» »

Odpoved omrežja

Odpoved omrežja

svejk ::

Pismo!!!

imam komp s winxp...do prejle je vse lepo špilalo...vse skupaj pol leta brez težav...komp uporabljam za lokalni serverček...ima tudi share mape do katerih dostopajo userji

no kot mi je sedaj uspelo ugotoviti je, da mi po kakih 15 sekundah od zagona sistema neka zadeva zaustavi dostop do neta...ima kdo idejo kako zadevo rešit?

Gwanaroth ::

winxp in lokalni serverček sta nezdružljiva pojma...

Spyware, virus, ... ?
Lights often keep secret hypnosis..

svejk ::

zakaj nezdružljiva pojma?

Gwanaroth ::

Imeti "serverček" na WinXP je naravnost absurdno..

Če si že pristaš windowsov, daj si vsaj win200, če pa je močna mašina pač windows server 2003..
Lights often keep secret hypnosis..

svejk ::

hoj,

glej za moje potrebe je xp čist ok....sem se nekoč trudil z Centosom (linux) pa sem obupal ;)

TESKAn ::

Za lokalni serverček si instaliraj debiana, potem pa poženeš ukaze apt-get udate, apt-get install samba, slediš navodilom, potem pa nastaviš sambo - imaš tle preprost tutorial, kaj je treba nastavit. Na svoj računalnik si potem lahko inštaliraš OpenSSH, da se lahko prijaviš kar iz ukazne vrstice v oknih - ne rabiš na serverju ne monitorja, ne tipkovnice, ne nič. In deluje.

Resno, če imaš zadevo samo za fileserver, potem si inštaliraj gor linux. Zadeva bo delovala hitro, ne bo delala problemov, konfiguracija ti pa tudi ne bo vzela več, kot kako uro, da nastaviš vse. Pa še kaj novega se naučiš:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

svejk ::

ja ja ...vem kaj je linux...sem hodil tudi v šolo za RHCE...samo trenutno se nimam časa ukvarjat z njim...mogoče kdaj kasneje...;)
težavico zgoraj pa sem med tem že odpravil ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133581 (96467) Icematxyz
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211666 (1387) dux
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015874 (7413) Gapi
»

Izdelava router/proxy/firewall/antivirus/spletnega strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
152573 (2363) ješ
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1275874 (4530) pro549

Več podobnih tem