» »

Zelo nenavadno vprašanje

Zelo nenavadno vprašanje

klemennnn ::

Ampak.... Kako uničiti sosedovo stensko uro čez 10cm zid(betonski) ... Verjetno ni mogoče ampak bi rad slišal vaše predloge. Torej, sem res alergičen na analogne ure(to mislim v smislu da jih zelo sovražim)... Tisti tik tak tik tak mi sploh ni ušeč, sploh pa ne ker imam rad popolno tišino ko spijem ali karkoli. In tisti tik tak tik tak me spravlja ob živce. Živim v bloku in pred nekaj dnevi se je moj sosed odloču pribit stensko uro na mojo steno ( z druge strani ) ... Je že bilo dovol moteče da se je odločil zabijat žebel v steno ob pol enajstih zvečer, na srečo nisem spal, ampak je bilo dovolj moteče da je vzbudilo mojo pozornost in pozornost moje družine, ki nenehno trpi zaradi motečih aktivnosti sosedov(dolga zgodba)
Torej, kako onemogočiti tist "tik-tak" ?
Gotovo se sprašujete zakaj ne grem tja in jih preprosto vprašam če lahko uro premaknejo in verjemte to ni tako lahko z našimi sosedi, zato sem se odločil da to postorim na grši način.
Prvo kaj mi je padlo na misel, da bi rabil en zelo močen magnet ??? je mogoče ? kje ga dobit ? bo ustavilo tik-tak čez 10cm zid ?? Vem zveni noro ampak pomagajte tem ubogem človeku ,ki ne more trpeti tik-taka 24/7 ._.
Sploh nenavadno da se sliši čez zid ane ? ampak se

PS. nisem našel ustreznega foruma, zato se mi je zdej ta najprimernejši
  • zaklenil: Azrael ()

Highlag ::

Nea bo šlo.

Če bi bila elektronska, bi jo mogoče s kakšnim RF topom mogoče lahko uniči>:D l, mehanske ure so pa na EM polje praktično neobčutljive. Če je vmes 10cm zid ti dudi magneti ne bodo pomagali, ker ne boš nikjer dobil tako močnega, sploh pa mislim, da peresa (gibajoči del) niso nujno narejena iz železa.

Če te tako moti zbijanje naredi dodatno zvočno izolacijo, na primer zid iz knaufa in steklene volne. Ali pa se odseli.

Čudno je tudi to, da je zid med stanovanji debel samo 10cm.

Mogoče lahko zvrtaš luknjo skozi zid in blokiraš uro?>:D
Never trust a computer you can't throw out a window

SSH ::

Lep pozdrav!

Samo omenim iz prakse 0:) Če se tega lotis z raznoraznimi magneti ipd... rabiš prvo 8cm luknjo da je men uro pa mag. minimalna razdalja. potem se da ustavit uro z dovolj močnim elektro sevanjem. (Odvisno tudi od izdelave ure). Jaz sem podobno stvar realizira z 1^2 bakreno žico ovito okoli tulca priklopljeno na sinusno napetost. Seveda je potrebno natančno - zelo natančno locirati uro. Pa da neboš mislo pri meni je šlo zgolj za teste na betonskem "ciglu". Sem pa podobno stvar doma sprakticiral =) sosed je imel srednjetonski zvočnik na zidu pritrjen zelo kmečko :D Če si doma v bloku lahko probaš(ko ni sosedov doma) par zelo, zelo zelo močnih udarcev z gumijastim kladivom :D :D po zidu seveda, da neboš po sosedu tolkel :D


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

VolkD ::

Glej.. po moje stvar rešiš s stetoskopom. Ker ura visi na žeblju se bo zvok najbolje prenašal točno tam kjer je žebelj. Ko tako ugotoviš lokacijo. si jo maksimalno natančno označiš.
Nato greš in kupiš kako dobro sliko. Po možnosti naj bo akt. Slika mora biti v težkem velikem okvirju.
Taka slika potrebuje velik žebelj, najmanj 10 cm dolg.

Ostalo verjetno že razumeš :8) !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Azrael ::

In še, ker ta forum ni namenjen delanju škode sebi in drugim, to temo zaklepam (pravila, člen 1. odstavek 1).

Ob tem pa avtorja še enkrat pozivam naj ne počne neumnosti . Obstajajo pravne poti, kjer v takem primeru, če je res tak kot ga opisuješ, pravica na in ukrepi uradnih organov na tvoji strani.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3115990 (14536) vostok_1
»

Foxconn kupuje Belkin, Wemo in Linksys

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3110637 (8308) krneki0001
»

Plesen v omari

Oddelek: Loža
299080 (7560) MatijaZ
»

starši jih ne prenesejo!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
737348 (5170) Vice
»

Obarvati imena datotek v folder wiew WinXppro

Oddelek: Programska oprema
7776 (741) IgorGrozni

Več podobnih tem