» »

Kaj naredit s sosedi ki kurijo?

Kaj naredit s sosedi ki kurijo?

schurda ::

Vsak dan sosedi kurijo, najbrž centralno za toplo vodo. In to gotovo niso samo drva, ker je vse v dimu in dim je pekoč in gre v usta in oči, cela hiša smrdi po dimu, če so okna slučajno odprta. In to dan za dnem.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Fr33man ::

Strojanovi?

jperc21 ::

Prvo poskusi se pomenit z njimi , če to ne pomaga pa jih prijavi.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

balocom ::

In to gotovo niso samo drva, ker je vse v dimu in dim je pekoč in gre v usta.

Tak ke se vali prot tlem in je totalno siv? sory, tole je na začetku.... ....sicer pa jih opozor na to, pa sploh jih ne sprašuj ampak jim sm reč da se iverke ne sme kurt (direkt reč, sploh ne sprašuj, sm ni 4x za rečt da to kurjo).

Sicer pa Dimnikarstvo, Inšpekcija....
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

schurda ::

Vem, kako je na začetku, toda tile vsakič, ko dodajo gor zadimijo 100 m naokoli vse. Mislim, da pogovor nima smisla. Ponavadi tisti, ki opozori izpade ta grd, kakšna tožba je tudi nesmiselna, edino anonimna inšpekcija bi morala to porihtat. Če bi pri nas to seveda funkcioniralo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Good Guy ::

skur jih....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gzibret ::

Nabavi si dinitrocelulozo, jo nareži na majhne koščke, zavij v alu folijo, počakaj na ugoden veter in prižgi (z vžigalnikom kuri po alu foliji, dokler se ven ne začne ful kaditi). 100g dan za dnem bi moralo zadostovati.

Drugače pa deluje tudi mešanica solitra, sladkorja in voska, samo tega še nisem probal.

Za vsakič, ko bodo začeli oni smradit prižgi tisto reč.
Vse je za neki dobr!

Pyr0Beast ::

Možno je tudi, da kurijo mokra drva, samo to je malo vrjetno.

balocom ::

Možno je tudi, da kurijo mokra drva, samo to je malo vrjetno.

Pol pa nej moli da jim raufenk ražene:) 0:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

aljazh ::

schurda, se to slučajno dogaja na skrajnem zahodnem delu Ljubljane? ;)

Icematxyz ::

Daj jim za novo peč ali olje. ;)

St@jler ::

Tudi mi imamo isti problem. V soseski, za katero veljajo uredbe, da se kuri samo na plin, ubistvu vsi ožji sosedi kurijo kaj drugega. Dobro eden ima olje in ni tako problematičen.
Večji problem sta drugedva, ki kurita bog zna šta. Eden je še tišlar, tako da pri njemu sigurno letijo noter iverice in vsa ta piz*arija. Drugi pa verjetno tudi kaj podobnega kuri, glede na smrad in dim.

Ni prijetnejšega, ko imaš v poletni vročini popoldne odprto okno, pa ti gre lolek zakurt, ker rabjo toplo vodo.

V tem primeru dejansko vse pade na anonimno prijavo inšpekciji. Samo me zanima, zakaj imamo potem inšpekcije, če moramo vse sami prijavljat.

bluefish ::

če bi inšpekcije vse preverjale same (brez podajanja prijav), potem bi potrebovali stotine inšpektorjev.

DimmniBurek ::

Mi tudi kurimo na drva poleti za vodo, ker pač je nafta dražja, to še ne pomeni da smo loleki...
Krneki... Če se pa kadi h tebi v hišo, je pa to že malo čudno... Od nas gre dim gor, ne pa h sosedom... Je res da smo na vasi, samo nisem še slišal da bi bil problem to da gre iz centralne dim sosedom v sobo recimo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

St@jler ::

Ne moti me, če se kuri na "navadna" drva. Tudi mi na vikendu kurimo na drva. Ubistvu je še boljše kot nafta (manj onesnažuje okolje).
Moti me to, ker bi morali imeti vsi plin, pa imajo krneki, ker so jim inšpekcije oz. službe, ki izdajo dovoljenja pogledale skozi prste in imajo sedaj karkoli.
Drugače nimam nič proti drvem.

Sicer pa, ker praviš da se ne kadi, malo zapiha veter ali pa je nizek tlak, pa prinese v hišo dim.
Škoda, da nisem prej slikal, kako se lepo dim vali po vrtu..

KandazaR ::

Poleti zna biti problem če zakuriš že popoldne, ko je še vroče. Takrat se zelo kadi (v kurilnici in okrog hiše). Zato je treba zakuriti šele malo kasneje (okol 8-ih). Drugeče pa en električni bojler nabavt.
Pa očitno res ne kurijo na drva (pomoje kako plastiko, iverke,..).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

balocom ::

offtopic: zakaj bi pa mogel met vsi plin?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

St@jler ::

Zato ker piše tako v urbanističnih načrtih za naselje. Nisem si jaz tega zmislil. Tako so si zamislili, ko so planirali sosesko. Takrat so bile tudi postavljene velike cisterne za plin, kasneje pa so jih priklopini na plinovod.
IMO kurjenje na plin najmanj onesnažuje okolje. Najslabši so tisti na premog in pa taki sosedi ki kurijo samo tak "zdrav" les.;((

Pyr0Beast ::

Plin je za okolje lahko še bolj nevaren kot sam dim, če nepravilno zgori.
Naj bi bil dimnik vsaj 0.5m višji kokr je visoka najvišja streha v bližini.

balocom ::

1 meter pa res... ...res pa da šteje 10m radij.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Pyr0Beast ::

Ah, se mi je zdelo, da je nekaj takega :D

poweroff ::

Ja, pri nas sosedje tudi celo zimo kurijo! Le kako morejo...
sudo poweroff

jype ::

DimniBurek> Mi tudi kurimo na drva poleti za vodo, ker pač je nafta dražja, to še ne pomeni da smo loleki...

Ste, ja.

Niste upoštevali, koliko stane smrad, ki ga povzročite. Nabavite si kolektorje, če hočete poleti imeti toplo vodo. Ne bo nič smrdelo.

bluefish ::

se strinjam. Kurjenje poleti :( , kot da že ni dovolj vroče.

gzibret ::

A pol je treba termoelektrarne tudi ugasnat poleti?
Vse je za neki dobr!

DimmniBurek ::

Veš, nimamo vsi dnarja za kolektorje. Pač če maš ti dnar za nafto ki je dosti dražja od drv, kaj ti morem?
Mi dobimo drva dokaj poceni(stari ma veze) in kurimo na najcenejšo možno varjanto. In cela vas kuri na drva pa nobenemu ne smrdi niti se ne vali po sobah. Nevem na kaj tvoji sosedi kurijo, samo če se nizko vali in smrdi(predvidevam da to ni vonj zažganega drva, pač normalnega...) pol to očitno niso navadna drva...ž

Nam nič ne smrdi in sosedom tudi ne, nevem zakaj bi pol dajal keš za predrage kolektorje. Mamo celo hišo in dosti drugih stroškov...:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

Oxford ::

A pol je treba termoelektrarne tudi ugasnat poleti?

Ste malo pametni s takšnimi izjavami? :|

Tudi sam imam soseda (in ne enega), ki kuri palete in podobno sranje. Nabavi naj si kolektorje in mu ne bo treba kuriti sredi poletja.

Opažam, da je iz leta v leto slabše, ker so šli naftni derivati gor. Čedalje več sosedov je presedlalo na drva in čedalje več sosedov je v penziji. Tako imajo več časa za ročno kurjenje in manj denarja za druge energente. ;(

Oxford ::

In cela vas kuri na drva pa nobenemu ne smrdi niti se ne vali po sobah.

To ti misliš.

gzibret ::

Za toplo vodo poleti je fajn razmislit tudi o kaki toplotni črpalki. Je nižja investicija, kot za kolektorje.
Vse je za neki dobr!

Oxford ::

Za toplo vodo poleti je fajn razmislit tudi o kaki toplotni črpalki. Je nižja investicija, kot za kolektorje.

No shit? 8-O

Mi lahko zrihtaš eno tako, pri kateri je 'investicija nižja' od tiste pri kolektorjih? :\


Komur se gre zares za to, da bo privarčeval, potem si lahko sam izdela sončne kolektorje: LINK. Bo zagotovo ceneje, kot toplotna črpalka, poleg tega pa je poraba električne energije minimalna. Porablja jo le črpalka, za razliko od toplotne črpalke, kjer je poleg nje vključen še kompresor (ki kuri precej štroma).

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

BigWhale ::

Meni pa kurjenje drv ne smrdi... go figure

bluefish ::

kolektorje delno subvencionira država, za toplotne črpalke pa je bilo enako pred leti (ne vem kako je zdaj).

poweroff ::

Če je peč normalno očiščena in če se kuri normalen les (ne iverke), potem naj načeloma ne bi smrdelo. In tudi ne vidim razloga, da bi človeku prepovedal kurjenje - dokler se pač drži predpisov.
sudo poweroff

gzibret ::

No šit.... Včasih je bila zadeva dosti dražja....
Vse je za neki dobr!

DimmniBurek ::

Pa saj niste normalni. Če bi komu smrdelo od drv, bi smrdelo tudi nam od drugih sosedov. In bi tudi sosedi kurili na nafto, če bi jim dim smrdel. kaj pa vi kurite jaz nevem. Jaz vem da grem v gozd, sem tam cel dan, delam ko budala da spilim tistih nekaj metrov drv in to je to. Če ste pa vi preveč fini za delo, pol pa si kupte nafto. Mi nimamo denarja za nafto in zato kupmo drva, oz. počistimo kar ostane za gozdarji. In če nam kmetom na vasi smrdi, pol ste vi očitno razvajeni.
Sploh se nič ne voha...

Pozimi ko vsi kurijo v vasi drva, bi se mogu folk dušit po cesti al kaj? Poleti ko je bolj toplo se pa tudi nič ne voha..:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

BigWhale ::

Ja sej pozimi so zato ceste prazne, k si noben ne upa ven, ker bi se zadusil. A nis vedu al kaj?!?! ;>

DimmniBurek ::

Ajaaa, menda res... Se mi je zdelo... Fak, sam na smučiščih ko so koče poleg se un folk sploh ne sonči, ampak umira:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

St@jler ::

Nemojte tako teatralno! :D

Pozimi se recimo pri nas sploh ne opazi, kaj in kdo specifično kuri, ker je zrak tako ali tako že čist v kurcu.
Tud sam podpiram kurjavo na čista drva (kot pravi Dimni v gozdu nasekana in pripravljena). Isto kurimo mi na vikendu.
Drugo je pa to, ko se meče vse kar pride pod roke v peč. Verjamem, da je tisto lepilo v ivericah podobno učinku, kot če bi šel na Rakitno za 1 teden si malo prečistit pljuča :\

sweeti007 ::

Doma smo nabavli domace izdelave toplotno crpalko ki je stala okoli 150ksit, kar pa ni prevelik strosek glede na to da je voda skos 60 stopinj ter se ti ni treba obremenjveat ce je kdo zakuril ali podobno

hamax ::

mi placujemo priblizno 10k mesecnega pavsala za plin. s tem, da se na plin ogrevamo, ogrevamo vodo in kuhamo.
verjetno ni kaj dosti drazje od lesa.

DimmniBurek ::

hamax, ampak maš plin že od prej tam. Mi pa smo sredi "zakotne" vasi in sploh nimamo plinovoda čez vas. Vsi, praktično cela vas ima na drva ali nafto. Mislim da majo od 200hiš ene 10 kolektorje...
There Is No Stronger Drug Than Reality

hamax ::

nisem imel v mislih tvojega primera. pri vas je kurjene na drva povsem upraviceno.

schurda pa ima ocitno plinovod. torej ga ima tudi njegov sosed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kuriti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16725670 (1841) d4vid
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241195 (15431) feryz
»

Kurjenje po 22:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810742 (6352) matobeli
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017640 (5009) letmein
»

Toplotna črpalka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7318725 (16502) mn

Več podobnih tem