» »

Predelava termostata

Predelava termostata

Mazo ::

Alo,

Ali kdo ve, kako se predela sobni termostat, ki se vklopi takrat, ko je MRZLO......na termostat, ki se vklopi, ko je TOPLO.
No, iz tega bi rad naredil termostat za klimo. Ne bi rad kupoval nov termostat, ker sem dal 20€.
Bi se to dalo narediti s pomočjo releja?

Ja.......termostat je analogni in dela s pomočjo PLIN-a.

LP

TESKAn ::

Lahko z relejem. Če nočeš odpirat termostata, kupiš en 230v rele in vežeš tako, da ti termostat vklopi rele. Potem imaš pa na izhodu releja tri pine, en pride noter, druga dva sta pa en delovni in en mirovni kontakt - vhod je sklopljen na mirovni pin, ko je rele izklopljen, in na delovni pin, ko je rele vklopljen.

Če se ti pa da brskat po termostatu, potem pa poglej, kakšen je izhodni rele. Če ima na izhodu en pin neporabljen, si dobi multimeter in si poglej, kako se obnaša - če pin je, potem je verjetno drug od teh kontaktov in moreš samo izhod prevezat, kar vključuje praskanje proge na PCBju in spajkanje prevezave. Vedi pa, da bo tu po vsej verjetnosti 230v in more bit dobro narejeno, da ne bo kdaj kakih težav zaradi tega...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mazo ::

Ja, samo problem je, da se termostat vklopi takrat, ko je MRZLO, jaz pa bi rabil da se vklopi, ko je toplo.
No, to bi rabil za v PC-ohišje, saj se mi ne da ročno preklapljat, hitrosti ventov, ko je toplo v kišti.:D
Saj veš, da vent.ne more segrevati. Ja na termostatu imam 3 pine.....1 za noter, tista dva se pa izmenjujeta.....eden se vklopi takrat, ko je potrebno segrevati hišo, drugi pa takrat, ko je v hiši toplo. :(

TESKAn ::

No, če zamenjaš, kot sem rekel, se bo izklopil, ko bo mrzlo in vklopil, ko se bo ogrelo:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mazo ::

Bi mi prosim bolj podrobno razložil, kaj moram povezati?

>>>>>>>vključuje praskanje proge na PCBju in spajkanje prevezave

Bi to prosim bolj podrobno razložil? :O

VolkD ::

Saj ti je zelo dobro razložil, bolje se da samo narisati. Fotografiraj termostat. Bomo pa na sliki pokazali.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

maticm ::

Jaz sem enkrat delal z termostatom in je imel dve možni vezavi in sicer za:
-vklop, ko je toplo ali
-izklop, ko je toplo

potem sem samo zvezal kakor sem pač rabil. Za tvoj termostat ne vem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer za centralno peč na drva..?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
215584 (3613) feryz
»

Priklop termostata na konvektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124759 (3064) T0RN4D0
»

"logični IN" električno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
336746 (4020) kondezator
»

"toplotno stikalo" ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249409 (7917) fpbs
»

Elektronski termostat kot vtičnica?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113218 (3072) rap3r

Več podobnih tem