» »

Zvočniki - DVD. Pomoč prosim.

Zvočniki - DVD. Pomoč prosim.

tado17 ::

Lp, pred kratkim sem si kupil v Mercatorju 5.1 sistem zvočnikov.

In sicer, 2 front zvočnika, 1 center, woofer, ter seveda 2 geara.

Imam problem. Imam Sonyev DVD kateri ima dva izhoda. en je rdeči, drugi beli, na njih piše Audio Left ter Audio right.

In ko priključim oz. povežem woofer z njim mi igrata samo 2 front zvočnika oz samo 1 center zvočnik, odvisno glede tega kako povežem ( LEFT RIGHT / RIGHT LEFT ).

Sedaj me pa zanima kaj bi lahko ta problem bil? Sem že mel na istem DVDju povezane te zvočnike, vendar sem včeraj nekaj razstavil, in mi nikakor negre sestaviti nazaj. Probal sem že vse možne kombinacije povezav kablov. skoraj 100% sem da so kabli povezani pravilno..


no zanima me zakaj ne igrajo vsi trije zvočniki skupaj, zakaj igrata 1x samo 2 front zvočnika in enkrat samo center. Za gear pa tudi.

LP, prosim za čimhitrejše odgovore.

Lep dan vam želim.:\

tado17 ::

Anyone, PLZ?

BlackHole ::

ter seveda 2 geara


Ok, najprej mi povej od kot ti ideja, da se zadnjim zvočnikom reče "gear". :(
Povej, kak medij si vstavil oziroma s čim si preizkušal? Če bi rad dejansko sprobal 5.1 sistem, potem ubodi en pravi film (dvd format), na katerem piše, da je 5.1 zvok.
LP Marko

Trancedeejay ::

Ce ima dvd veckanalni samo digital out in ne cince za vsak kanal, bo bolj tezko probal 5.1 varianto. "Gear" Kje pa ti zivis - verjetno si mislil Rear.
Posl kaksno slikco kako mas zvezano.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

ZLOky ::

Še najrtabolšejše bi bilo, če bi napisal ime/oznako tega Sonyevega DVD predvajalnika.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

BlackHole ::

Imam problem. Imam Sonyev DVD kateri ima dva izhoda


Čak, malo sem bil prehiter. Kako si pa priklopil 6 zvočnikov na dva izhoda res? Kaj nima ta DVD po dva izhoda za vsak zvočnik? Kakih navodil nisi dobil zraven. Si ziher, da je Sony, da ni kak "gear"?
LP Marko

tado17 ::

Lahko bi bili bolj strpni, sem kar razočaran nad vami 8-O

Imam Sony DVD ps310 in sicer čisto istega kot je ta na sliki :



Moj DVD ima zadaj samo 2 izhoda, zato ker imam zvočnike priklopljene na woofer, woofer pa je povezan z DVDjem z tema dvema izhodoma. Potem se je en model razburjal naj si kupim original DVD 5.1 format da vidim če bo delovalo? mislim kaj je s tabo ? Preberi si moj stavek še 1x. Zaenkrat mi je dokaj vseeno za tista 2 rear( sorry za ''gear'' nisem vedel kako se napiše ). Jaz bi samo rad da mi delujejo vsaj tisti trije zvočniki ter woofer. Torej 1 center, 2 front ter woofer.

Z wooferjem imam povezana 2x front ( rdeča barva ), 1x center ( rumena ), kasneje pa imam woofer povezan z DVDjem.

pa oprostite izrazom, ampak nekateri osebki me resnično spravijo iz tira, ko pišejo takšne nepotrebne komentarje

Lep dan še naprej

BlackHole ::

Kolikor sem pogledal malo bolj detajlno tale tvoj player, vidim da ima dva analogna izhoda in pa en digitalni izhod. Iz teh dveh analognih izhodov ne boš dobil prostorskega zvoka, ampak samo stereo, kolikor jaz vem (lahko da se motim). Če bi rad užival v prostorskem zvoku boš potreboval še ojačevalec oz. receiver, ki ga boš preko dig. izhoda priklopil na DVD.

Kakšne priključke pa ima pa woofer? Ima mogoče digitalni vhod?

Če nimaš navodil, si lahko tukaj kaj več pogledaš.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

tado17 ::

Sem nekako vse porihtal, sedaj me pa zanima še slednje.

Na DVD-jih mi delujejo zvočniki res perfektno.

Vendar če posnamem DVD, ter izključim zvočnike ki jih ima televizija, se zvok sliši z 1-sekundnim zaostankom, medtem ko če imam vklopljene televizijske zvočnike ter izključen ta 5.1 sistem zvok ne zaostaja.

Any idea?

LP

tado17 ::

Ve kdo mogoče?

dzinks63 ::

:)) Ta player prodaj, kupi takega s 5.1 podporo.

tado17 ::

Točno to sem naredil, vendar še vedno zaostaja zvok na vseh DivX-ih.

Ve kdo mogoče zakaj?

BlackHole ::

Čaki, ta DVD player, ki ga navajaš zgoraj ni 5.1, vsaj dokler ne nabaviš ojačevalca oz dekoderja z analognimi izhodi za zvočnike. A si tega zamenjal?

Kako ti zvok zaostaja? Zaostaja za čim?
LP Marko

tado17 ::

Ta dvd ki sem ga navedel zgoraj sem zamenjal z 5.1 matrixovim DVD playerjem.
In sedaj imam povezane zvočnike z DVDjem.

Ko je film v DVD formatu zvočniki delujejo super, vendar ko imam film v DivX formatu, zvok iz zvočnikov zaostaja za kakšno sekundo kar je zelo moteče.

Kako bi to poravil?

BlackHole ::

Predlagam, da probaš še kak divx, ker sumim, da je ta že v osnovi tako (narobe) posnet, da zvok zamuja in tega ni moč nastaviti na predvajalniku.
LP Marko

tado17 ::

Na čisto vseh divxih je enako, kaj bi še morda lahko bila težava, da zvok zaostaja?

BOCo. ::

Mene pa zanima, kje lahko kupim dvokanalne stereo zvočnike. Bi mi lahko kdo prilepil kakšen link? Vsak zvočnik naj bi imel svoj lasten kabel, se pravi rdeči in beli. Saj veste kaj mislim. :)

PS: Potrebujem jih za Philipsov DVP3980, lahko je tudi kakšen konektor. Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako spraviti zvok iz lcd na 5.1 zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
112357 (2200) dpicul
»

DVD predvajalnik predvaja le del zvoka

Oddelek: Zvok in slika
142270 (1886) Wit75
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016070 (10009) FlamE#7
»

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
172524 (2282) Cjek
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231780 (1494) matevzm

Več podobnih tem