» »

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Eilinel ::

Ojla!
Prosim, pomagajte! Celotno delo 14 dni sem imela shranjeno v eni mapi in ko sem končala z delom, sem shranila še zadnji dokument in mapa je izginila. Je ne dobim nikjer, ne pod "search", nikjer. Nekaj sicer poizkušam z recovery my files, ampak mi te mape ne dobi. Čudno je, da je nisem dobila niti v košu.

Prosim za čimprejšnjo pomoč - rok oddaje imam jutri.

Matev ::

a je bila mapa mogoče na namizju in je imela obliko lepega koška z dokumenti?

overlord_tm ::

Zginla verjetno ni, ce je bla na desktopu das lahko uredit datoteke po imenu, pa se mogoce pojavi.

Kateri program si uporabljala? Mogoce je kdo za hec nastavil mapo na skrito :)

Mipe ::

Si logirana na pravem računu?

Sicer pa Windows search smrdi do neba, uporabi Everything ali nekaj takega.

Eilinel ::

Gre za enostavne wordove dokumente, povzetke za zbornik, shranjevala pa na USB-ključ. Mapa je bila v glavni mapi - vse ostale podmape so nedotaknjene, samo ta je izginila, z lektoriranimi zadevami - mogoče se nekdo tam zgoraj zaj**** z mano?!

Gregor P ::

Ali si morda celotno mapo po nesreči prenesla/skopirala v kakšno drugo mapo, pa jo sedaj več ne vidiš?
(to se lahko zgodi zelo hitro, v sekundi)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

St235 ::

drugače pa iz ključa ponavadi ne daje v koš, ampak direktno vriše. probaj z kakašnimn recover my files ali kaj takega. predvsem pa čim manj uporabljaj ključ, če je še kje kaj ostalo.

Eilinel ::

mogoče, ampak ravno sedaj gledam everything - mi ne dobi ničesar.

Eilinel ::

Ko gledam ta recovery files mi tudi ne dobi te mape. Fak, ma je to sploh možno?

modicr ::

Everything išče samo po NTFS, ključek pa je verjetno FAT32.

V takih primerih za iskanje uporabljam FAR Manager, iščem s kombinacijo tipk Alt-F7
http://www.farmanager.com/download.php?...

Če ne najdeš, poizkusi z EASEUS Recovery ...
http://www.easeus.com/datarecoverywizar...
(c) nisem patentiran

Matev ::

map je verjetno v akki drugi mapi
poskusi odpreti te druge mape in poišči

to se zgodi če mapo vlečeš in spustiš nad kako drugo mapo - drag and drop

St235 ::

sam to bi našel tudi windows search.

Duhec ::

Nekaj vprašanj...
1.Kater OS imaš ? XP ?
2.Si usb ključek morda kar iztaknila, torej brez postopka varne odstranitve ?
3.Lahko zdaj dostopaš do USB ključka iz raziskovalca ?
4.Kakšna kapaciteta je in koliko prostega prostora ti kaže ?

5. Odpri na namizju ikono "My Computer/Moj računalnik", desni klik na črko USB ključka, Properties/Lastnosti, zavihek Tools/Orodja, pri Error-checkingu klik na "Check Now", odkljukaj oba prazna polja "Automaticaly fix file system errors" in "Scan for and attemp recovery of bad sectors".
Počakaj, da naredi scandisk do konca.
Zdaj poglej, če je kreiral kakšno mapo z imenom "found.000", "found.001", itd. ,ki vsebuje datoteke v stilu "file0000.chk", "file0001.chk" itd.
Poročaj !

Nikoli, ampak nikoli ne uporabljaj usb ključka kot primarno delovno okolje kjer obdeluješ/pišeš/kreiraš... datoteke ampak samo za backup/shranjevanje datotek.
Ker Word ti dela v ozadju backup .tmp variante dokumenta in tako vseskozi piše po usb ključku, ki je omejen s prostorom in nekaj 100x počasnejši kot disk in ja, včasih se mu sfuzla !

modicr ::

Hm, a je res pametno delat ScanDisk/repair ?
(c) nisem patentiran

Eilinel ::

modicr je izjavil:

Everything išče samo po NTFS, ključek pa je verjetno FAT32.

V takih primerih za iskanje uporabljam FAR Manager, iščem s kombinacijo tipk Alt-F7
http://www.farmanager.com/download.php?...

Če ne najdeš, poizkusi z EASEUS Recovery ...
http://www.easeus.com/datarecoverywizar...

Ej ... zaslužiš si birce ali dve. Datoteke sem našla! Mislim, pritisk pa tudi na 300. Sem se že videla celo noč delat.

Hvala za vse predloge, sedaj grem samo pogledat, če so vsi. Mater, prekleta mašinerija :)

5er--> ::

Mater, prekleti uporabniki brez backupa ;)

Qcube ::

Najhitreje je najti zadnje spremenjene datoteke tako, da greš na usb, v iskanje vpišeš *.* in razvrstiš datoteke po datumu spremembe. Če to ne deluje poskusi recovery s programom Recuva, ki je zastonj in preverjeno deluje čisto ok s FAT usb ključki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

DV_cam ::

Če je bila zbrisana po pomoti ali kakorkoli uporabi program Undelete. Verjetnost da se najde datoteka je odvisna od tega koliko stvari se je od časa izbrisa shranilo na novo na disk oz. če se je kaj prepisalo čez zbrisano lokacijo datoteke na disku.
DV_cam

Duhec ::

modicr je izjavil:

Hm, a je res pametno delat ScanDisk/repair ?

Sicer je zadeva rešena, očitno je pomotoma izbrisala datoteko/mapo.
Scandisk pa ne bi bilo nič neumno narediti. Prej nasprotno.
Folk iztika usb ključke brez procedure varnega odstranjevanja in velikokrat se tako lahko poškodujejo tako datoteke kot boot/fat-part. tabela/datotečni sistem s podatki vred.
Posledica je, da se določene datoteke ne odpirajo, javlja napačen format datoteke, stanje zasedenosti/prosto se ne ujema z dejanskih stanjem, kopiranje javlja premalo prostora na mediju itd.
Scandisk/Chkdsk ti vse to spravi v red, popravi cross-linked file, eof itd., pač na grob način in smeti spravi v Found.000 mapo s podsmetmi v obliki fajlov File0001.chk itd.
V njenem primeru bi morebitne .chk smeti komot odprla z Wordom (Open With...) in videla, če je to to.
Jeba je v primeru, če rešuješ kaj drugega kot .doc, .exe ..., ker ne veš original imen datotek. Za .jpg, .mp3 še ni tak problem, problem so exe in dll datoteke, ker ne veš njihovih točnih imen.
V teh primerih uporabim program CHK-Mate, pregled traja kar nekaj časa, da premelje vse .chk. Pač data recovery.

PacificBlue ::

Folk iztika usb ključke brez procedure varnega odstranjevanja in velikokrat se tako lahko poškodujejo tako datoteke kot boot/fat-part. tabela/datotečni sistem s podatki vred.


A se ne to dogaja samo v starejsih verzijah windowsov, v Win 7 pa ni več tega problema?

Se mi zdi, da sem bral o tem enkrat na slotechu.

noraguta ::

eh nikjer ni problema če se vsaj počaka , da se stvar do konca shrani.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PacificBlue ::

kr verjamem, ker jaz se nisem imel kdaj takega primera:)

Duhec ::

Če bi bilo to res bi Win7 potem ne imeli več "Safetly Remove HW and Eject media". :)
Seveda lahko iztakneš USB ključek brez "Safetly Remove HW..." , če imaš nastavljen Removal Policy na "Quick removal".
Če imaš na "Better performance" moraš odstranjevati preko "Safetly Remove HW...", ampak, hej, kateri uporabnik pa to preveri v Device Managerju/Policy usb ključka, če je res to po defaultu tudi setirano, čeprav bi moralo biti. :)

energetik ::

Problem je samo v uporabnikih, ki 14-dnevnega dela vsaj dnevno ne bekapirajo. Glede na to da obstaja N-možnosti, neketere enostavne kot pasulj. Nemestiš Dropbox in vsake par ur vržeš kopijo v tisto mapo. Oziroma če delaš na ključku vsak vržeš fajl še na HDD. Res ne razumem folka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678087 (6644) ngc2392
»

težave z rtf datoteko

Oddelek: Pomoč in nasveti
71092 (920) harvey
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111186 (10156) Jerry000
»

Poskodovana word datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
141787 (1460) fosil
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232450 (1998) 69charger

Več podobnih tem