» »

S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R.

««
4 / 11
»»

Poldi112 ::

Documents and settings, all users.

Je pa bedno kako so naredili da se ti orožje tako pogosto zatika. To je čisto nerealno in nadležno. Sploh pri mojem načinu bojevanja, ko sem tako ko je nasprotniku zmanjkalo municije jurišal nanj. Ker takrat sem kar prevečkrat umrl, ko sem moral nepričakovano reloadat.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

msms ::

Puške se izrabljajo po določenem času zato jih je treba pogosto menjavat, da se ne zatikajo.

TechBeats ::

Ja dej si na ful dynamic lightning pa pol povej >:D,na static res čist povprečna skor podpovprečjem.

kotnikd3 ::

A ta igra v Visti deluje? (64-bitni al 32)?

Rotaidal ::

Ti shranjeni položaji so malo čudni. Namreč sem v eni bazi, grem lepo v hišo, shranim igro. Pol grem naprej da spizdim neke dokumente, vendar me opazijo stražarji in sprožijo alarm in na mene se vsipa cela armija:) OK, zaženem save in alarm je prižgan vojaki pa okoli tiste hiše lečejo ko nori in streljajo nekam na prazno... mislim lol...:D

Muks ::

Se komu dogaja da mu igra zašteka na začetku. Mam kartico x1900xt in se mi non-stop to dogaja

mtjz33 ::

Lahko imaš štiri 8800 GTS grafe. Če nimaš primernega procesorja, dovolj RAMa, ter stare gonilnike, se ti bo igra še zmeraj zatikala.

suntrace1 ::

Imam X1900XT in mi dela bp - seveda šteka, če dam vse na max, sam verjetno nisi imel tega v mislih.

Highlag ::

Nekaj štekanja ob shranjevanju igrice (ko se prikaže disketa) se lahko znebite če preprečite Protivirusnemu programu preprečite pregledovanje mape, kjer je naložena igrica. Če drugje ne, deluje z NOD32.
Never trust a computer you can't throw out a window

Buggy ::

Moram reci, da je igra res dobra. Zacel sem na Veteran in mi je vsec, kako se obnasajo sovragi med bojem, saj dejansko iscejo zavetja in te takticno obkrozijo.
Igram na AXP2500@3200, 2GB Rama, 6800GT igra tece na 1024x786 ,vklopljena za enostopnjo AA in AF in detalji vsi nad polovico pa stvar delal lepo z cca 25 - 30 FPS
Imam dual-boot in igram na VISTI 32, ker mi v XP-jev (ceprav sem instaliral igro iz njih) noce zagnati igre. XR_3da proces je viden v task managerju igre pa od njiker. Se komu kaj sanja kaj bi to bilo?

MeGreat ::

Kakšen smotan konec sem mel jaz, prideš do tistega wishmakerja, model si zaželi da bo bogat, nato začne deževati zlato, potem pa se stavba sesuje in model umre .. konec??
Kje sem zajebu?

Poldi112 ::

***morebitni spoiler alert***

Imeti moraš misijo v stilu secret stash, priyapat, nekaj takega. Da jo dobiš moraš pa obiskati tistega strica, ki si ga rešil precej na začetku. Tam kjer po tem ko mu daš medikit skupaj postrelita par psov. On ti pove kje je doctor in ko greš tja dobiš to misijo. Ki jo rabiš, da se izogneš wish makerju in nadaljuješ špil.
Moral boš en star savegame vzeti. Recimo tistega predno si šel v mesto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MeGreat ::

A to je tisti, s katerim potem rešim še enega modela od banditov? Da bi s katerim pse streljal se jaz ne spomnim.. mam edino eno misijo, talk to doctor, samo ko kliknem mi noče kazati na tisti mapi zgoraj(tam kjer piše x metres, pa v katero smer itd)
Pred katerim mestom (pred army warehouse?)naj vzamem savegame, ker jaz sem vse delal, kakor mi je na tisti mapi zgoraj pisalo?

Poldi112 ::

No, saj če imaš misijo Talk to doctor je to ok. Ta stric, ki si ga čisto na začetku igre rešil, in ki ti kasneje ko imaš misijo da ga nagovoriš reče, da se Doctor skriva s skrivališču od Streloka, ti tudi reče, da če si res tisti za katerega se izdajaš boš vedel kje je to. In itak veš, ker si že bil tam - v podzemnih rovih za enim institutom. Tako da vse kar moraš narediti je da greš ponovno v Strelakovo skrivališče in boš dobil to misijo, ki jo v reaktorju rešuješ namesto Wish granterja. Oz. že v mestu jo moraš aktvirat.

Star save bi ti pa predlagal da vzameš zadnji pred vstopom v mesto (takoj po tem ko razsuješ en psi emiter). Verjetno je naljažje da se znebiš opreme, tečeš nazaj do Strelaka in nato v mesto.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MeGreat ::

Ma ko hočem kliknit tisto misijo talk to doctor, se mi zraven tistega zelenega krogca pojavi nek rdeč krog in mi noče pokazati kje je..?

Poldi112 ::

Ja, noče pokazati, ker ti je človek, ki ti je omogočil to misijo rekel, da če si ta za katerega se izdajaš potem boš vedel kje to je.

In veš, ker si že bil v brlogu od Streloka. V jašku za nekim institutom (po spominu - greš do smetišča, čez radiation zono do vlaka in nato levo in za institutom v podzemlje v Strelokov brlog.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MeGreat ::

Evo, našel hvala.
Hodu sm pa tut ene 20 minut čez vso mapo...

Heavy ::

Jaz bi tudi rabil pomoč: Sem spremjal enega znanstvenika do nekega mobilnega laboratorija in v tistemu laboratoriju mi nek znansvenik da nalogo naj najdem eno posebno zasščitno obleko; težava je v tem da v tisti tovarni, kjer se nahaja obleka je kekakšno psiho sevanje, ki mi izbija življenje in poleg tega je še tam polno zombijev.


Kako naj pridem do one zaščitne obleke?

Poldi112 ::

Če pogledaš v inventorij jo verjetno že imaš. Ampak ta obleka znanstvenikov je precej bedna - vsaj meni je dosti bolj prav prišla ta ki sem jo že imel (dobil v baru?), saj so mi večinoma življenje žrli vojaki z streljanjem in ne sevanje. Proti sevanju sem imel dodatno ježevca (iz jaška pri Streloku) in celo igro drugega nisem rabil, kar se radiacije tiče.

Za zaščito pred tistim psi sevanjem rabiš pa napravo, ki ti jo znanstvenik naredi, po tistem ko s tem znanstvenikom, ki si ga spremljal, naredita neka merjenja.

Pa še to, ko prideš nazaj s te misije (ugasneš sevanje) pri znanstveniku kupi obleko. Šele po misijo jo ima in je dosti boljša od te ki jo imaš in od tiste ki ti jo da znanstvenik.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Heavy ::

Ti misliš na ono oranžno?

Poldi112 ::

Ej, ne vem. Eno dobiš mislim da v baru. In je po karakteristikah (in verjetno ceni) podobna tisti ki jo nosijo znanstveniki. Samo da je od znanstvenikov boljša pri zaščiti proti radiaciji, tvoja pa proti izstrelkom.

Ne vem pa zakaj jo sploh iščeš. Tisto kar od znanstvenika rabiš je ena napravica proti sevanju, ki ti jo da ko mu prineseš meritve sevanj (imaš misijo - če je nimaš govori z znanstvenikom). Nekaj proti sevanju, česar mislim da niti ne moreš odložiti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Heavy ::

potem nima ravno smisla če opravim to misijo na potek konca igre?

Poldi112 ::

Ne vem o kateri misiji govoriš. Načeloma nisem delal nobenih misij razen glavnih. In tu ti znanstvenik da misijo da izklopiš nek emiter, še pred tem pa moraš z drugim znanstvenikom izmeriti sevanje, da ti kalibrira napravo, ki te ščiti pred sevanjem.

Kako igraš oz. s katerim klanom se družiš (freedom ali duty) najverjeteje vpliva na to, kateri fake konec vidiš pri wish granterju. Ampak vse to nima veze s pravim koncem. Stranske misije delaš, če se ti da. Denarja itak ne rabiš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MeGreat ::

Hmm, kako to da je meni tist znanstvenik umrl ko sva šla merit, potem sem pa dobil nekalibriran tist, pa sem vseeno prišel čez tist lab..

Heavy ::

V bistvu se še ne družim z nobeno frakcijo; ravnokar sem šele prinesel v oni bar dokumente iz neke vojaške baze, pa sem v onemu baru dobil nalogo da dobim neko družinsko puško pa sem v onemu območju naletel na ekipo znanstvenikov, ki so jim sestrelili helikopter pa sem spremjal preživelega znanstvenika v domačo bazo:\

Poldi112 ::

MeGreat, verjetno si mu prinesel nazaj meritve. Ali je pa bug v igri.

Hydra, ni panike, če imaš misijo z znanstvenikom jo kar naredi. Rabiš pa precej municije tam. Jaz sem na koncu samo še s pištolico streljal in posledično porabil veliko medikitov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MeGreat ::

Ne sigurno nisem nič prinesel, še rekel mi je kako da je umrl, in da bo pač tista zaščita nekalibrirana

Heavy ::

Poldi; mi o isti misiji? jaz sem v onemu Yantar območju - do tja pa sem spremljal znanstvenika ko so plačanci dol sklatli njegov helikopter?!?

Poldi112 ::

Ja, o isti. Razen tistega iskanja puške. Zdaj če greš še malo naprej od tam kjer si ga pustil ga spet najdeš (znanstvenika) v enem laboratoriju. Samo mogoče moraš prej v baru vzeti misijo, da izklopiš sevanje. To ne vem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kami ::

Kaj naj naredim. Prit morem do Fox-a in dobit nekaj informacij od njega.

Problem je, ker morem skozi tunel, tam pa je polno anomalij in potem, ko pridem iz tunela porabim vsa zdravila in povoje za sebe tako, da jih nimam dovolj, da bi lahko njega pozdravil in dobil potrebne informacije.

Je mogoče še kakšna druga pot do tja ? Ker koliko sem pogledal je nad tunelom železnica ampak je tam ograja tako, da ne morem čez.

Heavy ::

Kami; poiskušaj iti skozi kontrolno točko vojske- če ne streljajo nate plačaj 500rubljev ali desno od mostu čez nasip

Poldi112 ::

A vojski dejansko lahko plačaš? Ker name so vedno streljali in na začetku dokler nimaš puške jih je blazno težko pobiti.

Anomalije v tistem prvem tunelu so se pa tako linearno premikajo, da samo hodiš za njimi in ti ni nič. Problem je priti nazaj...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Heavy ::

ja, jaz sem se približal povelniku pritisnil F in se zmenil da mu plačam 500rubljev. Ha že skozi en prehod je možno iti na 3 načine:D

sword ::

jaz imam en problem... sem inštaleru igrco, zagnal in dela, ampak takoj ko pridem od tistga trgovca vn na plano mi precej zašteka in potem se mi ko hodim naokoli pojavljajo čudne "grafike" = rjave črteod enga do druzga drevesa ozrioma namest tovorjnjaka itd... in pa igra neobičajno preveč "šteka"... nastavitve sem probu na vse maxed out potem spustu na high pa še vedno ne dela dost tekoče, da bi blo možno sploh špilat (recimo za primer: ko greš po tist flash drive sploh ne morem namert na bandite, kaj šele da bi jih ustrelil...)

imam: Core2 Duo e6400, 8800GTS 320mb, 2GB Patriot, P5W DH Deluxe (asus),...

računalnik je star dva tedna, mogoče malo več, gor je naložena Vista...

morda gre za isti problem, o katerem je govoru CheapSheap stran nazaj...

suntrace1 ::

Vista je še dokaj bugasta za špile, raje si naloži XP.

Me motijo naslednje stvari:
- se ne da servisirat orožja, niti za denar pri barmanu
- lahko snameš daljnogled z AK puške, ne moreš pa ga inštalirat nazaj :\
- imaš tri kvadrate za pištolo, vanje pa vseeno ne gre Viper5 (SMG), ki zavzame 3 kvadrate (?)
- ne moreš metati predmetov, da bi mamil stalkerje, tako kot v FarCry

Še kakšen lapsus bi se našel...

Poldi112 ::

Daljnogled seveda lahko natakneš nazaj.
To da ne moreš imeti brzostrelke na mestu za pištolo je pa logično, sploh glede na to da ostale nosiš v nahrbniku.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

suntrace1 ::

Mi zaupaš skrivnost? Morda potrebujem orodje?

Če zavzame SMG tri kvadrate in imam žep s tremi kvadrati in ne enim, ne vidim logike. V Deus Ex ni bilo panike, samo da je bil prostor, pa je šlo.

Poldi112 ::

Ne spomnim se. Mislim da mora biti puška na mestu za puško. Potem pa desni gumb ali na daljnogled ali na puško. Ena od teh ima opcijo. Pa seveda daljnogled mora biti za ta tip puške, sicer ne gre.

Glede orožja je pa samo moje mnenje, da ni nič narobe. Nisem se obremenjeval s kvadratki, zgolj s tem da če lahko naenkrat nosiš samo eno puško potem v to kategorijo logično spada tudi brzostrelka. AMpak nima veze.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

suntrace1 ::

Tnx za tip - ne vem kako sem spregledal, čeprav sem sprobal na vse načine :8)

-andy-- ::

ej jst sm pa instalaw špil... pa wse naj bi wredu delalo... čudno mi je le to, da militare ful težko ubijem.... sej gre... sam sumljivo težko .... a ve maybe gdo kj bi rabu naredit?

msms ::

Igraj na lažji stopniji ali pa meri v glavo. Sicer pa je užitek igrat na najtežji stopnji.

Izi ::

Andy, na začetku se raje loti banditov, vojaki so še premočni.
Verjetno hočeš priti na drugo stran proge, pa te nekaj vojakov ne spusti skozi prehod.
Ima vsaj 4 možnosti:
Ali greš desno od njih skozi tunel, kjer te bo verjetno ubila elektrika,
Ali greš levo od njih čez progo, kjer te bo verjetno pokopala radioaktivnost.
Ali se spopadeš z tistimi nekaj vojaki, ki te bodo po vsej verjetnosti v nekaj sekundah prerešetali, ker je njihova oprema nekaj stopenj boljša od tvoje.
Ali pa izbereš najenostavnejšo rešitev, stopiš do vojaka in ga podkupiš z 500 rublji in te bo spustil na drugo stran :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

OldSkul ::

Mene pa zanima kakšen je kej multiplayer? Je kej dost igralcev?

xabre ::

Jaz sem une vojake pod mostom lepo pobil, ker so kar naprej streljal name. :D

MeGreat ::

Ahm, streljaj v glavo ...

Heavy ::

... pa iz bližine

slowie ::

Jaz imam očitno nekakšno sposobnost, da že vnaprej začutim, kateri špil mi bo odgovarjal in kateri ne. Drugače nisem ne vem kakšen strasten igralec igric, a vendar včasih rad kakšno naložim na moj comp. V svojem življenju sem kupil samo dva špila (ostalo, kar sem igral, se mi nikdar ni zdelo tako dobro, da bi bilo vredno nakupa, zato sem ponavadi igral .... demo verzije), to sta bila prvi GTA, in pa GP2. Sedaj, po dolgem času, sem si kupil svoj tretji špil.......... Stalker. Vse, kar lahko rečem, je, da mi spet (že tetjič) ni žal. Moj comp je sicer že tako zasterel (o podrobnostih bom molčal, da se mi ne bo kdo režal), da sem dal vse skupaj na totalen minimum, da igra gladko teče (to je tudi verjetno dokaz, da ne špilam ne vem kako pogosto). In moram povedati, da sem kljub temu začutil tako noro atmosfero, da se mi je od nje verjetno rahlo utrgalo. Izjemen špil, res. Je pa res, da sem ga bolj ponesreči kot ne nastavil na neko bolj težavno stopnjo, vendar pa se je to izkazalo za najbolj pravilno variatno, ker ravno težavnost je tisto, kar res noro prispeva k vzdušju. Čeprav se zgodi tudi, da (vsaj v začetku) lahko igro zaključiš že v nekaj sekundah.... No, vsaj meni je to že uspelo. :D
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

D-PaX ::

Jaz sem to igro igral 1 teden pa mi je dopizdla najbolj me moti pri tem špilu, da se moreš vraćat nazaj v mesta, po nove ukaze. Bil sem ful daleč ampak sem se takoj naveličal ta igra je zamene poden. :) Igram pa zdaj ARMA http://www.armedassault.com/ Armed Assult pa me je tudi razočarala napaka v špilu je samo ta, da je ful težko vstrelit sovražnika, ker se ti merilec ful tekoče premika in težko nameriš v tarčo ful ne realno :( če pa kdo ve kako se to izboljša pa naj prosim pove, potem pa takoj špil ocenim na 85%. :)
Paxy

Urc ::

Kolko pa ta S.T.A.L.K.E.R realno kuri rama tisti ki ga imate preveč?
Meni 1 gb pobere v celoti in potem nemorem špilat ;((

MeGreat ::

@dpax, ja v realnosti če primeš puško jo držiš čisto na miru...po možnosti še hodiš zraven..

Drugače pa meni kuri stalker tam 300mb rama
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1851247576 (645) oo7
»

Areal

Oddelek: Igre
83889 (3618) Heavy
»

Igre podobne Fallout 3 (New vegas)

Oddelek: Igre
206648 (6364) yayo
»

Kaj od tega se splaca spilat?

Oddelek: Igre
282928 (2928) damjan11
»

Najbolj pričakovane igre leta 2007

Oddelek: Igre
403271 (2298) opeter

Več podobnih tem