» »

Trk z avtom

Trk z avtom

bustaa ::

Imam problem!

Pred kratkim sem nekomu z avtom po nesrečnem obračanju, butnil avto. Zadel sem ga v bok, med sprednjimi vrati in drugim delom, nastala je prib. 10 cm široka in pol cm globoka udrtina. Na zacetku je zahteval kupon, vendar sva se zmenila, da avto pelje k avtokleparju (avtolicarju ) ter da mi sporoci ceno po predračunu. Sedaj mi je sporocil, da bo popravilo stalo bivših 50k ( 208,65 € ) . To pa se mi zdi krepko preveč, čeprav se ne spoznam na te zadeve. Vendar videl sem da je bil avto že precej obtolčen okoli in da bom preplačal še kaj drugega. ;((

Zanima me koliko stanejo takšna avtoličarska ter kleparska dela, če ima kdo kakšne informacije ? Ter na kaj moram biti pozoren, ko bom pregledal predračun?

Mnenja?

koyotee ::

1. kleparske/mehanicne ure niso ravno poceni
2. v to spada ravnanje pleha, kitanje, barvanje, lakiranje...
3. pozanimaj se pri kom bo to delal, magar potem pokličeš kleparja

Zanima me koliko stanejo takšna avtoličarska ter kleparska dela, če ima kdo kakšne informacije ?
odvisi od velikosti udrtine, kar pač zasabo povleče več/manj dela, etc...

moje mnenje: ne vozi če nisi sposoben, drugič pa lahko samo rečem SREČNO

lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

blackmack ::

Preveri, če si je dal popravit še kaj drugega, oz zahtevaj račun. Drugače pa sem sam mel malo udrtino na zadnjem blatniku ko me je ena ruknila na parkirišču in je popravilo stalo 130.000. Cena je dokaj realna, zato lepo plačaj, če si kriv in ne išči sedaj nekih fint. Tip ti je šel na roko, da ni zahteval kupona oz. klical policije, kar ti jaz ziher nebi.

Zgodovina sprememb…

John Abruzzi ::

Cena je kar primerna.

koyotee ::

Sploh pa, najprej preveris al gres raje 15%gor pri zavarovanju, alpa placas ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Hmmm, ne se predat. Poskus prepričat človeka da gre h kakšnemu cenejšemu kleparju, pa magari njemu daš v žep par dodatnih jurju.

Js sm mel kr lepo udarjeno zadnjo havbo na laguni, pa me je klepanje in ličanje havbe pršlo skupi 40.000 SIT.
Uradn servis je ocenil popravilo na 160.000SIT, menjavo pa na 210.000SIT do 230.000 SIT.
Zbogom in hvala za vse ribe

T0RN4D0 ::

200€ je kr hitr pr klepanju pa barvanju... ;) Sploh pa, če ti kej ne paše dej kupon, al se pa ne prtožuj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Fizikalko ::

Kleparji in vodovodarji živijo v SLO kot lordi.

Beri: cena je res taka. Verjemi. Zadnjič je moja žena dala za še dosti manjšo stvar 35k in to na črno, seveda. Kao ful poceni. Kao.

igor0203 ::

To je čisto realna cena. V bistvu se mi zdi, da je še kar poceni.

ThinMan ::

Tako je. To je tako poceni da ni res!
Lahko se človeku samo zahvališ!


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

;-) ::

Cena se res ne sliši nekam grozna an?

darkolord ::

Če je treba sam poravnat, je 50 čukov sigurn mičken dost... Če je pa barva šla dol al pa kej počeno, pol pa...

Tilen ::

Nič ne plačaj. Zapisnika ni, zadeva se ni zgodila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_marko ::

Tilen:

Ja, sej vsi zaradi določenih bedakov vemo, da je dobrota sirota :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tilen ::

So tudi mene hotli nasankat. Tukaj.

Nekaj je stvar dogovora, nekaj je pa izkoriščanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

lonz ::

Cena je čist O.K.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Pšenični ::

Plačej pa tih bot.Kakšn nehvaležnež si.Tip ti gre na roko ,ti pa tkole.Upam da veš ,da bi ti policaji še kazen pribili, tistmu k je mene zadel na parkir placu in ni hotu nič slišat da bi mi plačal so jo, pa model se je lih tko pametnega delal k ti.Pa še sam je policijo klicou-butelj.Pol k so policaji ,pol človek drgač razmišlja.Laufej k tipu pa mu plačej, pa lepo se mu zahval k je danes malo takih ljudi.Vsak raje vzame kupon in si na ta račun ornk avto spedena.

poweroff ::

Nič ne plačaj. Zapisnika ni, zadeva se ni zgodila.

V tem primeru grem jaz samo na policijo in prijavim poiskus goljufije.

sicer pa - VEDNO lahko zahtevaš kuponček. Storilec ima pa vedno tudi možnost, da od zavarovalnice "odkupi" popravilo tvojega avta. Se pravi, ti daš avto popravit, dobiš račun, ga poljšeš zavarovalnici, zavarovalnica pa potem krije popravilo iz premije, ali pa tisti, ki ti je naredil poškodbo zavarovalnici direktno plača ta račun in potem nima nobenega povišanja premije.

Zadeva se lahko reši tudi brez policije. Lepo je treba izpolniti poročilo o prometni nezgodi, tisti, ki je kriv naj lastnoročno napiše, da priznava krivdo in se podpiše (!) in potem je zadeva rešena. Če si kasneje "premisli", bo imel velike težave, saj je krivdo že priznal.

Nekoč se je vame zaletel v bok kamion in tipu sem dal na izbiro: podpiše izjavo, da je kriv in izpolni poročilo o nezgodi, ali pa kličem policijo. Seveda se je odločil za prvo možnost. Čez par dni se je premislil in me je poklical, da se mu zdi, da on ni bil kriv. Takoj (!) sem šel na policijo in jim predstavil vse dokumente... čez pol ure sem ga klical nazaj in mu povedal kaj so mi rekli na policiji in ga vprašal ali želi, da podam prijavo ali ne. Nikoli več me ni poklical.
sudo poweroff

Tilen ::

Matthai, torej bi lahko jaz tega tipa prijavil za poskus goljufije? Glede na to da poškodbe na njegovem avtu nisem naredil pa je vseeno zahteval to in ono?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

A. Smith ::

Plačaj mu in seveda zahtevaj račun.

Pri tem se zavedaj, da tisti tip morda kleparja pozna in da ne računu ni vseh kleparskih del :D

No, vseeno se ne sekiraj. To je še vedno bolje, kot oddaja kupona. Pa veliko sereče pri nadaljni vožnji.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kixs ::

Tole se je pa meni zgodilo!!

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=51737&highlight=

In imas takoj problem za brezveze ;((

Liker ::

Nekaj mi ne gre v racun. Namrec zakaj velja da je ceneje placati popravilo kot dati kupon?

Primerjalna tabelica za tole zadevo:
nesreca 1.leto (0% bonusa) = +1,6x zavarovalne premije
nescreca 4.leto (20% bonusa) = +1,05x zavarovalne premije
nesreca 8. leto (40% bonusa) = +0,45x zavarovalne premije
nesreca 10. leto (50% bonusa) = +0,15x zavarovalne premije

Povprecna osnova za zavarovanje je nekje okoli 500 Eurov. Glede na to da ze majhna popravila stanejo nekje 200 Eurov, je ocitno da se ljudem ki imajo vec kot cca 35% bonusa, ne splaca placevati popravila iz zepa, ampak je ceneje s kuponom.
S tem da se zavarovalniski pribitek placa "na obroke" - pac v roku nekaj let, kar je za nekatere se bolj ugodno.

Drugace pa ja: kleparska/licarska dela so svinjsko draga. Zeni je en butelj nasadil parkiran avto, zadeva je imela poskodovan zadnji in prednji odbijac + pokrov motorja. Skupna ocena skode je bila malo vec kot 500 kSIT, s tem da so za kleparsko-licarska dela namenili skoraj polovico. Se sreca da je vse placala zavarovalnica.
Aja pa avto je zgledal skoraj normalno, razen nekaj pocene plastike in malce ukrivljenega pokrova motorja...

Fizikalko ::

Popust zgubiš trajno, ne samo za naslednje leto. Oziroma si ga moraš spet nižat z leti. In to nanese sigurno več kot 200 EUR.

Super Sonic ::

Ja že Fisikalko toda še vedno se mi zdi, da je vseeno prevelika fama okoli "kupončkov". Vsi se stresejo za (skoraj) brez veze.

Primer je tale tema. Koliko živcev in koliko časa bo šlo v nič, koliko pregovarjanja in na koncu koliko denarja v enkratnem znesku.

Če mene kdorkoli "poči" vedno zahtevam kuponček. Vedno!

Drugače je pa cena za popravilo izredno korektna.

p.s.
Vedno je lepo, če avto zavaruješ proti tretji osebi. V tem primeru bi lahko iztirjal od zavarovalnice in od tipa, ki ti je butnil avto. Lahko, ni pa nujno.

p.s.2
"Nič ne plačaj. Zapisnika ni, zadeva se ni zgodila."
Zelo po "naše", ane.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Pujcek ::

ponavad je tko da zadeva na oko zgledajo malenkostne, ampak ce pomislis da malo vecja vdrtina v plehu pomeni ravnanje (ce ne ze zamenjavo celega kosa), kitanje in barvanje potem 200 eur niti ni pretirana cena. seveda se da tut ceneje cez pridet, seveda ce te ne moti da imajo potem vrata en odtenek drugacno barvo kot druga, da v odsevu vidis da so bila poskodovana, da so pobarvana k bi jih na penzl ruknu....
:)

Liker ::

Fizikalko, saj to sem vracunal.

pac ko spet prilezes na 50% bonusa, si dodatno placal tistih 0,15x-1,6x premije vec. S tem da je v primeru 1,6x premije to razbito na 12 let, kar pomeni da na leto placas zelo majhen znesek...

Seveda je tujkaj veliko odvisno od premije. Ce pac vozis avto ki ima 604kW placas precej vec kot ce se prevazas v kakem fickotu.
Tako da ja, definitvno se ne splaca dati kuponcka ce si star 18 let in si enega ruknil s svojim V12 Audijem. Ce pa si star ene 30 let in vozis povprecen druzinski avto potem pa je mnogo cenejsa resitev kuponcek...

AngelOfDeath ::

Zaradi takih kot si ti je bolše klicat policijo da ti dajo tistih 180€ kazni za povzročitev nesreče, pol pa še od zavarovalnice pobereš 400€+ za popravilo avta...

200€ je smešno nizka cena za škodo ki si jo opisal...
edit: Slovnica

Brane2 ::

busta:

50 kSIT za ličarska dela je _drobiž_.

Teh se tudi za manjše stvari hitro nabere za 200+ kSIT, če si ga zadel "pravilno".

Če skriviš nekomu blatnik, je to bistveno ceneje, kot če ga oplaziš po vratih.

In globina vdrtine nima bash neke velike veze.

Tip hoče škodo na avtu zrihtano v nulo in tu mu nimaš kaj zamerit.

Ni on kriv, da si ga butnil, pa še kup časa in verjetno tudi denarja je izgubil.

Ni se mu treba sedaj zato pustit izsiljevat, ni pa IMHO nič narobe, če je tip majčkeno picajzlast.

Če ti to ne bi bilo všeč, bi mu pač dal kupon in naprej sam urejal stvari z zavarovalnico, kar bi te verjetno stalo bistveno več.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Tudi če kleparja pozna je to precej ugodno. Kolikor sem jaz razumel so bila vdrta dvoje vrat, to pa stane, saj mora navadno odmontirat vsaka vrata, če je vdrtina ozka zadeve ne more popravit na vakuum ampak je trebakr lepo malo poklepati. Čim je vmes klepanje je tudi barvanje, če je metalik barva je še toliko dražje. Skratka cena je precej normalna.

Tilen ti pa imaš res neverjeten način dela, samo ne hodi sem jokat, ko bo tebi kdo to naredil (ali pa kaj podobnega). Če je bil tip tako uredu, da mu je bilo uredu reševanje mimo policije in zavarovalnice, je treba bit vsaj pošten do njega, pa tudi če si popravi eno pikico od prej, je vseeno ceneje kot da zgubiš popust ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

nastyboy ::

Tudi jaz sem enega butnil.. nobene udrtine .. šlo mu je pa dol barve 2x3cm. Ker sem hotel ohraniti kuponček sem ga vprašal koliko hoče imeti. Hotu je imet 30 jurjev.. kar sem reku da je za to preveč ker je bil že tudi drugje popraskan. No na koncu sma poklicala policijo, plačal sem kazen 7,5 jurja zaradi premale varnostne razdalje in na koncu popravilo 20 jurjev. Pa vse skupaj ni bilo nič.

Ja se te stvari kar drage.

LP

mn ::

200 EUR se mi zdi povsem poštena cena. Večino tega zneska bodo verjetno ličarska dela. Meni se je nekdo zaletel v vrata. Popravilo 1 vrat in barvanje je stalo približno 140 000 SIT s tem, da je bilo barvanje čez 100 000 SIT.

darkolord ::

Ma te cene so lahko ZELO različne.
Če plača zavarovalnica, bojo itak računal 50 jurjev sam da si rokavičke gor nataknejo. Če prideš tja z gotovino pa rečeš "a mi popravš za tok", bo avto na koncu enako dobro popravljen. Kok jih stane barva, kit pa cunje pa že vejo, da ne bojo šli v minus.

Cene so (preveč) navite. Na primer, če za barvanje vrat računajo 100 jurjev (zgornji post), bi po takem ceniku barvanje celega avta stalo kak milijonček... V drugih okoliščinah bi pa to stalo 300 jurjev.

Brane2 ::

Že mogoče, ampak če stvar začne rjaveti na mestu popravila, ima stranka osnovo za reklamacijo.

Če pa tam nekje zrihtajo nekaj "na roko" pa nima.

Če je tip plačal svoje zavarovanje lepo uzradno in pravilno, ne pa da je dobil polico in kupone "s plačilom na roko", potem valjda lahko pričakuje tudi tako storitev, ko jo sam uveljavlja iz zavarovanja drugih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

V-i-p ::

Matthai, sploh nimaš prav. Če tudi se na evropsko poročilo o nesreči šestnajstkrat podpiše in osemindajsetkrat napiše, da prizna krivdo, si kasneje lahko prav lepo premisli, ker it na obrazcu jasno in glasno piše, da se s tem NE PRIZNA KRIVDE in to ni veljavno ne na sodišču ne kjerkoli drugje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BluPhenix ::

Če napišeš na en kos lista: "Spodaj podpisani ta pa ta priznam krivdo ob povzročitvi prometne nesreče v kateri je bil udeležen ta pa ta tega in tega s tem in tem avtom ..."

Spodaj njegov podpis in podpisi morebitnih prič pa že nekaj zaleže.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

MadMicka ::

Liker ima prav. V večini primerov se pač da kuponček oz. podpiše evropsko poročilo in je zadeva urejena. Vsaka referentka na zavarovalnici zna povedat znesek, do katerega se splača plačat iz svojega žepa. 200 EUR je v ponavadi že čez mejo.

V-i-p, če podpišeš evropsko poročilo in se kasneje premisliš, komu bi ti kot sodnik verjel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

poweroff ::

Hja, če lahko povzročitelj dokaže, da je podpisal pod prisilo in da je bilo dejansko stanje precej drugačno, potem seveda tisti podpis ni nič vreden.

Če se pa oba udeleženca nezgode s pričami vred, prostovoljno strinjata o dejanskih okoliščinah, si pa lahko povzročitelj premisli... samo kaj dosti pa to ne pomeni.
sudo poweroff

Tilen ::

Če je bil tip tako uredu, da mu je bilo uredu reševanje mimo policije in zavarovalnice, je treba bit vsaj pošten do njega, pa tudi če si popravi eno pikico od prej, je vseeno ceneje kot da zgubiš popust ...

BluPhenix, pri meni je bilo to čisto drugače. Jaz sem bil definitivno kriv za nameček sem še hotel klicati policijo. On se je temu na vsak način hotel izognit, saj je njegov avto stal tam kjer ne bi smel ter je bil nehomologiran. Na koncu me je tip še hotel izsiljevat. Prvo 5k potem 10 pol 15 itd. Sigurno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gr0unD Zer0 ::

odvisno, kaki avto popravljaš...

jaz sem kolegu olupil sprednja ter zadnja vrata, pa sem dal 30 jurjev za vse skupaj(par vrat, barvanje, pač ves komplet)

AngelOfDeath ::

@Tilen

Če je tako bi on dobil kazen za napačno parkiranje ti pa za povzročitev prometne nesreče...
edit: Slovnica

Tilen ::

AngelOfDeath, seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Poldy ::

Sem imel jaz isti problem... tipu sem šel na roko, da mu ni bilo treba dati kuponček, čez par dni je pa kar ugotovil, da je tista 40cm x 1cm praska malenkost in da naj spoliram pa bo... na koncu sva se kregala na policiji, kjer sem hotel oddati prijavo, pa mi je potem raje dal kuponček. Tip je bil 100%, da ga hočem ogoljufat, bedni paranojik... itak ti škodo na avtu ocenijo pri zvarovalnici. Ponavadi zapišejo - kleparska dela toliko, barvanje 2m toliko.

Na tistem poročilu, kjer se podpišeš, je na zadnji strani drobni tisk, kjer ti razloži, da podpis ali kaj že ni zavezujoč. Brezvezni papir. Ti papirji in kupončki so pomoje samo zato, da se po nesreči z njimi malo pomiriš.

Če se zgodi nesreča, pa vidiš da je na avtu za več kot 100€ škode, pokliči policijo da naredijo zapisnik in poslikajo, ne glede na to če ti tip ponuja kuponček ali pa gate od svoje punce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

MadMicka ::

Poldy, preveč stane policija, da bi se ukvarjala z dvema tipoma, ki se ne znata zment za 100 EUR. Se dejta raj kr sama, ne pa na naše, davkoplačevalske stroške. :)

Sicer pa ne vem točno, vendar mislim, da policija za takšnele manjše praske ni dolžna nikamor hodit.

AngelOfDeath ::

Če pokličeš policijo le ta mora prit
edit: Slovnica

OZZY ::

glede cene..je kr realna...če je v tem tud barvanje...recimo 1m2 navadne al pa če je mel metalik je ok...sam sem dal za barvanje 1m2 metal 145 evrov z delom...plus seveda delo kleparja..in je zneslo skoraj tok kot pri tebi...
Go with the flow.

Nagi Bator ::

Vsi, ki omenjate kuponcke in ste avto registrirali v zadnjega pol leta, poglejte svojo zavarovalno polico in poiscite kuponcke!?

JutriPS3 ::

Se strinjam s Super Sonic-om

Brez veze se sploh zajebavati s kršiteljem ki ti je razbil avto, lepo kuponček in mir. Seveda ima na razpolago da nadalje ureja z zavarovalnico (tudi plačilo popravila).

Potem te pa lahko takole zu nožem v hrbet ko nočejo plačat in se naredijo neumne. Dokazovat je pa težko potem vse skupaj. Kupon in basta:\

Za miren spanec pa pokličite policijo. Potem se pa bere tovrstne teme na Avtomobilizmu. Dobrota je sirota

Sicer pa ne vem točno, vendar mislim, da policija za takšnele manjše praske ni dolžna nikamor hodit.

Motiš se.

Vsi, ki omenjate kuponcke in ste avto registrirali v zadnjega pol leta, poglejte svojo zavarovalno polico in poiscite kuponcke!?

Hehe, no potem pa samo policijo8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

Ejsi_Disi ::

Mah, saj imaš evropsko poročilo.
Rock n' roll ain't noise pollution!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesrečna in kritje popravila škode

Oddelek: Na cesti
463819 (2800) DePalmo
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
408995 (7867) GrimReaper
»

Prometna nesreča

Oddelek: Na cesti
224218 (3150) strup121
»

Pobeg pri nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6817792 (14432) Keyser Soze
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758417 (8414) BlackHole

Več podobnih tem