» »

presvetel CRT IBM P260

presvetel CRT IBM P260

prix ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem kupil CRT monitor. Brightness sem nastavil na najmanjšo vrednost ob tem pa zvišall kontrast do konca. Slika je še vedno presvetla in ne morem doseči prave črne barve. Ta zgleda sprana oz veče že na sivo morda rahlo rumeno.

Preko zaslona se pojavljajo tudi poševne zelene črte, ki sicer s časoma izginejo vednar so še ob podrobnem pogledu vseeno prisotne.

Zanima ali se da pri tem kaj pomagat!

Poskusil sem že tudi z raznimi calibration tooli, vednar ni uspeha.

Hvala in LP
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

opeter ::

Mislim, da ne. Držiš slučajno GSM telefon blizu CRT-ja (to sprašujem zaradi tistih črt, sicer pa bi bolj verjetno vibrirala celotna slika).
Po mojem sežal katodna cev v tvojem monitorju počasi poslavlja. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

A se svetlost cez cas kaj zmanjsa? Npr. cez pol ure.

Drugace pa imas v nastavitvah moznost "Color Restore". Ta moznost je omogocena sele potem, ko je monitor ogret (mora delat ene pol ure).

Gres v menu Color (simbol s tremi pikami) , ze tu preveri kako imas nastavljeno (sam imam okoli 8500 kelvinov), potem pa imas na dnu tega menija moznost za "Color Restore". Oznaci in pritisni tipko za desno. Pocakaj par sekund (vmes malo menja crno barvo).

Ne vem, ce bo to resilo tvoj problem, ki je sicer znan pri Sony Trinitron ceveh (ta IBM jo ima). Ce ne bo to nic pomagalo, ti je potem edina resitev kaksen el. servis, kjer imajo vmesnik in software za kontrolo nastavitev. Baje se da vse ustimat, sam ne vem kako se to splaca - financno!

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV 32" ali LCD monitor 27"

Oddelek: Kaj kupiti
264320 (3703) Gizoman
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408152 (7112) Pyr0Beast
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403796 (2391) Hux
»

Hitrost LCD-ja in osveževanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
595324 (4357) Poldy
»

korekcijska ocala.

Oddelek: Loža
242391 (1942) BigWhale

Več podobnih tem