» »

Naprava za odganjanje psa

Naprava za odganjanje psa

GaMa87 ::

Lep pozdrav

Mene pa zanima ali bi se dala naredit naprava, to mislim predvsem visoke frekvence, ki bi odganjale psa. Vendar me je malce strah, da ta pes potem nebi uglušel. Katero frekvenco naj izberem in kakšna bi mogla biti jakost. In če imate kak načrt zato. Lahka tud sprogramiram z AVR krmilniku. Itak pomojem če bi mu šlo neki časa na živce, nebi več hodil na naše dvorišče.
Lep pozdrav, GaMa87

David1994 ::

to bi tudi jaz rabil, da bi lovilo vsaj enih 20m pa ce bi se dalo na soncne celice da bi lahko zapicu kar sred vrta da nebi blo treba kabla vlect

Azrael ::

Te igrače niso noben problem, tehnično gledano: piezo zvočnik in oscilator, ki deluje na neki ultrazvočni frekvenci. Vendar so dvorezen meč. Vsak pes se lahko drugače odzove, sploh če je vznemirjen ali se čuti ogroženega. Zato lahko tak pisk situacijo samo temeljito zašuštra, enako kot kriljenje z rokami ali vreščanje in druge slaboumne poteze.

Za šolanje psa, kot mislijo neki vanabe ljubitelji živali, pa itak niso niti pod razno.

Za vrt, priporočam dovolj visoko ograjo, ultrazvok nekatere živali (sploh mrćes) naravnost privlači.

Za zaprte prostore (odganjalci miši in ostalih glodalcev) ali za ruša (odganjalci voluharjev) so ultrazvočni odganjalci v redu, za odprt prosto pa so IMO povsem neprimerni, saj je drugih vplivov preveč.
Nekoč je bil Slo-tech.

David1994 ::

sej najhuje je to da zivimo v vrstin hisi pa ubistvu vrtove locuje ena komajvidna "ograjca" pa se ne mislmo neki zagradit okol pa okol, ce so nasi sosedi zlobni pa spuscajo "psa" vsepovsod da izkopava ven sadike pa sere po gredicah

psa sem dal pa v navednice ker tistemu scenetu praj lahk reces podgana ko pes


razmsljal sem o airsoft robotu da bi prek pcja z webcamom posmnelo ko bi pes prisu razkopavat vrt in mu kako kudlico v rit poslalo... kaj se vam zdi?:D

madviper ::

Sej ne rabiš robota. Bolš da to narediš sam. Manj stroškov, večja natančnost. Pa če maš doma airsoft puško/pištolo ti noben ne more nič. Če maš pa robota, ti pa lahk kdo teži. Mal razmisli tud o pravnih posledicah.

Je pa airsoft varinata velik bolj učinkovita od električnega odganjalca, ki je v večini primerov poplnoma neupraben, če ne celo škodljiv.

P.S.: Ne zagovarjam mučenja živali, da me ne bo kdo napadal!
I'd like to do something crazy!

VolkD ::

Če bi vi videli, kaj moja mačka dela s psi, bi jo takoj hoteli za vsaj en teden na posodo:D :D

Drugače pa se to reši najbolje po diplomatski poti. Predlagam sledeče:

Vzami pripravo za škropljenje s strupi. Natoči vanjo vodo in v njej raztopi "strupeno" rumeno tempera barvo. S tem pošpricaj po vrtu. Predvsem tam, kjer sosed lahko opazi. Nato pa se naredi "groooznega prijatelja" in obvesti soseda, da bi bilo dobro če psa zadržuje proč od tvojega vrta, saj bi bilo res škoda , da tako lepa žival pogine :D .
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Trololololo1 ::

Še en glas za airsoft. Priporočam, kakšno puško na prepon, da ni premočno. Pametno je tudi kakšna zračna puška, vendar so nekatere premočne in psu prebijejo kožo.

Timmah ::

Sposodi si od prijatelja kasnega nemskega ovcarja ali drugo veliko pasmo psa ga privezi na vrtu in pocakaj da naredi podganjo pasteto >:D
lahko pa povabis na pir VolkD-ja in naj prinese na obisk svojo macko. :D
donde esta francesca

Trololololo1 ::

Če ma sosed kakšno psičko, bo pomagal tud, če si sposodiš kakiga mešanca da jo nategne. :D :D :D

Timmah ::

nene pol bo kuzla se vec hodila na vrt k bo hotla se >:D
donde esta francesca

Trololololo1 ::

Kuzla bo še hotla, sam lastnikne bo več pstil pa jo bo skril v garažo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti voluharja

Oddelek: Loža
4812623 (8251) sitriani
»

Sranje psov po dvorišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132265 (27366) Pšenični
»

Sosedov lajajoči pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111846 (10401) VidKo
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556560 (5893) BigWhale
»

MTB in malo manj prijazne živali

Oddelek: Loža
171460 (1170) Mercier

Več podobnih tem