» »

P4 1.6A Northwood

P4 1.6A Northwood

1
2
»

Binji ::

ce hoces pa hitrejso hitrost za nizko ceno in enako zanesljivost pa kupi AMD. Ampak pozor!! Zraven ne dobis nalepke Intel inside!!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

_Mortal_ ::

Pred nekim časom sem na internetu zasledil sliko Road Runerja. On je držal sliko z ATHLON XP Wili Cojoti pa: kaj mislite kaj (trikrat lahko ugibate). Namig P4
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

OldSkul ::

Pretiravate ti še posebej Mortal!:\

royt ::

mislim, da je 1,6A in abitka zelo ugoden nakup, poleg tega največ kar lahko dobiš za cena/ hitrost/ zanesljivost.

tha_man ::

royt, hitrost samo če naviješ, kar pa zmanjša zanesljivost. Cena je pa itak višja kot pri AMD-ju. Ne veliko, ampak je.

_Mortal_ ::

Sadjar ni res. Tipu se e strgal zarad pizdarij z Intlom. Zato je izmislil pregovor. Intel,trash inside.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jRk0 ::

Pomoje, da se z raznoraznimi sdr rami intlea itak ne da navit na take hitrosti. po pravici pa povejte, kolko vas ma rambus oz. misli kupit rambus, saj le tako dobis ven tiste prave zmogljivosti. seveda pa je rambus zelo drag in pridemo do zakljucka, da ocitno se vseeno se vedno bolj splaca kupit amdja, saj ce obdrzis naprimer svoje stare rame, se vedno imas hitrejso masino. Pa vseeno ni fer priemrjat procesorja s taktom 2200 Mhz s procesorjem pri 1600Mhz naprimer... to je 600Mhz!!! razlike. Kako je potem mogoce, da je lahko amd enako oz- hitrejsi od procesorja, ki ima 600Mhz vec (kaj ce bi primerjali p4 pr 1,2ghz in xpja pr 1800mhz? vsi vemo, kaj sledi...

res, da se navijajo bolje, ampak ce hoces tako navit, jaz res ne vem, kako to zdrzijo vse zvocne, tv, graficne kartice? (pa nekateri jih majo se dosti vec).
You fuck up once, you loose two teeth.

royt ::

hehe jaz mam rambusa, ker se drugo ne sme kupovati in pika !!! cena pa je 5K med DDR in rambusom, tak da je tu minimalna razlika, če ne manj.

TheJack ::

Bonis nocet, qui malis parcit.

tedybear ::

RAMBUS BYE BYE MUHAHAHAHAHAHAHHAHA
:D

royt ::

ni panike

TheJack ::

A da ne?:P
Bonis nocet, qui malis parcit.

tha_man ::

royt, kupi si ram, dokler je še "poceni" ;)


Sicer pa bo Intel zgleda moral na novo zasnovati chipset, ker DDR precej bremza P4 na visokih frekvencah. Marsikje je P4 2.4 + rambus hitrejši kot P4 3.0 + DDR. Zato se mi ful čudno zdi da bodo sedaj opustili rambus, ko so njegove prednosti šele začele prihajati do izraza. Zgleda da Intel pripravlja kako novo pomnilniško vodilo, ki bo kljub DDR dovolj široko za P4.

ChiefThunder ::

jep, če koga zanima- tukaj...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

piek ::

Jah, blazno ste pametni vsi po vrsti ja. :D
takole, da se sam pristavim svoj del.

Intel P4 1,6A sploh ni uradno odzunaj, z njim Intel le krpa luknje, ki nastajajo na trgu (to je iz ust Intelovega predstavnika!). Northwoodi so le od 2,0 GHz naprej, omenjene primerke 1,6A do 1,8A pa se dobi v ZELO majhnih kolicinah, jaz ga v SLO se nisem videl. No, ce sem posten tudi v tujini ne. Tako, da ne navijat za nek produkt, katerga sploh ne morete kupiti. Glede cenovne ugodnosti nakupa pa samo naslednje: bolj se splaca kupiti Athlona XP 1600+ AG0GA Y stepping, ki gre zracno hlajen (Zalman) do 2100+ v mojem primeru, kaksen "die hard" overclocker pa bi ga spravil se dosti visje. Na teh frekvencah pa se P4 le skrije. In se nekaj o gretju procesorjev: a ste sploh kdaj preverjali temperaturo P4 Willamette procesorjev?! Pod obremenitvijo se greje ko kurba z original hladilnikom, to je do 60 stopinj C!

Saj razumem, enim je bolj vsec Intel, drugim AMD. Ampak objektivno gledano ceno sistema in komponent je zmagovalec AMD. Trenutno. Kaj bo v prihodnje bomo pa se videli.

Lep dan vsem

piek
--- Finish it off if you started it! ---

VASkO ::

saj sem rekel to z gretjem in vidim, da imam prav

drugace pa ne AMDjev sinfat zaradi porodnih tezav, ki so nekje pred 1 letom izginile - jaz ne poznam nobenega, ki bi se mu AMD pregreval

royt ::

piek al kaj si že...

poglej mal po slovenskih trgovinah, pa moš našel 16 in 18.

namig: Mlacom :D

Chessman ::

Piek, si pravi pek !

Jaz sem prodal že cca 10x1.6A, 2x1.8A in 1x2.0A

Tako da se že na veliko prodajajo v sloveniji, po evropi pa prav tako.

Od prejšnjega tedna nekje od srede je sicer motena dobava vendar nova pošiljka pride konec tega tedna.

royt ::

če koga zanima navijanje kakšnega northwooda (1,6A, v tem primeru), je najbolje, da si ogleda TOLE!

piek ::

Ja prav. Ocitno se jih potem v SLO res da kupiti. Ampak se vedno so predragi:))
Tega ne morete spremeniti, edinole navita 1,6A je nekoliko spodobna varianta, ampak bolj zasilna. Od Intela se se najbolj splaca naviti 1,0A Celerona tja cez 1,5+ GHz, pri njem vsaj ves za kaj si dal tistih 20 cukov. Medtem ko je P IV odlocno predrag.

Lahko noc

piek
--- Finish it off if you started it! ---

sector ::

Odgovor za vse nevedneže, ki se sprasujejo kako je mogoce, da disk se zmeraj dela pri hitrostih fsb-ja cez 133MHz. Odgovor je preprost n sicer delujejo na svojih normiranih frekvencah, kajti boljse plosce lahko nastavis tako da ti fiksirajo frekvenco periferije (disk, pci, agp, isa, bnc vodila) in spreminjas frekvenco samo procesorju ali ramu. Plata, kot jo mam jst je ABIT BL7-raid, BD7 in TH7-II imajo isti sistem biosa, tako da je vse mogoce nastelati tako, da stvar navijes do onemoglosti brez da bi periferija zafrkavala.

Pa naj se kdo rece, da se P4 1.5 ne da dobro navijat, ker ga imam in sem ga navil ze na 2.2GHz z hladilnikom Cooler master za P4 (zracno hlajenje), ter po 2.5h kompresiranja DVD-ja dobil rezultat 48 C. Bi rad vidu tak dosezek na AMD-ju! AMD se se pri idle bol greje, kaj sele ce je kaj navit. Jajca lahko cres z amd-jem :)) (clanek na slo-techu), ne pa obdelujes podatke!

Intel inside, amd outside.

royt ::

to so besede.

OldSkul ::

In kje boš dubu tak steping za AMD, v sanjah !

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302027 (2027) kuglvinkl
»

ocenite; AMD za INTEL ??

Oddelek: Kaj kupiti
231740 (1341) Jure2k

Intel Vs. AMD (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615255 (4308) whatson
»

P4 ali Celeron

Oddelek: Kaj kupiti
101158 (927) tha_man
»

AMD ali INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545279 (4163) Brane2

Več podobnih tem