» »

izmenični v enosmerni tok

izmenični v enosmerni tok

davkok ::

Kako bi js lahko pretvoru 12v strom do avtomatika izmenični v 12v enosmerni??


hvala za odgovore?

Azrael ::

Nekaj podobnega smo že imeli, mogoče pride prav, Klik!
Nekoč je bil Slo-tech.

davkok ::

Hvala za link sam tuki je se akumulator umes js bi vezu direkt na strom sm ze probu sam mi skoz na zvconku brr brr brr brrrr (ce dam gas:D )in mi je en frend reku da morm pretvor izmenični tok v enosmernega tko da js nebi meu akumolatorja ampak sam vezje taksno

bi mel na frcku pod sedezem in pol bi laufu na stant gasu in bi bla pol muska drgac to porablja max 8.9v(gor pise 12.5v)in 24mA zmerjeno8-O 8-O

zdj ce bi mi lah sam povedal ker/e elment/e morm dat umes pa kje se jih la dobi da bo to men laufal:D :D


Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Je ojačevalec "sposojen" iz PC zvočnikov?

Glede na (ne)kvaliteto teh naprav zelo dvomim, da boš dobil uporaben zvok na mopedu, moped namreč proizvaja ogromno motenj, ki se bodo jasno in glasno slišale v zvočnikih.

Lahko poskusiš, vendar ne verjamem, da boš zadovoljen.

Za usmernik lahko uporabiš eno od rešitev, ki sem jo navedel v temi, na katero sem dal link, namesto akumulatorja pa za stabilizacijo tako usmerjene napetosti uporabi regulator 7809 s pripadajočimi kondenzatorji.
Nekoč je bil Slo-tech.

davkok ::

a mi lah sam se poves kere kondenzatorje rabm ce mi lah oznake nastejs pa kko to pol zvezat:D

ja je "sposojen" iz PC zvočnikov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davkok ()

Azrael ::

Zveži tako:
Nekoč je bil Slo-tech.

davkok ::

Nisi resn kje bom js to naredu no ulgvnm js sm dons pretvoru to z enim vezjem k je biu zravn zvocnikou
pol pol sm biu vs heppy da sm skuru ponesrec(kratk stik) zdj me pa zanima ce ma gdo kksn ojacevalc tak prblizn kokr je na sliki za 12v? '''

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DC-AC pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
176720 (5234) cegu
»

Problem z generatorjem

Oddelek: Loža
312386 (1707) Highlag
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383855 (3196) korenje_ver2
»

ali je mozno priklopiti wofer za avto na komp?

Oddelek: Zvok in slika
7898 (778) Dr_M
»

Akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264638 (4281) Kleto

Več podobnih tem