» »

3-je monitorji - kako?

3-je monitorji - kako?

Tilen007 ::

Probal bi, če se da delat s tremi monitorji naenkrat.

Sedaj imam 2 priklopljena na GeForce FX5500, AGP, enga na navadnem enga na DVI izhodu. Na plati imam samo še PCI slote proste.

Če dodam eno PCI grafično, za 3. monitor, bom lahko delal na treh monitorjih hkrati?

System: WinXP, p4 2.8, 2GB ram.

Varijanta z dragimi grafičnimi karticami odpade!

sparx ::

Zdravo

Matrox (Parhelia, P750) to zmorejeo že serijsko (3x monitor ali 2x monitor+TV).
Odvisno za kaj rabiš, za igrarije to ravno ni.

Tilen007 ::

Ne, ne rabm za igrce, ampak za delat. Vem za Matrox kartice, ampak je cena pač nesprejemjliva.

Zato me zanima, če bi se dal z dodatno PCI grafično to tud narest.

Matek ::

Seveda bi se dalo, brez tezav. Enostavno vgradis jo in se poigras z windows settingi, nic tezje ni kot nastavitev dveh monitorjev.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Tilen007 ::

Hvala.

Sej probavam že, ampak sem dobil eno grafično za katero ne dobim driverjev za WinXP (ATI-264VT2 oz. ATI MACH64 VT). In sem reku, da bom najPrej vprašal če je to sploh možno, preden kupim eno PCI rabljeno, ki ima 100% driverje za WinXP zraven.

ender ::

Če je čip Mach64, bi ti kartico morali Windows prepoznati sami od sebe.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kuglvinkl ::

S starimi čipi je križ. Zelo verjetno boš moral v BIOSu nastavit boot from PCI, če to sploh še obstaja na novih platah.

Preberi si tole temo: dva monitorja na eni kišti.

ender ::

Jaz imam v službi 3 monitorje priklopljene na Intel on-board kartico, SiS 315 PCI kartico in neko staro Diamond FireGL kartico. Stvari delajo brez problemov (samo FireGL je obupno počasna).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tilen007 ::

Dela!

Ja, PCI je treba nastavt v Biosu. Nobenih problemov z driverji, več.

OK, zdele trenutno ne dela, sam se mi zdi da je zarad kartice. Bom mogu mal močnejšo dobit, ker ta podpira samo 800x600.
Je delal prvič, po rebootu pa spet ne... mislm, da je mal švoh.

Vem da niso to mali oglasi, ampak ker je ravno v sklopu teme... če ima slučajno kdo PCI kartico, sem potencialni kupec: tilen.kordis[XXX]gmail.com

Hvala za nasvete

Tilen

kixs ::

Ce bos nastavil boot from PCI, ti bo ta graficna primarna na sistemu. Kar pa ni pametno, se posebej, ker so te graficne naceloma pocasnejse.

Windows ti bo prepoznal PCI graficno tudi, ce ne bo primarna (preverjeno) in bos lahko raztegnil desktop tudi na "ta ekran".

Kupit pa moras taksno z vsaj 8MB rama. Odvisno seveda od uporabljenih resolucij in barv.

LP

ender ::

kixs97: nekatere starejše kartice ne delujejo, če niso nastavljene kot primarne (problem z BIOSom na samih karticah).. Z novejšimi teh problemov ni.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kixs ::

Bi rekel, da je logicno, da ga tiste stare kartice ne zanimajo, saj zeli imeti funkcionalen tudi 3-tji zaslon. Se pravi resolucija 1280++ in 24/32bit barve.

Recimo kaksen Ati rage pro oz. 128, Nvidia TNT, Voodoo 3 bi po moje moralo delovati. Sam sem probal Voodoo3 PCI in Voodoo3 AGP (oz. GF4ti) v isti mashini. Deluje BP in ni vazno kateri je v BIOSU. Je pa pomembno, ko zelis imeti doloceno kartico primarno. Tako imam v drugem rac., ki goni Glide spile na Voodoo3, direct3d pa na GF. Takrat moras v Biosu dolocit primarno, da spil zazna pravo.

lp

dzinks63 ::

:)) Vprašaj : Red_Man, kako priklopiš štiri monitorje

kixs ::

Kupis eno maticno, ki ima dual PCIe 16x, vtaknes dve novejsi kartici, ki imata dual-view podporo in dobis ven 4 izhode. ;)

lp

opeter ::

Sploh ne rabiš 16x PCIe vodilo. Že 1x oz. 4x je dovolj...

sicer pa zakaj skopariš in kupuješ precej stare grafične, ko pa za zelo solidne denarce dobiš tole: Nvidia GeForce FX 5200 128 MB PCI
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Rage II 3D na Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
162831 (2551) [D]emon
»

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

Oddelek: Strojna oprema
151651 (1410) ender
»

Dve grafični kartici in problem

Oddelek: Programska oprema
112671 (2442) bluefish
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318275 (11791) Ursus
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291173 (1006) Senitel

Več podobnih tem