» »

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

imott3791 ::

Kako naj rešim da mi bo PC prepoznal obe video kartici eno onboard in hkrati AGP? Če odstranim AGP onboard dela normalno a če AGP VGA kartico zmontiram mi PC ne zazna onboard VGA.

Plata je Shuttle MV42.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

zee ::

to je normalno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imott3791 ::

Normalno ali ne morale bi obe delovati in v konfigu od displeja bi moral videti obe razen če je kak trik v BIOSU?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

mihajlo carr ::

logično da ne delata obe hkrati

solatko ::

Grafika je v Bios-u nastavljiva ali on board ali AGP, torej ne moreš imeti obeh naenkrat, v čem bi bil smisel tega.

destroyer2k ::

Arghhh mi naredilo dvojni post.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

imott3791

Kolikor se jaz spominjam v času AGP je redkokatera imela matična, to podporo.

solatko

Smisel tega je majnša poraba elektrike, ko ne potrebuješ glavno grafično, da lahko preprosto izklopiš.

rdecaluc ::

Meni platka to podpira , vendar nimam agp.
Est modus in rebus. ,typos

solatko ::

Vsaka plata z integrirano grafiko podpira oba načina, vendar moraš to nastavit v Bios-u, ne moreš pa to izklapljat ali vklapljat kot USB naprave. Pri zamenjavi grafike se spremeni cel sistem (Windows, programi, gonilniki....), zato to ne more biti plug&play varianta.

kixs ::

Pri zamenjavi grafike se spremeni cel sistem (Windows, programi, gonilniki....)


Tako hudo pa tole tudi ni.

Zamenjava je "tezavna" samo prvic, ko driverji se niso nalozeni. Naslednja menjava ni prav nic problematicna.

lp

mesoreznica ::



Smisel tega je majnša poraba elektrike, ko ne potrebuješ glavno grafično, da lahko preprosto izklopiš.


In potem preklapljaš kabel od monitorja iz glavne grafe na onboard, potem pa nazaj?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Ice-Heki ::

In potem preklapljaš kabel od monitorja iz glavne grafe na onboard, potem pa nazaj?

Vse to samo zato, da prišparaš malo elektrike?

TechStreme ::

To da bi delale obe grafične hkrati se splača samo v primeru če si dual display freak tko kot jaz, pa še to če nimaš dual display AGP grafične.
Če bi pa rad imel 2 grafične in da se ena izklopi samodejno ko je ne potrebuješ pa to omogoča le AMD 780G chipset in ATI HD3450 v hybrid crossfire.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Senitel ::

Po mojem iz te moke ne bo kruha, niti ne vidim pointa tega početja? Velika večina grafičnih kartic ima že tako ali tako dva izhoda za monitor, v čem bi torej bil smisel gonit še onboard karto? Trije monitorji?
Sicer pa je problem omenjene konfiguracije v tem, da so te integrirane karte vezane na isti AGP kot je sicer vezana razširitvena AGP kartica (in logično ne morata obe hkrati funkcionirat). Lahko bi pa brez problema dal not PCI grafično, isto bi se rešilo, če bi imel PCI-Express...

imott3791 ::

Po mojem iz te moke ne bo kruha, niti ne vidim pointa tega početja? Velika večina grafičnih kartic ima že tako ali tako dva izhoda za monitor, v čem bi torej bil smisel gonit še onboard karto? Trije monitorji?
Sicer pa je problem omenjene konfiguracije v tem, da so te integrirane karte vezane na isti AGP kot je sicer vezana razširitvena AGP kartica (in logično ne morata obe hkrati funkcionirat). Lahko bi pa brez problema dal not PCI grafično, isto bi se rešilo, če bi imel PCI-Express...


Gre za poizkus skonfigurirat Multiseat. Se pravi dva userja naenkrat istočasno in sicer en na PCju (Winsi), drugi na virtualni mašini. Tako kot ste mi svetovali sem dobil eno PCI grafo in testno deluje signal na obeh izhodih. Zdaj moram še najti primeren softver za virtualno mašino. Na PCju že imam nameščeno dodatno tipkovnico in miš.
Je kdo že delal na takem projektu Multiseat configuration z VM?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

ender ::

Po mojih izkušnjah, precej matičnih plošč, ki imajo integrirano grafiko, le-to izklopi če vtakneš AGP ali PCIe grafično kartico, ne pa kadar uporabiš navadno PCI grafično. Na nekaterih, ki integrirane grafične ne izklopijo, pa le-te vseeno ne moreš pripraviti do delovanja, če je priključena AGP ali PCIe grafična (včasih pomaga, če nastaviš integrirano grafično da je primarna, vendar ne vedno - Windows kartico vidijo, vendar se ne zgodi nič, ko hočeš namizje razširiti na monitor, priklopljen na to grafično).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč - onbord onbord grafika ne dela, ko dodam samostojno grafiko

Oddelek: Pomoč in nasveti
5572 (531) duff
»

Trije monitorji na en računalnik preko DVIja

Oddelek: Strojna oprema
192043 (1693) 5er-->
»

Težave pri priklopu monitorja na VGA konektor

Oddelek: Strojna oprema
91874 (1710) ender
»

Nakup PCI grafične kartice (GF FX5200, Radeon9200 ali GF4 MX440)

Oddelek: Kaj kupiti
241323 (954) JustOne
»

pci grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
5815 (726) zvery1

Več podobnih tem