» »

Kateri soliden UPS

Kateri soliden UPS

Ovchka ::

V četrtek dobim nov PC, ker se pa že od malega spomnim, da je pri nas dostikrat zmanjkalo elektrike za kakšno sekundo, bi bilo nujno kupiti še UPS. Trenutno mi moj stari računalnik poganja Mustek 600VA, ki pa že pravi, da bi šel v pokoj, saj ne zdrži mojega starega računalnika pokonci niti pol minute :|
Skratka, rabim zanesljiv UPS, ki bo zdržal pokonci novi računalnik, ki pa ima 500W napajalnik. Je pa tako, da cena naj ne bi presegla 150€.. Prosim za nasvet katerega kupiti.
Hvala!

il ::

Lahko nabaviš ugodno 1000VA UPS, verjetno pa je OK tudi, če samo kupiš nov akumulator za svoj stari UPS.

M-XXXX ::

Kolikor si rekel da elektrike zmankuje samo po 1s je tole rešitev zate- Belkin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Snegec ::

Osebno sem proti nabavi prenapetostne vtičnice, ker mi je tak zmanjk "1s ali manj" že skuril ploščo navkljub protinapetostni vtičnici. Pri zmanjku elektrike ne gre za "tokovni špico" ampak za goli padec na 0 in potem spet na full.

UPS definitivno, lahko imaš pravzaprav onega 600V, dovolj je da ti poreže tokovne špice in ne izklaplja računalnika ko zmanjka elektrike za minuto ali dve (itak ga potem avtomatsko sam ugasne ko gre baterija h koncu),.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Ovchka ::

Enako. Imam prenapetostno vticnico pa proti temu ni nic pomagala. Mi je tudi skurilo ze eno plosco, prav tako moji sestri, kjer je enaka situacija. Skratka, UPS mora bit, definitivno. Glede na to, da imam pa to high-end racunalnik, bi pa imela res kaksnega zanesljivega. Tole, kar imam zdaj je bila poceni resitev, ampak ne dovolj dobra, ker ne opravlja svoje osnovne funkcije: varno ugasniti racunalnik preden zmanjka baterije. Ze dam rajsi tudi kaj vec denarja, ce bo res dobro in stabilno. Kaj pa APC?
Qapla' Balth je'

jype ::

Hja, odvisno, koliko časa potrebuješ. Za eno mašino je 600VA povsem dovolj.

Jaz sem po dragi lekciji kar kupil 2200VA UPS za tisoč ojro in mi ni žal. Zdaj napaja vso elektroniko, feršterkerijo in ostalo občutljivo šaro v celi bajti in zdrži brez elektrike dobre pol ure, če ravno kdo ne printa na laserca ali gleda film na projektor. Če te skrbijo samo špice, ki jih dela elektro, ni tako hudo, če pa živiš na kraju, kjer so atmosferske razelektritve pogoste in intenzivne, je pa fino imet vso zaščito, ki se jo da za neko razumno vsoto kupiti.

Sam imam APC, drugje uporabljam tudi MGE, Adsl modeme in isdn napravce mi napaja pa poceni tripplite (80 ojro), ker ravno skozi telekomovo napeljavo najpogosteje vseka prenapetostni sunek in jih zdaj nimam direktno zvezanih z ostalimi napravami..

Ovchka ::

Imela bom priklopljeno mašino s 500W napajalnikom in dva LCD monitorja (17" NEC + 20" WideScreen NEC).
Qapla' Balth je'

Quikee ::

Moj APC Back 650VA kaže za moj računalnik z 480W napajalnikom in LCD Samsung 970p okoli 40% obremenitve, s tem, da monitor doda le okoli 5% obremenitve ko je prižgan.

jype ::

LCD monitorji požrejo zelo malo elektrike. Po moje je 800VA UPS več kot dovolj, tudi 650 bo brez težav zdržal "sunke in luknje", ampak če hočeš imet udobno količino časa vse shranit in ugasnit računalnik, ko zmanjka elektrike, priporočam vsaj 1000VA.

nonenone ::

jaz imam Trust-ov in kar dobro služi, lp

Ovchka ::

Evo, sem kupila APC Back-UPS 800 in mi je zelo všeč. Za moj PC in dva monitorja kaže obremenitev okrog 50%, kar se mi zdi čisto solidno 8-)

Sem imela pa eno neljubo izkušnjo v soboto, a ne vem ali je bil kriv UPS ali je bila kakšna napaka na monitorju. Skratka, ko sem prižgala UPS, se je kmalu slišala vrsta dokaj glasnih pokov, za katere pa nisem vedela od kod prihajajo. UPS je bil normalno prižhan brez kakšne lučke, ki bi nakazovala nepravilno delovanje, lučka v računalniku je normalno svetila in tudi računalnik se je normalno prižgal, stari lcd je normalno delal, novi pa se mi sploh ni hotel več prižgat. Je možno, da bi bila na UPSu kakšna napaka, ki bi povzročila, da bi samo ena zadeva šla k vragu?
Sicer pa je monitor tako ali tako v garanciji, samo mi je bedno, da moram zdaj na novem računalniku delat v majhni resoluciji, vedno bo pa prisoten strah, da je bila neka prenapetost z UPSa in da bi se to znalo še ponovit :'(

link_up ::

hmm..glasni poki v upsu niso kul. Ce gre za selftest vcasih malce popoka...ampak ne tako glasno, kot ce odnese varovalko pri 220V :)

poglej, ce je kaj zasmojen na vezju.
predvidevam, da si monitor preizkusila preklopit na drug port upsa ali samostojno :)
In and Out

Ovchka ::

Ravno to ne vem, ali je počilo v UPSu ali v monitorju. V trenutku, ko sem ga vklopila, sem se že napotila proti vratom, ko je zapokalo. Monitor sem jasno probala dat še na druge porte v UPSu in tudi samostojno priklopit v vtičnico, ampak se ne odziva. Upam, da je so poki izvirali iz monitorja. Bom pa preverila UPS, če ma slučajno kakšne čudne reči na kontaktih. Poki pa so bili tako glasni, da sem že gledala kje gori za menoj 8-O ..pa na srečo ni :)) ..samo slaba sreča to.

link_up ::

pa upsa ne odpirat in pretipavat brez potrebnega predznanja! stvar zna biti zelo nevarna :)

ps: upam, da je monitor fuc in da ga bojo menjali ;)
In and Out

Ovchka ::

Ne, ne, UPSa ne bi odpirala. Lahko edino pogledam, ce je kontakt pri bateriji kaj fouš, ker je tako ali tako odstranljiva. Ce je bil pa UPS kriv, se bo pa še pokazalo, v tem primeru ga pa takoj menjam za drugega.

Monitor pa je bil na prvi pogled fuč. Na servisu so reki, da ga bodo probali rešiti, če bo pa breuzpno, pa dobim novega. Samo potem bom spet morala gledat, če je kje kakšna mrtva pika, ker sem nanje alergična :D

ender ::

Verjetno je crknil monitor, in glede na to, da ostale naprave na UPSju še vedno delujejo, tudi UPS ni bil nič kriv.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Snegec ::

Samo potem bom spet morala gledat, če je kje kakšna mrtva pika, ker sem nanje alergična


Kupuj monitorje brez mrtvih pik.

Načeloma so pa APC UPSi preverjeno stestirani s strani proizvajalca..
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Ovchka ::

Sem ze dobila nazaj monitor s servisa. Napajalnik je šel in so ga zamenjali. Za UPS sem dobila odgovor z APCja (zelo hitro, moram dodati), kjer so vse lepo razložili, da res ni bil on kriv, na servisu od monitorja so mi pa tudi povedali, da se pač zgodi in je nemogoče, da bi to storil UPS.

Drugače pa, kar se tiče monitorjev brez mrtvih pik. Kupujem take, a sem tak paranoik glede mrtvih pik, da enostavno vsakič težim, da se razpakira in sama preverim. :8)
Qapla' Balth je'

jperc21 ::

Glede na tako ceno si poglej tega

link

Ni drag , pa tud dobre ocene ima.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Snegec ::

Me veseli, da si rešila problem.. oz.. da so ti ga uspešno rešili.

Kupujem take, a sem tak paranoik glede mrtvih pik, da enostavno vsakič težim, da se razpakira in sama preverim.


Prosim za slikovno gradivo tvoje osebe, da ti naslednjič namerno prodam monitor z mrtvo piko .-P
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Ovchka ::

Prosim za slikovno gradivo tvoje osebe, da ti naslednjič namerno prodam monitor z mrtvo piko .-P

Hehe, mislim, da ti to ne bo uspelo :P Fant in sestra sta, ko sem sla z njima kupovat monitor, rekla, da sem ju cisto presenetila, saj si nista mogla misliti, da sem lahko tako grozna 8-O Tough customer. Saj se vedno potem pocutim kot najvecji grdec..

No, skratka, vsi moji problemi reseni. Hvala :8)
Qapla' Balth je'

MEDENA ::

zanimivo da POWERCOM nihče ne omenja.

Snegec ::

zanimivo da POWERCOM nihče ne omenja.


Če gledamo Black Knight serijo - 800VA - je to sranje, ki ga ne priporočam nikomur.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

MEDENA ::

zakaj že?

ender ::

POWERCOMa ne poznam, vem pa da smo imeli probleme z nekaj kitajskimi UPSji (nazadnje z EverPower - trije UPSji odleteli ob prvem izpadu elektrike, dva tik po preteku garancijske dobe).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

link_up ::

powerbox je pravi ups ;)
In and Out

jurre ::

tudi sam kupujem UPS. Zanima me, ce se splaca kupiti se podaljsek npr. tole tole? V cem je razlika med navadnim podaljskom? Rabim namrec za priklop se enega racunalnika v sosednji sobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Snegec ::

Navadni podaljšek nima vtičnice, ki paše v ženski 3-polni del na zadnji strani UPS-a (kontra oni vtilčnici ki je na zadnji strani napajalnika).

Edit: Pozabil opozoriti, da z dodatnimi vtičnicami lahko priklopiš več naprav, temu primeru pa se poveča tudi obremenitev same UPS naprave.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

jurre ::

aja, seveda sem pozabil na te vticnice:8) Zdaj pa drug problem, edini podaljsek, ki ga najdem je ta na mimovrste, ki ima samo 2m kabla, jaz bi ga rabil ene 5m. Ima kdo kaksno idejo kje to dobit? V Trzinu je ena firma, kjer prodajajo tudi te UPSe, ki sem ga sedaj kupil na mimovrste, vendar imajo prodajo samo za podjetja. Je potem vseeno, ce kupim kabel, ki pase v ups in navaden podaljsek, ter sam zamenjam kabel?

Vesoljc ::

kakega pa priporocate za napajanje dsl modema in podobne low power sare? bi pa bilo fajn da ima zascicen mrezni prikljucek
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Snegec ::

@Medena:
zakaj že?


Tiste s katerimi sem imel jaz opravka (pa naj povem, da v svojem delovnem okolju ponavadi nimam opravka z brezhibno delujočimi napravami), so bili vewy vewy stwange. Aka.. nihanje izhodne napetosti beyond normal, DOA in taki k so mel baterijo total v pm (kljub 24urnemu polnenju brez obremenitve, se je UPS sesedel ko sem priklopil "samo" kabel za priklop računalnika/multifunkcijsko napravo)..
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

link_up ::

mhm...se strinjam :) Tu se posebej izstopanjo line-interaktivni upsi :) on-line upsi so precej boljsi....je pa res da je fajn pogledat dejanski izhodni sinus, da se vidi kako bo to vplivalo na napravo...vcasih je nihanje hujse od tistega direkt na el. napeljavi :)
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027060 (8471) Vuli
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628147 (12429) ender
»

UPS-neprekinjeno napajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809065 (6326) ender
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122713 (2693) ender
»

UPS - brezprekinitveno napajanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
232946 (2366) MTm2H37rqt7B

Več podobnih tem