» »

PCLinuxOS 2007 - 6 vprašanj (za sedaj) :)

PCLinuxOS 2007 - 6 vprašanj (za sedaj) :)

aiko ::

1. Ima kdo to distribucijo?
2. Kako deluje?
3. Kako je repository-ji?
4. Kje se jih dobi?
5. So up-to-date?
6. Kako kaj support/community?

Sem namreč "newbie" pri linuxih.
Sam sem nadgradil kubuntu iz 6.10 na 7.04 pa imam 100 & 1 problem, pa bi rad dal ta OS gor.
Kar sem prebral naj bi bila ok... Kaj menite?

kriko1 ::

Menim go for it. Jaz jo imam trenutno samo v vmware-u, ampak se mi zelo dopade. Vse je v repozitorijih (že nastavljeni), imaš odlično synaptic orodje za uporavljanje s softverjem.

4DFX ::

linuxi

Linux je edninski samostalnik. "Linuxi" je popolnoma nepravilen izraz, razen če želiš poimenovati različne distribucije (čeprav v resnici bi se mu moralo reči GNU/Linux).
1. Ima kdo to distribucijo?

Nimam te distribucije, vendar ti vseeno lahko dam par nasvetov.
2. Kako deluje?

Predlagam, da si prebereš review ali dva:
http://linuxhelp.blogspot.com/2005/12/pclinuxos-distribution-tailor-made-for.html
http://www.thepcspy.com/articles/linux/review_pclinuxos_pclos_2007_final

3. Kako je repository-ji?
4. Kje se jih dobi?
5. So up-to-date?

Iz Wikipedije:

PCLinuxOS maintains its own software repository, available via the Advanced Packaging Tool (APT) and its Synaptic front-end, completely replacing Mandriva's urpmi. PCLinuxOS endeavors to maintain a fully valid upgrade path for version 1.0. This means that an installation could be continuously updated to the latest versions of packages, hence foregoing the need to re-install the entire distribution upon each successive release. In the test releases before 1.0, it has sometimes been necessary to perform a reinstallation.

6. Kako kaj support/community?

Glavno je tukaj:
http://www.pclinuxonline.com/wiki/HomePage
http://www.pclinuxos.com/index.php?option=com_smf&Itemid=26

Kar pa se tiče mojega mnenja je Kubuntu odlična zadeva. Predvsem verzija 7.04. Res pa je, da so pri nadrgajevanju skoraj vedno težave. Zato ti svetujem, da za začetek pobrišeš nadgrajenega Kubuntuja, in ga preprosto ponovno inštaliraš (verzijo 7.04 - feisty fawn).

aiko ::

Nisem mislil tako podrobno... :)

Pod 2. Kako deluje? sem mislil bolj na: stabilna, nestabilna, bugi, če ma kdo kake težave in to kot pa na kak review...


Vseeno THANKS VERY MUCH

coma2black ::

btw, sicer offtopic ampak vseeno, kaj je ta tvoj 100&1 problem pri (k)ubuntu?
--=- [ Dex ] -=--

aiko ::

offtopic: Kubuntu 7.04 mi dela nestabilno, mnogo app. mi trokira,itd. Saj moj pc je oldtajmer (poglej podpis), ampak drugega ne mislim kupit (sem dobrega pred 1. mes. prodal...)

kriko1 ::

Ja, potem če je to problem, si z drugo distribucijo ne boš rešil. Edino če prevedeš jedro z optimizacijami za tvoj cpu, boš pridobil nekaj na dektop odzivnosti.

aiko ::

Prej mi je delalo kar v redu.

coma2black ::

zakaj pa pol ne probaš kak Xubuntu?

Minimum system requirements

To run the Desktop CD (LiveCD + Install CD), you need 128 MB RAM to run or 192 MB RAM to install. The Alternate Install CD only required you to have 64 MB RAM.

To install Xubuntu, you need 1.5 GB of free space on your hard disk.

Once installed, Xubuntu can run with 64 MB RAM, but it is strongly recommended to use at least 128 MB RAM.
--=- [ Dex ] -=--

aiko ::

Sem probal, prav tako tudi Vector linux (KDE), kateri so kr leteli, vendar sem imel težave z repo's (nisem našel take, kateri bi imeli programe, katere rabim, mnogi niso delali);

Xubuntu pa, odkrito povedano, glede na to, koliko so oskubljeni, sploh niso tako hitri in mnogo stvari se ne da nastavit.
Probal sem tudi Yamefo 608, katera je delala tudi hitro, vendar small distro - big problems.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvo linux potem XP zdaj ne morem v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
151675 (1343) atlet
»

[Ubuntu 7.04] Problem z nvidia gonilniki

Oddelek: Operacijski sistemi
51630 (1519) UroS_
»

Slovenski PCLinuxOS

Oddelek: Operacijski sistemi
71746 (1455) 'FireSTORM'
»

Ubuntu 7.04 Beta

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153526 (2695) RedStar
»

PCLinuxOS 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
412914 (2914) Matev

Več podobnih tem