» »

Gibanje za pravičnost in...Gorivne celice

Gibanje za pravičnost in...Gorivne celice

happyme ::

Malo sem brskal po strani drnovškovega givanja za pravičnost in razvoj in našel en članek. Nisem ravno en fizik ali naravoslovec, ampak meni se tole zdi malo skregano z zdravo pametjo. Naj mi tole eden razloži:

Vodikove gorljive celice - korak bliže spoznanju enotne naravne zakonitosti samozadostnosti mase-energije.

Z vodikovimi gorljivimi celicami se je človeštvo najbolj približalo spoznanju enotne naravne zakonitosti. Gorljive vodikove celice takšne kot so trenutno v uporabi še ne izkazujejo načela samozadostnosti mase-energije, ker ne delujejo kot zaprt enovit vrednostni sistem, kjer bi določena realizirana masa – energija preko t.i. kvantnega prehoda (gorenje) prehajala v lastno akumulirano vrednost in nazaj v realizirano v neskončnem samo ponavljanju... Pri vodikovih gorljivih celicah je stranski produkt voda to je H2O, ki v sebi zopet nosi H vodik in kisik, ki že omogoča samozadostnost sistema večnih in nenehnih sočasnih kvantnih zlitij Vodika (gorenje) s pomočjo kisika, kjer se zopet pojavi H20 kot stranski produkt, ki pa je v bistvu celotna osnova določenega omejenega zaprtega sistema, če vodik preko sistema gorenja kisika prehaja v vodo H20, kar je popolnoma res.

In tu pridemo do šokantnega spoznanja, da voda lahko gori, če se nahaja v enovitem zaprtem sistemu, ki ji omogoča nenehna sočasna kvantna zlitja njene akumulirane O in realizirane vrednosti H2 znotraj določenega zaprtega enovitega sistema, kar je vsaka X pojavnost mase-energije, prostora-časa *življenja od kvarka do galaksije enako.

Torej gorljive Vodikove celice imajo prihodnost, če bodo omogočala v zaprtem sistemu, večna medsebojna sočasna kvantna(vrednostne prehode)zlitja v točki prehoda Alfa Omega- akumulirane in realizirane vrednosti mase-energije med seboj znotraj enovitega zaprtega sistema, ki bo izražal vesoljno načelo samo zadostnosti mase-energije, katere načelo izkazuje vsaka X pojavnost mase-energije(prostora-časa*življenja)!!
Po tem načelu večne samo zadostnosti mase-energije, ko prehaja iz realizirane vrednosti v akumulirano in obratno iz akumulirane v realizirano preko t.i. kvantnih prehodov v točki Alfa-Omega medsebojnega sočasnega zlitja, večno in sedaj deluje izmenično EM valovi, rotira in omogoča večni samo obstoj – mase - energije, prostora-časa*življenja znotraj vse obsežnega vesolja. Srce takšnega sistema bi bila dva prekata prehoda, levi in desni kjer bi v prvem akumulirana me izgorevala prehajala v realizirano, v drugem pa obratno realizirana me izgorevala in prehajala nazaj v akumulirano. Po tem sistemu samo zadostnosti pa deluje tudi naše srce, mi in vsa pojavnost mept* v vesolju.
Kaj je potrebno storiti za takšen samo zadosten sistem? Ne veliko! Potrebno je izdelati zaprt sistem poljubne velikosti, ki bo preko dveh gorljivih sistemov celic (opis je podan zgoraj)Vodika omogočal prehod sistemu iz akumulirane v realizirano vrednost in sočasno obratno realizirane vrednosti v akumulirano vrednost tega enovitega sistema, ki bo tako samodejno asimiliral enotno naravno zakonitost samo zadostnosti mase-energije preko nenehnih sočasnih kvantnih prehodov Alfa-Omega lastne akumulacije in realizacije med seboj.
To naj bo prvi resnični znanstveni prispevek Gibanja za Pravičnost in Razvoj celotnemu človeštvu! Takšnih prispevkov pa bo še veliko, če si bo Vlada R. Slovenije vzela čas in razmislila, kako naj izrabi in združi vse potenciale in znanje Slovencev!!
Vi, ki berete to, ste poklicani, da vprašate vlado R. Slovenije, zakaj je brezbrižna do nas in vas!

Člani iniciativnega odbora za ustanovitev SVAAAZ – Slovenske Vesoljske Agencije in Akademije Alternativne Znanosti.


Še link Klik

roscha ::

Zgleda da se na Zaplani konzumirajo določene substance....

preko nenehnih sočasnih kvantnih prehodov Alfa-Omega lastne akumulacije in realizacije med seboj.

Kaj pa vpliv roza slončkov? A to se pa kar zanemari? Ker v današnjem družbenopolitičnem življenju vpliv fluksa in roza slončkov na duhovno rast ter razvoj Omega2 in Beta-Psi točke ne moremo pustiti ob strani. >:D



Butcevpolnsvet.press

gfighter ::

Heh, pa naj še kdo reče, da alternativna znanost ni "in". Saj so dečki kar sami izumili perpertuum mobile. :D
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gzibret ::

Ojejej, večjega bull nakladanja še nisem videl. Avtor nima pojma ne o kemiji in ne o fiziki.

> Torej gorljive Vodikove celice imajo prihodnost, če bodo omogočala v zaprtem sistemu, večna medsebojna sočasna kvantna(vrednostne prehode)zlitja v točki prehoda Alfa Omega- akumulirane in realizirane vrednosti mase-energije med seboj znotraj enovitega zaprtega sistema, ki bo izražal vesoljno načelo samo zadostnosti mase-energije, katere načelo izkazuje vsaka X pojavnost mase-energije(prostora-časa*življenja)!!

Joj... Kot bi poslušal Ramzesa (se še spomnite >:D). Morda gre celo za isto osebo >:D
Vse je za neki dobr!

R33D3M33R ::

Precej žalostno je, da se taki prispevki pišejo zavijajo v preplete tujk in kompliciranih stavkov, da moraš parkrat prebrati, da sploh veš kaj je avtor hotel povedati.
Vsebina, ko jo izluščiš, je nekaj drugega: nesmisel. Če sem prav razumel je govora ravno o perpertuum mobile. Ja, seveda :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

TESKAn ::

Vsakemu, ki ima kaj v glavi, je jasno, da je napisano popoln nesmisel. IMO tudi piscu in vsem, ki so imeli kaj pri objavi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

gumby ::

tole spada v funny links, ne z&t:\
my brain hurts

Thomas ::

Ne, to spada v Probleme Človeštva. Glede na to, kdo je zadaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Dobra parodija na gorivne celice.

Icematxyz ::

Če prebereš dobro ugotoviš da ne gre za nič posebnega ali tako neumnega kot se zdaj tu prikazuje.

In sicer dvostopejnka naprava (en del realizira drugi pa akumolira):

Prvi del ki realizira : pretvarja vodik v energijo in stranski produkt je H20 + sproščena energija.

Drugi del ki akumolira energijo: razbijanje H2O na vodik in kisik torej v potencialno gorivo.

Torej kaj drugega je opisal kot klasičen tehnološki princip izrabe vodika in gorivnih celic v najbolj osnovni obliki?

Pa podpisani pod člankom ni Janez Drnovšek. Tako da kje piše da je sam napisal članek?

Pisano pa je izrazoslovje ja in namenoma narejeno tako da ni preveč znanstveno in da celo kdo ki ga znanost kaj preveč ne gane vseeno prebere kaj o gorivnih celicah.

Mogoče vas je to pretentalo. :D

Ne zdi pa se mi ta ideja nič bolj težje sprejemljiva od tega da bi nekoč bili Borg. :D

Luka Percic ::

Z vodikovimi gorljivimi celicami


Na gorivne je najbrž mislil ane?

Imo je pisec teh vrstic precej moten.

Člani iniciativnega odbora za ustanovitev SVAAAZ – Slovenske Vesoljske Agencije in Akademije Alternativne Znanosti.

To je najbolj zaskrbljujoče.
A nas morajo res vsi poznat kot največje drekmešalce?

Imo ta predsednik ni več opravilno sposoben opravljat državne funkcije ki mu je bila zaupana.

Thomas ::

> Ne zdi pa se mi ta ideja nič bolj težje sprejemljiva od tega da bi nekoč bili Borg.

Krši drugi zakon termodinamike, tale naprava. Borg ga ne.

Razlika je BISTVENA. Čeprav se tebi, pa še komu, vse to "zdi čisto isto".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

A. Smith ::

>>>In sicer dvostopejnka naprava (en del realizira drugi pa akumolira):

Jest sem pa božiček.

GC lahko ALI porabljajo ALI tvorijo gorivo (lahko vodik, lahko kaj drugega). Izkoristek (električni!) je pa v vsakem primeru 30-40% in se poveča samo v nekterih primerih, ko se lahko izkoristi tudi toploto, ki ob tem nastaja.


>>>Člani iniciativnega odbora za ustanovitev SVAAAZ – Slovenske Vesoljske Agencije in Akademije Alternativne Znanosti.

Vsekakor bo tole društvo povprečnemu članu foruma močno dvignilo pritisk. Alternativna znanost ? ;((

Gorljive celice? Raje bom nehal, ker bom sicer začel "bruhati blato".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Icematxyz ::

Jaz pa mislim da avtor ne omenja pepetuum mobile ampak preprosto omenja napravo v kateri bi bila proizvodnja in poraba vodika združeni v eno celoto. 8-)

Se pravi poraba vodika za proizvodnjo elektrike v eni fazi ter stranski produkt te faze pa se spet v drugi fazi pretvarja v vodo. in cikel se nadaljuje.

To pa ni v ničemer skregano z znanostjo ali pač? Če pa to že počnemo dan danes. Morda le ne obeh faz v eni napravi.

Se pravi to se da to narediti neglede na izkoritek pa tudi če na koncu več vlagamo not kot ven dobimo.:D

Tako kot naprimer danes v jedrski elektrarni mehansko delo opravljajo parne turbine.

In kje piše da nebi takšen stroj mogel imeti bolšega izkoristka kot plinske turbine če bi uporabili namesto vodne pare ki žene turbine kot prenosnik vodik ki se pretvarja preko gorivne celice v elektriko.

Saj pravim to je zdaj samo primer ne it zdaj računat izkoristkov ker sem napisal na hitro. :D

Bistvo je samo to da taka naprava ni nič izvenseriskega kot je omenjena v članku in pomoje da jo lahko zlahka zgradiš.

Če je seveda moja interpretacija članka pravilna. Samo mislim da sem blizu ker za jedrske reakcije mislim da ne gre ali kaj podobnega kot sem sprva mislil glede na vso razburjanje. 8-)

Edit: strinjam pa se da ne gre za pepetuum mobile in da je treba več energije vložiti kot jo ven dobimo. Pravim le da morda pa bi za kakšno stvar ravno to bilo najbolj primerno. In predvsem pravim da se men ne zdi to znanstvena fantastika.

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

> Se pravi poraba vodika za proizvodnjo elektrike v eni fazi ter stranski produkt te faze pa se spet v drugi fazi pretvarja v vodo. in cikel se nadaljuje. To pa ni v ničemer skregano z znanostjo ali pač?

No, to seveda ni skregano z znanostjo, če za delovanje takšne naprave (PO)RABIMO energijo. Če pa takšna naprava PROIZVAJA energijo, potem je pa to bull. Krši osnovni zakon narave, kot je že Thomas povedal.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

> Jaz pa mislim da avtor ne omenja pepetuum mobile ampak preprosto omenja napravo v kateri bi bila proizvodnja in poraba vodika združeni v eno celoto.

To je eno in isto. Ne dela.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> tole spada v funny links, ne z&t
> Ne, to spada v Probleme Človeštva. Glede na to, kdo je zadaj.

Se z obema strinjam. Zalučal pa bom (sem) v ložo.
Vse je za neki dobr!

Luka Percic ::

Edit: strinjam pa se da ne gre za pepetuum mobile in da je treba več energije vložiti kot jo ven dobimo. Pravim le da morda pa bi za kakšno stvar ravno to bilo najbolj primerno. In predvsem pravim da se men ne zdi to znanstvena fantastika.


Ja recimo če te tišči gotovina v denarnici, lahko tako porabiš energijo, katere cena ti bo potem stanjšala denarnico, in boš spet lahko v miru hodil okoli.

Icematxyz ::

Jah pol bom pa vprašal tako:

Z katero napravo dan danes pa dobimo več ven kot notri vložimo?

Z dobeno. 8-) Tak da to se ne sme avtorju članka očitat pomoje ker potem bi bili krivični. Oziroma bi izumil nemogoče.

In dejansko če bi naprava porabljala nečesa kar je v primerjavi z nafto recimo praktično neomejeno po količini, potem tudi kljub nižjem iskoristku se splača morda o njej razmisliti.

Zdaj to samo jaz razlagam vam z tega vidika ker češ da taka naprava nebi delovala. Tu se pa z vami ne strinjam. :D

Kako pa bi delovala v praksi takšna naprava pa se res nebom prepiral ker to je nesmisel.

Pač vložit bi moral energijo nečesa drugega zraven (se pravi v ta "zaprt" krog ker če ne bi energije zmajnkalo) tako kot je to pri vseh napravah ki jih poznamo.

Tako:

Za delovanje motorja pač dodamo nafto izpuh pa spustimo v ozračje ker je nekoristen.

Avtor te naprave pa si je zamislil to tako da v "motor" dodamo vodik izpust pa znova pretvorimo z drugo napravo v gorivo.

Vsaj jaz si tako razlagam ni pa nujno da je to se mislilo. 8-)

In potem pač je z nekega vidika to morda smotrneje početi.

In potem bi morda v neki kombinaciji ali zaradi določenih lastnosti to res bila najboljša alternativa v danem primeru.

V obeh primerih pa moramo vložiti več energije kot jo dobimo to je pa dejstvo.

Dejstvo pa je recimo da sedaj pač imamo nafto v prihodnosti pa bo pomoje vsaka alternativa dražja.

Pa še nekaj je. Kje pa piše da si ni avtor te naprave zamislil takole:

V eni tovarni proizvajaš vodik ki ga nato v avtomobilu pretvoriš v vodo to vodo pa potem dejansko v tovarni spet spreminjaš v vodik.

In da gre za take vrste cikel ali napravo ne pa neko fizično napravo v obliki kocke recimo. :D

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Wikipedia: Perpetual motion

A perpetual motion machine of the second kind is a machine which spontaneously converts thermal energy into mechanical work. This need not violate the law of conservation of energy, since the thermal energy may be equivalent to the work done; however it does violate the more subtle second law of thermodynamics (see also entropy). Note that such a machine is different from real heat engines (such as car engines), which always involve a transfer of heat from a hotter reservoir to a colder one, the latter being warmed up in the process. The signature of a perpetual motion machine of the second kind is that there is only one single heat reservoir involved, which is being spontaneously cooled without involving a transfer of heat to a cooler reservoir. This conversion of heat into useful work, without any side effect, is impossible by the second law of thermodynamics.
Ne worka, čeprav je pri PM druge stopnje mogoče komu malce težje pogruntati zakaj ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

Icematxyz ::

Saj to razčistite med sabo najprej ja:

A mislite da je avtor članka govoril o perpetuum mobile ali ne.

Jaz mislim da ne. 8-)

Azrael ::

>V eni tovarni proizvajaš vodik ki ga nato v avtomobilu pretvoriš v vodo to vodo pa potem dejansko v tovarni spet spreminjaš v vodik.

In imaš (ogromne) izgube, ki se množijo. Vodik je zvezdniško gorivo, zaradi svojih muh in zahtev.
Nekoč je bil Slo-tech.

Icematxyz ::

Da ker imaš alternativo nafto.

Ko pa boš moral naprimer preorati, povlačiti eno njivo in posaditi oljčno repico to potem špricat in pa gnojiti. Spraviti z njive in predelati v gorivo al ipa boš uporabil silo ene deroče reke za proizvodnjo vodika.

Vprašanje je kaj se bo bolj splačalo. Pač jaz mislim da je ta članek bil bolj namenjen ozaveščanju tega katere težave pač ima danapšnji svet in da je potrebno iskati rešitve.

In težave z energijo in omejenimi viri so pač dejstvo ki bodo nas vse prisilile v takšno razmišljanje s časom.

In vodika in gorivnih celic si pomoje ni zmislil Drni.

Pa še to se vprašajte kaj sem zgoraj napisal. A je mislil da je ustvaril perpetuum mobile ali ne avtor tega članka? 8-)

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Ne trdim pa zdaj jaz da se strinjam z čimerkoli.

Pač ker vem za kaj se gre pri vsem skupaj pa kako se gleda na Drnovška in njegovo alternativnost sem si vzel malo časa namesto njega in si dovolil razložiti kaj je bilo mišljeno z tem člankom.

Posebej ob tem ker vem da če bi Janez Janša al pa Jože Jerovšek ali morda Andrej Bajuk kaj takega izustil da bi bili nekateri pripravljeni za to vložiti celo proračunska sredstva. :D

To je politična tema bolj kot znanstvena zato sem si vzel čas. :D

Azrael ::

Eh ja, bo držalo, oni so vedno za take hece, ki vključujejo zganjanje povsem nepotrebne panike in histerije, vse skupaj za zavijejo v lep celofan: Apokalipsa po Janezu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Alexius Heristalski ::

Slovenske Vesoljske Agencije

Tole je hotel ustanoviti (ali je že) umetnik Dragan Živadinov. Torej ni nekaj resnega, sicer pa že ostalo (alternativna znanost itd.) vse pove. Bleferstvo, tako kot celo "Gibanje". Še najbolj me skrbi to:

To naj bo prvi resnični znanstveni prispevek Gibanja za Pravičnost in Razvoj celotnemu človeštvu! Takšnih prispevkov pa bo še veliko, če si bo Vlada R. Slovenije vzela čas in razmislila, kako naj izrabi in združi vse potenciale in znanje Slovencev!!
Vi, ki berete to, ste poklicani, da vprašate vlado R. Slovenije, zakaj je brezbrižna do nas in vas!

Kaj??? zavraga.gif
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Tole nima zveze z Zivadinovnom. Tole je kar neka grupa, ki se je tako ocitno sama poimenovala.
Sicer pa od kje ti, da umetnosti ni nekaj resnega?

Dolocila je v katerem jeziku ti danes tule pises in se precej drugih stvari, da ne omenjam, da so Leonardo, Galileo ipd.. se ziveli v casih, ko sta bila umetnost in znanost zdruzeni. Meni se ideja, da bi danes to spet zdruzili zdi primerna.

V zgodovini je to ze dobro delovalo.

Kar se pa tega teksta tice mi pa deluje skoraj kot da bi to nekdo poturil, da se diskreditira Drnovska, mogoce celo idejo o vesoljski agenciji ker napisano je res bedarija.

Alexius Heristalski ::

Kolikor vem, je SVA še v ustanavljanju in ne zdi se mi tako strašno neverjetno, da bi se povezali z GPR-jem in dodali še akademijo za alternativno znanost. Ko sem rekel, da ni resno, sem se nenatančno izrazil. Mislil sem, da ni resno, tisto pravo znanstveno, pač pa umetniško, kar je bolj tako-tako, je lahko resno ali pa ni, kakor vzameš. Umetnost in znanost nista več združeni, saj to je jasno, ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Ti ves, da so prvi slovenski vesoljski poskusi nastali znotraj umetniskega dela? Z rakavimi celicami ipd.. v brezteznosti znotraj gledaliske predstave, ki je bila prva taksna na svetu? Skratka gre za za moje pojme resno prepletanje znanosti in umetnosti. Celo edinstven tak primer na svetu kar drugace redko originalni Sloveniji sploh ne more skoditi.

Ampak tisti projekt nima nobene zveze s tem tekstom in njegovimi podpisniki. Tole je ocitno nekdo, ki hoce malo strene mesat.
Kaj za vraga pa je alternativna znanost?

Luka Percic ::

v brezteznosti znotraj gledaliske predstave


Dej ne ga srat, to ni nobena znanost.
Kaj so pa raziskovali?
In to sredi predstave?!

Calligula ::

Mutacije rakavih celic in se nekatere poizkuse na proteinih in podobnih zadevah za klinicni center.
Prave raziskave znotraj parabolicnih poletov.

Prve tovrstne za Slovenijo in se zdaj edine. To, da zaenkrat niso sli dlje pa bi sam raje pripisal tistim, ki jih niso mocneje podprli. Itak Slovenci vedno z zamikom vse dojemajo. So pa bli tako navduseni nad tem v Imperial college of London, da so jim naslednjic placali cel umetniski projekt, da so se za njih izvedli take raziskave.

Skratka gre se za to, da skusas mesat neke cudake, ki se javljajo na nekih spletnih straneh z ljudmi, ki so na svojih podrocjih vrhunski in ob tem se skusajo podpirat slovensko znanost pac po svojih moceh.

Sicer pa je to off topic ker je tu govora o tistih bizarnezih z drnovskove spletne strani. Samo hotel sem opozorit, da ne teh zadev v isti kos metat samo zato, ker se je zdaj enemu blaznezu zdelo fajn, da bi ob pojem alternativna znanost skusal se prisilno prilimat se pojem slovenske vesoljske agencije za katero je ze skrajni cas, da bi jo meli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

drejc ::

za katero je ze skrajni cas, da bi jo meli.


Benti, zdravljenje Arturja, preroka Janeza psa, da se je potem odrekal mesu je bilo ceneje in bolj smiselno kot tole.

Raje znižat davke za visokotehnološka podjetja (ne metanje torpedov v vesolje), korak k uvedbi EDS, za socialne transferje (ok, to je on par z tojo idejo :) ) pa še marsikakšen strošek prej, preden pošljemo crknenga psa v vesolje.

IMHO.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

_marko ::

->Raje znižat davke za visokotehnološka podjetja (ne metanje torpedov v vesolje), korak k uvedbi EDS, za socialne transferje (ok, to je on par z tojo idejo :) ) pa še marsikakšen strošek prej, preden pošljemo crknenga psa v vesolje.

ITAK! Se podpišem!

Ljudje se nam prav smejejo od zunaj, ko nekateri plačujejo 50% davka...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

Oboje je pravilno.
Oz dodat se ukinitev politicnega kadrovanja, znizanje davkov, vesoljska agencija, ki je karta do vstopa v izjemen bazen investicij, znanja in razvoja na vseh nivojih.

Te stvari se med seboj ne izkljucujejo ampak dopolnjujejo.

drejc ::

Ok, da nam napačno interpretiran...sem za slovensko vesoljsko agencijo, samo v primeru da faše NASA (no, tuj privat kapital je bil kle mišljen) sponsored projekte, je profitabilna in plačuje pri nas davke, to ja. Samo da to že sedaj delajo na IJS, IMFM, pa še kje. Nevem čisto točno kaj bi delala slovenska vesoljska agencija? Kaj pa delajo v VA severni in južni sosedje, če to agencijo že imajo?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Calligula ::

Se strinjam. Ne sme postat se ena gnila pisarna kamor si politiki zinstalirajo svoje oiliticne kuzle-odsluzene poslance, ministre, veleposlanike in podobno smetje. Trenutna vlada in pa njena zrcala v opoziciji bi verjetno po refleksu zelela naredit prav to.

Saj ne recem, ce se kak politik potrudi bit kje koriste pa naj bo se del rezultata, nihce pa ne rabi res se ene politicne sebi in cuzanju denarja namenjene pisarne.

Ampak tole je spet off topic.

Meni je kar malo butasto v temi, ki je namenjena nekim bizarnim clankom nekih anonimnih cudakov pisat o vesoljski agenciji.

A. Smith ::

>>>Benti, zdravljenje Arturja, preroka Janeza psa, da se je potem odrekal mesu je bilo ceneje in bolj smiselno kot tole.

Ubogi pes. Ravno mesa se je odvadil, je pa crknil >:D


Ne, resno. Nesramno je neuki folk futrati s takimi lažmi in nakladanjem, kot to počne JD na svoji strani.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Calligula ::

Ah lazmi. On te stvari verjetno tako vidi.
Meni je predvsem skoda, ker je naceloma postajal boljsi clovek zadnje case. Skoda, da se ni ustavilo na neki zdravi tocki ampak je zacelo it "overboard".

Mam pa vseeno raje takega predsednika kot neko sralo z zategnjeno kravato, ki leze v rit velesilam, da ga ob koncu dneva potrepljajo, da je pridna kuzla. Mamo precej takih politikov.

Se to raje vidim, da bluzi po spletnih straneh kar je vsaj neskodljivo kot pa, da bi razprodajal slovenske interese za to, da se slika z "velikimi".

_marko ::

->Ah lazmi. On te stvari verjetno tako vidi.

To sploh ni opravičilo. Jaz verjamem, če bi JD dobil dobronameren mail o neumnosti in netočnosti njegovega pisanja, nebi storil ničesar.
Pač tak je...


->Meni je predvsem skoda, ker je naceloma postajal boljsi clovek zadnje case.

Ja, za vse kar gre narobe okrivi "negativce"! Narkoman mu vkrade računlnik, pa so zato krivi "negativci".
Dober človek je, ni kaj...


->Se to raje vidim, da bluzi po spletnih straneh kar je vsaj neskodljivo

Nikakor to ni neškodljivo! Če se predsednik republike laže in opisuje neogoče(perpetum mobile) stvari, kaj si naj potem poprečen državljan misli!?

Mene je sram, da je on naš predsednik.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

marko z ene strani ti povsem komot dam prav.

Z druge strani so ti, ki jih opicuje kot negativce dejansko sposobni vsega tega in itak take poteze in hujse poteze vlecejo ze lep cas in to je tisto kar je grozljivo. Da sploh ni samoumevno, da so take trditve absurd. Da te recimo sploh ne bi presenetilo, ce bi se izkazalo, da je res.

Pa a mislis, da je policistom tezko nekaj prikriti, prikazati, nastaviti, ce dobijo ukaz od visjih instanc?
12 % policistov je zadovoljnih z svojo sluzbo. Vsi ostali so oportunitetno odprti za "boljse opcije", sluzne, bonboncke,...

Trenutna ablast je se posebno nagnjena k upravljanju z dolgimi lovkami in to precej nonsalantno. Zaradi tega ji tudi hitro upada podpora.
Ker je preprosto postalo jasno, da se tovrstne stvari dogajajo in da jih niti ni motilo, ce se je to videlo dokler ni padala podpora.

Jaz sploh ne verjamem avtomatsko ,da je to narkoman sunil.
Lahko se z diskov v par minutah pokrade dol vse podatke in se poturi laptope napol zavestnim narkomanom, ki se itak niti ne spomne kje je kdaj kaj sunil.

Da ne omenjam kako imajo policisti narkomane zasuznjene kot ovaduhe ipd.. v zapor jih ne dajejo, ker jim ne pomaga, jih pa dajo naprej kot kazen, ker majo potem absitnencne krize notri in se tega bojijo kot utrgani.

Skratka problem je, da jaz, ki se dojemam za izjemno kriticnega, ne nagnjenega k raznim zarotam ipd prav brez tezav vidim tudi tak scenarij.

Ne rabis bit Drnovsek pa napol utrgan ali v deliriju, da vidis, da ta folk dejansko zakone, pravice,.. jemlje po svoje, obramboslovsko,...

_marko ::

->Z druge strani so ti, ki jih opicuje kot negativce dejansko sposobni vsega tega

Ta je pa dobra! Ker ti in JD menita, da so oni tega sposobni jih zdaj lahko brez dokazov obtožujemo.
Se ti zdi to normalno!? Da to dela PREDSEDNIK države!? To je absurd!


->Skratka problem je, da jaz, ki se dojemam za izjemno kriticnega, ne nagnjenega k raznim zarotam ipd prav brez tezav vidim tudi tak scenarij.

Ta stavek očitno izključuje sam sebe.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

poweroff ::

Raje znižat davke za visokotehnološka podjetja
Ja, samo tega itak ne bodo naredili. Saj se še iz Tehnološke agencije delajo norca...

Drugače pa vodikove gorljive celice niso nič napačnega. Jaz to pač razumem kot celice, ki gorijo. Če so pa mišljene gorivne, je pa to druga zadeva, hehe. :D
sudo poweroff

_marko ::

Mathai:
Ravno to kar si omenil in nasploh toga ekonomska politika je razlog zakaj ne maram te vlade (ok, naredili so tudi par drugih bedarij, ampak za tisto mi je vseeno).
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

ne mislim zdaj s teboj debatirat o tem kaki ti kjudje so, ke ce ne vidis sam te zagotovo tudi preprical ne bom.

Glede drugega stavka-klasicen paradoks.

_marko ::

Caligula:

Nisi razumel moje poante. Kakšni so ti ljudje sploh nima veze. To je popoloma nepomembno.
Pomembno je to, da predsednik države ne more obtoževati ene politične opcije brez kakršnihkoli dokozov!

Za najino razpravo je popolnoma irelevantno ali je Janša angelček api hudič!

Upam, da se zdaj razumema.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

1. Jansevi so za potrebe vmesavanja v delo SOVE vpletli Drnovska preko kao crnih fondov. To so privlekli po tem, ko butasta argumentacija z udbovskimi tezavami v javnosti ni imela efekta. Pravzaprav zdaj ze govorijo, da je treba tam vohljat zaradi seksualnih afer... skratka probajo najti kak argument.

Enega so si ocitno izmislili in to na nacin, ki brez dokazov crni predsednika drzave. Zaljenje, omalozevanje,.. predsednika je mislim ,da celo kaznivo.

Ampak skratka, oni so zaceli z zlobnimi obtozbami, on jim je vrnil, da so zlobni oni... ipd..

Ze pred tem pa jansevci niso bili stoicni ampak so se aktivno trudili, da bi si predsednika podredili. Pravilno, da ni popustil.

Tukaj pa prideva do tega, da imava razlicne poglede na nekatere stvari. Ti menis, da mora predsednik neglede na okoliscine, zunanje faktorje bit nekaksen. Kaksen tocno je pac tvoja predstava, ki je verjetno povsem legitimna.

Jaz osebno menim ,da se mora predsednik prilagajat okolju in dogodkom. Edino prav, da se oglasi. Kakor sem sam spremljal z grdimi in umazanimi insinuacijami, obtozbami,.. ni zacel on ampak jansevci. Drni vsaj sam direktno rece. Jansa preko kuzel vse ven daje.

Dalec pa od tega, da ima vse ali celo veliko tega kar deni zadnje case govori tudi smisel.

Ampak prav tale primer se meni se ne zdi tako sporen. Prej to, da si ga je nekdo skusal podrejati. Akcija, reakcija...

Skratka za razliko od tebe jaz te zadeve vidim kot dinamicne. Njegova funkcija je formalno skoraj brez moci in je predvsem moralna.
To, da to o cemer govori z zamikom sedaj dejansko opazajo tudi ostali pa se kaze z upadom podpore vladi.

_marko ::

Spet me nisi razumel...

On lahko reagira na obtožbe drugih, ne rabi pa se spuščat na njihov nivo in si sam zmišljevat in obtoževat brez dokazov.
Ne rabi si zmišljevat obtožb, ker se mu tako zdi. Naj bo tiho, če nima dokazov...

Še enkrat, drugi nimajo veze. Primer okradenega računalnika je povsem samostojna zadeva. In tukaj je neprimerno obnašanje predsednika države.

Ti imaš slabo mnenje od slovenski desnici, tvoj "ljubljenček" pa se poslužuje enakih tehnik kot desnica, ki jo zaničuješ.
Njega "nagrajuješ" zato, da ubira te tehnike, desnico pa "kaznuješ".

Ni to malo hinavsko?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

Mene ne moti desnica, ker je desna. Moti me, ker je v tako kratkem casu uspela bit le se bolj bedna kot levica prej in pa, ker je precej kuzlasto naravnana kr se meni gabi.

Ko je bil jansa izvoljen sem pritisnil reset tipko in si cisto mislil, da je pac tip vsaj funkcionalen mogoce in da mogoce bo pa kaj naredil in mogoce vsaj iz principa in kot pokazatelj prejsnjih grehov delal odprto, direktno, transparentno in slo je povsem v drugo skrajnost povsod.

Dejansko si zeli bit to kar je Drnovsek bil in mel moznost bit.
Drnovsek se je temu dreku na stara leta zacel izogibat, ker je videl, da je debilizem to vse skupaj.

Prav sem te razumel. Zato pa sem rekel, da se najini mnenji razlikujeta.
Pac ce te nekdo klofta ga klofnes nazaj oz toliko mocno,da ga onesposobis ne pa da mu pustis, ker je tako bolj elegantno.

Sploh pa pri medijih nikoli ni tako. Kdo pa pravi, da ni bilo dokazov. Lahko, da si jih samo prikrili, odpravili,..
Sam tej vladi ne verjamem ene same besede. Nic. Pa ni bilo od zacetka tako. Najprej precej, potem cedalje manj in sedaj nic.

In sam verjamem, da so brez dvoma sposobi in pripravljeni vsak drek zmanipulirat do konca.

Cudi me, da ne se vec kot me cudi, da Bush ni skusal presvercat kakega WMDja v Irak, da bi ga kao nasli. Se danes me cudi, da glede na to cesa je sposoben tega ni probal. So pa pac naredili cvetko s priznanjem Al kaidovca za vse! v Guantanamu :D Po mojem je priznal se, da je mojemu sosedu hruske kradel. Svet si pa misli svoje o priznanju iz Guantanama.Drnovsek ima se sedaj, ko se mu dogajajo res cudne stvari v glavi zame vsaj osnovno clovesko integriteto.

Jansa je pa tisti, ki gre h arabcem odpirat tovarno za fothe za slo-medije ceprav je bila odprta ze 4 leta. Slratka socialisticni pristop potemkinovih vasi, mesanja megle,..

Desnica sama po sebi sploh ni problem. Sploh pa niti ni desna v klasicnem smislu. V bistvu je jansa totalni komunist po metodah in razmisljanju.
Pravi desnicarji so po mojem cisto zamorjeni zaradi njega. Jih je do konca nategnil.

Mene pri njem frustrira to, da sploh ni butast ampak preprosto ni clovek, ki bi delal za skupno dobro. Ima pa se frustracije, zamere in jim ne preprecuje prelivanja v ravnanje.

Firme v drzavni lasti se tudi prodajajo po bizarnih kljucih, izbrancem, mediji so pod totalnim pritiskom,.. skratka kar je bilo slabega prej se je sedaj se stopnjevalo.

Guverner je letel prav zanimivo...

Samo se cakam, da najavi, da bomo imeli nacrte v 5 letkah in, da se dela en velik kip njegove podobe, ki bo zamenjal preserna.
Pa iz svinca bo, da bo prezivel tudi nuklearno katastrofo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

_marko ::

Jaz ti govorim, da desnica v tem primeru ni pomembna in da Drni ne sme sam sprožat lažnivih obtožb.
Ti pa napišeš post čez celo stran od desnici in Bushu.

Ne bova prišla skupaj, vojne desno-levo pa se mi še najmanj ne da začet.


lp marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Calligula ::

Jaz ne pisem o jansi in bushu zaradi desnice. Zaradi kredibilnosti in pa dojemanja demokracije.

Izkrivljeno, bizarno,...

Bolton je zadnjic demokracijo na Daily showu deklariral kot absolutno pravico izvoljenih,da delajo kar hocejo.

To je pac tak kaliber ljudi. To ni normalno nacelo desnice. Oz mogoce je pa ne vem. Povej ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaloge nafte (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710684 (6804) Matev

Hydrogen on demand (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24636003 (33032) imagodei
»

Razvoj v bliznji prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
815267 (3317) Thomas
»

Alternativni pogon, namesto bencinskih in dieselskih motorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
708087 (6282) BigWhale
»

Motocikel na vodikove celice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5710727 (9482) gzibret

Več podobnih tem