» »

Portal v Javi

Portal v Javi

Znalec ::

Pozdravljeni,

pri realizaciji zelo zahtevnega portala v Javi smo se znašli pred težavo: javanska skupnost v SI je totalno na psu. V informatiki sem že >10 let z mnogimi znanstvi, vendar imamo kljub temu velike težave pri iskanju ekipe, ki bi zadevo temeljito obvladala.
Vsakršna info je dobrodošla.

Tr0n ::

Moj nasvet - ce se lahko izognete Javi za izdelavo portala, potem se ji izognite.

Dolgorocno si boste prispalali veliko zivcev in tezav.

Znalec ::

Lahko morda našteješ kakšne argumente?
Po pogovorih z vsemi sistemci in podobnimi ljudmi smo prišli do sklepa, da je Java najbolje strukturirana in dopušča najmanj možnosti za puščanje odprtih "lukenj" brez izredne pazljivosti pri izdelavi, kot jo zahteva npr.: PHP. Portal bo pač namenjen tudi finančnim transakcijam.

Tr0n ::

Odvisno, katere module oz. razrede zunaj core Jave boste uporabljali.

Zelo pogosto se namrec pri uporabi razredov ali funkcionalnosti, ki niso del core Jave zgodi, da zadeva zamre oz. se ne razvija naprej in imas potem problem, kako zagotoviti dolgorocno delujoc produkt, ki ni "deprecated". Na pamet mi padejo stevilni Apache Java projekti, XML moduli, digitalno podpisovanje in podobna krama.

Mogoce je trenutno stanje drugace, ampak ce se boste odlocili za Java portal, poskusajte vecina stvari izvest znotraj core Java frameworka in cimmanj "3rd party" zadev.

kopernik ::

Več ali manj so vsi Java mojstri so zasedeni. Žal. Povpraševanje je zelo veliko (moraš vedeti, da se pri večini novih in večjih projektov izbere prav Javo) in brez velike stimulacije boš težko dobil dobre ljudi.

Seveda je odvisno, za kakšen portal gre. Mnogokrat je web del bistveno ločen od backenda in v takem primeru lahko za web izbereš karkoli ti paše. Za backend je pa Java zelo dobra izbira.

kopernik ::

Zelo pogosto se namrec pri uporabi razredov ali funkcionalnosti, ki niso del core Jave zgodi, da zadeva zamre oz. se ne razvija naprej in imas potem problem, kako zagotoviti dolgorocno delujoc produkt, ki ni "deprecated". Na pamet mi padejo stevilni Apache Java projekti, XML moduli, digitalno podpisovanje in podobna krama.


Po mojem mnenju se motiš. Java skupnost je zelo živa, če lahko temu tako rečem, in za vsako opravilo obstaja n knjižnic, pri čemer imajo mnoge že daljšo zgodovino kot npr. .NET framework.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Znalec ::

@kopernik: že, že Java skupnost je res še kako živa, ampak še vedno sem prepričan da ne pri nas t.j. v SI. Mislim, da nekaj pove že to, da smo do sedaj samo mi trije na tej temi. Ampak, pustimo se presenetiti, bom počakal še kak dan ali dva.

Hvala obema.

Sergio ::

No ja, Slo-Tech ni ravno forum, na katerega hodijo programerji.

S Tr0nom se ne strinjam, Java je trenutno (po mojem skromnem mnenju in izkusnjah) _dalec_ najbolj kakovosten in ODLICNO zasnovan jezik, ki bo v naslednjih verzijah samo se boljsi. Z njim se da zelo hitro razvijati kakovostne aplikacije.

Sicer smo pa ze stirje! ;-)

Sedaj samo se cakam da pride miljon opic in zacne tulit kako je PHP zakon. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

No, saj pravim, da je sedaj stanje morda drugacno. Se spomnim najmanj dveh projektov, ki so ravno zaradi velikih sprememb med verzijami in slabo 3rd party class podporo bili izjemno tezko za upgrejdat, fixat in vzdrzevat na dolgi rok.

sverde21 ::

dopušča najmanj možnosti za puščanje odprtih "lukenj" brez izredne pazljivosti pri izdelavi, kot jo zahteva npr.: PHP.
in pol čokolada svizca v foljo zavije. To da je Java varna je samo pravlica, če bi bilo dovolj interesa za iskanje lukenj v Java aplikacijah bi se jih najdlo... Pa tudi pri PHP aolikacijah se jim ni tako teško izogniti, lahko si npr. spišeš class za povezovanje z bazo in ta preveri vnose itd. Sicer pa tudi skozi eno funkcijo ni tak problem spustit podatkov, da jih pofiltriraš ane, če že glih ne znaš OOP.

EDIT: preden se kdo spotakne, znam tudi Javo in jo nebi nikol zamenju za spletne aplikacije.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java bo placljiva (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7816251 (8215) opeter
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413263 (2003) roli
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253155 (2524) DavidJ
»

[Java] getting started

Oddelek: Programiranje
121235 (962) BCSman
»

[java] datumi

Oddelek: Programiranje
151753 (1626) l0g1t3ch

Več podobnih tem