» »

Windows Server Longhorn Beta 3 je tu

1
2
3

Poldi112 ::

Pa apache pač prepušča izbiro tebi. Če se hočeš samo igrati z njim doma, ti tega ne preprečuje.

Tisto z večino win serverjev je pa res smešno. A bomo dobili kakšen link ti to potrjuje?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

'FireSTORM' ::

ja so ločene
DISTRIBUCIJE (software paketi)
ne pa LINUX
LINUX je EN in EDINI
in se uporablja tako enak linux za desktop tako kot za server
medtem ko pri windowsih ni tako...
za XP se uporablja ena različica NT Kernela
za Visto druga
za Server 2008 tretja
in ni mogoče namestiti novega
medtem ko na linuxu lahko skompajlam magari linux-0.1(linusov kernel)
katero različico pa potem uporabljaš za server je pa čist tvoja stvar

zakaj bi moral apache laufat na windowsih
naj pomislim...
morda zato ker mikrosoft hoče žemat ljudi na vseh področjih
in apache ljudem ponuja brezplačno alternativo ki je enaka ali celo boljša
da nekomu ki hoče zgolj eksperimentirat z web serverji ni treba metati ven tone denarja za en bogi web serv SW

še vedno ne vidim kje sem specifično napisal
DX10 JE DEL LONGHORNA
niti nikjer nisem napisal da je
DX10 DEL VISTE
pa veš zakaj? ker nevem in me ne BRIGA
vem samo da ga nebo možno namestit na starejše sisteme

aja pa nekdo je omenil da eni programi laufajo čist lepo na XP na Visti pa ne
kaj takega?
na visti še tričetrt stvari ne laufa
ampak veš kaj? mikrosoft se bo "potrudil" in omogočil laufanje takih programov na visti
se bodo morda potrudili in omogočili DX10 na XP?
seveda...tako kot so DX9 na starejših verzijah od XPja(98,Me...)

Edit: še vedno me zanima teh 15%
prečesal sem že kar nekaj gugla in ne najdem nič o teh 15 procentih... :(
edit2: oglej si Revolution OS(najdeš na video.google.com)
tam nekje je govora o Apache web serverju
in en zanimiv podatek, delež strežnikov v svetu:
Windows nekje okrog 50-60
drugi je Linux nekje med 30 in 40 procentov
kaj ostane so pa ostali sistemi
morda sem se zmotil v številkah, je že nekaj časa minilo odkar sem to gledal
in res je da je to iz leta 2000, ampak vseeno ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Matevžk ::

Da se še jaz vmešam v vročo off-topic razpravo.
Me veseli, da je Mirkosoft prišel do razsvetlitve in bo strežnikom odstranil grafično lupino. Pri tem je smešno le to, da je to naredil 20 let prepozno. Pred 20 leti je to namreč imelo VELIK smisel. Zdaj grafična lupina zavzema relativno ZELO malo sistemskih resursov in niti ni več tako moteča :D. Zato tudi prijazne Linux strežniške distribucije že vključujejo (kot privzeto nameščeno) grafično lupino (čeprav je morda ne poženejo, kadar je uporabnik ne potrebuje).
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

oz. če imaš dovolj "dobro" distribucijo ki ti ponudi da si od A do Ž posnemeš kar hočeš, pa če bo potem sistem bootal ali ne
ampak kaj ti bo GUI na serverju?
nastaviš vse kot se šika na konzoli in potem imaš razne programčke
kot so npr. KMySQLAdmin z katerim potem nadaljno lahko nastavljaš baze v MySQL itd

in prosim ne govorit da grafičen prenos po netu ne požre preveč resursov...
Those penguins.... They sure aint normal....

Matevžk ::

Firestorm, s sedanjimi linijami in dobrimi starimi protokoli (X) ali dobrimi novimi protokoli (RDC) res redko prenos grafike dela težave. (OK, bil sem zelo vesel, da sem lahko preko GPRS zelo poceni administriral strežnik, ker do interneta takrat v študentski sobi še nisem mogel priti. Ampak to so redki primeri.)

Seveda vsaka normalna distribucija omogoča, da si namestiš marsikaj in nastaviš, da se ti zažene ob zagonu ali ne. Pravzraprav, tudi če ti distribucija tega ne omogoča, lahko narediš ročno (s prevajanjem izvorne kode in ročno konfiguracijo). Ampak govoril sem o privzetem nastavitvu (vstaviš ploščo in klikaš next).
lp, Matevžk

Matevžk ::

Aja, seveda je dobro tudi, da lahko strežnik poganja in oddaljeno prikazuje grafične aplikacije, brez da bi lokalno poganjal grafični strežnik. Predvidevam in pričakujem, da bo novi MS-jev strežnik s pomočjo TS podpiral tudi to (na zahodu spet nič novega, ampak za MS pa bo:)) ...
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

maš prav...
server je na hitri liniji(ponavadi, razen če je test/learn/home server)
jaz sem pa do zdaj urejal samo navadnim smrtnikom z 1Mbit linijo ali pa še to ne :)

glede servisov še pa res nisem našel distribucije ki nebi omogočala izbiranje kaj se bo zagnalo ob bootu in kaj ne
vsaka linux distribucija ima init skripte
le da imajo eni BSD init skripte
drugi pa SystemV init skripte

ampak govorim o nameščanju teh servisev in raznih orodij
ko že ob inštalaciji izbereš to bom mel, tega pa ne
razen(kot sem slišal) ubuntu in suse server configuration ti kar vsilita te in te pakete boš mel za server in pika, ok saj verjetno jih potem lahko odstraniš...(thats why I love Slackware, izjemna fleksibilnost in prilagodljivost že ob namestitvi)

kar me še izredno navdušuje da izbiram linux čez windows je kopiranje sistema...
iz računalnika na računalnik
BootLoader namesto na MBR dam direktno na root particijo
tej particiji dodelim boot flag
namestim sistem
in potem, če se morda odločim za večji disk
enostavno celotno vsebino diska skopiram na nov disk
in samo dodelim še root particiji boot flag
in sistem je pripravljen na (first) boot
kar mi z windowsi ni uspelo(ok vložil sem 5 min dela potem po kopiranju)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Windows 2008 je navaden copy iz DVD-ja. Torej hitrejši imaš DVD, hitreje je sistem na disku. In pri coru, ti laufa mini setup, kjer določiš kaj hočes namestiti.
In ostalo, rdp sem delal na 56k, liniji, in dela ok.
Prav tako lahko izvajaš preko administrativne konzole na klientu praktično vse, torej, ni potrebe da obstaja nekaj, kar bi dišalo po RDP-ju po grafičnem vmesniku. Prav tako obstaja oddaljeno delo z ps-om, in osalo. Le pravice moraš imeti. In vse se da narediti v PS, kar ti omogoča grafični del, torej grafičnega dela ne rabiš. No prvič imaš delo, da narediš vse skripte ki bi delale v ps.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matevžk ::

Firestorm, mene pa poleg omenjene fleksibilnosti navdušuje tudi cena :) ...
lp, Matevžk

Mr.B ::

Mnogi še niso ugotovili, da s storitvami (vzdrževanje) lahko zaslužiš na linuxu 10x toliko kot pod MS-jem. Pa v obeh, pri licencah ne dobiš ničesar.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Firestorm
ampak govorim o nameščanju teh servisev in raznih orodij
ko že ob inštalaciji izbereš to bom mel, tega pa ne

To imaš sedaj pri windows server 2008 (v obeh primerih core ali core + GUI). Šele ko si sistem postaviš si izbereš kateri servisi in ostalo bo teklo na njem.


Kar se tiče pa viste - vista je bila nekoč longhorn, kasneje p ase je preimenovala v visto, tako kot se je sedaj longhorn server preimenoval v server 2008.

Na žalost še nimam vseh prezentacij iz NTK2007, da bi ti prikazal tabelo, kjer je bilo opisano, da je bilo v letu 2006 do 85% vseh serverjev na MS-u. Takoj ko jih dobim, jih prilimam sem gor. Te slajde je imel na prezentaciji en microsoftovc iz tujine.


GLede kopij particij. Sam imam narejen image diska in to samo skopiram na drug disk in vse skupaj štartam. Vedno deluje.


Aja glede cene - kot študent imaš msdnaa in imaš vse zastonj, tako da je isto sranje ali imaš linux ali pa ms proizvode - oboje je zastonj.

Matevžk ::

@nebivedu: razumem MSDNAA in imam nameščene nekatere MS produkte iz raznih razlogov. Govorim pa konkretno za neko manjšo firmo z nizkimi prihodki (in zato nizkimi vlaganji v IT), v kateri skrbim za informatiko. Lahko bi recimo postavili tudi Windows Server. Administracija bi meni vzela enako ali več časa za isti efekt. Toreeeej :). Ja, imamo pa težave z Windows-Only produkti. Tam se včasih zatakne in porabim več časa, kot bi z Windows serverjem. In to je tudi edina stvar, kjer se mi zatakne.
Včasih sem MS kritiziral zaradi zmogljivosti in stabilnosti njihovih produktov ter cene. Zdaj je kritika glede prvih dveh lastnosti vedno manj upravičena. Cena mi ostane :D. Odprtost je pa naslednje poglavje.
Ampak smo offtopic.
lp, Matevžk

krneki0001 ::

Matevžk,
Sicer malo offtopic, ampak
s petimi firmami imam pogodbo o IT podpori(hardware in software). Ena izmed njih je letos po dolgih letih kupila prvi nov računalnik (pa še to P4 s HT) in samo ena od teh firm ima vse mašine močnejše od P3 in za sistem XP-je, ostali pa so še vedno na celeronih 400 ali 466 z win98 in s serverji P3-1GHz na katerih laufajo win2000. V eni izmed teh firm laufa celeron 400, 256Mb rama in 3Gb disk, na njem pa že od leta 1998 en in isti sistem, ki se nikoli ni sesul - windows 98. 9 let dela ta računalnik brez problemov. Uporabnik na njem dela svoje delo od prvega dne - urejevalnik teksta, urejevalnik preglednic in iz serverja laufa aplikacijo za knjigovodstvo, ter mail in uporaba sodobnih plačilnih inštrumentov(klik, proklik, skb net) ter poročanja preko interneta (DURS, ajpes in ostalo) . Zakaj se mašina še ni sesula, ko so pa windowsi tako nestabilni??? Zato ker je namen tega računalnika delo in ne brskanje in čaranje po sistemu.

Vse te firme imajo dovolj denarja, da bi si privoščili nove mašine in tudi nove sisteme, ampak zakaj, če pa stari delujejo brezhibno. Noben od njihovih delavcev nima časa cel dan brskat po internetu, noben od njih ne piše vicov po mailu in jih ne pošilja skupinam ljudi(spam), vsi delajo na teh mašinah samo delo, ki ga morajo opravit.

offtopic off


V manjših firmah (do 10 ljudi) je dovolj celo win2000 workstation za na serversko mašino. Malo prilagodiš programe in zadeve delujejo normalno.

'FireSTORM' ::

Na žalost še nimam vseh prezentacij iz NTK2007, da bi ti prikazal tabelo, kjer je bilo opisano, da je bilo v letu 2006 do 85% vseh serverjev na MS-u. Takoj ko jih dobim, jih prilimam sem gor. Te slajde je imel na prezentaciji en microsoftovc iz tujine.


mikrošitovcem ne verjamem...
ker je tričetrt stvari njihovih laž...
od kje jim 85% njihovi strežnikov?
gledano samo v njihovi firmi?
ker v redmondu 100% majo nekaj linux serverjev, pa dam glavo vstran
če ne za drugo da vsaj vidijo kako server mora sploh zgledat...
leta 2005 kot sem ti kazal prej chart so bili skoraj skupaj
čez dve leti pa naenkrat za linux takšen padec in windows skok v višave...
yeah...right...
čudno, ker od 2005 do 2007 ni bilo nič novega z mikrosofta, potem je prišel skin za XP(Vista)
Linux je pa stalno v razvoju, skoraj vsak dan se izda nov kernel(2.6.x)

daj, že na začetku mikrosofta je bill lagal IBMu da ima DOS da je sklenil z njimi pogodbo DOSa pa sploh ni mel ga je potem kupil od enega ko še pa sploh ni vedel če mu bo tip hotel prodat...

To imaš sedaj pri windows server 2008 (v obeh primerih core ali core + GUI). Šele ko si sistem postaviš si izbereš kateri servisi in ostalo bo teklo na njem.


Saj pravim, dolgo so rabili da so skapirali da je bolje če pustijo kakšno odločitev uporabniku ne pa da naredijo vse po svoje, kot ponavadi.
RMS je dobro rekel, IBM in Microsoft nočeta da bi imeli vi nadzor nad vašim računalnikom, ker IBM in Microsoft hočeta imeti nadzor nad vašim računalnikom.
Škoda da ne najdem več tega quota na wikiju, morda se večer potrudim če bo čas.
Those penguins.... They sure aint normal....

SmeskoSnezak ::

čudno, ker od 2005 do 2007 ni bilo nič novega z mikrosofta, potem je prišel skin za XP(Vista)

To pove vse o tvojem znanju WIndowsov. Od tu dalje sploh nima več smisla brati tvoje prispevke!!
@ Pusti soncu v srce... @

Mr.B ::

To je nekako tako, ko so ljudje paranoični, za Windows update. On mi gleda vse kar delam na sistemu, ja seveda...

Linux boom se razglaša vsako leto, pa od tega ni ničesar. Razen da postaja linux vedno bolj podoben Windowsem. Na novih distribucijah, bolj težko delaš na kakšnem starem HW-ju, ….
Če hočeš zaslužiti pri storitvah, poizkusiš porivati Linux, drugače pa MS.
Za domača podjetja desetih uporabnikov, lahko uporabiš navaden XP ali 2000 kot strežnik.
Naslednji korak je SBS, ostalo pa naprej….Cena temu primerno raste.
Z večanjem funkcionalnosti, raste tudi cena storitev za linux je potrebno vse nastaviti, pri MS-ju, je večina out of the box.
Za nek file/print Server je linux enostaven, nek osnovni mail tudi. Da bi pa integriral nekaj tipa DFS, exchange itd, pa se boš konkretno namučil pod linuxom…No ampak to boš dobro zaračunal pod linuxom seveda. Zato pa v majhnih garažnih podjetjih ne vidiš linuxa…

In Server 2008, ravno da opcijo, za tiste ki radi tipkajo ter skriptajo in avtomatizirajo, ter konfigurirajo ter opcijo grafičnega dela, za enostavni klik nečesa.
Kot pa sem že rekel, če rabiš grafični front end, ne rabiš imeti nameščenega grafičnega dela na strežniku….

PS : Vista ni nek novi grafični vmesnik XP-jev. To trdijo tisti, ki niso nič, kaj globlje, pod pokrovom pogledali. Zato pa imajo malo težav, razni psici Malware, adware itd
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Matevžk ::

Ne vem, no. Kot študent sem administrator v nekaj manjših firmah. "Garažnih". In rabijo enostaven file, print, web, mail in še kaj server. Vse na enostavnem nivoju, to je res. Pa še kakšen hek lahko vmes dodaš (kot je printer, ki ti na e-mail vrne PDF datoteko, pri čemer se dokument lahko prej še obdela itd.). In jih je moja administracija veliko ceneje prišla, kot bi jih prišel Windows Server + moja administracija.
Če boš pa iskal drago firmo za administracijo IT, jo boš pa našel tako za MS kot za Linux ...
lp, Matevžk

kopernik ::

Mah, tudi mail ni nujno microsoftova domena. A mislite, da ima Siol svoje uporabnike na Microsoftovem mailu ? Malo morgen.

Kakorkoli, precej server roomov sem že videl, pri nas in v tujini, in lahko rečem, da je Microsoft tam nekje pri 5% vseh rackov. Govorim o velikih podjetjih, ne majhnih.

EDIT: no, recimo, da je 5% pretiravanje iz moje strani :-), ampak čez 15% pa mislim, da Microsoft ne seže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Mr.B ::

Zelo enostavno pri Ms-ju:
File server - out of the box
Print server - out of the box
Simple Mail server - out of the box

Centralno upravljanje nad vsem, se moraš malo poigrati: nameščanje aplikacij, file server resour manager + politika, print server manager, GPO

PDF pretvornik, in priter je pa res težko namestiti, centralno, in lokalno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Če hočeš imeti nekaj centraliziranega, imaš na voljo ali Ms, ali pa Zenworkse. Problem, je pa v tem, da potem rata nekaj adminov preveč, ali pa morajo začeti kaj razvijati, ….
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

'FireSTORM' ::

Na novih distribucijah, bolj težko delaš na kakšnem starem HW-ju, ….

od kod za vraga ti pa ta ideja?
se ti vidi da nikoli nisi pogledal še kernela od bližje...
kernel se samo nadgrajuje in veča
to pomeni da se podpora za starejše hardware-e ohranja...
v kernelu še vedno imaš gonilnike iz linusove prve verzije kernela

če ni Vista kot en skin kaj pa potem je?
ok med 2005 in 2007 so naredili nekaj...oz. so delali kar 5 let ta skin...
če ni skin
pa mi povej kaj takšnega ima vista da bom rekel WOA! MUST HAVE!
in bom še danes šel v trgovino in nabavil licencno...in seveda nekaj takega kar XP ni imel
Aero? mam Beryl thank you...

linux samo za osnovni mail server
roflol...
izjava dneva...
web server je znan da lepše laufa na Linux kot Windows
Sploh Apache

please...
Linux EATS all, thats why the penguin is fat
Those penguins.... They sure aint normal....

Mavrik ::

Bi ti že zaboga se naučil normalno pisati in bi nehal vsak stavek v svojo vrstico dajati?

Drugače pa... lepo prosim. Povej eno _dobro_ alternativo za Exchange server na linuxu.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

Veš, ko sem si postavil suse 10, sem rabil nekaj časa, da sem dojel, da nisem nič zaj.. , ker mi sedaj dela zelo počasi, nekako tako kot prehod med XP na Visto danes.

Must have pri visti : Varnost. Trenutno imam krepko čez sto slidov, o vista varnosti, .... Pa sem osredotočen zgolj na primerjavo XP proti Visti…..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Alternativa Exchange : skoraj GroupWise, ampak skoraj. Še problem je alternativa za Outlook.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

'FireSTORM' ::

Bi ti že zaboga se naučil normalno pisati in bi nehal vsak stavek v svojo vrstico dajati?

T
a
k
o

j
e

b
o
l
j
š
e
?

Varnost, če je tako super kot na XP potem je to joke...
sicer pa, XP in Vista sta namenjena z Desktop, kaj mi bo potem varnost v sistemu če sem za routerjem z porti zaprtimi gor in dol?
Ali misliš virus varnost?
Thanks, I'm Virus-Free

No pa gremo nazaj k serverjem.
Zakaj bi sploh želel imeti exchange?
Za koledarčke, kontakte in te bedarije ki mi jih že vsak sistem ponuja sam po sebi.
Namesto POP pa uporabim IMAP protokol...

these needs must be balanced against other requirements such as security and cost.

-sendmail
-postfix
-qmail
-...
you name it, all free
Those penguins.... They sure aint normal....

MrStein ::

Moj pa je dolg 19,5 cm !!!

(kje so moderatorji, ko jih rabiš ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

'FireSTORM' ::

no lepo da si obdarjen, ampak mislim da si zgrešil forum za te stvari...
maš prav, kje so moderatorji da bi brisali take prispevke o dolgih/kratkih udih...
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Dej no, dokler delaš za lokalna domača podjetja, potem res ne rabiš ničesar več kot imap. Če ni dovolj tudi siol smtp/pop. Ko boš imel recimo 100+ in več uporabnikov, boš hitro uvidel, da samo smtp/pop ne zadosti nobene potrebe… Razen, če delaš za kakšne majhne samo-iznajdljive podjetnike, ki bi računalnik imel zgolj zato, ker rabi uradno imeti blagajno, potem kar. Taka družinska podjetja, se tako resni linux-saši , kot MS-jevci poserjejo….

Kar se tiče Vista varnosti VS Linux Desktop, je pa hec v tem, da so ugotovili, da kernel oziroma kompletni sistem, prevzeti, itd. Tako da sedaj vsi napadi usmerjajo na user mode, viruse, eksplojete, itd. Ja glejga vraga, to je direktna brca argumentu linux mojstrov, da uporabnik ne more ničesar narediti kot root. Do sedaj ni bilo potrebe, sedaj bodo univerzalni.

Prav tako so zanimivi koncepti root kitov, tipa virtualizacije OS- a, ki je neodvisna od OS-a, ampak samo od procesorja…

Firestorm, ko boš nekega dne začel delati ali imeti projekt za kakšno resno podjetje, boš zelo klel, zakaj nisem več računal. Takrat te realnost malo po glavi obrne. V štartu si zaradi cene licenc pri linuxu, zelo v +, ko pa čez dve leti potegneš računico, potem te pa zadane.
Nikjer pa nisi razmislil QOS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JamesBond ::

Mr. B, zakaj misliš, da je tako? Saj jaz tudi opažam, da se za manj uporabnikov uporabljajo ponavadi kake linux zadeve (imap, samba) za večje firme pa MS-jevi sistemi. Zanima me, kaj je tisto, kar naredi razliko, da se npr. IMAP ne more kosati z Exchange-om, ko je v igri veliko uporabnikov (pa pustimo zdaj sharane koledarje, lepši interface etc., ker se da to za linux tudi porihtati nekako, če je volja)? Ker po mojih izkušnjah bi se dalo tudi večje firme streči z linuxom, ampak očitno je neka fora..

Mr.B ::

Si sam povedal, da ne razumeš. Skupne kolendarje, in mitting place, rezervacije prostorov, itd, ravno to rabijo večja podjetja. Če imaš majhno podjetje, se zelo hitro odločijo kje je sestanek, rezervirajo ljudi. Ko pa imaš oddelke, ki so večji kot eno domače podjetje, so stvari bolj kompleksne…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JamesBond ::

Sharane koledarje se da porihtati tudi za imap..

Matevžk ::

A ni ravno IMAP temu namenjen?
lp, Matevžk

Mr.B ::

Ok, kateri je torej free produkt, ki bi lahko konkuriral Exchange + Outlook, na corporate segmentu. Torej na segmentu recimo za slovenske razmere 50+ uporabnikov.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jan01 ::

Novell evolution ?

Mr.B ::

Potem nebi bilo potrebe po groupwisu, ki je tudi novell.
Je pa dobra alternativa, manjka le integracija....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JamesBond ::

Ja z enim produktom ne gre, rabiš par ločenih stvari + plugine ponavadi. Ampak se da. Vprašanje, če je vredno truda. Kaj se web interface-a tiče vem z glave, da se da z (UW) imapom, squiremaillom z outlook skinom + pluginom za šerane koledarje in še kaj narediti kul zadevo. Maš tudi slovenščino seveda. Kar se pa lokalnega klienta tiče pa bom malo pogledal še.

Edit: Ops, sem pozabil klikniti na pošlji pred ene pol ure, pa malo čudno zgleda, ko je že par postov vmes blo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

luli ::

No nekaj linkov za vas!

LINUX ZGUBLJA
Linux v zadnjih 2 letih zgublja, je pa še vedno no1.
Vir : http://news.netcraft.com/archives/2007/...

SAMBA HITREJŠA OD WIN2003


NEPREVERJENO!
Baje je Oracle opazno počasnejši na Linux!
Nekatere različice Apache naj bi delale hitreje na Win kot na Lin platformi!

'FireSTORM' ::

zakaj je tričetrt slovenije na MS "produktih" da se sploh ne spuščam v besedo produkt ko je v igri SW...
ker smo debilen in retardiran narod in si pustimo prazniti žepe na vseh področjih
poglej si malo druge dežele, kjer se vsi več ne pustijo microsoftovim ožemalcem

omenil si da ko si vseskup potegnem skupaj da me kap zadene
bi me...če bi uporabljal microsoft "produkte" na vseh računalnikih ki so v moji lasti...
zdaj pa, licenca me stane 0€
DVD plošček me stane 0.5€
nameščanje in konfiguracija me stane 0€
torej zakaj bi me že kap?
ker sem zapravil 50 centov? oh ne, zdaj grem pa beračit...

IMAP preslab na 100+ users mašinah
sploh ne? laufa izjemno dobro?
če te skrbi kakšna varnost, imaš SSL-IMAP

edit: Luli:
prvi link je novica o web hosting družbah in ne linux vs ms

glede oracle, nebi vedel, uporabljam mySQL
glede apache...100% ni res
par postov nazaj sem rekel da je eden vodilnih mož apache projekta povedal sam da apache najlepše laufa na *NIX platformah saj je bil tam tudi sprogramiran in optimiziran za takšno okolje
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Ti sploh ne razumeš a? A je kdo šinfal delovanje pošte same in apacheja na linuxu? Kaj torej želiš dokazati?

@luli: Ojoj linux izgublja! :D

'FireSTORM' ::

NEPREVERJENO!
Baje je Oracle opazno počasnejši na Linux!
Nekatere različice Apache naj bi delale hitreje na Win kot na Lin platformi!

bond
poglej lulijev post az te tri vrstice...
tukaj omenja da apache laufa bolje na win..
in še Mr.B par postekov nazaj rekel da pri imap pri 100+ user mašinah nastane problem...
Those penguins.... They sure aint normal....

Mr.B ::

?
SMB 2003 R2 pride 450€ + 450€ = skupaj z ddv 1000€ za 10 uporabnikov.

Koliko se komu da narediti nekaj pod linuxu, ki bo bilo podobno SMB-ju za majhno podjetje ?

Kot storitev postavitve, boš zaslužil več. Seveda vzdrževanje zraven ni všteto, ker bo bilo bistveno več problemov.
Tako da ? zakaj bi prišparal 1000€. Realno se ti ne splača. Razen če imaš svoj kader, ki se praska po Jajc....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Firestorm
omenil si da ko si vseskup potegnem skupaj da me kap zadene
bi me...če bi uporabljal microsoft "produkte" na vseh računalnikih ki so v moji lasti...
zdaj pa, licenca me stane 0€
DVD plošček me stane 0.5€
nameščanje in konfiguracija me stane 0€
torej zakaj bi me že kap?
ker sem zapravil 50 centov? oh ne, zdaj grem pa beračit...


Na vseh računalnikih, ki so vg moji lasti laufa ali server 2008 ali vista ali server 2003.
zdaj pa, licenca me stane 0€
DVD plošček me stane 0.0€ - ga ne rabim, si direktno iz msdnaa posnamem ms produkte na računalo ter si poinštaliram zadevo.
nameščanje in konfiguracija me stane 0€
torej zakaj bi me že kap?
ker sem zapravil 00 centov?

oh ne, zdaj mi še beračit ni treba...

Očitno me še 0,5 evra ceneje pridejo MS produkti, kot tebe linux.

/sarcazm on
Bah, kok kurčev sistem je linux, ker moraš še DVD-je kupovat.
/sarcazm off


zakaj je tričetrt slovenije na MS "produktih" da se sploh ne spuščam v besedo produkt ko je v igri SW...
ker smo debilen in retardiran narod in si pustimo prazniti žepe na vseh področjih
poglej si malo druge dežele, kjer se vsi več ne pustijo microsoftovim ožemalcem


tričetrt slovenije je na MS produktih zaradi bizgecev kakršen si ti. Ne predstavljaš linuxa v dobri luči, zato ker pljuvaš po vsem ostalem ali česar ne poznaš ali nimaš na mašini. Ko se boste vsi linuxaši usmerili na odlične predstavitve in ko boste predstavili linux v pozitivni luči (brez da bi bilo potrebno pljuvat po vseh ostalih - ker to zame pomeni samo eno - da tut vaš sistem ni bohve kej boljši), boste tudi več ljudi dobili, ki bodo prešli na sistem kot je linux.

Dokler pa ste v večini sami taki; "Pejt na linux, MS je zanič!" ali " zakaj pa uporabljaš MS, ko vendar nič ne dela, pojdi na linux!" in podobnimi variantami, pa se ljudje obračajo stran od vas, ker MS pa vseeno zna narest reklamo zato da bo prodal kak produkt.

Za dobro reklamo je treba plačat al pa poznat mal zadeve in se usmerit v to, ampak potem tudi linux nebi bil več zastonj (potrebno je plačat za reklamo).

Matevžk ::

Kot dolgoleten navdušen linuksaš se strinjam s tvojimi zadnjimi tremi odstavki.
Ampak glede 'dobre' reklame MS se pa ne strinjam. Resda svoj namen doseže, ampak da lažejo vsem v obraz (še posebej svojim privržencem in strankam) se mi zdi pa sila grdo od njih. Tega se pač ne dela, kapitalizem gor, kapitalizem dol. Že tu so se mi zamerili.
lp, Matevžk

krneki0001 ::

Matevžk, pokaži kje v reklamah za MS lažejo? Da zavajajo stranke in podobno, s tem se strinjam, da pa lažejo pa ne. Oni na reklamah samo povedo da imajo rešitev za vsakogar - nič ne omenjajo da se ta rešitev sesuva, da ni ravno dobra ali podobno, ampak...

Vseeno pa ne pljuvajo po ostalih produktih.

Matevžk ::

Uradnih reklam ne poznam.
Sem pa bil na nekaj predstavitvah produktov. Me je proti koncu besedna zveza 'inovativna novost' in vse njene sopomenke že začela skeleti (kot uporabnika konkurenčnih storitev, kjer sem teh inovativnih novosti bil že vajen od prej). Vseh, kar so jih 'meni' našteli. Res nisem bil na vseh predstavitvah in jasno mi je, da tako velika firma, kot je MS, kaj tudi JE inovirala. Ampak zanje je pa inovacija vse.
lp, Matevžk

krneki0001 ::

Ja, ampak to je še vedno zavajanje, ne pa laž.

Edina resnična novost in inovativnost bo prišla 180 dni po izzidu uradnega serverja 2008. To bo nadgradnja serverja z dodatkom iz XEN-a. To bo windows hypervisor. Pospešitev virtualnih zadev na mašini.
Vsa poanta tega pa je da imajo intelovi VM procesorji in nekateri AMD procesorji možnost uporabe ne samo od ring-a 0 do 3 (ring 0 - kernel, ring 3 aplikacije, v ringu 1 pa se sedaj izvajajo navidezni sistemi(VMWvare in podobni, ki nimajo direktnega dostopa do hardwera), ampak še dodaten ring-1, kjer bo hypervisor in potem boš imel na mašini eno host aplikacijo in ostale navidezne, ki pa bodo dostopale direktno do hardwera, kar pomeni zelo veliko pohitritev virtualnih mašin.

kriko1 ::

Glede zavajanja in laži MS marketing (bold claim):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Mr.B ::

Ms virtualizacija, je še vedno zadaj, v primerjavi z ESX-i... Verjetno bodo z kakšnim WS 2008 R2, kaj naredili. ESX Vmotion, Clustering itd dela kot se šika.

MS dela enako dobro kot linux... Tako da sesuvanje ni neka prioritat na linuxu. Pri nas je linux oddelek 5x večji, in imajo 5x več problemov s sesuvanjem... Je pa res, da nimajo kaj dela z garažnimi podjeti.

Začnite s konkretnimi dejstvi, ki jih lahko tudi potrdite z nekimi dejstvi....in ne glejte laž s slikico.

To je nekako tako kot je bili Intel VS AMD. AMD je hitrejši, cenejši, itd. Intel pa rekel, da delamo stabilno, itd... Če si ti korporacija, ki imaš 5000 delovnih postaj, pa ji predstaviš, naši so hitrejši, lepši boljši, itd... Potem pa pride nekdo, ki reče da so stabilni, kaj bodo izbrali ?

Pa še uno nič me ni stalo delo, sorry, to je spt smešnica...
Zato da sem naročil DVD, sem potreboval 10 minut
Da sem namestil iz CD-ja, sem porabil 1 uro
da sem popečal sem rabil 1 uro,
da sem nastavil x, sem porabil 1 uro.

Skupaj je moje delo x ur x cena moje ure. Nič ni zastonj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matevžk ::

Jaz samo trdim, da je izključni razlog (govorim o situaciji zdaj, ne n let nazaj), da je administracija Linux strežnikov zahtevnejša zato, ker je treba skrbeti za kompatibilnost z namenskimi aplikacijami (ki so pisane za Windows) in Windows klienti (ki so na Windowsih zaradi omenjenih namenskih aplikacij).

In ravno zato sem razmišljal, da bi v 'garažnem' podjetju, v katerem administriram Linux strežnik in Windows odjemalce, na VM namestil Windows 2003 server zaradi TS (in potem klienti recimo sploh ne bi imeli svojega OS za delo, ampak samo za RDC na TS). O tem razmišljamo zato, ker bo treba počasi zapustiti zastarele in nepodprte Windows 98. Pri ceni se je zataknilo. Enako za menjavo na XP. Tako da zdaj razmišljamo celo o hardverski menjavi vseh mašin (ker nas z OEM verzijo WinXP ne stanejo veliko več kot samo Windowsi, le podjetje bi s tem pridobilo še hardver). No, vidiš, če bi pa ves softver, ki ga rabimo, tekel tudi na Linuxu, takih težav zdaj ne bi imeli.
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

/sarcazm on
Bah, kok kurčev sistem je linux, ker moraš še DVD-je kupovat.
/sarcazm off


ok tebe stane licenca 0€, kolko bi pa stala navadnega smrtnika kot sem naprimer jaz?
lahko pa naprimer reskiram en svoj USB ključek izmed mnogih ki mi ležijo tu in tam, na njega počim samo setup in boot in potem namestim sistem iz uradnega FTPja ali mirrorja
nekje sem prebral da se setup in boot da spravit na flopy
sicer nisem še sprobal...
lahko uporabim tudi DVD-RW katerega uporabljam za backup-e raznih podatkov
in po namestitvi inštalacijski DVD pobrišem in nazaj bašem z svojimi backupi...

Mr.B, morda sem z nastavitvijo in konfiguracijo sistema celo prišparal...
Moj, osebni računalnik, pride na vrsto ko so vsa ostala dela opravljena.
Zato sem vklopil torrent in pustil cel dan da mi zloada 3.nekaj Gigs
porabil sem 2 minuti da sem torrent našel in ga dal v client
potem ko je zloadano sem vmes zaštartal burning tool, vtaknil DVD medij v pogon in dal burnat, porabil pravtako nekje 2-3 minute.
V soboto zvečer namesto da bi šel pijančevat sem se raje vsedel za računalnik in namestil sistem in ga skonfiguriral
Kje sem pa prišparal? Nekaj na denarju, nekaj pa na drugodnevnem počutju.
Prvič nisem zapravil nič za pijačo, kar se ve da lahko gre v eni noči tudi več kot 50€
in, drugi dan nisem mel mačka in sem se bolje počutil...
Torej sem lahko v primerjavi z nekom še v plusu, če pa ne, pa vsaj zapravil nisem popolnoma nič svojega denarja(ok razen za DVD ki se mi jih kotali polno po in okrog mize)
čas pa ni dragocen ker je bil to moj prost čas in bi ga zapravil na tak način ali kakršen koli drugačen...
kar se pa tiče postavitev sistema drugemu osebku je pa druga zgodba tako zame kot za njega...

da je administracija Linux strežnikov zahtevnejša zato, ker je treba skrbeti za kompatibilnost z namenskimi aplikacijami

in zato je kriv linux ali microsoft?
kolko jaz sledim zadevam, je linux STANDARD oz. je spisan po STANDARDIH
in kaj je windows in MS aplikacije? kompletno nasprotje standardov...

sicer še nisem naletel na nekompatibilnost z windows aplikacijami
razen ena zadeva, ki me je nasmejala skoraj do solz...
.png slika brez ozadja(kako se že imenuje? transparent background?)
ok naredim si en logo brez ozadja
počim logo na web na katerem je plavkasto ozadje
pogledam v mozilli, kewl...lepo se odpre slika kot se more, z plavkastim ozadjem web strani
drug dan probam iz službe še z IE
in slika ima naenkrat belo ozadje o.O
ok ni taka nekompatibilnost ampak eden od mnogih butalizmov IE-ja
ok in morda še ena, ali pa samo mojo nepoznavanje "produkta"

MS Outlook in START TLS
mail server imam zaklenjen samo na svoje uporabnike in vsak mora pred autentikacijo poslat ukaz strežniku START TLS če ne gre povezava od klienta do strežnika po gobe
nekaj časa sem se z tem mučil in kasneje obupal, bodo pač moji uporabniki uporabljali odprto kodne alternative ki to omogočajo ali pa imajo vsaj to možnost lažje za nastavit
druge nekompatibilnosti nisem našel

Samba mi lepo laufa, kot mora
Web laufa kot mora
Mail laufa kot mora
FTP laufa kot mora
SQL še lepše...
in glede administracije
sem si naredil par skriptic katere mi loge shranjujejo nekam drugam, izven strežnika
nadgradnja software-a je enostavna
v cron.weekly sem dal skripto z dvema ukazoma
slapt-get --update
in
slapt-get --upgrade
kar samo, povleče dol pakete, dep-e in jih namesti, konfigurirat jih pa več ni treba saj so že bili enkrat skonfigurirani

edit:
tričetrt slovenije je na MS produktih zaradi bizgecev kakršen si ti. Ne predstavljaš linuxa v dobri luči, zato ker pljuvaš po vsem ostalem ali česar ne poznaš ali nimaš na mašini. Ko se boste vsi linuxaši usmerili na odlične predstavitve in ko boste predstavili linux v pozitivni luči (brez da bi bilo potrebno pljuvat po vseh ostalih - ker to zame pomeni samo eno - da tut vaš sistem ni bohve kej boljši), boste tudi več ljudi dobili, ki bodo prešli na sistem kot je linux.

a ti misliš da jaz "pljuvam" po microsoft zato da bi tebe prepričal da skini vse svoje MS "produkte" in preidi na Linux/BSD/Mac?
mi je pa res vseeno če ti letno izkašljaš miljone za razne aplikacije
saj je vednar tvoj denar in ne moj alo od kogar koli drugega
in mi je popolnoma vseeno če bom sam v sloveniji z Linuxom
nikogar nikoli nisem silil v nekaj, niti ni noben drug linuxaš
OpenSource ni komunizem, ki bi silil nekoga v nekaj, da ti samo prosto izbiro, lahko izbereš opensource in z tem svojo svobodo, lahko pa se "zasužnjiš" z drugimi proizvajalci in njihovimi "produkti"
Morda bi se pa kdo drug lahko odeležil kakšnega pipinega termina, ali lugos install festa npr.
in še ena razlika med windows in linux, na katero si me zdaj spomnil
recimo da windows in linux staneta popolnoma enako, torej za licenco windowsa 100€ in kopijo linuxa 100€
ampak zdaj razlika
Linux kupiš, plačaš 100€ in imaš mir, zato ker so zmeraj samo nadgradnje kernela
kupiš windows, plačaš 100€
čez nekaj let pride "nov" sistem in spet plačaš 100€
in spet in spet in spet
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev e-pošte Telemach

Oddelek: Mobilne tehnologije
1012508 (12462) Slavko33
»

Na Android prihaja Opera Mobile

Oddelek: Novice / Android
308243 (5237) kriko1
»

Novosti v prihajajočem Ubuntu 12.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9321717 (18016) Icematxyz
»

Alone in the Dark: SecuROM spet na pohodu

Oddelek: Novice / Igre
144331 (3411) R33D3M33R
»

Longhorn vse bližje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
607311 (5639) Poldi112

Več podobnih tem