» »

Izkusnje z Gainward 8600GT 256 SILENTFX

Izkusnje z Gainward 8600GT 256 SILENTFX

nimopo ::

Zanima me ali ima kdo kaksne izkusnje s tole graficno: Gainward 8600GT 256 SILENTFX.
Kako se segreva in podobno...
Klik za info

Hvala!

cpu ::

mam 8600GT 512MB SILENTFX gainward. Tobremenitve=70C, Tidle=50C.
v stalkerju je pod HDR 1200*1000 resoluciji vse na max.(razen AA), min.25fps, tipično več, pod HDR 1000*700 je min. 40fps+
sem zelo zadovoljen.
na visti pa ne delajo driverji od nvidie, ampak sem moral naložit original driverje s CDja.
na xp pa sem dal kar nvidia driverje.

frame buffer na grafični je kar pomemben. FSX npr. hoče 320MB tekstur, ki jih mora nekam shrant. Z novimi špili bo pomoje še slabše. Vsekakor se z manj kot 512MB ne bo dal igrat špilov na max. teksturah. (no za max. teksture je potrebno imeti tudi dost sitemskega rama - jest ga mam 2GB in stalker ga je porabil 1,5GB)
Če rač. nima dost RAMa ima pač astmo, če ga ima preveč je pa neizkoriščen:)

"There is never enougth RAM, disk space and money"

nimopo ::

hvala za odgovor! a si mogoce sprobal tudi tv-out? ali dela brez problema? imam namrec Gigabyte GV-NX86T256D, ki se mi je ze 3x pokvarila zaradi tv-outa, ki je ocitno v celi seriji pokvarjen.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nimopo ()

cpu ::

jp.
pozabu sem povedat. TV out dela, slika pa je ČRNO-BELA.
Delajo kloniranje ekranov in razteg slike čez oba ekrana. ni pa tiste klasične zadeve, ko pri vklopu tv-out dobiš popačeno sliko na monitorju in lepo na TV-ju, kot pri radeonu9600pro.

res pa je, da sem instaliral nvidia driverje in ne gainwardovih. Bom sprobal še z gainwardovimi driverji. Men to ni problematično, ker TVout itak nimam kej uporabljat.:)

cpu ::

tv-out DELA:
slika dela v BARVAH:
-na xp je na televizorju zgori in desno cca. 1,5cm črnega roba, slika pa je cela na TVju. uporabil sem 158.19 driverje od gainwarda.
-na visti je slika levo in desno minimalno odrezana (kakih 2cm na TVju 70cm diagonale). uporabil sem 158.45 driverje od nvidie.

ČB slika je bila zaradi H/W napake pretvornika. zamenjal sem 10cm kratek pretvornik tv-out na S-video (ki je vezan na 1,5m dolg podaljšek s-video=s-video, ki konča na TVju).

lp.
"There is never enougth RAM, disk space and money"

xabre ::

@cpu

A imaš v Stalkerju na full dynamic lightning?

cpu ::

JA
edin še anisotropic filtering imam skor čist levo, ker sploh ne vidm nobene razlike, pa sploh ne vem kako naj bi tist drsnik kazal stopnjo filtriranja (kot v drugih špilih 2×, 4×,8×,16×), ker je preveč stopenj (ne sam 4):\

Drug problem pa je Call of Juarez:
(1200×1000 z HDR + vse na max., razen senc, ki so na medium).
FPSji so večinoma isti kot pri stalkerju, razen da včasih v akciji padejo tut samo na 14 (npr. ko streljajo zraven tebe in krogle naredijo prah.)
Če vklopim pa Shader model 2 z 2×AA, pa FPSji skočjo skor za ×2.

"There is never enougth RAM, disk space and money"

OChack ::

kako so pr stalkerju sploh AA koraki, men zravn drsnika nc ne pise
Int€l inside, IDIOT Outside

cpu ::

sej pr nobenih drsnikih nč ne piše:D realy bad.

sploh pa pravjo da nastavitev drsnika AA ne vpliva kej dost na sliko, ker AA ni dobr podprt v stalkerju: www.tweakguides.com/STALKER_5.html (zadnji odstavek)

"There is never enougth RAM, disk space and money"

OChack ::

oh crap, pol edin ce v catalzst nastimam
Int€l inside, IDIOT Outside

cpu ::

mislim, da tut to ne bo šlo:(: "...it cannot support proper Antialiasing which would remove all the jagged outlines in the game world, regardless of which type of graphics card you have. Thus the Antialiasing slider has no real impact on performance or image quality, and also cannot be forced on using the graphics card control panel."

"There is never enougth RAM, disk space and money"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.T.A.L.K.E.R. (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
52385963 (3843) Meizu
»

keri proc. in kera matična????

Oddelek: Kaj kupiti
402113 (1149) Turtle
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261828 (1067) cpu
»

katere FPO/Batch e6600 ima mlacom?

Oddelek: Kaj kupiti
141461 (1060) cpu
»

nVIDIA vs. ATi

Oddelek: Kaj kupiti
191475 (1181) Lime

Več podobnih tem