» »

Instalacija OSX

Instalacija OSX

kalcek16 ::

Ko vstavim DVD z OSx in ga poženem, mi napiše MAC OS X 10.3 cannot ne installed on this machine please consult the documentation for the list of supported macintosh computers.

A kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

PARTyZAN ::

Imas Applovega Mac-a?

kalcek16 ::

Ja

Matek ::

Katerega pa? Ce mas intela, potem najbrz ne bo sel 10.3 gor, ker je za PPCje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

borchi ::

ppc ali intel? OSX za intel je šele od 10.4.4 dalje.
l'jga

Matek ::

Huh, timing :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kalcek16 ::

Intelova platforma je ja

Matek ::

No, potem rabis novo verzijo OS X-a, 10.4 oziroma Tiger.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kalcek16 ::

Pa sej imam OS Tiger na DVD-ju. Zanima me tud kako bi v OSX izbrisal en disk, ker imam razdeljenega na tri dele, jaz bi pa rad samo 2, pa mi sploh ne ponudi opcije delete (ni črno obarvana ampak sivo.

borchi ::

a maš DVD, ki si ga dobil skupaj z intel mac-om? oni "trgovinski" tiger (če prav vem) ni intel-ready. tiger je bil izdan pred intel mac-i, vsi ki pa imajo intel mac-e so pa dobili zraven tigra, ki je intel-ready.

v OSX particije ne boš mogel zbrisati (mogoče, če bi ga bootnil iz kakega drugega diska?). razen tiste, ki si jo ustvaril z bootcamp-om (zbrišeš jo v bootcamp-u). drugače pa boš moral poiskati kakšen tool, ki to zna. ko sem jaz gledal pa so bili vsi plačljivi, tako da sem sčaral z linuxom (mislim, da sem si pomagal s fedora core 6).
l'jga

Tear_DR0P ::

probaj prilepit informacije iz System Profiler-ja gor.

sam sicer uporabljam maca šele od intel arhitekture dalje, ampak bodd DVD je precej uporabna reč
če z DVDja bootaš, lahko z disk utility-jem dobro premetavaš particije

je pa res, da ko sem dal boot camp gor, se je nekaj zašuštralo in nisem več mogel nikakor pognat niti bootcampa niti particij spreminjat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kalcek16 ::

Sedaj sem dal notri cd od maca (imam intelov procesor) ko ga bootam se mi pokaže črn zaslon in utripajoča ležeča črtica levo zgoraj. Kaj je narobe. Če pa dvd bootam z navadnega računalnika (kište, amd athlon 64) mi pa lepo ponudi namestitev. Ali obstaja kakšna kombinacija tipk, da bi računalnik povrnil v prvotno stanje? Nevem kaj je narobe da nemorm instalerat?

mte ::

A se ti sploh kaj sanja kako ti bi drugi lahko kaj pomagali, če pa samo postavljaš nova vprašanja in jim ne odgovoriš verjetno bistvenih stvari ki te sprašujejo?
lp

CoolBits ::

Pa ne pobiraj z neta skrekane verzije OSX-a za navadne PC-je :D
Zraven macbooka si dobil restore dvd daj to noter in poženi... mislim, da sem ti v eni temi že isto omenil...

edit: tisti dvd ki se ti naloži normalno na AMD mašini NE BO delal na macbooku, škoda truda :) Rabiš original, ki se pa v trgovini za intel procesorje NE prodaja, dobiš ga samo zraven intel mac-a (restore dvd)

edit2: Leoparda si poizkusil? Baje da dela še hitrje kot tiger na intel mac-u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
559007 (6273) ŠinkoM
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017774 (12276) ShARk63
»

Windows & mac

Oddelek: Operacijski sistemi
71503 (1421) c00L3r
»

XP gonilniki za macbook

Oddelek: Pomoč in nasveti
171088 (184) CoolBits
»

Windows XP na novih iMacih z Intelovimi procesorji: potrjeno

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
304597 (2957) zos

Več podobnih tem