» »

Microsoft Surface

1
2
»

Luka Percic ::

če ti ni jasno, kako bi lahko praktično iste lastnosti zaznavanja spravil v manjšo pakungo že danes, se pa zjoči nad sabo.


Branje xy kordinat ti neda želenega rezultata (poskusi s prsti narest ogljišča kvadrata, nebo ti uspelo, eno piko bo spustilo).
Kolikor je meni znano imamo za full multi touch na voljo dva načina;
Eden je snemanje od spodej, drugi je da je na mizi postavljena "tipkovnica", kjer lahko prebere vsako piko posebej.
V prvem primeru nemoremo dat lcd zraven, lahko projeciramo od spodaj ali odzgoraj, v drugem primeru lahko projeciramo samo od zgoraj, spet negre lcd-ja tlačit zraven.

Za pravi multi-touch, imo še ni načina kako bi spravil lcd zraven. Za razne dvoprstne+ zadeve se pa že da nekaj narest, samo ni to-to.
Tako da je žogica spet pri tebi, in imo bo tam tudi ostala.
pa nič osebnega, saj nisva midva kriva da tehnologij pač nedeluje tako kot bi mi želeli.

Jaz navijam za acustic pulse recognition (z piezo kristali), kajti po neki logiki, bi blo mogoče iz njega iztisnit multi touch. Se bojim sicer da bo to požrlo čisto preveč resourcov, alpa da bo odpovedalo po določenem številu pritiskov, tako kot xy kordiniranje.


A štekaš, kje na evolucijski stopnji je tale naprava?

Ne čisto, imo je že precej na meji tehnologije ki jo uporablja.
Bo treba prešaltat.
Sej gui prijemi se mi zdijo ok, se jih da aplicirat na naslednike vist, dlančnie, tablete,...

Tr0n ::

Se ene par trailerjev oz. kratkih predstavitvenih video posnetkov.

http://www.gametrailers.com/gamepage.php?id=4907

darkolord ::

Laserski projektor za zmanjšanje zadeve in Photosynth za sortiranje fotografij pa bo zadeva že kar uporabna :D

LedStorm+++ ::

Js to vidim da bomo imeli rokavico in na zidu raztegovali pa to... uau :)) kot v Minority Report z Cruisom. ;)
Pingvin :-)

kronik ::

Ce bi ta naprava delovala preko glasovnih ukazov, bi bila morda uporabna.

Mavrik ::

Zadeva laufa na Visti, ki ima čist dodelan Speech Recognition sistem, s katerim lahko kontroliraš celi sistem. Zakaj misliš da se to tukaj ne bi dalo?
The truth is rarely pure and never simple.

Luka Percic ::

Ce bi ta naprava delovala preko glasovnih ukazov, bi bila morda uporabna.


Govorjenje računalniku sux.
Ljudje smo pač bolj sramežljivi, pa se nemaramo pogovarjat.
Da ne omenjamo da je obupen lag, med tem kot izrečeš in on najde.
Pa še naglas nas verjetno vse jebe (slovensko pač bolj kot ne neznajo prepoznavat).
Pozabte na glas, mogoče na telefonih, ko bo dovolj dodelano, da nebojo rabli tipkovnice met.
Samo tam so pa procesorčki obupno švoh zaenkrat.

Lion29 ::

http://www.brightcove.com/title.jsp?title=626936419&channel=212469179

evo, se en posnetek o tem kaj se da vse delati s to tehnologijo.... arhitekti, animatorji, izdelovalci igric, etc... to bo vse neverjetno napredovalo

roli ::

Govorjenje računalniku je zakon! Z malo znanja anglščine lahko računalniku agleško besedilo precej lepo narekuješ. S temi sistemi sem veliko eksperimentiral in se jih,da hitro in lepo upicanit. Jaz sem imel v svoji sobi lepo narejeno,da sem se usedel na kavč, zamano je bil en cheap mikrofonček (pritrjen na zadnji del kavča, da se ga ni videlo) in sem samo rekel Media portal (ime programa) in računalnik je z svojim sintetizatorjem precej lepo odgovoril - Starting Media Portal. Med tem pa se je ta program že lepo nalagal. Govorjenje angleških besedil pa je tudi lepo in tekoče.

Vse skupaj pa je delalo na sistemu Vin XP,Microsoft Sapi in e-speaking.Sapi pa je tako ali tako brezplačen. Zdaj iščem še kaj takega za linux. Pa tudi v telefonu skoraj nikoli več ne uporabim navadnih izbirnikov ampak samo povem koga naj kliče. To je pri meni dnevno v uporabi pri stacionarnem telefonu (Siemens Gigaset...) . Ko pograbim telefon že tiščim gumb za glasovno klicanje in ponavadi, ko pride telefon do mojega ušesa že izrečem imekoga klicati.
http://www.r00li.com

Mavrik ::

Še en demo te tehnologije. Zadeva ima definitivno potencial.
The truth is rarely pure and never simple.

Tear_DR0P ::

Govorjenje računalniku sux.

niti ne

jst sm mel dokaj tečno poškodbo oči, zaradi katere ves vikend nisem videl. Mojega maca sem skozi tisto meglo na očeh nekako naklikal do glasovne kontrole in branja in potem pregledal vse mejle - angleške mi je lepo prebral tekoče, slovenske pa je črkoval - če ne bi imel glasovne kontrole in glasnega branja, bi mejli lepo moral čakat tri dni
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Luka Percic ::

No ja, mislil sem govorjenje versus keyboard/mice/display.

Seveda je govorjenje fajn na kavču, komu se da tipkovnico in miško sploh v roke vzet, ko pa rabiš le play/pause/.., pa še kul je, ker itak nimaš druzga dela takrat.
Ko pa kaj resnega in hitro na Pc-ju delaš potem začneš videvat velike razlike v hitrosti,...
Alpa se nespomniš besede, pa jo imaš na koncu jezika. Veš pa točno kam kliknit.
Eh pozabte na govor kot prevladujoč ui.
Razem na telefonih(jst imam sicer precej zanič izkušnje z njimi, bom testiral zdej z čim novejšim)

bbf ::

no, tole sem jest videl že lani na netu, tale Jeff me je kar presenetil, nekaj njegovih 'iznajdb' je totalno kul, če gledaš z očmi tehničnega frika!
http://cs.nyu.edu/~jhan/ to je njegova stran, kjer si lohk lukati in ostali ogledate, na čem temelji njegova tehnologija multitoucha. podobno se da narest brez kamer, vendar z uporabo LED zasona (prosto po J.H.-ju), ali pa z uporabo bele LED matrike pod LCDjem, ki obenem služi tako za osvetlitev zaslona kot za branje prstov in dobimo, eh, en tanek multitouch screen (oh oh oh, brainstorming again...)
že navaden touchscreen, recimo na telefonu, je tak preskok v povezavi stroj-uporabnik, kot je bil recimo miš; ob pametni implementaciji podpore gestam je pa to čisti đekpot. sam v službi uporabljam osciloskop z zaslonom na dotik in je pravi luksuz; sploh ker laufa na embeded winsih, in se da marskj počet z njim. vendar manjka tisto bistvo: podpora gestam - dotik samo nadomesti miškin kurzor in levo tipko. tisti, ki ste sprobal StrokeIt veste, o čem govorim. Upam le, da bo UI kmalu postal dorasel današnji tehnologiji. pa da bo folk tle gor nehal pluvat po takih vrhunskih projektih, kot je tale.

Luka Percic ::

to je njegova stran, kjer si lohk lukati in ostali ogledate, na čem temelji njegova tehnologija multitoucha.

Že videl.
Dej mi povej kako boš z tem prebral 4 prste, za katerimi se nahajaš v ogljiščih pravokotnika (ki je pravokoten na robove). Imo se neda.
Z "microsoftovim" sistemom se da, ampak ne omogoča postavitve na tanek zaslon.

No, sej lahko me demantiraš, da takih situacij ni ravno veliko.
Čeprov mi še zdaj ni jasno, kako bomo z takim multi touchom lahko pisali z penom ponjem in hkrati odstranili vpliv počivajoče dlani.

Trenutno moramo roko v zraku držat, tole pa se bo primlo, ko bo sposobno prebrat le relevantne dotike. IN to bo zmoglo imo le preko "True" multitoucha.

CoolBits ::

Ta multitouch sem že nekje videl... in dvoprstno povečevanje in premetavanje slik... kje je že to blo...

aja hm iPhone mogoče :D

Mavrik ::

Jap. Microsoftovci so zeli časovni stroj, šli v prihodnost, si pogledali kak zgleda iPhone, šli nazaj vsaj dve leti in začeli delati na tem. Sliši se logično.
The truth is rarely pure and never simple.

CoolBits ::

Jap. Microsoftovci so zeli časovni stroj, šli v prihodnost, si pogledali kak zgleda iPhone, šli nazaj vsaj dve leti in začeli delati na tem. Sliši se logično.

Ne razumem kaj bi rad povedal... iPhone je bil predstavljen že vsaj pol leta nazaj, zdaj v juniju pa izide... razvoj le tega pa se je začel že pred par leti sigurno...

Tr0n ::

MS je v taksne in podobne tehnologije razvojno vlagal ze precej, precej let prej, kot je to delal tudi Apple. Tako, da o nekem kopiranju ne vem, ce je ravno govora.

Pac vsi veliki "playerji" vlagajo v tehnologije prihodnosti, zato se tudi koncni produkti v neki meri pokrivajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Mavrik ::

Povedal bi rad to, da je Microsoft prve prototipe pokazal se mi zdi da dve leti nazaj.
The truth is rarely pure and never simple.

CoolBits ::

Nihče ni omenjal kakšnega kopiranja... :) le da je bila stvar že predstavljena :)
oz pri applu tudi že izide kot iPhone

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

sirotka ::

Tipičn ST...vse kar pride od MS-ja, je pri večini uporabnikov takoj zanič in nasploh zna MS delat samo neuporabne zadeve:\

CaqKa ::

>>> Lag je tukaj okli 1 sekundo,

v katerem videu si to videl?

Luka Percic ::

V tem iz gizmodo, v unih starejših pa je bil še hujši.
Sej to na oko, ampak ko hito potegne črto in dvigne prst, ga le-ta dohiti v (imo) 1s.
Tudi če je pol sek, ali četrt, se to vseeno nemore primerjat z miško.
Potem imamo še (relativno) počasno osveževanje(25/s?), pa najbrž švoh ločljivost.

Take malenkosti se posebej fajn poznajo pri prepoznavi pisave, saj je z počasnejšim zaznavanjem manj informacij o samem načinu pisanja.

bbf ::

ne vem....
tle nekaj ljudi ne dojame, da so na MSju predstavili idejo, ne pa komercialno tehnologijo. valda se da vse pomankjlivosti odpraviti, saj gledamo le prototipne primerke. pa tut tega ne dojamejo, da je MS navabil v svoje vrste človeka, ki je to razvil, ne pa da je to 'njihovo' znanje. Sploh pa, da so ble te stvari razvite na univerzi kot raziskovalni projekt! MS je samo medij, skozi katerega gre ta stvar na znanje širši množici. mogoče bodo pa vpletli to tehnologijo v primeren gui in boste vsi lahko rekli samo: ''Hvala, gospod Han!!''

Luka Percic ::

Sej kot prototip, jaz nisem kritiziral te stvari. Kritiziral se mpa nekatere ideje, da bomo to imeli doma. Figo.
Ne v taki obliki.
Semizdi pa fajn, da se učijo delat "fully dragable" gui.
Fajn, pa če uporabljaš miško, tablet, touch alpa multi touch.

Torej; opozoril sem le na omejitve te (in tudi drugih) tehnologij multi toucha. Sej sem napovedu tudi (imo) možne rešitve (rešitve v smislu da se jih bo dalo dat nad lcd)- acustic pulse recognition (nisem siguren).

Čeprav bolj kot gledam, bolj sem prepričan da se motim- najbrž nerabimo tolikšne natančnosti z prsti, saj so tej že po svoji naravi "fat" in ne točkasti.
Tako da zna bit da bo zmagovalna kombinacija tisti Hanov x,y način z dodatkom pisala (wacom ali navisis style).

Tako praktično odpade potreba po pametnih algoritmih, ki bi zaznavali relevantne klike, saj bi se ob pisanju zaznava lahko ugasnila.
Samo grenak priokus ostaja, da nebomo morali zaznavat preveč točk, in počivat roke gor.

No, se vidimo v naslednji tehnologiji!

noraguta ::

saj han tudi ni ravno nek revolucionar

http://www.billbuxton.com/multitouchOve...

edit: sicer pa lenovo x60 je multitouch capable, dobavljiv pa že kar nekaj časa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

MTm2H37rqt7B ::

CaqKa ::

No tukaj pa zdaj lahko luka veliki spet razglablja o tem kako tanko je to.
Meni je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Luka Percic ::

Tebi je dovolj, meni pa je jasno, da je to druga tehnologija, saj ne zajema pristrani (kot je nekdo predlagal kot rešitev problema, pa sem ga (imo utemljeno) zavrnil), ampak skozi.
Sam sem sicer mislil, da ir ne gre skozi lcd, saj se lcd (zardi luči predvsem) segreva (infrared ane?), da zaradi tega to ni mogoče. No, očitno je (najbrž so sicer imeli probleme s tem, ampak so kot zgleda rešili), kar je super novica.
Žalostno pa je, da tega ni prej nihče predvidel (to velja tudi ali predvsem zame!), še več, CaqKa se sedaj celo pametnega dela, prej pa ni mojih dvomov argumentirano ovrgel.
Ah, kaj se čmo sekirat, dobili smo true multitouch za lcd, veselje odpravi vse zamere..

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

The iPhone's display is capacitive and its technology can not be scaled to accommodate a notebook. Moreover, tables like MS Surface have been projector based. They are way too big to fit in a notebook or on most desks.
IR LCDs have been almost universally been discussed as the next big step for multitouch tech... and here it is.

CaqKa ::

Ja tehnično nisem vedel kako bi se zadeve lotil.
Vedel pa sem da se bo to slejko prej rešilo.. Ampak tega nisem napisal, ker bi neargumentirano govoril.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

bbf ::

Točn tako rešitev sm mel v mislih par postov nazaj! Le da oni delajo z ir tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Luka Percic ::

ali pa z uporabo bele LED matrike pod LCDjem, ki obenem služi tako za osvetlitev zaslona kot za branje prstov in dobimo, eh, en tanek multitouch screen


Tole?
Oprosti, ampak "bela" svetloba se ne odbija od prsta..
Nasploh vidna svetloba imo nepride lepo skozi lcd screen (sej ni prozoren aneda).
Zgleda da dovolj ir-a in merjenje spremembe količine le-tega pa prinese rezultate. Fajn.

Če kdo kje razbere, naj še napiše kje je vir tega ir-a(pristrani(popolni odboj, v stilu "Jeff Han-ovega" ir multi toucha), odzadaj, kar segrevanje samega svetila(dvomim)?).

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411730 (9839) Mavrik
»

Microsoft je predstavil novo generacijo tablic Surface

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4517167 (14540) celada
»

Microsoft in HTC sklenila patentni dogovor

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
1911013 (10294) roli
»

Ponovni pogled na Microsoftov Surface

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
173905 (2932) Tilk
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51574 (1453) Vajenc

Več podobnih tem