» »

plačevanje davkov je užitek

plačevanje davkov je užitek

gzibret ::

Newscientist.com

Kaj mislite, kdo je financiral raziskavo? :D In zakaj ravno ameriški znanstveniki? :D
Vse je za neki dobr!

Shegevara ::

pa mislim da je ta užitek to, da ko ti plačaš davek, si se znebil neke nevšečnosti, ki te bi preganjala, če ne država, pa vest. In ko ti plačaš vidiš da si s tem opravil, še lepše pa je ko vidiš da ti je vseeno še dnarja dosti ostalo

nevone ::

> In zakaj ravno ameriški znanstveniki?

Noben drug se ni tega prej spomnil, ali pa drznil narediti.

Zakaj pa ti misliš? :\

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TESKAn ::

Eh, bull. Kot prvo, 19 žensk bi težko rekli, da je reprezentativen vzorec. Kot drugo, občutek ugodja ima verjetno kaj za opravit z dejstvom, da so ravnokar dobile 100$. In ko so prebrale eno od metod, je v njihovih glavah šlo '100$ - davek = xx$ za mejkup'. Skratka to je raziskava, ki bi jo natisnili v kak cosmopolitan. Kake hude znanstvene vrednosti pa nima (še).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

gzibret ::

> Zakaj pa ti misliš?

Ker oni hočejo biti blazno koristni in patriotski. Utaja davkov ni patriotskoo dejanje in zato pač navajajo ljudstvo, da je plačevanje davkov ne samo patriotsko in koristno, ampak tudi izraz hedonizma.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

> Ker oni hočejo biti blazno koristni in patriotski. Utaja davkov ni patriotskoo dejanje in zato pač navajajo ljudstvo, da je plačevanje davkov ne samo patriotsko in koristno, ampak tudi izraz hedonizma.

In kaj je s tem narobe?

Sej vsi vemo, da neka oblika države mora obstajati, sicer je anarhija. Za funkcioniranje države so davki nujni.

Madona, če ti tako razmišljaš, da se ljudem ne sme sugerirati, da je dobro nekaj, kar je v končni fazi koristno tudi zanje, potem res ne vem, kdaj bomo v naši državi začeli normalno razmišljati.

Pri nas je zaželjeno samo pljuvanje, iskanje izključno lukenj v vsaki pozitivni stvari, vsesplošno blatenje, itd., itd., ...

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gzibret ::

Heh, nič nimam proti plačevanju davkov in sem dokaj netoleranten do davčnih utaj in mislim, da bi jih bilo nujno sankcionirat brez pardona. Samo, da te država prepričuje na takšen način, pa je IMO bolano.

Me zelo spominja na eno podobno foro pri nas v Sloveniji. Minister Virant (mislim, da je on)je sklenil, da morajo vsi državni uslužbenci podpisati nek kodeks dobrega ravnanja javnih uslužbencev, ki je v bistu prepisan Zakon o preprečevanju korupcije v kombinaciji z Zakonom o javnih uslužbencih. In mene, kot javnega uslužbenca so silili, da podpišem ta kodeks.

Sedaj pa haklc. Jaz sem moral v bistvu podpisat, da bom spoštoval zakon. Haloooooo! A niso zakoni za to, da se jih spoštuje? A je potemtakem podpis takšnega kodeksa sploh potreben?

Tukaj pa je podobna fora. Plačevanje davkov je državljanska obveza in neplačevanje davkov se sankcionira. Zakaj mi morajo nekaj tupit, da pa jaz v bistvu uživam, ko plačam davek, ko pa je jasno, da bi 99% državljanov z veseljem podpisalo peticijo za nižje davke.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

> da bi 99% državljanov z veseljem podpisalo peticijo za nižje davke.

Ja že. Samo to je drugo vprašanje. Če bi delali tovrstno raziskavo, bi verjetno vsem pokazalo, da se "dobro počutijo" ob znižanju davka.

Sej ni treba biti tako suhoparen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gzibret ::

Fora je v tem, da me ni treba prepričevat, da se dobro počutim, če diham. Niti me ni treba prepričevat, da se dobro počutim, ko pijem tekočino ali pa jem hrano. V tem je fora ;)
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjsko razmerje in neplačevanje davkov

Oddelek: Loža
315279 (363) St235
»

Francija in Nemčija želita Google in ostale obdavčiti po prihodkih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7916800 (12987) Horejšio
»

Apple na Novi Zelandiji desetletje ni plačal nič davka na dobiček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9317163 (14419) AndrejO
»

Ameriške multinacionalke neobdavčene dobičke parkirajo v državne obveznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5216448 (12854) U33
»

Apple bo Italiji po dogovoru plačal 318 milijonov evrov zaostalih davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15537792 (34304) Invictus

Več podobnih tem