» »

Dve grafični kartici in problem

Dve grafični kartici in problem

rokobaroko ::

Imam geforce 7900 gs in priključena 2 monitorja. Vse dela super! Ker mi jasno to ni bilo dovolj sem dokupil še matrix-ovo millenium g450 grafično kartico z dvema izhodoma, ker hočem priklopit dodaten oz. Tretji monitor. Nikakor mi ne uspe instalirat driverja za drugo grafično, enostavno mi je noče naložiti. Ker vem da je možno da se driverji ne prenašajio sprašujem vas dragi slo-techovci kako bi lahko ta problem rešil?
Ali dva driverja in kako ali obstaja kakšna druga zadeva ki lahko vodi multiple monitor?
  • polepsal: Mavrik ()

ender ::

Za začetek, kakšne vrste kartic so to (PCIe, AGP, PCI)?

Sicer pa poizkusi te stvari:
- v BIOSu nastavi primarno kartico na Matroxa (predvidevam, da je PCI, zato prestavi iz Auto, PEG, PCIe ali AGP na PCI); ne pozabi priklopiti na to kartico monitorja, sicer ne boš med zagonom ničesar videl
- če ne pomaga, odstrani gonilnik za Geforca, in poizkusi potem namestiti gonilnik za Matroxa, in potem namesti nazaj gonilnik za Geforca
- če tudi na 2. način ne deluje, odstrani Geforca, namesti gonilnik za Matroxa, in potem vrni Geforca

Po mojih izkušnjah je uporaba dveh grafičnih kartic s čipi različnih proizvajalcev loterija - nikakor mi ni uspelo prepričati on-board ATI X1200 in GeForce 7300GS kartice da bi delovali skupaj, ko pa sem GeForca zamenjal z RadeOnom X1600, pa problemov ni bilo, po drugi strani pa v službi uporabljam GeForce 6200TC PCIe in neko SiS PCI grafično kartico.

V prihodnje raje kupi kartice s čipi istih proizvajalcev - tudi GeForce se še dobi na PCI vodilu (so pa nekoliko dražji, samo se mi zdi, da še vedno cenejši od Matroxov). Če pa imaš matično ploščo s prostimi PCIe x1 režami, in si previden z orodjem, pa lahko narediš nekaj takega:
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: volkec ()

rokobaroko ::

Ender imaš prav prva kartica Geforce je PCIe16 in trenutno deluje kot primarna kartica z dvema izhodoma.
Druga MAtrixova pa ima staro PCI vodilo, ker nimam drugih PCIe slotov.
Glede inštalacije Matroxove kartice kot primarne imam samo pomisleke glede iger, ker je matrixova kartica veliko
slabša kot moja trenutna. Ali bo podpirala 3D igre?
Moja pobožna želja je samo v tem da bi rad dodatno kartico za vodenje 3. monitorja kot podaljšek desktopa.
Glede slike pa me zanima ali si to odžagal PCIe x16 vodilo in ga spremenil v PCIe x1. Ali ostane kartica polno funkcionalna
ker ji potem manjka kar nekaj kontaktov.??

Pri nas res nisem našel grafične za PCI vodilo od proizvajalca NVidia.
Pa še to, to matrix grafično sem dobil na Ebayu res ugodno, novo !!! 50 € +pošta

Ali je morda še komu uspelo nastaviti konfiguracijo z dvema različnima grafičnima karticama ???? :(

ender ::

Za igre potem v Windows nastaviš, da je primarna kartica GeForce, tako da to ne bi smelo povzročati problemov.

Glede žaganja pa, to ni moja kartica, je pa avtor slike rekel, da stvar deluje normalno, edino da zaradi omejitve vodila določene stvari ne delujejo (deinterlacing 1080i50 videa je omejen na ~35FPS, s čimer pa se ti verjetno ne boš ukvarjal).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

opeter ::

Kak to, da nisi našel? V nekaterih internetnih trgovinah se dobi GeForce 5200 na PCI vodilu... klik
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rokobaroko ::

Zdaj je kar je !!
Težavo je treba rešiti, zato prosim vsakogar še s kakšno podobno izkušnjo naj napiše svoje mnenje preden se lotim sesut PC !!

opeter ::

Poglej, lahko ti povem svoje izkušnje, ki pa nimajo nobene povezave z Matroxovimi grafičnimi karticami.
Pred devetimi leti sem jaz osebnno poganjal dve grafični kartici in sicer kombinacijo ATI Radeon 7200 z 32 MB SDRAM-a v AGP-ju in en ATI Rage XL 8 MB na PCI vodilu. Sistem je bil Windows 2000. Zadeva je delovala brez problemov.

Vsaki kartica je imela le po en VGA izhod, če pa bi želel uporabljati dva ekrana, sem moral nabaviti še eno dodatno kartico. Takrat pač ni bilo v modi, da imaš dva izhoda za monitorje, kaj šele TV izhod (razen ATI-jevih čudes)

Takratni ATI-jevi gonilniki so bili enostavno povedano: špica. Vsaj zame.

Kako pa je to dandanes, žal pa ne vem, ker imam grafično ki ima dva DVI izhoda, ki v celoti pokrivata moje potrebe.

Sicer pa: Matrox G450 v osnovi podpira 3 monitorje... TripleView oz. kako se temu že reče. Eden od izhodov (kabel) je razdeljen na dva dela.
Kolega je imel takšno kartico, nanj pa je uspešno priklopil tri monitorje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rokobaroko ::

Že res opeter da Matrox podpira triple display ampak na to kartico ne moreš poganjat zahtevnih 3D iger recimo ala Flight Simulator ali kaj drugega.
Če rabiš recimo 3 monitorje za borzo ali kaj takega je vse super, ki se pa pri igrah konča.
V bistvo bi rad ohranil eno dobro 3D kartico za igre, druga kartica pa naj bo za tretji monitor samo kot podaljšek desktopa.

Vem da igram loterijo ali se bo to obneslo ali se bosta pa kartici na matični stepli. Če ne bo šlo mi ne ostane drugega kot da pozabim
na strošek Matrox grafične in znova investiram 100€ da spet probam ali sem imel prav.

ender ::

rokobarko: a si že poizkusil v BIOSu nastavit za primarno grafično PCI?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

rokobaroko ::

odgovarjam na temo preko mojega telefona ker se moj pc samo zaganja in nikoli ne zazene. Procedura je bila sledeca: v biosu nastavil Matrix kartico PCI vodilu (enabled) istocasno mi je disablov Nvidio, odstranil sem driverje od Nvidie, odstranil kartico Nvidia. hotel ponovno zagnati, od takrat se noce vec prizgati, ne v safe modu ne na zadnje dobre nastavitve, ne normalno.

CISTO SEM OBUPAN, ZATO PROSIM POMAGAJTE

kulSMS ::

a kdo ve, če je kje možno dobit kakšno nvidia pci grafično kartico malo cenejšo za cca 40€ (recimo kakšno 128MB + tv out)?

bluefish ::

@Rokobaroko: ponovno vstavi nVidio in odstrani vse gonilnike, ki jih namesti. Lahko uporabiš tudi namenski "čistilec" za to. Potem ugasni računalnik, vstavi Matrox kartico in iztakni Geforce in bi moglo delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486767 (6019) Janac
»

Grafikulja za 3 monitorje

Oddelek: Kaj kupiti
132164 (1846) huelz
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318254 (11770) Ursus
»

3-je monitorji - kako?

Oddelek: Strojna oprema
141880 (1581) opeter
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291169 (1002) Senitel

Več podobnih tem