» »

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Amadeuss ::

Trenutno se odločam za nakup routerja pa sem malo v dilemi, ker ne vem naj vzamem Aususovega WL-500g Premium, EDIMAX BR-6216MG 4port, ali LINKSYS WRT54GS...pomoč bi bila dobrodošla:D Gor bosta priklopljena 2 računalnika, prioriteta pa mi je jakost signala. Za Linksys-w sem načeloma slišu doti dobrih besed, ne vem pa kako je z Asusi in Edimaxom?

In še povezave:
Linksys
Edimax
Asus

jan01 ::

Same napačne(=zanič) izbire.
Odloči se med:
-linksys wrt54gL(L, L in še enkrat L-edino dobro od linksysa(oz zdaj je cisco), ostalo je slabše! 65€
-buffalo whr-hp-g54 -cenejši(53€) in še nekoliko močnejši wireless

Na oba lahko naložiš dosti boljše firmware(dd-wrt, tomato, x-wrt)

Amadeuss ::

Hja sej zato sm pa uprašu, ker nism vedu če sm se prov odloču a ne8-) Buffalo je pa že kar smuljivo poceni...v čem je štos?

kulSMS ::

jaz ti vsekakor priporočam buffalo whr-hp-g54 + tomato //ima boljši signal kot linksys

Amadeuss ::

Super, vejerno bom potem vzel kar tega. Samo vseeno mi je čudno, da je tako poceni...in s poceni stvarmi je ponavadi ceu križ...

pingec ::

tukaj lahko malo primerjaš

ASUS WL-500g Premium vsekako ni slaba izbira. Proti buffalu je superioren v ramu in procesorju, pa še dva USBja ima.
Ima pa Buffalo boljši signal.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Amadeuss ::

Kok se pa pozna boljši ram in procesor? Tistih dveh USB-jev pa mislm da nebi pogrešal. Torej zame, ki mi je prioriteta jakost signala bi bil Buffalo (naj)boljša izbira?

BigBoss_ ::

Jst imam tudi dobre izkušnje s tem routerjem (Buffalo).

Za normalno uporabo (surfanje + občasni torrent, mula) povsem zadošča. Če bi pa preko njega bli povezani npr. 4 PC-ji in bi na vseh na "polno" dol vlekli, potem bi se ti pa poznal boljši procesor in več rama.

Napravica je dobila tudi zlati monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

Amadeuss ::

Povezana bosta samo 2 računalnika, tko da to nebi smel biti problem. verjetno se bom pol kr za Buffalo odloču k je res neverjento poceni.
Btw. k smo lih pri temi o routerjih...ma kdo kake izkušnje z TP-LINKOM, mamo v službi enga pa gor4 računalnike, od tega 2 na kablu pa 2 po zraku in se skoz neki sesuva mreža. Zanič proizvajalec al bi blo sam treba nadgradit firmwire?

Modri dirkač ::

Še en glas za Buffalo+Tomato.

No problems ...
Everybody lies!

Amadeuss ::

Hm..katere pa so prednosti Tomata? Kaj izboljša, zanesljivost, moč signala?
Pa amm...nočem bit tečen..ampak še zmer me zanima kaj je z tem TP-Linkom:D

Amadeuss ::

Se nobenmu ne da razlagat a ne?>:D

Modri dirkač ::

Več nastavitev, meni osebno bolj logičen, QoS, različne enkripcije, itd. ...
Everybody lies!

Tr0n ::

Se eden glas za Buffalo + tomato.

OldSkul ::

Dej kup že ta Buffalo no>:D :D

trnvpeti ::

tomato proti dd-wrt?
kaj preprica? qos?
ali se kaj drugega?

tisti , ki imate tomato
koliko torrent session zdrzi tomato na buffalo?

Tr0n ::

Ze pod defaultu je nastavljen ne 2048 max connections, ki jih redko dosezes.

trnvpeti ::

2048 lahko dosezes takoj
pa dela na 2048 conn?
no, do koliko conn si prisel, pa da dela zadovoljivo

Tr0n ::

Na 20/4 liniji s 5 torrenti down in 5 up, browser, IRC, gtalk, remote connection, steam in se par drugih Vista based stvari do 1200 nekje. Da se tudi idle povezave dokaj enostavno spucat preko GUIja.

Zaenkrat nisem mel problemov.

Modri dirkač ::

Ne vem, včasih gonim mulo pa utorrent istočasno in se mi še ni zrušil.
Everybody lies!

Modri dirkač ::

Trenutno pa seedam 50 torrentov.
Everybody lies!

#000000 ::

Prilepi screen

Amadeuss ::

Za sprejem bi bla OK brezžična USB kartica kot je denimo TALE, ali je bolje nabaviti PCI varianto kot je naprimer TALE?8-)

kulSMS ::

eni zelo hvalijo to pci kartico
jaz pa imam pa to in mi zelo dobro služi

Amadeuss ::

Kako je pa kej z USB variantami? Zdi se mi bl praktično sam sem malo skeptičen ker pri PCI maš pač antenco tukej je pa samo USB priključek....

Amadeuss ::

Sej verjetno je sprejem odvisn tud od sprejemne enote kok dobr "lovi" in ne samo od routerja ne?

Melanholija ::

pri krajši razdalji ne pri večji se pa lahko pozna!

Amadeuss ::

Ja sej razdalja je večja, zato pa sprašujem:D USB se mi zdi bolj praktičen, sam če pa PCI katrica bolš lovi bom pač dal notr tisto...zato bi pa rd da pove kdo, ki že ma kake izkušnje kako je s tem..je kej razlike al ne?

Gwanaroth ::

Ja, vzami kartico, katero je predlagal kulSMS.. usb wlan adapterji so bolj tako-tako..

Ta kartica preverjeno deluje.
Lights often keep secret hypnosis..

Amadeuss ::

Pa je kaka velka razlika med proizvajalci al je vseeno katerega vzamem? K nism zih če majo na mimovrste tega Canyona, na dveh koncih pa nebi naroču in dvakrat plačval poštnine...8-)

OldSkul ::

Vzem Canyon al pa Belkin

Amadeuss ::

Ok ne bom nč več nč kompliciru. Uzemem Buffalo usmerjevalnik in Canyon. Bom pol stestiru in poročal kako se obnese. Verjetno drug teden enkrat8-)

ksmith ::

Kje se pa kupi ta router za 53€?

kulSMS ::

malo več kot 53€ je tukaj

Modri dirkač ::

Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712670 (9268) Pyr0Beast
»

Router za 10/10 t-2 optično linijo

Oddelek: Omrežja in internet
192393 (1676) Daedalus
»

Nov router in vmesnik ?

Oddelek: Omrežja in internet
91684 (1473) roli
»

Router(Cenovno ugoden za funkcije ki jih ima)

Oddelek: Omrežja in internet
61495 (1362) jan01

Več podobnih tem