» »

ZF/fantasy/horror konvencija KONFUZIJA (Sečovlje, 27. - 29.april)

ZF/fantasy/horror konvencija KONFUZIJA (Sečovlje, 27. - 29.april)

Slo-Tech - Tole vabilo smo prejeli in ga objavljamo. Slo-tech.

Trije dnevi konvencije bodo povsem posvečeni trem žanrom: znanstveni fantastiki, fantasyju in "horrorju" (grozljivem) in sicer v različnih pojavnih in izraznih oblikah. Od številnih predavanj in multimedijskih predstavitev izpostavljamo samo nekatere: Zvezdne steze, Douglas Adams – življenje in delo, Irska mitologija, Edgar Allan Poe, Skrivnosti ozvezdja Orion, Superheroji, Srednjeveške borilne veščine, Feministična in queer znanstvena fantastika, predstavitev romana Igra prestolov, Vampirji, J.R.R. Tolkien in Srednji svet, Pazin kot mesto znanstvene fantastike, Zmaji kot mitološka bitja...

Na Konfuziji bodo s svojim programom sodelovala različna slovenska in hrvaška društva, ki združujejo ljubitelje "fantastičnega".

Slavnostni gost Konfuzije bo MIHA REMEC, eden najprepoznavnejših slovenskih pisateljev znanstvene fantastike. S svojim literarnim ustvarjanjem Miha Remec opisuje čas, ki ga živimo in doživljamo – čas človekove nesvobode, avtomatizacije in medijske zaslepljenosti. Njegov literarni opus je zavidljiv in daje izjemen pečat znanstveni fantastiki v slovenskem leposlovju ter ga z lahkoto postavimo ob bok svetovnim pisateljem zvrsti. S pisateljem se bomo pogovarjali v soboto, 28. aprila ob 16. uri.

Med pomembnejšimi obiskovalci Konfuzije velja omeniti še Boštjana Gorenca, prevajalca prve knjige iz serije romanov A Song of Ice and Fire (Pesem ledu in ognja), veleznanega Georga R.R. Martina. Prvi roman se v slovenščini imenuje Igra prestolov in bo predstavljen v soboto, 28. aprila ob 19. uri.

Resen program (predavanja in predstavitve) nikakor ne bodo edina aktivnost na Konfuziji – projekcija fotografij, prispelih na foto-natečaj, raznovrstni kvizi, karaoke, stojnice društev, namizne igre, tekmovanja, turnirji, maškarada in celo otroški program... vse to vam bo zagotovilo enkratno znanstvenofantastično, fantazijsko in "grozljivo" druženje!

Vstop na Konfuzijo je PROST za vse tri dni, prav tako bo omogočeno zastonj spanje v lastnih spalnih vrečah.

Podrobnejše informacije na: tukaj.

Vljudno vabljeni!

3 komentarji

mtosev ::

Kaj filmi ne bojo predvajani?:\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

@nny ::

Stvar je res konfuzna. Kar nekaj časa sem potrebovala, da sem ugotovila, KJE se dogaja ta Konfuzija.:)) Če bi bila kaj bližje, bi šla zagotovo pogledat Miho Remca. Njegove knjige so zakon.

jlpktnst ::

Ja hvala enako, Remec ... Pa ravno na obali? Pa ravno ta vikend :'(

Na žalost sem šel pogledat program in ugotovil da mi bo še nekaj časa žal da ne grem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na meji nevidnega 2018

Oddelek: Sedem umetnosti
223380 (1875) Bwaze6
»

Vprašanje glede naslednjega bralnega podviga: ZF (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10715129 (8727) Jst
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317080 (12252) Tanja.C
»

Dnevi (Z)F in počastitev 30. obletnice Vojne zvezd

Oddelek: Sedem umetnosti
92058 (1744) Looney
»

Prva slov. ZF konvencija: Konfuzija (27.-29.4.)

Oddelek: Sedem umetnosti
52171 (1985) Tic

Več podobnih tem