» »

prevara

prevara

dedi542 ::

Zivjo

En prevarant mi je KAO prodal 6600GT. Dobim po posti, pogledam notr je pa neka pci grafa. Preveril sem za imenom, ter naslovom in na tem naslovu ne obstaja noben z takim imenom. Mail ne odgovarja, naslov je izmisljen ime tudi. Kaj lahko naredim glede tega al je konc?

Icematxyz ::

Denar si mogel nekam poslati ne?

joker16_7 ::

Pojdi na kraj kamor si poslal denar oz. bolje da se pozanimaš kdo tam sploh biva.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

ThinMan ::

Tako je. Če je bila poštna nakaznica je izsledljivo. Čudno bi bilo da tip pošlje z lažnim imenom, ker potem denarja tud ne dobi. Edino če ima prijatelja poštarja in to namesto njega uredi.
Velja za vse oblike (tudi vratadovrata, eksploziv, ...)

Lahko podaš prijavo na Policijo, sam ne bodo nič naredili.

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

reptilia ::

Lahko podaš prijavo na Policijo, sam ne bodo nič naredili.


žalostno a resnično....

kolegu ukradli 800k Sit vreden bicikl...
Policaji mu prbijejo naj si novga kupi.
Forgive your enemies, but never forget their names.

fanatiktech ::

Hehe, kruto ampak resnično... tole kar se ti je zgodil ti kr lepo prjav pa ti bojo vse zrihtal.... ko vem ko je kolega prodajo nek telefon pa je poslav namest telefona neke boskote na kaseti >:D pa so ga izsledil policaji... pa je lepo vse mogu vrnt... plus tega je pa še dubu 3 mesce koristnega dela, pa je stare mame pa dedije okol furu... tak da tisti ko govorite da ne bojo nix nardil se motte... vsagga so še dobil, sam mal se je treba potrudit pa it na policijo :D :D

Matek ::

Kraja kolesa je bistveno težje izsledljiva, če maš ti naslov od tipa, kamor si poslal denar, je odlična možnost, da se ga izsledi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ThinMan ::

Kraja koles... ni glih za tukaj ampak ker ste ze omenili.

Prijatelj (sosed) je športnik kolesar. Enega popoldneva mu policist potrka na vrata in reče, Čuj pejdi z menoj na postajo po svoj bicikel. Frend skoraj ni mogel verjet kaj sliši. Mu je lepo povedal da ima kolo zaklenjeno v kleti. In odideta v klet. Kaj najde - vdor v klet in kolesa ni. Potem na policijsko postajo po kolo. Kako so ugotovili da je to njegovo kolo. Tat je bil z osebnim vozilom in kolesom namenjen v sosednje mesto. Ker je iz bunkera avtomobila zijala polovica kolesa vun, je bila patrulja za njim še posebej pozorna. Seveda so takoj posumili da gre za ukradeno kolo oz. da se takšno kolo tako ne prevaža in ga ustavili.

Tolk mal za sporostitev.

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Simeroni ::

grem stavit, da ne bos vec kupoval in robo prejel preko poste...tudi jaz sem se opekel...enkrat...in nikoli vec...(upam)

d0rK ::

Jz smn ze mau pozabu kako gre pr posiljanju paketa.


A prever podatke na zadnji strani posiljke (posiljateljev naslov) s podatki na osebni?

joker16_7 ::

Še vsakega so dobli ne da ne bi njega. Slovenska policija je šibka kar se tiče vlomov, kar se pa ostalih stvari tiče pa vse odkrijejo. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

UNIVERZUM ::

glede pošiljanja po pošti. ti lahko dvigneš paket, denar ali karkoli pride po pošti že s samim obvestilom o prispeli pošti. Vem ker sem se že nekajkrat selil, pa ko sem dobil kakšen paket ali pa odkupnino, je bilo dovolj da sem imel obvestilo o prispeli pošiljki. Niso na pošti prav nič komplicirali kaj šele da bi zahtevali kakšen dokument.

osebni dokument so zaenkrat od mene zahtevali samo, ko sem dvigoval bančno kartico, dohodnino in pa osebni dokument:\


iz tega sledi: model je lahko dal naslov neke nevseljene hiše, ki ima številko in poštni nabiralnik. poštar je prinesel obvestilo da ga čaka denar. model vzame obvestilo in ola; na pošti dvigne denar.

sam osebno po pošti naročam samo še od podjetij (slaba izkušnja z nedelujočo plato), pa še takrat se zgodi da kaj od naročenega "pozabijo" dati not, računajo pa.


želim ti veliko sreče, čeprav bo težka.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Andruxa ::

Kje si pa staknu ta oglas, kateri nick ima ?
Lp, A


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382429 (25876) budnost
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368547 (7059) imagodei
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315449 (11336) shadeX
»

iskanje identitete prek e-maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
444554 (2931) dottor
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827208 (25019) galu

Več podobnih tem