pred 10 leti samoumevne...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pivmik ::

strictom: Za pradvajanje na Stage6 je potreben dodaten plugin. Ogromna prednost YT in GoogleVideo je da delujejo s Flash pluginom, ki ga ima _vsakdo_.
DivX plugin pa je hroščat da te srat prime, vedno mi skreša browser.
Slikakvaliteta na Stage6 je pa odlična in tudi hitrosti prenosov, ampak, jaz raje vedno downloadam video na disk in ga potem pogledam.

Google Video drugače omogoča downloadanje filmov v DivX formatu in to v boljši kvaliteti (420px širine al nei takega).

A še komu neha delovati predvajanje video v GooglePlayerju če ene trkikrat se pmakneš po časovnici na mesto kjer še ni downlodan movie? (prvič deluje, tudi drugič, mogoče tretjič, pol pa mrk) ?
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

sem oni stage6 prej inštairal.. sploh mi ni bilo všeč oni dvojni eula...
kuj neke brezvezne finte imajo.

strictom ::

Stage6 si si inštaliral? Za gledanje filmov na Stage6 potrebuješ DivX Web Player, ki pa je, priznam, zelo hroščat. V polovici primerov mi je skrešal browser ja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139142 (8266) xmetallic
»

YouTube počasen

Oddelek: Omrežja in internet
476294 (5185) Xserces
»

Rad bi si ogledal youtube posnetek, ki pa ni podprt v tej regiji.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101447 (947) Zvezdica27
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914111 (11443) jype
»

Google Video po novem samo iskalna storitev

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175046 (3782) strictom

Več podobnih tem