» »

Ali disk umira?

Ali disk umira?

BlackHole ::

Kolega ima disk, mislim, da je Maxtor 8.4 Gb, star kake 3 leta. Do zdaj je delal brez težav, danes pa ko ga je prižgal, se sploh sistem ne naloži, do konca. Ugotovil sem, da ima težave pri branju, saj javlja da ne najde datotek (npr. display.sys), čeprav se datoteke nahajajo na pravem direkoriju (sem preveril v dosu). tudi, ko sem zbrisal nekaj datotek, je trajalo kako minuto. Ko sem pognal CHKDSK (check disk), je izpisalo neko napako, enako pri SCANDISK-u. V BOOT SETUP-u autodetection disk normalno spozna. Kablov nisem peverjal, ker sem rekel, da sem bom najprej tu pozanimal, tudi formatiral ga nisem. Se ga še da pozdraviti ali lahko začne kolega zbirati denar?

gumby ::

Zaženi ScanDisk in nastavi na temeljiti preizkus. Počakaj tistih nekaj ur, da konča:D in poglej, če je kakšen bad sector na disku (ti na koncu izpiše) - če je, lahko kar začne varčevati:(

ChiefThunder ::

hmm a zadeva tud kj čudn ropota? že po nasvetu; preveri disk s enim programom, pa če maš kakšne pomembne podatke, jih čimprej spravi na varno...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tec ::

Poskusi PowerMax

BlackHole ::

Disk nič ne ropota, samo kot da bi celo večnost nalagal (iskal) podatke, na zadnje pa izplune, da datoteke ne najde, čeprav je tam.

AngelOfDeath ::

Kaj pa ndd (norton disk doktor)za dos pravi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423313 (2102) hojnikb
»

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233691 (3171) energetik
»

Prenosnik, kje je prazen prostor na disku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101110 (904) Realman
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51584 (1463) Vajenc
»

Stavka Racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
291816 (1533) Trdi

Več podobnih tem