» »

NV-GS11 frame dropi???

NV-GS11 frame dropi???

Phoebus ::

Torej, par dni nazaj sem šel v majdiča po kamero in ker niso imeli 15 sem vzel nv-gs 11 ki je tako ali tako enak z razliko medija za slikanje in dv-IN.
Zraven sem poleg ostalega kupu tudi 3 packe po 5 kaset (panasonic kasete, točnega modela ne vem). Prvo snemanje, 10 minut, noter 2 dropana frejma. Sem ta posnetek spravil na računalnik, previl in ajmo presnemavat. V šestih minutah snemanja ne vlo vsaj 20 dropanih frejmov!!!!
Sem reku "ok, očitno se ne da presnemavat kaset" in sem dal noter drugo kaseto. Sem jo just in case previl do konca in nazaj in snemal 2 minuti. Ni bilo "celih", bili so pa "polovični" dropouti (tko da se samo kakšna črta vidi).

WTF? Kamera nova iz škatle, nima posnete ene ure, kasete panasonic (pač bi človek pričakoval da se lepo razumejo s kamero). A mislite da bo pomagalo čiščenje glave? Druge kasete? Ali naj peljem kamero na servis?

Tomay ::

Če je še v garancij jo nesi nazaj. Lahko pa še prej probaš s kako TDK kaseto.
Jaz za mojo nv-gs15 uporabljam TDK DVM-60MEEA
Sem pa ene parkrat že opazil, da včasih ko gledam posnetke na kameri ali na tv, pojavi kaka napaka ampak največ z eno sekundo, mogoče par kvadratkov v sliki ali pa kake črte vmes. Lahko, da je kriva slaba kakovost kaset.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Phoebus ::

No ko sem dal noter drugo kaseto in jo za vsak slučaj še previl do konca in nazaj, so bile take napake kot si jih opisal- ne cel framedrop ampak samo kakšna črtica ali kvadratek.

Samo jako me čudi ker naj bi ble panasonic kasetke recommended. No, probal bom kupit čistilni tape da spucam pred menjavo && tdk kaseto, pa bomo potem vidli če je kriv tip kasete.

Če pa to ne bo pomagalo...kako je s tem- a moram nazaj v AT, ali bojo pri nas hotli upoštevat mednarodno garancijo? A naj grem v trgovino češ naj mi dajo novega al naj grem na servis pač nest popravit?

TylerDurden ::

Probaj par različnih kaset. JVC kamera za 1,5 mio sit sploh ni hotela snemat na ene medije.
Let\'s make some soap ...

Phoebus ::

No sem probal s TDK kaseto ( prej sem 6 sec pucal glavo) in ni pomagalo. Sem se peljal v Majdiča zamenjat- mi je bp zamenjal, samo pogledal je kakšen je posnetek.
Nova dela super.

Aja to me zanima....a je boljše da ne, ali je vseeno če puščam kaseto v kameri (da je kakšen teden npr. pri miru)? Ali naj jo kar lepo sproti fven jemljem da se ne bo kej prlimal skupi?

Tomay ::

Jaz puščam kaseto kar not. Ne vem pa, če ma to kake posledice.
Phoebus poročaj če boš imel z novo kamero še kake frame-drope. Jaz imam povprečno enega na kaseto, kar se mi ne zdi preveč tragično, ali bi se moral sekirat?
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Pri veliko digitalnih kamerah se zgodi da kdaj predvajajo kaj cudno. Probaj kaseto ven vzet in nazaj noter dat. Vcasih ze to resi vse probleme.
Digitalna tehnoilogija zn bit cudna. Ce ugotovis, da ne gre za malemkostno napako ali tezave zaradi teh kaset, nesi zamenjat.

Kamera mora delat. Sploh, ker je nova in zapacane glave odpadejo.

Probaj za stos res se s kako TDK kaseto drugace pa nesi nazaj.

Tomay ::

@Caligula
Torej ne bi smel imeti dropani framov no matter what?

Ali ve kdo kako je kaj z zaneslivostjo, če kamero uporabljaš kot backup?
Če imam že pri videu dropane frame, bo to pri backupu izguba podatkov.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

MA nima met kaj dropanih frameov. to je defekt. Ce so glave zapacane se kdaj zgodi, da predvsem bere narobe ali kockasto (meni se po 70 urah se niso tako zapacale ceprav naj bi se na 60 ur delovanja cistile.

Pa se takrat pise obicajno se vredu samo bere kdaj ne dobro.

Kako to mislis za backup? Backup cesa?

Drugace DV kamera dela digitalni zapis, ki je naceloma povsem pravilen.
Skratka ti mas zgleda defektno kamero in jo nesi zamenjat. ZE preden gres dol jih poklici n jim razlozi situacijo in jih probaj pripravit psihicno, da ti takoj dajo drugo, ker se mas pac dalec za vozit in bi ti bilo ZELO neudobno pol se cakat pa spet iskat,..

Samo nesi jo pa zamenjat. Drugace je to zelo trpezna kamera-jaz jo mam skos s sabo v hlacnem stranskem zepu in je za dodobra "srecala" kako ovito, parkrat se je po tleh kotalila, robovi so ze oguljeni od zepa,.. skratka je to pridna delovna zival z dobro izdelavo.

Ti mas defektno. Zamenjaj. Zal je tako ,da je dolocen procent vse nove robe pri vseh izdelkih defekten. Ti si "zadel" na loteriji :D

Hux ::

Jah jaz tudi mislim da nesme met dropanih framov. Samo defekt gor ali dol. CDwriteri tudi delajo napake na CDje tak da nic ni idealnega. ;((

Phoebus ::

No stvar je taka. Kot sem napisal sem zamenjal kamero in nova dela BP.
Če je kaseta slaba, pride do frame dropa, do frame dropa pride tudi če so zapacane ali pokvarjene glave.

Pride pa sicer v povprečju do enega framedropa na VSAKO kaseto ki je posneta, to pa ni kriza. Ampak baje se tega sploh ne opazi.
Več o tem piše na tej strani (link je direkt do slik defektov): http://www.adamwilt.com/pix-defects.html

Tomay ::

@Caligula
Sem slišal, da lahko kamero uporabiš tudi za backup podatkov z računalnika. Rabiš nek program ne vem točno.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

Aja tko-verjetno ja sam mora met video IN pol. To ma NV-GS 15, 11 pa ne.
Sam zdaj ko so DVDji pocen k hidic se to ne splaca. Pa se pocasneje je.

Vsaj po mojem.

Phoebus ::

Ja problem traku je, da je "zaporedni" in ne random access medij. Kar pomeni da ga lahko uporabljaš samo za backupe- če hočep 1 podatek nazaj, moraš vse skopirat nazaj dol, potem pa odzipat....
Ker ne moreš rečt nej ti kar nekje na sredi poišče en fajl.

Cenovno se pa bolj splača DVD, ja. Samo jaz se še zmeir nisem odloču za DVD pečko ker me vsi tolk strašijo s kratkotrajnostjo in slabo kvaliteto DVD medijev, tako da sem še zmeraj na CD pečici

CaqKa ::

tomay: če najdeš tak program ki bo DELUJOČ ti bom zelo hvaležn :)
čeprav nevem glede na to kak so dvd mediji zdaj poceni je to backupiranje že skorajda predrago.

Tomay ::

Malo sem pogooglal in našel TO.
Gotovo pa obstaja še več programov ki delajo podobno.
Voodoo 4Ever

pivmik ::

Še en, manda prvi ki je to delal:
DV Streamer
LP, Gregor GRE^

Caligula ::

Jah mislim, da je z NECom 3500 stvar glede DVDjev koncno resena. Pece res odlicno. DVD medij, ce je pravilno shranjen in zapecen z dobrim pekacem je obstojna rec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203457 (3043) roCkY
»

miniDV kasete

Oddelek: Kaj kupiti
161966 (1723) Caligula
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736639 (5032) pivmik
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918631 (5683) pivmik
»

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
171438 (1308) Caligula

Več podobnih tem